agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   Gül Batur/ Kaktüs ve sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/20163.htm)

Gül Batur 08-04-2010 17:26

Gül Batur/ Kaktüs ve sukulentlerim

1 Eklenti(ler)
Aşılı kaktüsüm.

Gül Batur 08-04-2010 17:53

1 Eklenti(ler)
Ahtapotum çiçek açtı

Gül Batur 08-04-2010 17:58

1 Eklenti(ler)
Yavaş yavaş çiçek açmaya başladılar.

Hhatice 08-04-2010 18:14

Çok güzel açmışlar Gül Hanım ,ahtapottunuz da pek güzelmiş

malbman 08-04-2010 18:39

Gül teyzem ne güzel olmuş kaktüslerin. Biz bunları neden görmedik. Bir iki çimdik çelik alırdık:p:p

Fatih 08-04-2010 21:17

Çok güzeller maşallah.Bu aşıyı bu aralar denemek istiyorum.Nasıl yaptınız acaba bu aşıyı anlatırmısınız?

Gül Batur 09-04-2010 00:34

Fatihcim aşı yapmanın tam zamanı.yılbaşı çicegi yirmi altıncı sayfasında anlatmıştım kolaygelsin.

skaraca 09-04-2010 08:01

Sayın Gül Batur,

Yılbaşı çiçeği sanırım kaynana yumruğuna aşılı. Çok güzel açmış. Yanında bulunan Rhipsolidapsis Gaertneri de oldukça güzel çiçeklenmiş. Umarım Asuman Dilek hanımın gönderdiği çeliğimde köklenir ve sonrasında böyle güzel çiçeklenir.

Ahtapot ise çok güzel. Yanlardan Crisdata formunda yeni sürgünleri ile daha da güzel görünüyor. Vildan Sönmez hanımın gönderdiği çelik ne yazıkki kargo hatası yüzünden tutmamıştı. Latince ismini Vildan hanımın sayfasında yazmıştım. Crisdata formundaki çelikleri paylaşmayı düşünürseniz sıraya girmek isterim. Sizde neler var bilmiyorum ama euphorbia milii (süt ağacı), portulacaria afra çelikleri gönderebilirim bende.

Gül Batur 10-04-2010 21:39

Sayın Skaraca,
Tahmininiz doğru, geçen sene aşılamıştım. Teşekkür ederim. Ahtapota gelince adresinizi özelime gönderirseniz size çelik gönderebilirim.

skaraca 10-04-2010 21:59

Adresimi özelinize gönderiyorum sayın Gül hanım. Zahmet olacak size... Sizde belirttiğim sukulentlerden istediğiniz varsa bana bildirin.

günebakan 10-04-2010 23:22

Sevgili Gül Batur uzun zaman sonra sizi burda tekrar görmek ne kadar güzel kaktüsleriniz çok güzel ama bu kadar değildir sanırım:)

Fatih 11-04-2010 00:13

Teşekkür ederim Gül Teyze.Bende yarındeneyeyim bu aşıyı.Kaynana diline aşılayayım umarım tutar.Sağlıklı bir şekilde büyür.

Gül Batur 13-04-2010 12:10

Sayın Skaraca,
Bugün paketinizi kargoya veriyorum herhalde yarın elinize ulaşır.Sizin çiçek teklifiniz içinde şuan onu bekletelim derim zira şuan yeni bir çiçek için uygun yerim yok fakat en kısa zamanda yer ayarladıktan sonra size Ö.M atarım...Güle güle büyütürsün inşallah....

asumandilek 13-04-2010 14:01

Sevgili Gül, hepsi çok güzel. Ellerine, emeğine sağlık. Hele ahtapota bayıldım. Sağlıkla büyüt inşallah..

skaraca 13-04-2010 16:21

Gül hanım,

İlginiz için teşekkürler. Kargoyu aldığımda size bilgi veririm. Benim göndermeyi teklif ettiklerim için ise, tamam beklemeye aldım. İstediğiniz zaman gönderebilirim. Bu arada belki çelik olarak verebileceklerimide saksıya alırım ve köklenirler. Aslında bende de çok yer yok ama görünce dayanamıyorum ve ya alıyorum, ya istiyorum. Bugün yine belediye serasından Hawortia türü sukulent aldım. Bir tanede kaktüs vardı, çıkarken unuttum.

