agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   asumandilek / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/19885.htm)

Hhatice 14-05-2010 21:17

Canım ne güzel açmışlar ,maşallah

asumandilek 17-05-2010 10:11

2 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 638188)
132 nolu mesajda 4. fotoğraftaki tomurcuklar ne alemde Asuman Hanım, çiçekler açıldı mı ?

Eklenti 144673

Eklenti 144944

İlgiyle, hayranlıkla izliyoruz... :))

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice (Mesaj 638634)
Canım ne güzel açmışlar ,maşallah

Annem sağolasın.

İrem Erdinç 19-05-2010 17:43

:)

Ben de senin sayfanı ilgi ve hayranlıkla izliyorum. Hepsi birbirinden şahaneler... Tü tü tüüü maşallah. Nazar değmesin!

asumandilek 21-05-2010 01:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi İrem Erdinç (Mesaj 641569)
Ben de senin sayfanı ilgi ve hayranlıkla izliyorum. Hepsi birbirinden şahaneler... Tü tü tüüü maşallah. Nazar değmesin!

Teşekkürler sevgili İrem. Amiin Allah nazardan korusun. :)) Senin de olsun inşallah...

Vildan Sönmez 21-05-2010 12:27

Çok güzelmiş, beklemeye değer. Rengi de ne kadar canlı.

günebakan 21-05-2010 12:32

Sevgili Asuman hanım renkleri çok güzel gerçekten ama hepsi birden açsa süper bir görüntü olur:)

asumandilek 21-05-2010 17:05

Teşekkürler arkadaşlar. Sevgili Günebakan evet hep öyle istedim ama biri önce davrandı. Diğerlerin de hiç hareket yok. Birkaç gündür de hava onları açtıracak kadar etkili değil. Ne yapacaz bilmem. Bekliyoruz...

mrmusti 22-05-2010 11:00

Açarlar, açarlar meraklanmayın Asuman Hanım. Bir başladılarmı ardı ardına serpiliyorlar..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 642962)
Teşekkürler arkadaşlar. Sevgili Günebakan evet hep öyle istedim ama biri önce davrandı. Diğerlerin de hiç hareket yok. Birkaç gündür de hava onları açtıracak kadar etkili değil. Ne yapacaz bilmem. Bekliyoruz...

asumandilek 25-05-2010 02:43

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 643324)
Açarlar, açarlar meraklanmayın Asuman Hanım. Bir başladılarmı ardı ardına serpiliyorlar..

Sayın Mrmusti, sizi duymuş olacaklar ki birkaç tane daha ekleniverdi çiçek, tomurcuk listemize bugün. :) Ve eğer yanılmıyorsam kaynana topuzum ilk çiçeğini açacak. :D 3 sene önce yavru almıştım onu, kayınvalidemin saksısından ve kendi de pek çok yavru verdi ama çiçeğini ilk kez bu sene gösterecek inşallah...

Eklenti 146802

Bunu ben, okula giderken saçlarını at kuyruğu yaptırmış bir kıza benzettim görünce. :) Sonra aklıma vikingler geldi. :) Vikiydi galiba ordaki küçük kızın adı. Böyle iki yanda küçük boynuzları olan bi şapkası vardı. :)) Hey kaktüs hey beni çocukluğumun tam ortasına bırakıverdin güzelim çiçeğinle.

Eklenti 146803

Vee leş kaktüsüm tomurcuk verdi. Çok belli olmuyor ama orada ben görüyorum. :)) Geçen sene ilk verdiği tomurcukları dökmüştü sebebini bilmiyorum hiç. Umarım bu sene erken çiçeklenir de uzuun uzuuun keyfini süreriz leopar deseni çiçeğinin.

Eklenti 146804

mrmusti 25-05-2010 09:03

Şenlik başladı demek. Gözlerimiz bayram edecek. Hadi hayırlısı

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 644990)
Sayın Mrmusti, sizi duymuş olacaklar ki birkaç tane daha ekleniverdi çiçek, tomurcuk listemize bugün. :) Ve eğer yanılmıyorsam kaynana topuzum ilk çiçeğini açacak. :D 3 sene önce yavru almıştım onu, kayınvalidemin saksısından ve kendi de pek çok yavru verdi ama çiçeğini ilk kez bu sene gösterecek inşallah...

