agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   Ayşe Yıldız / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/22121.htm)

kaktüssevdası 21-01-2011 04:26

ayşe hanım kaktüslerinizin hepsi birbirinden güzeller. belki garip ama :) hani insan birine aşık olur, onu göremez, fotoğrafı eline geçince uzun uzun bakar mutlu olur ya, işte aynen öyle bir hisse kapıldım. kaktüslerine kocaman bir gülücük gönderiyorum dahada güzelleşsinler diye. mAşAlLaH.........

Ayşe Yıldız 21-01-2011 07:55

Çok teşekkür ederim Sayın kaktüssevdası. Daha güzelleri sizin olur inşallah.

mrmusti 21-01-2011 12:14

Meraklı milletiz, o bitkinin içinde ne olabilir diye düşüneceğine tırnaklıyor.
İnşaallah şeytan tırnağı denilen, etine batan tırnakları uzasında çeksin acısını diyeceğim, onada günah vazgeçtim..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ayse_afyonlu (Mesaj 744810)
Akşam misafirlerim vardı ve Lithops'umun başına gelenleri anlatayım biraz. Kaktüsleri sevdiğimi bilen arkadaşlarım merak içindeler yeni aldıklarını görmedik falan deyip duruyorlar. Okadar kişi arkamda ben önde bir mutfak camının önüne koşuyoruz bir yatak odasının camının önüne. Şaşrıyorlar.( Kendimi Sayın Nuri Mürvet gibi hissetmedim değil hani botanik bahçe gezisindeki gibi :)) ) En çok bende var zannediyorlar. Bide sizleri falan görseler.
Sıra Lithopsuma geldi oda salon camının önünde. Birisi ( kim olduğunu bilemiyorum) ellerinde saksıyı incelerken resmen tırnağını bitkinin içine batırıp kabuğunu kaldırmış. Bu esnada bende menekşemi gösteriyordum bir başkasına. Yerine koyarken görüverdim. Bende şimşekler çaktı tabi. Belli etmemeye çalışsamda yüzüm düştü yerlere. Nasıl zarar verilebilirki. İnsan merakını böyle mi giderir? Aklıma birde Sayın Mrmusti Bey geldi. Diffienbachyamda yeni filiz olmuş iki yaprak çıkartmış (baharda onu istiyorum) hemen hazır taliplisi.

Neyse çok uzattım sanırım Lithopsumu tanıtayım. Bu edindiğim ilk Lithops oldu ve benim için çok önemli.Buradan takip ettiğim kadarıyla çok zor bir bitki olduğunu düşünerek şimdilik bir tane aldım. Onunla acemiliğimi giderip yeni türlerinden edinmeyi çok istiyorum. İnşallah başarılı olurum.
Lithops Karasmontana Laterita.
Eklenti 189481
Tırnak izinin başlangıç yerinden bu kadar büyük sıyırılır mı aklım almıyor?
Eklenti 189482

Ayşe Yıldız 21-01-2011 12:18

Teşekkür ederim Sayın Mrmusti. Neyseki bitkiler kendilerini yenileyebiliyorlar.

PlentyPlant 21-01-2011 15:06

Yeni bitkileriniz, daha hoş bir toplam oluşturmaya başladığınızı gösteriyor Sayın Ayşe Afyonlu.
Lithopsa üzüldüm ama "acemiliğinizi gidermek için" tek lithops yetecek mi? Bence bir miktar daha alın :)

Ayşe Yıldız 21-01-2011 16:21

Teşekkür ederim Sayın PlentPlant, Sanırım gidişhat yetmeyeceğini gösteriyor. Her seferinde dahada çoğalmak dileğiyle. (Bütün kaktüs severler için geçerlidir dileğim)

asumandilek 21-01-2011 17:46

Önce dileğe aminnn diyeyim sonra da Allah nazardan saklasın. :)) Daim çoğalsın inşallah.

