agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   asumandilek / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/19885.htm)

asumandilek 13-10-2011 01:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant (Mesaj 869147)
Bence de çok gezmeyin de, bu güzellikleri kaçırmadan gösterin bize.
Bir de şunu soracağım: Taner Bey'in serasını bekleyen bir bekçi köpeği veya alarm sistemi var mı? Eskiler, başkasından çalınan bitkilerin daha iyi tuttuğunu söylerler de... :))

Korkarım var ve sadece bir tane de değil. :) Ben iki tane gördüm şahsen. Taner bey tutmasaydı orda ölür yine de giremezdim içeriye. :)

sakdag 13-10-2011 13:27

asumandilek hanım, taner beyin serasını gezmişsiniz, ne kadar güzel. Benim de en büyük isteklerimden biridir. Birgün bende oraya gitmeyi çok istiyorum... Fotoğraflarla bize de gezdirdiğiniz için teşekkürler.

asumandilek 13-10-2011 14:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sakdag (Mesaj 869427)
asumandilek hanım, taner beyin serasını gezmişsiniz, ne kadar güzel. Benim de en büyük isteklerimden biridir. Birgün bende oraya gitmeyi çok istiyorum... Fotoğraflarla bize de gezdirdiğiniz için teşekkürler.

Çok isteyince oluyor gerçekten. Ama biz hata ettik dönüşte uğradık, zamanımız kısıtlıydı. Oraya özel olarak gidip tek tek incelemek lazım. Muhteşem şeyler hepsi... Umarım en yakın zamanda size de nasip olur. Bize de tekrar gitmek nasip olsun tabi inşallah.

asumandilek 13-10-2011 14:59

Kaynaşmak lazım

5 Eklenti(ler)
İlk zamanlara oranla geliştikçe saksıya daha hakim hale geldiler ve daha bi güzel oldular sanki. :)

Eklenti 251056

Eklenti 251057

Bunlar da yumurtaların son hali.

Eklenti 251058

Eklenti 251059

Eklenti 251060

asumandilek 13-10-2011 15:04

Tomurcuklar...

5 Eklenti(ler)
Yeniden tomurcuk verenler, koca yazı boş geçirip yeni yeni açmaya niyetlenenler derken epey tomurcuk sahibi oldum yine. Açacak bebeklerim. :dilli:

Eklenti 251061

Eklenti 251062

Eklenti 251063

Eklenti 251064

Eklenti 251065

asumandilek 13-10-2011 15:12

Sporcu suculentlerim. :)

4 Eklenti(ler)
Eklenti 251070

Bisiklet keyfi yapıyoruz. :D

Eklenti 251067

Eklenti 251068

Eklenti 251069

yener.T 13-10-2011 15:22

Sayın Asumandilek Kaktüs ve sukulent aranjmanlarınız çok güzel,ellerinize sağlık.

zafer1326 13-10-2011 16:21

Harika arajmanlar ve saksılarıda muhteşem. Belli çok emek vermişsiniz. Ellerinize sağlık.

Vildan Sönmez 13-10-2011 16:26

425, 2. Foto sol alt köşedeki, benekli nedir, yakından tanımak isterim Asuman'ım.

zenfree 13-10-2011 16:44

Çok güzel kareler. Bitkilerin hepsi çok mutlu ve sağlıklı görünüyor. Düzenlemelere bayıldım.:)

gülenmelek 13-10-2011 19:01

İnsan fotoğrafları seyrederken mest oluyor. Gerçekten, öyle sağlıklı görünüyor ki hepsi. Ellerinize sağlık. Yalnız bir şeyi merak ediyorum, aranjman yapıyorsunuz ya (çok güzel göründüklerini itiraf edeyim), gerçi kimsede henüz görmedim ama, ya çoğalırlar da hepsi birbirine girerse ne olacak. Yoksa buna fırst verilmez mi zaten ;)

asumandilek 13-10-2011 23:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi serilaaa (Mesaj 869468)
Sayın Asumandilek Kaktüs ve sukulent aranjmanlarınız çok güzel,ellerinize sağlık.

Teşekkürler sevgili Serilaaa. Deniyoruz işte ucundan, bucağından. Birbirimizden baka baka. :)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zafer1326 (Mesaj 869489)
Harika arajmanlar ve saksılarıda muhteşem. Belli çok emek vermişsiniz. Ellerinize sağlık.

Çok teşekkürler Zafer bey... Daha güzelleri sizlere de nasip olsun inşallah.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 869493)
425, 2. Foto sol alt köşedeki, benekli nedir, yakından tanımak isterim Asuman'ım.