Eklenti 146802

Bunu ben, okula giderken saçlarını at kuyruğu yaptırmış bir kıza benzettim görünce. :) Sonra aklıma vikingler geldi. :) Vikiydi galiba ordaki küçük kızın adı. Böyle iki yanda küçük boynuzları olan bi şapkası vardı. :)) Hey kaktüs hey beni çocukluğumun tam ortasına bırakıverdin güzelim çiçeğinle.

Eklenti 146803

Vee leş kaktüsüm tomurcuk verdi. Çok belli olmuyor ama orada ben görüyorum. :)) Geçen sene ilk verdiği tomurcukları dökmüştü sebebini bilmiyorum hiç. Umarım bu sene erken çiçeklenir de uzuun uzuuun keyfini süreriz leopar deseni çiçeğinin.

Eklenti 146804

skaraca 25-05-2010 09:27

Asuman hanım,

İkinci fotoğraf gerçekten Vikinglerdeki Viki'ye benzemiş. Leş kaktüsüne gelince bence herkes o tomurcuğu görebilir. Umarım, gelişir ve çiçek olarak kendisini gösterir. Benim leş kaktüsümde bu yıl bir tomurcuğunu döktü, sonrasında çıkan tomurcuk ise şu anda oldukça iyi durumda ve en fazla 10 gün içinde açar diye düşünüyorum.

asumandilek 28-05-2010 01:14

4 Eklenti(ler)
Şenlik ki ne şenlik sayın mrmusti. Çocuk gibiyim vallahi bu kaktüsler tomurcuk verdi vereli. :))

Hadi bakalım hayırlısı sayın skaraca. Umarım bir an önce açar da görürüz fotoğrafını.

Ve işte sabırla beklediğim o minik turuncu tüylerin ben açacam artık der gibi büyümüş hallerine. Bugün yarın derken onca bekletiyor da bir de biraz uzun kalsa keşke üzerinde. Ama dilimi ısırayım bu sene üstü tomurcuk dolu şanslıyım. En son açtığında bir taneydi. :)) Ne çok konuştum ama. Bi yaz ma da fotoğrafı yükle Asuman mı diyor birileri... Eheheh.. :dilli:

Eklenti 147608

Eklenti 147609

Bu da pembecik paskalyam. :) Yine çiçekleniyor...

Eklenti 147611

küstümçiçeği 28-05-2010 01:26

çok güzeller asuman hanım bayıldım resimlere

skaraca 28-05-2010 08:49

Paskalya çok güzel tomurcuklanmış Asuman hanım. Sizin gönderdiğiniz çeliklerde şu anda yeni sürgün vermekle meşguller, sanırım bu yıl için tekrar tomurcuklanma olmaz.

a1919 28-05-2010 08:55

asuman hanım çok güzeller maaşallah. Benim tomurcuklar da tüylü tüylü duruyor :) Çiçeği kaç gün kalıyor üzerinde? Sadece 3 tomurcuk var ve kaçırmak istemiyorum açtıklarını.

günebakan 28-05-2010 11:06

Maşallah hergün yeni yeni çiçekler görünüyor çok güzeller hhepsi de:)

asumandilek 28-05-2010 18:24

Açtıııı... :D

4 Eklenti(ler)
Biz susalım,
konuş sen.
uslanalım biz biraz,
e hadi şımar, hakettin sen...
Turuncu bir akşam gibisin ya,
seyre dalalım öyle derinden...
Hadi konuş sen çiçek,
Susarız biz,
içimize açtıksa sen...

Asuman...

Eklenti 147746

Eklenti 147747

Eklenti 147748

Eklenti 147749

kırlangıç48 28-05-2010 19:18

Çok çok güzel Sn.Asumandilek, teşekkür ederim böyle bir güzellikten bizi mahrum etmeyip paylaştığınız için. Yoğun bir iş gününden sonra agaclar.net'i açıp böyle güzellikler görmek, inanın yorgunluğumu unutturdu. Açan her çiçekte kendi çiçeğim açmış gibi coşku yaşıyorum. Gözünüz aydın, inşallah diğerleri de en kısa zamanda açar.

Faruk 28-05-2010 19:31

Sayın asumandilek gözünüz aydın. Gerçekten çok güzel çiçekleri varmış. Bu kaktüs türü tomurcuğunu kaç gün içinde çiçek açacak seviyeye getiriyor ve çiçeği kaç gün solmadan kalıyor üzerinde. Benimde bu kaktüs türüm tomurcuklanmaya başladı yeni yeni...