Aslında aklıma şimdi ne geldi. Bunu yazayım ben en iyisi ilgili biyere. Mesela fotoğrafların olduğu mesajların altında beğen gibi bir ibare olsa beğendiklerimizi tıklasak güzel olmaz mıydı? Yani en azından sayfalardaki kalabalık önlenmiş olurdu. Sadece öğrenmek istediğimiz şeyler olursa mesaj yazar bilgi dolu sayfalara sahip olurduk.

Ayşe Yıldız 21-01-2011 17:57

Teşekkür ederim Sevgili Asumandilek, aslında bende şöyle düşünmüştüm. Yine herkes yorumlarını yapabilsin. Burda iki satır okumak insanı mutlu ediyor. Hani mesajların altında

Konuyu yanıtla Alıntıla Hızlı Cevap

Butonları var hani birde bunların yanına yorum butonu ilave edilse ve herkes bir mesajın altında istediği yorumu yapsa. Yorumlar birisi yorum yaptığı zaman bir şekilde uyarı gibi belli olsa. Üyeler dışındakiler bu yorumları istemedikleri taktirde görmemiş olurlar. Yorumlarımız saklanmış olur. Hemde kalabalık bir görüntü olmaz. Bilemiyorum artık nasıl bir çözüme giderler. Ben fikir veriyorum ama işin teknik kısmı zor sanırım. Basit bir şekilde anlatıveriyoruz sanki.

asumandilek 21-01-2011 17:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ayse_afyonlu (Mesaj 745530)
Teşekkür ederim Sevgili Asumandilek, aslında bende şöyle düşünmüştüm. Yine herkes yorumlarını yapabilsin. Burda iki satır okumak insanı mutlu ediyor. Hani mesajların aytında

Konuyu yanıtla Alıntıla Hızlı Cevap

Butonları var hani birde bunların yanına yorum butonu ilave edilse ve herkes bir mesajın altında istediği yorumu yapsa. Yorumlar birisi yorum yaptığı zaman bir şekilde uyarı gibi belli olsa. Üyeler dışındakiler bu yorumları istemedikleri taktirde görmemiş olurlar. Yorumlarımız saklanmış olur. Hemde kalabalık bir görüntü olmaz. Bilemiyorum artık nasıl bir çözüme giderler. Ben fikir veriyorum ama işin teknik kısmı zor sanırım. Basit bir şekilde anlatıveriyoruz sanki.

O daha mantıklı galiba evet. Teknik kısmı zor olabilir doğru. :)

Ayşe Yıldız 21-01-2011 21:51

1 Eklenti(ler)
Euphorbia Obesa,
Sizce bu 10 kuruşluk görünen değer ikiye, üçe, beşe ne zaman katlanır.
Eklenti 189700

sariefe 21-01-2011 23:19

Şartlara bağlı. Ne dense boş. Bence küçüğü bile güzel. Antalya' dan mı?

Ayşe Yıldız 22-01-2011 08:07

Evet Sayın Sarıefe, Antalyadan.

mrmusti 22-01-2011 11:23

Yıl diyemiyeceğim Sayın aysa_afyonlu, yıllar sonra katlanacak.
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ayse_afyonlu (Mesaj 745627)
Euphorbia Obesa,
Sizce bu 10 kuruşluk görünen değer ikiye, üçe, beşe ne zaman katlanır.
Eklenti 189700

AizoaceaeFAN 22-01-2011 12:42

E.obesa bitkinizi güle güle büyütün. Pekte ufakmış. Sakın bahar gelmeden suyunu fazla vermeyin.

Ayşe Yıldız 22-01-2011 14:13

Çok teşekkür ederim Sayın AizoaceaeFAN. Tavsiyenize uyacağım.

