agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   asumandilek / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/19885.htm)

asumandilek 29-04-2010 01:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 627464)
Asuman Hanım, Siteme çok sevdiğiniz Euphorbia milii' ler yüklenmiştir. Çeşitlerini görebilirsiniz.

Çok teşekkürler. Bazıları o kadar müthiş ki sadece gövdesi bile hayretler içinde bıraktı beni. Çiçeklerinden hiç bahsetmiyorum bile. :) Bu kadar çok çeşidini görmemiştim. Çok teferruatlı bir site olmuş. Kaktüs ve özellikle mili söz konusu olunca hepsine bakabilirim uyumadan. Kaç gün süreceği pek önemli değil. :) Hepsine yarım saat baktığım düşünülürse epey sürebilir... :o Bakmaya devam..:)

mrmusti 29-04-2010 10:39

Benim başlığım altındaki sarı milileri görünce, edinmek için 3-5 seneden bahsetmişsiniz. Meraklanmayın bu yaz çelikleri çoğalır inşaallah, o kadar bekletmem sizi.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 627465)
Çok teşekkürler. Bazıları o kadar müthiş ki sadece gövdesi bile hayretler içinde bıraktı beni. Çiçeklerinden hiç bahsetmiyorum bile. :) Bu kadar çok çeşidini görmemiştim. Çok teferruatlı bir site olmuş. Kaktüs ve özellikle mili söz konusu olunca hepsine bakabilirim uyumadan. Kaç gün süreceği pek önemli değil. :) Hepsine yarım saat baktığım düşünülürse epey sürebilir... :o Bakmaya devam..:)

sevim.K 29-04-2010 11:14

Oooo gözün aydın asuman:p ne yapsam Ereğliye gelmek için millileri mi beklesem;)

mrmusti 29-04-2010 18:05

Milileri çoğaltalım almaya değil, gezmeye gidebilirsiniz.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 627612)
Oooo gözün aydın asuman:p ne yapsam Ereğliye gelmek için millileri mi beklesem;)

asumandilek 29-04-2010 19:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 627581)
Benim başlığım altındaki sarı milileri görünce, edinmek için 3-5 seneden bahsetmişsiniz. Meraklanmayın bu yaz çelikleri çoğalır inşaallah, o kadar bekletmem sizi.

Tekrar tekrar teşekkürler. Sabırla bekleyeceğim. :)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 627612)

Vallahi benimkiler pembe ve kırmızı küçük çelik halinde henüz. Dallanıp budaklanmalarına bağlı. Bence sen milileri bekleme. Mililer için sonra gelirsin tekrar. :))

asumandilek 05-05-2010 19:03

5 Eklenti(ler)
Ve cennetbahçesi sukulent ve kaktüslerim.. yeni misafirlerim... ;)

Eklenti 141725

Eklenti 141726

Eklenti 141727

Eklenti 141728

Eklenti 141729

asumandilek 05-05-2010 19:05

5 Eklenti(ler)
Bizde misafir kalabalıksa pek sevilir.. :))

Eklenti 141730

Eklenti 141731

Eklenti 141732

Eklenti 141733

Veeee sarıııı miliiii.... :))

Eklenti 141734

Güngör Salman 05-05-2010 19:26

Sevgili Asumandilek, hepsi çok güzeller çokta çeşitiniz var. 97. mesajdaki Euphorbia milii sarımı? Sevgiler.

asumandilek 05-05-2010 19:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güngör Salman (Mesaj 632381)
Sevgili Asumandilek, hepsi çok güzeller çokta çeşitiniz var. 97. mesajdaki Euphorbia milii sarımı? Sevgiler.

Teşekkürler sevgili Güngör Salman, keşke daha çok yer olsa da çeşit de çoğalsa. Bütün arzum bu yönde. :)) Evet euphorbia milii sarı.. Milii hastalığım malumunuz yayıldığı için bir arkadaşımız beni bekletmemek için göndermiş sağolsun. Bunlar köklenirse Allah' ın izni ile inşallah sıra beyazında. Beyaz içinse bütün umudumuz Oki'nin anneannesinin komşuları. :)) sevgili Oki'ye güvenimiz sonsuz. :))

oki_1655 05-05-2010 20:32

:)) Asuman Hanımcım vallahi büyük kırgınlıklar yaşadım o yüzden Bursa'ya gitmekten vazgeçmiştim ama dün gece yattım tam uyucakken birden sizlere verdiğim söz geldi aklıma.Sırf o çiçek ve verdiğim söz için gidicem Bursa'ya.Ama size ancak pazartesi ya da salı gönderebilirim.Bursa'dan çiçeği alıp hemen bir yerlere kaçıcam 1-2gün kafamı dağıtmak için en erken pazartesi sabah Kütahya da olurum.Hemen sizin paketinizi kargoya veririm.

oki_1655 05-05-2010 20:33

Bu arada sanırım sadece ben yaşatamıyorum heralde şu aşkın gözyaşını.Deliricem artık bana gelen ölüyor...

sevim.K 05-05-2010 20:40

Asuman o ne güzellikler yine çatlatıyorsun vallahi:mad:.;)

Güle güle büyüt cicilerini, sevgiyle:p

Korkut 05-05-2010 22:10

asuman hanım çok güzel bitkileriniz;)

güle güle büyütün

günebakan 05-05-2010 22:40

Sevgili Asuman yeni sukulentlerin ve kaktüslerin çok güzel özellikle 2. mesajdaki ilk resim deki Güle güle büyüt:) Asumancığım onun rengi mor mu yoksa çekimden mi o renk acaba?

