agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   asumandilek / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/19885.htm)

asumandilek 07-04-2011 01:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez (Mesaj 780677)
vaaaaaaaaaay, süpermiş, bir de bonsai mi olmuş ne:mad:

Benimki de olsun inşallah. Onu minicik bir botun içine ektim. Köklenip bonsai olsun hatta bana yetmez kocaman ağaç olsun inşallah. :D

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi huzunperest (Mesaj 780881)
A harfinden mi başlamıştın asumandilek Azmin elinden bir şey kurtulmazmış. Tebrik ederim ve çok teşekkürler sayende ben de öğrenmiş oldum.
Sevgili Satı Uğurtan, ben korumaya alınan sukulenti farketmedim ama görseydim tırnakçılık yapabilirdim:) iyi ki görmemişim:))

Hahha nasıl görmedin. Fotoğraf çekerken bile kimseye emanet edemedim. O kadar bitki aşığının içinde hele Furkan'ın gözleri fıldır fıldır dönerken. Aman Allahım efepüskülüme zeval gelecek diye bırakmadım bir saniye bile. Dillere düştüm baksana onun yüzünden. :rolleyes:

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 780886)
Doğru söze ne denir. Asuman parmak ısırtıyorsun artık.:) Güle güle büyüt hepsini:) Sevgiler

Mercüü hocam, çok sağolasın.

AizoaceaeFAN 07-04-2011 11:45

Sayın asumandilek, yeni bitkileriniz hayırlı olsun. Trichodiadema mor çiçekleriyle çok güzel bir bitki , hele o küçük saksıdaki bonzai. İnşaallah siz de böyle bir bonzai oluşturursunuz bizlere de resimlerini izlemek kalır. Ceropegianız da güzel görünüyor. Ceropegia'lar yaprak aralarında buğum oluştururlar, eğer bitkiyi çoğaltmak isterseniz bu boğum kısmını toprağa gömün ve bir kaç hafta bekleyin. Bu boğum güzel bir soğan yumru köke dönüşecektir.

asumandilek 07-04-2011 13:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN (Mesaj 781402)
Sayın asumandilek, yeni bitkileriniz hayırlı olsun. Trichodiadema mor çiçekleriyle çok güzel bir bitki , hele o küçük saksıdaki bonzai. İnşaallah siz de böyle bir bonzai oluşturursunuz bizlere de resimlerini izlemek kalır. Ceropegianız da güzel görünüyor. Ceropegia'lar yaprak aralarında buğum oluştururlar, eğer bitkiyi çoğaltmak isterseniz bu boğum kısmını toprağa gömün ve bir kaç hafta bekleyin. Bu boğum güzel bir soğan yumru köke dönüşecektir.

Çok teşekkürler beğeniniz ve bilgilerinizi paylaştığınız için sayın AizoaceaeFAN. Bütün dilekleriniz için kocaman bir Aminn.

asumandilek 07-04-2011 13:45

4 Eklenti(ler)
Mor kızımız Trichodiadema yerine yerleşti. Umarım botlar köklerini sıcak tutsun da hemen kökleniversin. :p

Eklenti 201486

Eklenti 201487

Ve işte ben de sonunda bir bonsai denemesi yaptım. :cool: Formu kendiliğinden olsa da elimden geleni yapmaya çalıştım. Umarım ilerde daha güzelerini yaparız.

Eklenti 201484

Eklenti 201485

cemo 07-04-2011 19:04

O efe puskulunden cektigimi ... dan cekmedim ben:D:D:D

PlentyPlant 08-04-2011 22:58

Kapları da şirin, kendileri de... Keyifle büyütüp, çoğaltırsınız dilerim.

zenfree 08-04-2011 23:17

Çok hoş olmuş.
Trichodiademayı bu sayfada keşfettim. Dal uçlarında ışıltılar var gibi. Çiçek rengi de harika.

Orhan Özbilgiç 09-04-2011 07:33

Sevgili asumandilek;
Yüreği sevgi dolu bir insansın. O nedenle bilirsin.;) Birine sevdiğini söylediğin zaman, söylemek yetmez, hissettirmen gerek.
Toplantıda ilk kez görüp tanıdığım ve gerçekten çok sevdiğim bir arkadaşımın balkonuna görmemek olmazdı.
Önce kaktüsler ve sukulentleri gezdim. O kadar çok çeşitlleri var ve o kadar güzellerki. Ben bu dünyayı pek tanımıyorum. Aslında eşim, ucundan kıyısından bulaştıysada birkaç çeşiti pek geçmiyor. Malum biz göçebe gibiyiz. Bu nedenle sürekli bakım isteyen her tür saksı çiçeği bize göre değil.:)