Kalanchoe Marmorata ablam. Tanıştırayım mı ben sizi.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zenfree (Mesaj 869503)
Çok güzel kareler. Bitkilerin hepsi çok mutlu ve sağlıklı görünüyor. Düzenlemelere bayıldım.:)

Teşekkürler. Senin yüzünden oldu bunlar hep. :dilli: Bulduğun müthiş şeyleri yükleyip durdun biz de çok becerirmiş gibi cebelleşip duruyoruz işte. Bu arada benim düzenlemelerimi de eklemişsin sayfaya çok sevindim. Bişeye benzediler demek.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek (Mesaj 869567)
İnsan fotoğrafları seyrederken mest oluyor. Gerçekten, öyle sağlıklı görünüyor ki hepsi. Ellerinize sağlık. Yalnız bir şeyi merak ediyorum, aranjman yapıyorsunuz ya (çok güzel göründüklerini itiraf edeyim), gerçi kimsede henüz görmedim ama, ya çoğalırlar da hepsi birbirine girerse ne olacak. Yoksa buna fırst verilmez mi zaten ;)

Ah ah çoğalıp birbirlerine girseler diye gözlerinin içine bakıyorum ben sevgili gülenmelek. O zaman daha muhteşem görünüyorlar. Elbette çok fazla iç içe girdiğinde ufak müdahalelerle rahatlatabiliriz.

PlentyPlant 14-10-2011 21:10

"Ufak müdahalelerle rahatlabiliriz" yazmışsınız ama bu güzel manzaraya bakınca, onları rahat bırakmayacağınıza dair inancım pekişti. :)

asumandilek 17-10-2011 23:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant (Mesaj 869930)
"Ufak müdahalelerle rahatlabiliriz" yazmışsınız ama bu güzel manzaraya bakınca, onları rahat bırakmayacağınıza dair inancım pekişti. :)

Hevesli arkadaşların gözünü korkutmak istemediğimden o. :D Yoksa ben rahat dursam onlar durmuyor ki... Gözüme gözüme sokuyorlar kendilerini. Açıp açıp süsleniyorlar bide bayram sabahı çocukları gibi. Ben onlarla uğraşmayayım da kim uğraşsın. Ama ben de onların gözlerinin içine bakıyorum, üzmüyorum hiçbirini vallahi. :rolleyes:

Satı Uğurtan 18-10-2011 00:09

Asumancığım güzel kardeşim, onlar nasıl güzel şeyler öyle ne kadar canlı ve diriler, ayrıca fotoğraflarıda çeken kimse konuşturmuş(Fotoğraf makinası çekiyor işte):D:p
Taner beyin serasına köpek olduğunu bile bile gittinmi yani inanmıyorum:)

asumandilek 18-10-2011 00:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan (Mesaj 870832)
Asumancığım güzel kardeşim, onlar nasıl güzel şeyler öyle ne kadar canlı ve diriler, ayrıca fotoğraflarıda çeken kimse konuşturmuş(Fotoğraf makinası çekiyor işte):D:p
Taner beyin serasına köpek olduğunu bile bile gittinmi yani inanmıyorum:)

Ah ablam bilsem de giderdim o seraya ama bilmiyordum inan. :) Paşa kadar olmasa da sevecen hayvanlardı tabi. :mad: Taner bey tuttu sağ olsun. Yoksa beni biliyorsun. Kaçacak, saklanacak yerde yok her yer düz ova :)

Bu arada çok teşekkürler... Fotoğraf makinasına ileticeğim mutlaka beğenilerini. :dilli:

Vildan Sönmez 18-10-2011 07:36

Asuman'cım, o tomurcukların açmış halini atlamazsın biliyorum ama unutma bekliyorum...

gülenmelek 18-10-2011 07:46

1 Eklenti(ler)
Ben kaktüs ve sukulentlerin aynı ortamda olamayacağını okumuştum.
(Farketmemiş olabilirsiniz ama üstteki cümle soru cümlesi :p)

Ben bu fotoğrafa ne desem bilmiyorum ki. Geliyorum bakıyorum. Gidip gelip tekrar bakıyorum. Bilgisayarı her açtığımda gözümün önünde. Hani boyuna değil de enine çekilmiş olsaymış mutlaka arkaplan olacaktı. Fotoğrafçı felan mı çağırdınız eve özel olarak :D Tamam tamam sizin eseriniz biliyorum ve tebrik ediyorum. ;) (Şimdi soru cümlesi tekrarı; Bu bitkinin çiçecikleri gerçekten bu renk mi:confused:;) Bir de bu bitkinin tam adını sorsam artık çok olurum galiba. Ben kaçtım.;))
Sevgiler.

asumandilek 18-10-2011 14:32

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek (Mesaj 870853)
Ben kaktüs ve sukulentlerin aynı ortamda olamayacağını okumuştum.
(Farketmemiş olabilirsiniz ama üstteki cümle soru cümlesi :p)

Ben bu fotoğrafa ne desem bilmiyorum ki. Geliyorum bakıyorum. Gidip gelip tekrar bakıyorum. Bilgisayarı her açtığımda gözümün önünde. Hani boyuna değil de enine çekilmiş olsaymış mutlaka arkaplan olacaktı. Fotoğrafçı felan mı çağırdınız eve özel olarak :D Tamam tamam sizin eseriniz biliyorum ve tebrik ediyorum. (Şimdi soru cümlesi tekrarı; Bu bitkinin çiçecikleri gerçekten bu renk mi:confused:;) Bir de bu bitkinin tam adını sorsam artık çok olurum galiba. Ben kaçtım.
Sevgiler.