Hatice Tarhan 05-05-2010 22:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi oki_1655 (Mesaj 632416)
Bu arada sanırım sadece ben yaşatamıyorum heralde şu aşkın gözyaşını.Deliricem artık bana gelen ölüyor...

Sayın oki isterseniz size kocaman köklü aşkın gözyaşları gönderebilirim.
Karşılık beklediğimi algılamayın fakat küçük küçücük bir beyaz eophorbiya milli gönderirseniz de ben çok sevinirim , yoksa da canınız sağolsun ben yine isterseniz aşkın gözyaşını gönderirim.

Hatice Tarhan 05-05-2010 22:51

Asuman hanım misafirlerinizin kat kat çoğalması dileğiyle üzerinden çiçekleri eksik olmasın .
En ağır misafir plumerayı göremedim.

asumandilek 05-05-2010 23:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi oki_1655 (Mesaj 632414)
:)) Asuman Hanımcım vallahi büyük kırgınlıklar yaşadım o yüzden Bursa'ya gitmekten vazgeçmiştim ama dün gece yattım tam uyucakken birden sizlere verdiğim söz geldi aklıma.Sırf o çiçek ve verdiğim söz için gidicem Bursa'ya.Ama size ancak pazartesi ya da salı gönderebilirim.Bursa'dan çiçeği alıp hemen bir yerlere kaçıcam 1-2gün kafamı dağıtmak için en erken pazartesi sabah Kütahya da olurum.Hemen sizin paketinizi kargoya veririm.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi oki_1655 (Mesaj 632416)

Oki kardeşim, eğer yaşadığın duruma bize verdiğin söz için katlanmak zorundaysan lütfen dilediğin gibi yap. Çiçeklerimizi seviyoruz ve birbirimize nazımız geçiyor ama seni asla zor durumda bırakacak bir şey istemem kendi adıma. Burada içtenlikle paylaştıklarımız çok daha önemli. Dostluk baki olsun, çiçeklerimizi buluruz el birliğiyle.

Bu arada istediğin aşkın gözyaşı olsun bende var ama sevgili cennetbahçesi de göndermiş içinden gelerek sağolsun. Köklendirip göndereyim ben sana en kısa zamanda.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 632419)
Asuman o ne güzellikler yine çatlatıyorsun vallahi:mad:.;)

Güle güle büyüt cicilerini, sevgiyle:p

Estağfurullah hocam çatlatmak haddimemi hiç benim. daha güzelleri sizin olsun inşallah.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Korkut (Mesaj 632468)
asuman hanım çok güzel bitkileriniz ;)

güle güle büyütün

Çok teşekkürler sevgili Korkut...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 632495)
Sevgili Asuman yeni sukulentlerin ve kaktüslerin çok güzel özellikle 2. mesajdaki ilk resim deki Güle güle büyüt Asumancığım onun rengi mor mu yoksa çekimden mi o renk acaba?

Sevgili günebakan çok teşekkür ederim. Evet çiçeğin kendi rengi o. Bu sefer makinanın bi suçu yok. :))

günebakan 05-05-2010 23:01

Süpermiş o zaman adı ne acaba? rengi çok hoşuma gitti:)

günebakan 05-05-2010 23:03

Sevgili Oki Asuman'a katılıyorum kendini zorlama lütfen :)

asumandilek 05-05-2010 23:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cennetbahçesi (Mesaj 632505)
Asuman hanım misafirlerinizin kat kat çoğalması dileğiyle üzerinden çiçekleri eksik olmasın .
En ağır misafir plumerayı göremedim.

Sevgili cennetbahçesi onu diğer balkona ekleyeceğim inşallah. İçerde tutuyorum köklenene kadar. Perlitten köşk yaptım kendilerine. İnşallah beğenir beni üzmezler. :)) Çok çok teşekkürler... Ve canı gönülden bir AMİNNN!!