Aslında balkon başlığındaki bitkilerini de gezdim. Oradakiler biraz daha bana yakın şeyler. Yani dışarıdada yetişebilenler. Selluka, begonvil,hele o rengarenk petunyalar, bol çiçek işareti veren o kocaman ruj çiçeğin,ortancalar, bordo renkli sakız sardunya, pulmeria ve gözyaşı çiçeği... Bunlar beğendiklerimden aklımda kalanlar.
Salondakiler de çok çekici..Balkon duvarlarında saksılar şık olmuş. Hemde yer kazanılmış. Gerçi o balkonda sana sadece bir sandalyelik yer kalacağından eminim ya. O da çayını yudumlaman için.:D

Sevgili Asuman;
Şimdi içim rahat etti. Artık ara sırada olsa Orhan Abi'n, balkonunu ziyaret edecek.. Şimdi gerine gerine, ''sen,yüreğinin güzelliği yüzüne yansımış,harika insanlardan birisin!'' diyebilirim. Artık inandırıcı olacağımı sanıyorum. Yaşam boyu hep mutlu ol. Keder sana hiç yanaşmasın!:)
Artık ara sırada olsa Orhan Abi'n, balkonunu ziyaret edecek..

asumandilek 09-04-2011 18:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant (Mesaj 782425)
Kapları da şirin, kendileri de... Keyifle büyütüp, çoğaltırsınız dilerim.

Teşekkürler sevgili PlantyPlant. Umarım çabucak köklenip büyürler.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zenfree (Mesaj 782438)
Çok hoş olmuş.
Trichodiademayı bu sayfada keşfettim. Dal uçlarında ışıltılar var gibi. Çiçek rengi de harika.

Aynı şeyi düşündük demekki. Bana da ilk gördüğüm zaman uç kısmındaki dikenler yıldızları çağrıştırmıştı. Çoğalsın, hepimizde olsun inşallah.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Orhan Özbilgiç (Mesaj 782526)
Sevgili asumandilek;
Yüreği sevgi dolu bir insansın. O nedenle bilirsin.;) Birine sevdiğini söylediğin zaman, söylemek yetmez, hissettirmen gerek.
Toplantıda ilk kez görüp tanıdığım ve gerçekten çok sevdiğim bir arkadaşımın balkonuna görmemek olmazdı.
Önce kaktüsler ve sukulentleri gezdim. O kadar çok çeşitlleri var ve o kadar güzellerki. Ben bu dünyayı pek tanımıyorum. Aslında eşim, ucundan kıyısından bulaştıysada birkaç çeşiti pek geçmiyor. Malum biz göçebe gibiyiz. Bu nedenle sürekli bakım isteyen her tür saksı çiçeği bize göre değil.:)

Aslında balkon başlığındaki bitkilerini de gezdim. Oradakiler biraz daha bana yakın şeyler. Yani dışarıdada yetişebilenler. Selluka, begonvil,hele o rengarenk petunyalar, bol çiçek işareti veren o kocaman ruj çiçeğin,ortancalar, bordo renkli sakız sardunya, pulmeria ve gözyaşı çiçeği... Bunlar beğendiklerimden aklımda kalanlar.
Salondakiler de çok çekici..Balkon duvarlarında saksılar şık olmuş. Hemde yer kazanılmış. Gerçi o balkonda sana sadece bir sandalyelik yer kalacağından eminim ya. O da çayını yudumlaman için.:D

Sevgili Asuman;
Şimdi içim rahat etti. Artık ara sırada olsa Orhan Abi'n, balkonunu ziyaret edecek.. Şimdi gerine gerine, ''sen,yüreğinin güzelliği yüzüne yansımış,harika insanlardan birisin!'' diyebilirim. Artık inandırıcı olacağımı sanıyorum. Yaşam boyu hep mutlu ol. Keder sana hiç yanaşmasın!:)
Artık ara sırada olsa Orhan Abi'n, balkonunu ziyaret edecek..

Ah Orhan abiciğim nasıl güzel bi betimleme bu. Senin yüreğin öyle babacan, öyle sevgi dolu ki etrafını da o yürekle izliyorsun... ( Yoksa ben cadının tekiyimdir. :dilli: ) Çok mutlu ettin beni. Hangi cümleni alıntı yapıp cevap yazayım diye o kadar düşündüm ki hiç birini diğerinden ayıramadım.

Sandalye konusunda o kadar haklısın ki. Özellikle yaz dönemi komşular şikayet ediyorlar gelip bir fincan kahve içecez yer yok diyorlar. Bende teker teker gelirseniz sorun olmaz diyorum ama kafi gelmiyor. Şimdi büyük çanak aranjmanlarıyla biraz yer açmaya çalışıyorum. Ama ben kalabalık seviyorum daha çok. Çarpayım onlara, özür dileyeyim. Pişman olup 2 gün balkona çıkamayayım korkudan, yine de unutup barışalım istiyorum. Delidir ne yapsa yeridir işte. :o Biri gelip benim kolumu kırsa kızar, küplere binerim. Onlar hiç kızmıyorlar bana. Bi bakıyorum yine çiçeklenmişler. Yine sıkıfıkıyız.

