agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   bıcırık / kaktüs (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/21844.htm)

bıcırık 02-08-2010 21:33

bıcırık / kaktüs

2 Eklenti(ler)
Sevgili dostlar şimdiye kadar hiç kaktüsüm ve sukullenttim olmamıştı... Doğrusu pek ilgimi çekmemişlerdi...
Sitede sizin kaktüslerinizi izlerken kaktüslerinize verdiğiniz isimler, onlara beslediğiniz sevgi ve çiçeklerini beklerken gösterdiğiniz sabır, ve sevgili kartalpinin kaktüslerine destanlar yazması beni çok etkiledi...
Yaklaşık 8 aydır siteyi takip ediyorum 4 aydır da üyeyim, beni dantel dantel işlediniz ve sonunda olan oldu bu sevdaya bende tutuldum...
On beş gündür kaktüs,sukullent ve sedum ne bulursam topluyorum... Şimdilik tuzla seralarını gezdim. Yavaş yavaş çevreye açılacağız...
Tabii sizin kadar iddaalı değilim, olamamda... zaten isimlerini hiç bilmiyorum...onu sizler öğreteceksiniz...
Belki bende zaman içinde dostlarımın isimleriyle adlandırırım onları...
şimdilik sadece seviyorum...hayretler içinde izliyorum...gerçekten muhteşemler...
Hepinize bana bu sevdayı aşıladığınız için çok çok teşekkür ederim...
Sevgilerimle...

İşte benim ilk misafirim...Aldığımda bu sene çiçek açmayacağı söylenmişti...Bana geldikten on gün sonra tomurcuklandı, üç gündür açıyor...Her gün bir fazla çiçek üstelik... onu çok seviyorum...

bıcırık 02-08-2010 21:41

3 Eklenti(ler)
Bu belki açar demişti seracı ongün önce gelseydiniz her tarafı çiçekti dedi...
Oda gülümsedi bana kendilerini sevdirecekler ya sıraya girdiler...:D

bıcırık 02-08-2010 21:46

2 Eklenti(ler)
Ve iki tane daha...Bu gün klinikten çok geç geldiğim için resim çekemedim... Bunları cumartesi çekmiştim...yarın diğerlerinide ekleyeceğim inşaallah...

sarı kupadaki kaktüsümü malesef kaybettim...çok güzel ve özeldi...:(

kartalpin 02-08-2010 21:49

Sayın Bıcırık

Kaktüs aşıklarının arasına hoş geldiniz. Bu sevdanız eminim hiç tükenmeyecektir. Size inşallah kaktüs hediye edeceğim tatil dönüşü ulaştıracağım. Bu sayfalarda da yüzlerce kaktüsünüz yer alacaktır zaman geçtikçe. Ne büyük onur ki siz ilk kaktüslerinizi paylaştığınızda ilk mesajı da ben eklemiş oluyorum.

Kaktüs ve sukulentelerin bilimsel isimlerini öğrenmek kolay zaman geçtikçe buraları takip ettikçe öğrenirsiniz. Bakımları konusunda da bu sayfalarda bilgiler mevcut. Birde yüreğini kaktüs/sukulentlere vermiş meslekleri farklı olan çok güzel ruhlu insanlar var buralarda. Ne sorarsanız yanıt veren biri mutlaka olur

Sayfanız hayırlı olsun ve her kaktüs aldığınızda Allah hayretinizi ve sevdanızı daha da artırsın

Sevgiyle kalın

fund@ 02-08-2010 22:00

sayfanız hayırlı olsun sayın bıcırık,
kendinizi anlatırken bazı cümlelerinizde benim duygularımı da dillendirdiniz..ben de bu site ile başladım kaktüs yetiştirmeye..3 ay kadar önce..ama çok eskilerden kalma dikenlilere karşı gizli bir hayranlığım vardı..kaktüsleriniz yüzünüzü hep güldürsün inşallah..
sağlıcakla kalın

bıcırık 02-08-2010 22:18

çok teşekkür ederim funda hanım...hepimizin yüzü gülsün inşaallah...

bıcırık 02-08-2010 22:21

2 Eklenti(ler)
dayanamadım gidip birkaç fotoğraf daha çektim...

ilk kaktüsümü malesef kaybettim...:(

günebakan 02-08-2010 22:28

Sayın Bıcırık kaktüsleriniz çok güzel ve siz de şanslısınız birçoğumuz çiçek açsın diye dörtgözle bekliyoruz:) Güle güle büyütün kaktüslerinizi dilerim daha çoğalsın.

bıcırık 02-08-2010 22:32

Çok teşekkürler sevgili kartalpin sayfamı onurlandırdınız. Sizler sayesinde bu dikenli doslarımızı tanıyıp sevdim...Onlara hayret etmemek mümkün değil, her biri ayrı bir güzellik barındırıyor...Kaktüs sözünüzü unutmadığınız içinde ayrıca teşekkürler. Unutsanız da ben bıcırıklık edip hatırlatırdım size.. :)) Şaka bir yana herşey için teşekkürler...