Zühre Demir 05-05-2010 23:34

En kısa zamanda Bauhaus'a gidip elimi kolumu doldurmam lazım. Böyle gördükçe deliriyorum. Neyse ki yabancının değil, sen biraz büyüt hele, hepsinden istiyorum :)

asumandilek 05-05-2010 23:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 632514)
Süpermiş o zaman adı ne acaba? rengi çok hoşuma gitti:)

Sevgili günebakan ne desem yalan. Bu isim işini hiç beceremiyorum ben. Skaraca uğrarsa buralara kesin biliyordur. :) Şekil itibarıyla graptopetalum 'un aynısı ama yine de ben yanıltmayayım.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir (Mesaj 632544)
En kısa zamanda Bauhaus'a gidip elimi kolumu doldurmam lazım. Böyle gördükçe deliriyorum. Neyse ki yabancının değil, sen biraz büyüt hele, hepsinden istiyorum :)

Ben hepsini seni düşünerek yetiştiriyorum hiç aklın kalmasın burda bitanem. Yalnız sen yine de git bauhaus'a bizde olmayanlardan al. :))

Zühre Demir 05-05-2010 23:51

Korkuyorum dönemeyeceğim diye :rolleyes:

oki_1655 06-05-2010 00:09

Asuman Hanım siz de dahil olmak üzere listede 7 kişi var.(Günebakan, Sevim hocam, Zühre hanım, Hhatice, Vildan abla ve Cennetbahçesi).O kadar söz verip gidememek gerçekten çok zor geliyor ama sizlerde beni affederseniz Bursa'ya gitmeyi 1-2 hafta ertelemek istyorum.Çünkü burada açıklayamayacağım bazı sebeplerden dolayı tatsızlıklar oldu.İnanın oraya adım atmak istemiyorum gidersemde sadece çiçek için gitmiş olucam ve yol 3 saat sürsede çok yorucu oluyor.Belki haftasonu İstanbul'a giderim Bursa dan geçer çiçeği alırım.Cuma günkü ruh halime göre size haber vericem.Sağlıkla kalın...

asumandilek 06-05-2010 00:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi oki_1655 (Mesaj 632577)
Asuman Hanım siz de dahil olmak üzere listede 7 kişi var.(Günebakan, Sevim hocam, Zühre hanım, Hhatice, Vildan abla ve Cennetbahçesi).O kadar söz verip gidememek gerçekten çok zor geliyor ama sizlerde beni affederseniz Bursa'ya gitmeyi 1-2 hafta ertelemek istyorum.Çünkü burada açıklayamayacağım bazı sebeplerden dolayı tatsızlıklar oldu.İnanın oraya adım atmak istemiyorum gidersemde sadece çiçek için gitmiş olucam ve yol 3 saat sürsede çok yorucu oluyor.Belki haftasonu İstanbul'a giderim Bursa dan geçer çiçeği alırım.Cuma günkü ruh halime göre size haber vericem.Sağlıkla kalın...

Sen de sağlıcakla kal ve sakın kendini sıkma. Benden yana gönlün rahat olsun. Ne beyaz mililer buluruz biz daha. Yeterki sağlığımız, huzurumuz yerinde olsun. ;)

asumandilek 06-05-2010 00:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir (Mesaj 632565)
Korkuyorum dönemeyeceğim diye :rolleyes:

Dönemeyecek gibi olursan ara beni. Ben de gelirim bauhaus' da yatarız. Zaten ev gibi şimdi oralar. Ne arasan var. :))

a1919 06-05-2010 08:43

Böyle misafirlere can kurban asuman hanım :)
Güle güle büyütün

skaraca 06-05-2010 10:34

skaraca, sayfaların her güncellemesinde mutlaka buralara uğramakta Asuman hanım,

97 nolu mesajdaki sizinde belirttiğiniz gibi graptopetalum'a yaprak yapısı itibariyle benziyor. Yapraklardaki morumsu renk ise soğuktan da, güneşten de olabilir. Nedeni hakkında net birşey diyemiyeceğim. Bazı çiçek yaprakları sizinde bildiğiniz gibi soğukta, bazıları ise güneş ışığında kızarıyor veya renk değiştiriyor. Aksi durumda yeşile dönüyor.

Sarı milii üzerindeki fotoğrafta yer alan ise Noel Ağacı olarakta bilinen Euphorbia Tirucalli, linkten ayrı bir fotoğrafı görebilirsiniz.

96. nolu mesajdaki ilk ve son fotoğraf aşkın gözyaşları, yazmaya bile gerek yok. :) İkinci fotoğraf Crassula Lycopodioides. Bana da sayın Berduray ve Vildan Sönmez hanımlardan geldi ama ne yazıkki ikisinide ben tutturamadım.

97 nolu mesaj üçüncü fotoğraf Opuntia türü, alt tür olarak humifusa ya benziyor. Opuntia Humifusa için bu linkten bakabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Ya da bu linkten diğer opuntia türleri ile karşılaştırabilirsiniz.

sevim.K 06-05-2010 13:14

Üzme kendini oki. Sağlığın huzurun yerinde olsun. Her ne kadar "milli" diye feryat ediyorsak da senin huzurundan önemli değil. Buluruz gün olur be;)

günebakan 06-05-2010 13:54

Benden yana da gönlün rahat olsun Oki1655 hiç sorun değil yeter ki can sağolsun:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024