Kaptırınca bu balkon mevzusuna hiç bitmiyor anlatacakları insanın. Bana kalırsa bir roman çıkar sanırım. Sana sonsuz teşekkürler beni böyle onurlandırdığın için. Her zaman başımın üzerinde yerin var eksik olma inşallah.

cemo 09-04-2011 18:20

1 Eklenti(ler)
[QUOTE Yoksa ben cadının tekiyimdir. QUOTE]

Evet evet, o cadının tekidir. Bu yüzden, cadıyı şuracıkta bırakıyordum:D:D
8. yıl toplantısında alırdık geri:))

asumandilek 09-04-2011 18:29

Succulent Bonsai hastalığımız hayırlı olsun. :))

5 Eklenti(ler)
İkinci denememiz de mubarek olsun. :))

Bu gayet ihtiyar bir kalanchoe ama gövdeyi oluşturan dallar maşallah eti butlu olmasına rağmen gayet formlu olunca, formsuz olan ( ki bize de lazım olan formsuz olmasıyken kaçınılmazdı bu dalı almamak. ) bonsai adayı olmak için bu cılız arkadaş seçildi. Sabah çıkılan doğa gezisinde kayaların üzerini mesken tutmuş yosunlar alındı ve ortası oyuk bir taş bulundu. Haydarın evden biraz görsellik katsın diye ince akvaryum taşları alındı. Önce iki çiçekli oluşu hoş gibi duruyor gibi geldiyse de bana, fotoğrafları çekince sanki diğer çiçek bozuyor gibi geldi bakışı. O yüzden onu eledik. Ve bu hale geldi. Hayırlı uğurlu olsun. :D

Eklenti 202103

Eklenti 202104

Eklenti 202105

Eklenti 202106

Eklenti 202107

asumandilek 09-04-2011 18:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 782840)
[QUOTE Yoksa ben cadının tekiyimdir. QUOTE]

Evet evet, o cadının tekidir. Bu yüzden, cadıyı şuracıkta bırakıyordum:D:D
8. yıl toplantısında alırdık geri:))

Hahahah. :)) Emanete hıyanet etmez benim ablam. Köpekler beni ısırsaydı ne olcaktı. Zaten nasıl uykusuzum. Nasıl açım. :dilli: Onca uykusuzluğa bir de Bahaus'u ışık hızıyla gezdirip pestilimi çıkardı sonra da Küçücük çocuğu (beni ) oracıkta bırakacaktı. :(

asumandilek 09-04-2011 18:41

1 Eklenti(ler)
Ve succulent bonsai işini kıvırdığıma kanaat getirince :D ( Ay nasıl kendini beğenmiş bişey oldum ben. :mad: ) topladığım kayalar, ve onların üzerindeki yosunlar ve hatta bir öbek succulent öyle acı acı bana bakınca biz ne olacağız diye dedim siz hiç üzülmeyin ben hemen bulacağım bir hal çare. Ve bu çıktı. :rolleyes: yanlız o iki mor şeye dikkat kesilenler olacaktır mutlaka. :))

Hahahha benim de artık bir Guguk'um var. :) İtiraf ediyorum doğadan çaldım. :rolleyes:

Eklenti 202117

cemo 09-04-2011 18:42

Canım ya süper olmuş bu bonsailer. Süpersin valla cadıııı:))

asumandilek 09-04-2011 18:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 782855)
Canım ya süper olmuş bu bonsailer. Süpersin valla cadıııı:))

Ben tuttum bu suculent bonsai işini. Sana da yapalım en kısa zamanda. Ama Paşa evde yokken. :))

cemo 09-04-2011 19:02

Asuman, kalenin dibi bu sukulentlerle dolu:) Guguk için bizim tarafa cık, yan taraf guguk ve lupin dolu:)
Yosun ararsan o da var:)
Bu hafta içi seninle keşfe cıkalım en iyisi, ne dersin.

asumandilek 09-04-2011 19:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 782859)
Asuman, kalenin dibi bu sukulentlerle dolu:) Guguk için bizim tarafa cık, yan taraf guguk ve lupin dolu:)
Yosun ararsan o da var:)
Bu hafta içi seninle keşfe cıkalım en iyisi, ne dersin.