bıcırık 02-08-2010 22:36

Bende kendimi çok şanslı hissediyorum sevgili günebekan...Çiçek açtığını görünce inanamadım...Hiç beklemiyordum çünkü...O benim uğur böceğim oldu...Güzel oldu değilmi? Bundan sonra ona uğur böceğim diyeyim...sayfamı ziyaret ettiğiniz için çok teşekkürler...sevgilerimle...

bıcırık 02-08-2010 22:43

1 Eklenti(ler)
Üzerinde beyaz damarlarıyla inanılmaz bir güzellik

bıcırık 02-08-2010 22:56

3 Eklenti(ler)
Terkedilenler

Bu iki sukullent ve bir kaktüsü bizim evin yakınındaki çöp konteynerinin yanında terk edilmiş olarak buldum...Çöp atmaya gitmiştim ayağıma takılan şeye bakmak için eğilince saksıları gördüm.Sanırım sahibi çöpün içine atmaya kıyamamış kenarına terk edip gitmiş.hemen eve taşıdım onları ama durumları çok kötüydü...Bir hafta oldu bana geleli kaktüs biraz düzeldi ama sukulentlerden büyük yapraklı olan resimdeki ilk sukullent (sizin sayfalarda çok gelişmiş olarak gördüğüm) çok kötü durumda...Üzerinde boyalar var...Temizledim biraz...Yeşil olduğu için canlı olduğunu düşünüyorum...Acaba yatay bir saksıya mı dikseydim diye düşünüyorum...Evde benimle dalga geçiyorlar yoğun bakım ünitesi kurdun diye...

Fatih 02-08-2010 22:59

Sevgili Bıcırık hayırlı olsun yeni sayfanız ve dostlarınız.

bıcırık 02-08-2010 23:06

1 Eklenti(ler)
Bu kaktüsü alırken yapısına çok hayret etmiştim...Nereden başlayıp bittiği belli değil sosuzluk gibi...

bıcırık 02-08-2010 23:10

Çok teşekkür ederim sevgili fatih...Seninkilerle kıyaslanamaz bile...Senin kolleksiyonun gibi bir kolleksiyon edinmeye benim ömrüm yetmez...Ama beni bu güzelliklerle tanıştırdığınız için hepinize tekrar tekrar teşekkürler...

sevim.K 02-08-2010 23:42

Sayfanız hayırlı olsun sevgili bıcırık:) Kaktüsseverler arasına hoşgeldiniz:)

yağ-mur 03-08-2010 01:32

Sayfanız hayırlı olsun ben de bu sitedeki kaktüslere bayılıyorum geçen gün aynı sebeple dayanamadım bir tane minişde ben aldım inşallah bakabilirim.bu kaktüsleri açan çiçekleri görünce daha iyi anladım rabbim ne güzellikler vermiş

''Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa,güle dokunmanıza çok az kalmış demektir''(HZ.Mevlana)

sevim4 03-08-2010 09:40

Sayfanız hayırlı olsun kaktüsler harika.

bıcırık 03-08-2010 11:49

Sevgili dostlar sevim4,sevim:K ve yağ-mur ne iyi ettinizde geldiniz...Çok teşekkür ederim... Beni onurlandırdınız...Kaktüs sevgisini zaten sizler aşılamıştınız, devamını birlikte getiririz inşallah...sevgili yağ-mur ben öyle bir tutuldum ki bu sevdaya bir bir almak yetmiyor bana...Mevlana ne güzel söylemiş...Dikenleri olmayan bir yaşam, sınav anlamını taşımadığı için herkesin yaşamında dikenler var...Ama kaktüsler gibi kiminin yaşamında çok kiminin yaşamında daha az...Ama mutlaka var...Üzerinde açan çiçeklerde yaşamdaki mutluluklarımız...Her kaktüs bir yaşam aslında... Sevgilerimle...

Satı Uğurtan 03-08-2010 12:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık (Mesaj 679223)
Ve iki tane daha...Bu gün klinikten çok geç geldiğim için resim çekemedim... Bunları cumartesi çekmiştim...yarın diğerlerinide ekleyeceğim inşaallah...

Sevgili bıcırık, çok güzeller sağlıkla büyüt.

PlentyPlant 03-08-2010 15:25

Hoşgeldiniz Sayın Bıcırık!
Yeni kaktüs sevmeye başlamış biri için, güzel kaktüsler ve güzel çiçekleriyle, güzel bir başlangıç yapmışsınız. Yeni kaktüs türleri bulmak konusunda da şanslı illerden birindesiniz. Ellerinize ve vereceğiniz emeklere sağlık.

mrmusti 03-08-2010 23:45

Sayın Bırıcık,
Sizde bizler gibi şanslı kaktüs ve succulent severlerden oldunuz demektir. Zira o güzellikleri göremiyen daha çok insan var. Aramıza hoşgeldiniz. Bu sevdanız hep sürsün dilerim. Başlarken çiçeklerle sizi karşıladıklarına göre, hiç bırakmak niyetinde olmıyacağınızı seziyorum. Güle güle büyütmek dileklerimle.