Gül Batur 13-04-2010 17:16

Günebakan, Hhatice, Asumandilek,
Çok çok teşekkür ederim, iyi dilekleriniz için.İnşallah daha iyileri sizin olur.... :)

Skaraca,
Rica ederim, inşallah elinize en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde ulaşır daha sonrasındada müjdeli haberleri sizden alırız...

sevim.K 13-04-2010 20:00

Ahtapota bayıldım. O kap içinde ne kadar güzel yetişmiş kabı doldurmuş, ellerinize sağlık. :)

Fatih 13-04-2010 20:05

Gül teyzem senin yazdığın gibi bende bu gün aşı yaptım umarım en güzel şekilde tutar.Tek farklı yaptığım şey kaynana dili kullandım.Elimde 3 tane olduğundan kaynana yumruklarını kullanmadım.İnşallah seninki giib açar benim kide....

Gül Batur 24-04-2010 13:40

2 Eklenti(ler)
Bahar geldi sukulentlerim coştu, teker teker açmaya başladılar :) Bu sukulentimin adını bilen var mı?

Kendine has çok hoş, hafif bir kokusu var..

Gül Batur 24-04-2010 14:28

3 Eklenti(ler)
Bunlar da diğerleri..

kırlangıç48 24-04-2010 14:33

Sn.Gül Batur;
Sukulentinizin aynısından bende de var. Sizinki coşmuş, maaşallah :) Maalesef adını bilmiyorum...Benimkinin toprağı çok kötüydü, dün hem saksısını büyüttüm hem de toprağını değiştirdim. Hemen hemen tüm gün güneş alıyor...İnşallah sizinki gibi coşar, bendeki de...

günebakan 24-04-2010 14:49

Gül teyze maşallah sukulentin çok güzelmiş ne kadar çiçeklenmiş öyle harika görünüyor.Güle güle büyüt:)

Gül Batur 24-04-2010 15:18

Sayın Kırlangıç48 ve Günebakan teşekkür ederim. En alttaki fotoğrafı yeni yükledim, onun da adını bilmiyorum :) Tomurcukları çok güzel..

Pembe çiçekli çoşanı ise 4 yıl önce Bodrum'da bir arkadaştan almıştım, o yaşamadı maalesef, sonra çok aradım, bir gün kızımın balkonuna çıktığımda karşıdaki komşusunun balkonunda kocaman bir tane gördüm, seslendim, istedim, sağolsun kırmadı büyükçe bir dal verdi, o yaşadı ve bu çiçek oldu :)

günebakan 24-04-2010 15:49

Gül teyze sonresimdeki Echeverianın bir çeşidi ama tam adını bilmiyorum:)

asumandilek 24-04-2010 16:47

Aman Allahım coşmuş buralar.. :)) O pembe ne öyle sevgili gül. Maşallahhhh.. Hepsi ayrı bi güzel. İlerde neler olacak tahmin bile edemiyorum.

mrmusti 24-04-2010 17:39

Sayın Gül Batur,
Oscularia deltoides olması lazım. Yapraklarını tam seçemiyorum ama benim başlığım altındaki resimlerde var. Onunla karşılaştırın.
.
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Gül Batur (Mesaj 623842)
Bahar geldi sukulentlerim coştu, teker teker açmaya başladılar :) Bu sukulentimin adını bilen var mı?

Kendine has çok hoş, hafif bir kokusu var..

Fatih 24-04-2010 18:55

Gül teyze muhteşemler.Maşallah çok güzeller.İSİm hakkında Mrmusti abime katılıyorum osculariaya benziyor yaprakları.Bİr inceleyin derim.

nazlı06 24-04-2010 19:46

Gül teyzem muhteşemler ben kaktüse aşı yapacaktım unuttum öpüyorum seni

Gül Batur 24-04-2010 22:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 623902)
Aman Allahım coşmuş buralar.. :)) O pembe ne öyle sevgili gül. Maşallahhhh.. Hepsi ayrı bi güzel. İlerde neler olacak tahmin bile edemiyorum.

Sn.Asumandilek, daha güzelleri sizin olsun inşallah, rengi de pek hoş, hafif sabunumsu bir kokusu da var...

Gül Batur 24-04-2010 22:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 623927)
Sayın Gül Batur,
Oscularia deltoides olması lazım. Yapraklarını tam seçemiyorum ama benim başlığım altındaki resimlerde var. Onunla karşılaştırın.
.

Sayın Mrmusti, çok haklısınız...Yanıt sizden gelince doğruluğundan hiç şüphe etmedim fakat biliyorsunuz bu bir tutku, acaba başka renkleri de var mıdır diye arama motorlarına yazıp aradım. Yazar yazmaz aynı bitki karşıma çıktı, çok teşekkürler. Fatihçiğim de isimleri öğrenme konusunda emin adımlarla ilerliyor maaşallah...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024