Bunları nerden topladım sanıyorsun. :)

Kalenin dibinde succulent olaydım,
Kalenin dibinde yosun olaydım.
Muscariymiş, gugukmuş,
hep ben olaydım. :)))

Çıkalım abla. Bu sabah ne güzeldi hava. Dersin yaz. Oraya tırman, buraya tırman gezdik dağ bayır. Şimdiki havaya bak bir de. Artık bir günde üç mevsim yaşıyor hale geldik. Yine böyle güzel bir sabah ayarlayıp gidelim seninle de. Bu sefer sıcak su da alacağım mutlaka. Ohh yayılıp çimlere birer kahve içeriz. :))

cemo 09-04-2011 19:44

Gecen gün gördüm, bende topladım kale dibinden Asuman. Salak salak duvara bakarken birde düşüyordum ki sormayasın. Yanımdaki arkadaş bi garip baktı durdu bana.:)
Seninle gidersek, sen rahat ben rahat:)

Sıcak su alırız kayfeleride içeriz.:)
Aralık 15 te bu kadar soğukmuydu hava. Şaştım kaldım ben bu bizim havaya:((

asumandilek 11-04-2011 00:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 782881)
Gecen gün gördüm, bende topladım kale dibinden Asuman. Salak salak duvara bakarken birde düşüyordum ki sormayasın. Yanımdaki arkadaş bi garip baktı durdu bana.:)
Seninle gidersek, sen rahat ben rahat:)

Sıcak su alırız kayfeleride içeriz.:)
Aralık 15 te bu kadar soğukmuydu hava. Şaştım kaldım ben bu bizim havaya:((

Vallahi çok kötü üşütmüşüm. Hava güzel diye sen balkonda o saksı benim bu saksı senin derken bir de baktım fırtına çıkmış. İçeri kaçtım ama nafile. Almışım alacağımı o Dünya'dan bi haber geçirdiğim vakitte. Bi toparlanayım inşallah, gideriz. Sen hiç merak etme. Biz ayna gibi birbirimizi yansıtırız ancak. Birlikte düşer kalkarız. :))

Yücel Canpolat 11-04-2011 11:17

Şu resimlere bakarmısın düşman çatlatan güzellikte:)

asumandilek 11-04-2011 14:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yücel Canpolat (Mesaj 783702)
Şu resimlere bakarmısın düşman çatlatan güzellikte:)

Srnin bahçenin fotoğraflarını da çekeceğim hele ısınsın azıcık ortalık. :))

sevim.K 11-04-2011 14:45

Asuman yahu bir dur. Bu ne hız. Ne yeni dnemelerine yetişebiliyoruz ne de yenilerine. Kıskanacağım vallahi;):p

asumandilek 11-04-2011 14:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 783814)
Asuman yahu bir dur. Bu ne hız. Ne yeni dnemelerine yetişebiliyoruz ne de yenilerine. Kıskanacağım vallahi;):p

Maşallah de hocam. :) Ne demişler. Nazar etme ne olur. Uğraş senin de olur. :D

sevim.K 11-04-2011 15:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi asumandilek (Mesaj 783826)
Maşallah de hocam. :) Ne demişler. Nazar etme ne olur. Uğraş senin de olur. :D

Kızım uğraşırken saç baş yolacak hale geldim unuttunmu:( Şakaydı tabi maşallah kocamanından.:)

mrmusti 11-04-2011 18:19

Bu ne hız Asuman abla, seni tutabilene aşkolsun artık. Koptun gidiyorsun.
Helal sana...

asumandilek 18-04-2011 17:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 783973)
Bu ne hız Asuman abla, seni tutabilene aşkolsun artık. Koptun gidiyorsun.
Helal sana...

Senin o muhteşem kolleksiyonunun yanında benimki ne ki. Ben her telden çalalardanım galiba. :D Tutsalar da iflah olmam gayrı ben. :o

Periş 22-04-2011 15:36

Sevgili asuman hepsi birbirinden güzel maşallah koleksiyonunuzu bende begendim...

asumandilek 27-04-2011 02:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi burak alkan (Mesaj 790533)
Sevgili asuman hepsi birbirinden güzel maşallah koleksiyonunuzu bende begendim...

Teşekkürler Burak Alkan... Bu benimki kolleksiyon olma heveslisi bir balkon sadece. Kesinlikle adına kolleksiyon denemez. Bende olmayan o kadar uzun bir liste varki hala elimde anlatamam. :))

Yine de teşvik algılıyorum bu güzel mesajını ve tekrar teşekkür ediyorum beğendiğin için. Sevgiler. Sağlıcakla...

asumandilek 07-05-2011 01:55

5 Eklenti(ler)
Tomurcuklarrrrrrrrrrr :))

Eklenti 209752

Eklenti 209753

Eklenti 209754

Eklenti 209755

Eklenti 209756

asumandilek 07-05-2011 02:01

5 Eklenti(ler)
Eklenti 209757

Eklenti 209758

Eklenti 209759

Eklenti 209760

Eklenti 209761

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024