agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   Zühre Demir / Kaktüs ve Sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/19396.htm)

a1919 16-04-2010 07:51

Zühre Hanım,
Ben iş yerimde kaktüslerime bir yer ayırarak bu sorunu çözdüm. Yoksa imkanı yok çiçek açtıklarını göremezdim. Tabi hafta sonuna denk gelmezse ;) Geçen kaktüslerimden biri çiçek açtı. Ama öğlen açıp akşama tekrar kapandı. Ertesi gün de aynı şeyi yaptı. 3. gün artık açmadı. O kadar bekliyorsunuz açsın diye sonrada göremeden geçiyor yanında olmayınca. Ben de masamın yanına koydum hepsini gerçi çok fazla değil. Bi de küçücük saksılardalar çok yer kaplamıyor.

sevim.K 16-04-2010 08:07

Ooo asuman bir yanda zühre bir yanda cicilerini gösteredursunlar. Hangi birinize yetişeyim:mad: bu böyle olmayacak en kısa sürede kaktüs tarlasına dalmam lazım;)

Güle güle büyüt sevgili zühre. Bol bol çiçeklerini gör. Havortian çabuk yavrulasın iyi bak. İlk yavrusunu ben alayım:p

Zühre Demir 16-04-2010 22:46

Canım ablam, istediğin haworthia olsun, teşekkür ederim iyi dileklerin için.

Sevgili a1919, bazen gidoyrum götüreyim bir kaçını iş yerime, hem bana moral verirler çalışırken, ama içimden bir türlü korkumu atamıyorum.

Sanırım oradakilerden kıskanıyorum çiçeklerimi. :)

Zühre Demir 27-04-2010 01:13

3 Eklenti(ler)
Sayın Jeomeo'nun Graptopetalum üzerinde uç alma taktiğini hatırlarsınız. Ben de denedim ve sonuç; mükemmel. Uçlarından 3-4 yaprak kopardığım Graptopetalum'um kopardığım yerden şirin yeni çiçekler verdi. Gövdesinden de yeni sürgünler çıktı. Çok teşekkürler Jeomeo, bunu çoğu çiçekte uygulayacağım...

Eklenti 139288 Eklenti 139290
Eklenti 139289

Zühre Demir 27-04-2010 01:15

1 Eklenti(ler)
Miniciğim çiçek vermeye devam ediyor. ;)

Eklenti 139291

Zühre Demir 27-04-2010 01:22

1 Eklenti(ler)
Sempervivum canlanmaya başladı, yeni yapraklar veriyor sürekli, inşallah yavrularını da görürüm.

Eklenti 139292

Zühre Demir 27-04-2010 01:25

1 Eklenti(ler)
Echeveriammm, gövdesinden yeni mucizeler veriyor. O kadar güzel ki, bakmaya kıyamıyorum.

Eklenti 139293

asumandilek 27-04-2010 01:40

O kadar anlattım, dilimde tüy bitti gördün ya rahatsındır artık.. :)) O minikler kocaman olacak inşallah. Sen bakarsın da onlar ölür mü hiç. Gözümle görsem inanmam. :))

sevim.K 27-04-2010 08:10

Sayın Jeomeo'nun Graptopetalum üzerinde uç alma taktiğini ben de denedim. Sonuç iyi mi kötü mü henüz karar vermiş değilim:( Başlangıç olarak iyiydi. Havalar arka arkaya bir kaç gün güneşli olunca dışarı çıkardım. Ne olduysa o zaman oldu bütün yapraklarını döktü:( Yeniden yapraklanacaklar diye bakıyorum çıplak graptopetaluma:(

asumandilek 27-04-2010 11:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 625793)
Sayın Jeomeo'nun Graptopetalum üzerinde uç alma taktiğini ben de denedim. Sonuç iyi mi kötü mü henüz karar vermiş değilim:( Başlangıç olarak iyiydi. Havalar arka arkaya bir kaç gün güneşli olunca dışarı çıkardım. Ne olduysa o zaman oldu bütün yapraklarını döktü:( Yeniden yapraklanacaklar diye bakıyorum çıplak graptopetaluma:(

Sanırım yer değişikli yüzünden olmuş. Ama toparlanacağına eminim. Ben 3 senedir sadece bu kış çok ayaz olduğunda içeri aldım. Onun dışında sürekli dışardaydı. Umarım çabuk toparlanır hocam. :))

sevim.K 27-04-2010 13:49

Asumancım oldum olası dışarda dururdu kaktüs ve sukulentlerim. Bu yıl donlardan sonra soğuk devam ederse dayanamazlar diye içeri aldım. Soğuklar geçinceye kadar içerde sakladım. Yaramadı her halde. Bir kaç çeşit sukulentim var öyle yeniden yapraklanırlar diye bekliyorum yolunmuş hallerine bakıp:(

Zühre Demir 27-04-2010 22:21

Sevvili Sevim K. Ölmezler onlar kolay kolay, toparlanırlar zamanla. Ben de stres yapıyordum hep, ama zamanla düzelir inşallah. Sıkmayın canınızı...

asumandilek 29-04-2010 01:33

Bir söğüt gölgesi, bir hamak ve ayaklarımda azıcık toprak... Birazcık nasır istiyorum, tuttuğum çapanın izlerini, demlediğin simsiyah bir çayda ısıtmak... Bir erguvan kapıda... Sadece baksak...

bıcırık 04-08-2010 12:49

sevgil zühre demir kaktüs ve sukullentleriniz çok güzel...elleriniz dert görmesin... sevgilerimle...

Yücel Canpolat 14-09-2010 12:36

Sevgili Zühre Hanım bu kadar yoğun iş temponuza rağmen kaktüslerinize zaman ayırabiliyorsunuz emeklerinize sağlık.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024