Ayşe Yıldız 23-01-2011 13:59

1 Eklenti(ler)
Kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Bu yavruları büyüteceğimden eminim.

Ariocarpus Kotschoubeyanus Macdowellii (isminin uzun olduğuna bakmayın kendisi minicik) :D:D:D
Eklenti 189847

Sanırım yanına 5kuruş daha çok yakışacakmış.

kaktüssevdası 24-01-2011 11:35

ayşe hanım siz minikleri dahamı çok seviyorsunuz ne :))

nesli6 24-01-2011 15:00

Sayın Ayse afyonlu, 10 kuruşluk Euphorbia Obesanız nekadar güzelmiş o ne tatlılık, o ne sevimlilik öyle maşallah;)

Ayşe Yıldız 25-01-2011 18:38

1 Eklenti(ler)
Pediocactus Simpsonii, bu yaz çiçek açar mı bilmem ama tek yapacağım şey hayatta kalmalarını başarmak.
Eklenti 190283

Ayşe Yıldız 25-01-2011 18:40

2 Eklenti(ler)
Sulcorebutia Canigueralii.
Eklenti 190284
Eklenti 190285

hozat 25-01-2011 18:44

Sevgili ayşe afyonlu

Kaktüs ve sukulentlerinizi hayranlıkla izledim, bu kadar latince ismi akılda tutma becerisine sahip olabilsem bende bir sayfa açacğım ama, bendekiler hep başka kişilerden alıp ürettiklerim, verenler bile adını bilmiyordu.

sayfanızı her yönden kutluyorum.

Son yüklediğiniz kaktüsün rengini çok beğendim, inşallah çiçeklerini de göreceğiz.

Ayşe Yıldız 25-01-2011 18:50

:)) Sevgili Hozat Hocam, inanın bana buraya yazdıktan sonra isimlerini bende unutuyorum. Not alıyorum, birde Taner Bey sağolsun isimlerini iliştiriyor saksının yanı başına. Yani çok unutkanım anlayacağınız.
Siz sayfanızı açın lütfen, en azından isimlerini biliyorsak yazarız bilmiyorsakta araştırır öğreniriz.
Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim memnun oldum.

hozat 25-01-2011 19:03

sevgili ayşe,
Çok özel olanlar değil ama, birçok bilinen tür var bende, üstelik bunlarının adının sukulent olduğunu bile bilmiyor, etli yaprak diyordum.

Sonra sevgli Sabah bana onların zaten genel adı etli yapraktır, yanlışınız yok diye cevap yazmıştı.

Fotoğraf arşivimi bir tarıyayım bakalım neler çıkacak.
ilgin için teşekkürler.

Ayşe Yıldız 26-01-2011 09:25

1 Eklenti(ler)
Mammillaria Saboae Haudeana,
Eklenti 190345

Ayşe Yıldız 26-01-2011 09:29

2 Eklenti(ler)
Eklenti 190346
Eklenti 190347

sevim.K 26-01-2011 09:44

Ariocarpus Kotschoubeyanun Macdowellii oldukça ilginç. Doğrusu takibetmek isterim büyüme sürecini. Minişlerinizi güle güle büyütün;)

Ayşe Yıldız 26-01-2011 09:50

1 Eklenti(ler)
Aslında sahip olmak istediğim tür buydu. İsmini yazarak Taner Bey'e sipariş ettim, fakat rengi kırmızı değil elimde olanın. Bu son oluşturduğum listeye bu resmi yükleyerek tekrar isteyeceğim kendisinden. Gelişimini bende merak ediyorum Sevim.K Hanım. İnşallah hep birlikte göreceğiz.
Eklenti 190348

selenn 26-01-2011 10:14

Sayın ayse afyonlu güle güle yetiştirin yeni türlerinizi. Hakikaten çok güzeller. Ariocarpuslar çok değerli ve çok güzel türler. Renk değişimi gördüğü ışıkla, çiçeklenme dönemiyle ve gelişimiyle ilgili olabiliyor. Umarım beğendiğiniz fotoğraftaki renge dönüşür. Çok güzel gerçekten de.

Ayşe Yıldız 26-01-2011 10:19

1 Eklenti(ler)
Bu sene çiçek açar mı acaba diye düşünüyordum. Nette rastladığım resimleri görünce ümitlendim. Minişler ama bakar mısınız? boylarından büyük çiçek olmuşlar.
Eklenti 190349

sevim.K 26-01-2011 10:47

Çok güzel. Gördükçe ne yapsam yeni bir liste mi hazırlasam diyorum;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024