bıcırık 04-08-2010 11:02

Çok teşekkür ederim satı hanım...Sizinde kaya bahçeniz çok çok güzel...İlgi ile takip ediyorum gelişmeleri...

bıcırık 04-08-2010 11:32

Sevgili PlentyPlant sizin sayfanızı saatlerce izleyip nasıl şimdiye kadar görmediğime hayıflanıp durdum...Size iki satır mesaj yazabildikten sonra kendi sayfama geçebildim...Şu an hala şoku atlatabilmiş değilim...Bu güzellikleri bize gösterdiğiniz için kendimi çok şanslı hissediyorum...Yaşamdaki diger güzelliklere karşı farkındalığımız artıyor...Dikenler arasından çıkan güzellikler insalara bakışımı bile degiştirdi...hayatımda yeni bir dönüm noktası daha oluştu...Belki bu dönüm noktasına biraz geç ulaşmış olabilirim...Ama muhteşem bir farkındalık ve bana kendimi çok iyi hissettiriyor...Ve bana her an ''Sizin hayır bildiğiniz işlerde şer, şer bildiğiniz işlerde hayır olabilir.''sözünü hatırlatıyor. Tabii Hz. Musa a.s kıssası ile birlikte...Sevgilerimle....

NOT:Benim bu güzellikleri elde edebilmem için çok çalışmam lazım çoooookkkk....:)))

bıcırık 04-08-2010 11:49

Sevgili mrmusti sizin kaktüsleriniz gibi kaktüslere ulaşabilmem için yukarıdada söylediğim gibi çok çalışmam lazım çokk...bu sevgiyi bana bulaştıran siz dostlarımı hep minnetle anacağım...Sizin de söylediğiniz gibi kaktüslerimin beklenmiyen çiçek açışları benim için inanılmaz bir deneyim oldu...Bırakmak mı? :mad: İnsan sevdiklerini nasıl bırakır sevgili mrmusti...Benim terkedilmiş kaktüs ve sukullentlerimi gördünüz herhalde...Sahibi o halde iken bile çöpe atmaya kıyamamış konteynerın yanına bırakmış...Eminim ki çok seviyordu kaktüslerini...Bu sevgi kalıcı ve bulaşıcı bence...Yani bırakmak yok...sayfamın ismi gibi yola kaktüslerle devam edeceğiz inşaallah...Sevgilerimle...

oki_1655 04-08-2010 14:17

Aramıza hoş geldiniz Sayın Bıcırık umarım bu aşk sizde hiç bitmez ve artarak devam eder..Büyük ihtimalle de öyle olacaktır çünkü bir kez yakalandığınızda bu hastalığa bir daha bırakamıyorsunuz.Sevgiyle ve bol çiçekle kalın...

yağ-mur 04-08-2010 19:31

galiba salgın bu hastalık sevgili bıcırık bende de bir derken iki oldu:p

bıcırık 04-08-2010 20:38

hoşbulduk sevgili oki 1655...Güzel bir hastalık yakalandığımız...sizin kaktüsler bir harika...bizde debelenip duruyoruz işte...sevgilerimle...

bıcırık 04-08-2010 20:40

Ben teşhisi koydum sevgili yağ-mur salgın kalıcı ve bulaşıcı kronik yani...İflah olmayız artık.:)) Tıpkı diger kaktüssever dostlar gibi...:))

mrmusti 05-08-2010 00:04

Siz yola devam edin, bizde size yardımcı oluruz.
www.kaktusresimleri.biz sitemden gerek balkon resimlerimi, gerek benim çiçek açmış bitkilerimin resimlerini ve gerekse 11.000' in üzerindeki kaktüsler ve suculentlerin resimleride size yardımcı olabilir sanırım. Özellikle isimlerini bilmediğiniz kaktüsler konusunda araştırma yapabilirsiniz. Olmadı bize bildirebilir ve isimlerini size bildirebiliriz. Sevginizin bitmemesi dileklerimle.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık (Mesaj 679812)
Sevgili mrmusti sizin kaktüsleriniz gibi kaktüslere ulaşabilmem için yukarıdada söylediğim gibi çok çalışmam lazım çokk...bu sevgiyi bana bulaştıran siz dostlarımı hep minnetle anacağım...Sizin de söylediğiniz gibi kaktüslerimin beklenmiyen çiçek açışları benim için inanılmaz bir deneyim oldu...Bırakmak mı? :mad: İnsan sevdiklerini nasıl bırakır sevgili mrmusti...Benim terkedilmiş kaktüs ve sukullentlerimi gördünüz herhalde...Sahibi o halde iken bile çöpe atmaya kıyamamış konteynerın yanına bırakmış...Eminim ki çok seviyordu kaktüslerini...Bu sevgi kalıcı ve bulaşıcı bence...Yani bırakmak yok...sayfamın ismi gibi yola kaktüslerle devam edeceğiz inşaallah...Sevgilerimle...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024