Hhatice 28-05-2010 20:15

Susmak çok zor asumancığım :)O kadar güzeller ki çığlık attım :)

Fatih 28-05-2010 21:02

Maşallah çok güzel açmış Asuman abla.
Kırmızı başlıklı kız gibi olacak,ancak biraz daha hızlı davranmalı:D

milyonstar 28-05-2010 21:33

merhaba bence hepsi harika görünüyor

Hatice Tarhan 28-05-2010 22:25

Şiir ayrı güzel ,açan kaktüs bambaşka bir güzel üzerlerinden çiçekleri eksilmesin ,Asuman hanım.

Vildan Sönmez 28-05-2010 22:53

Asuman hanım bu ne güzel kırmızı, tabii şair eder şiir yazdırır adama.
Ben de kına gecesinde gelinin kız kardeşinin türküsünü söyliyeyim bari:
' Ablam gelin oluyor
Sıra bana geliyooor'

asumandilek 29-05-2010 01:39

Paylaşmak güzel duygu. İnsanın sevincini paylaşabileceği ( balkonda deli gibi bi oyana bi buyana gitmekten, sevinçten garip tonlamalarda sesler çıkarırken etraftan enteresan gözlerle izlenmekten farklı olarak tabi.) birilerinin olması güzel şey. Sevgili kılangıç48,Faruk, Hatice annem, Fatih kardeşim, milyonstar, cennetbahçesi ve Vildan yorumlarınızı paylaştığınız ve beni yanlız bırakmadığınız için teşekkürler.

Hatice annem sen beni görmeliydin balkonda... :))

Ve Fatih umarım hızlı olurlar gerçekten...:dilli: Ama o zamanda erken gidecek çiçekler. Kırmızı başlıklı kız değil ama tokalı olabilir ne dersin. :))

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Faruk (Mesaj 648061)
Sayın asumandilek gözünüz aydın. Gerçekten çok güzel çiçekleri varmış. Bu kaktüs türü tomurcuğunu kaç gün içinde çiçek açacak seviyeye getiriyor ve çiçeği kaç gün solmadan kalıyor üzerinde. Benimde bu kaktüs türüm tomurcuklanmaya başladı yeni yeni...

Faruk bey; ilk tomurcukları gördüğümde Nisan ayının onbeşiydi. 1,5 ayı geçkindir üzerinde o tomurcuklar. Çiçeğinin ne kadar kaldığını ise hepbirlikte göreceğiz. :)) Umarım en kısa zamanda sizinkiler de açar.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 648213)
Asuman hanım bu ne güzel kırmızı, tabii şair eder şiir yazdırır adama.
Ben de kına gecesinde gelinin kız kardeşinin türküsünü söyliyeyim bari:
' Ablam gelin oluyor
Sıra bana geliyooor'

Sevgili Vildan hanım, kırmızı fotoğrafın azizliği. Normalde turuncu çiçeğimiz. Türküde de söylendiği gibi kardeşimizi bekliyoruz sabırsızlıkla şimdi. :))

mrmusti 29-05-2010 10:02

Asuman hanım, nezaman açacaklar derken kıskandıracak güzellikler meydana çıktı. Hadi hayırlısı, diğerlerinide bekliyoruz.

umıt79 31-05-2010 00:20

Asuman Hanım bitkileirniz çok çok hoş. 167 de ki kaktsünüze bayıldım .Allah ne kadar güzel unsurlar serpiyor doğaya. Bol çiçeklerini görürsünüz inşallah .

asumandilek 31-05-2010 16:15

Çok teşekkürler arkadaşlar... Bu sene bolca çiçek göreceğimizi kanıtladı kaktüslerimizin birçoğu. Umarım öyle de devam eder...

mrmusti 01-06-2010 15:45

Rhipsalidopsis rosea

Asuman hanım, Tutturdu annem beni görsün diye. Dayanamadım ne yapayım.

Eklenti 148781

asumandilek 02-06-2010 16:00

Aman Allahım yavrukuşşşş nasılda pembe pembe açmış... Anne de tomurcukta. Sizin oralarda hava daha elverişli olduğu için erken şenlenmiş yavrusumuz. :)) Sizin eliniz de açmasaydı şaşardım zaten. Çok teşekkürler. Nasıl sevindim anlatamam. Sağlıcakla kalın...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024