Aynı ortamda olmamalarının tek gerçek sorunu su aslında. Su istekleri değişebildiği için türlerine dikkat etmek lazım sanırım. Fakat benimkiler alıştı sanırım birarada yaşamaya. :)

Fotoğrafa gelince maharet makinada. :dilli: Çok teşekkürler beğeninizi hissettirdiğiniz için. Bu arkadaşımızın çiçeği bu evet. Renkler orjinal renkleri. Adı Echeveria glauca. Sizin için bi fotoğrafını daha ekleyeyim :)

Eklenti 251708

asumandilek 18-10-2011 14:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 870852)
Asuman'cım, o tomurcukların açmış halini atlamazsın biliyorum ama unutma bekliyorum...

Ablacım sadece biri açtı. Öbürlerini bekliyorum tek tek yüklememek için. Yalnız hava da çok bozdu. Pastırma sıcakları geliyormuş yarın, yetişir herhalde bir iki güne. :rolleyes:

nuray topcu 18-10-2011 19:51

Asuman hanım,o ne güzel resimler,
o ne güzel arajmanlar...
hayran kalmamak elde değil...

mandalinci 18-10-2011 20:56

Aman Asuman hanım,

Bu nasıl bir sevgidir, kaktüsleri böylesine coşturan. Hele o 387 no.lu mesajınızda ki renkler, güzellik, maşallah diyeyim. Ellerinize sağlık.

maysan80 18-10-2011 21:19

asuman hanım bu Echeveria glauca'ya hayran olmamak imkansız. ben de echeveria var ama sizin türden mi bilmiyorum daha. görücez inşallah. sizden sizdeki türü nerden edindiğinizi öğrensem sizin için bir sakıncası olur mu

asumandilek 19-10-2011 01:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nuray topcu (Mesaj 871053)
Asuman hanım,o ne güzel resimler,
o ne güzel arajmanlar...
hayran kalmamak elde değil...

Çok teşekkürler. Umarım sizlerin daha güzelleri olsun...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci (Mesaj 871071)
Aman Asuman hanım,

Bu nasıl bir sevgidir, kaktüsleri böylesine coşturan. Hele o 387 no.lu mesajınızda ki renkler, güzellik, maşallah diyeyim. Ellerinize sağlık.

Bunun nasıl bi sevgi olduğunu henüz çözemedim ben şahsen kendi adıma hala. :) Bazıları buna sevgiden çok hastalık, ya da delilik dese de sevgi olduğunu düşünenlerin arasında olduğumu bilmek güzel. Beğeniniz beni mutlu etti. Çok teşekkür ederim.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi maysan80 (Mesaj 871078)
asuman hanım bu Echeveria glauca'ya hayran olmamak imkansız. ben de echeveria var ama sizin türden mi bilmiyorum daha. görücez inşallah. sizden sizdeki türü nerden edindiğinizi öğrensem sizin için bir sakıncası olur mu

Hayranlığınızı bizim kıza ileteceğim mutlaka. :) En az benim kadar sevinip şımaracak eminim. İlk sayfalar da gövde fotoğrafı da vardı eklediğim. Oradan anlayabilirsiniz sizdeki türün aynısı olup olmadığını. Ya da echeveria glauca yazarsanız google amcaya o da gösterebilir. Lakin kesin kanıya çiçek açınca varacağınızı düşünüyorum. Ben onu burada evinin balkonunda kaktüs türüyle ilgilenen bir amca var sıklıkla ziyaret ettiğim, ondan almıştım. Eminim sizin çiçeğiniz de çok güzel çiçekler verecektir ve bizler de onu izleyeceğiz hayranlıkla.

asumandilek 20-10-2011 01:17

2 Eklenti(ler)
Birlikten kuvvet doğar... :) Daha önce yaptığım fakat nedense paylaşmamış olduğumu farkettiğim iki düzenleme...

Eklenti 251794

Eklenti 251795

asumandilek 24-10-2011 15:47

5 Eklenti(ler)
Şenlendik yine. :)

Eklenti 252399

Eklenti 252400

Eklenti 252401

Eklenti 252402

Eklenti 252403

gülenmelek 24-10-2011 15:51

41 kere maşallah, nazarım değmesin ;) Ellerinize sağlık, yine güzel görseller var. ;)

zenfree 24-10-2011 16:15

Bayıldım çiçeklere. Bu mevsimde çiçek görmek ne büyük şans, sukulentleri sevmenin en önemli nedenlerden biri bu galiba.:)

cemo 24-10-2011 16:53

Asuman ım, haftasonu makinayı kap gel, Paşa yok. Benim gariplerin böyle fotosu yok, kıskandım bakkk:))

hanndan 24-10-2011 18:46

Asuman Hanım sayfanızı ilk kez ziyaret diyorum.maşallah bu ne çeşit.Fotograf çekimleriniz ayrıca cok güzel.Yumurta içindeki sukulentlerse,,,,,,,onlara laf yok.Emeğinize sağlık.Sevgiler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024