agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/)
-   -   PlentyPlant / kaktüs ve sukulentlerim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-kaktus-ve-sukulentleri/18777.htm)

Satı Uğurtan 26-01-2010 12:46

Sevgili PlentyPlant, benim kaktüslerin bir kısmı zaten bahçemde diğerlerinide en kısa zamanda paylaşırım sevgiler.

PlentyPlant 26-01-2010 12:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cemo (Mesaj 569353)
Gercekten harika..kaktüsker ağaç olmuş.

Maşallah

Teşekkür ederim Sayın Cemo. Aslında bu sayfa ile ilgili bazı sıkıntılarım var. Sadece kaktüs ve sukulentlerimin fotoğraf ve çok kısa bilgilerini koymak yeterli gelmiyor bana.
Kullandığım saksı tiplerine ilişkin kısa bir resimli bilgi koymuştum ama o kadar. Kaktüs tablamın proje çizimini de koyacağım. Ayrıca "lithops"ların tarihine ilişkin bir çeviri yapıyorum ama buraya koymak yerine, ilgi sayfalara eklemeyi daha doğru buluyorum.
Burayı daha zenginleştirebilmemiz için tüm ziyaretçilerden gelecek önerilere ihtiyacım var. ;)

sevim.K 26-01-2010 15:15

Bugün sabahtan beri harika bir güneş var. Başlangıçta güneşe rağmen hava çok soğuktu sonra güneşin etkisi hissedilir derecede arttı ve karlar erimeye başladı. Ben de balkona çıkma yasağını delip içeriye alamadığım çiçeklerime baktım. Kaktüslerim daha önce de kışı balkonda geçirdikleri için direnç kazanmış durumdalar sanırım yine bozulmadan bahara çıkacaklar:). Ama ne yazık ki sukulentlerim hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim.:(

Balkondaki kalanşolarımın yaprakları soğuktan yanmış:( Gövdenin ve köklerin zarar görmediğini umuyorum. Eğer umduğum gibi olursa yeni sürgünlerle büyümeyi sürdüreceklerdir. Olmazsa salonda dört saksım tesellim olacak.:(

sevim.K 26-01-2010 15:25

http://www.agaclar.net/forum/showpos...&postcount=463

http://www.agaclar.net/forum/showpos...&postcount=464

Bunlar benim çok eski kaktüslerim ve sukulentim. Bu kar ve soğuktan zaferle çıktılar:)

Sevgili cenan dondurma kabındaki sukulentlerimi de kurtardım:)

cemo 26-01-2010 15:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant (Mesaj 569359)
Kullandığım saksı tiplerine ilişkin kısa bir resimli bilgi koymuştum ama o kadar. Kaktüs tablamın proje çizimini de koyacağım.

Sn PlentyPlant, projelerinizi en kısa zamanda görmek isterim.

Kaktüsler konusunda sizin kadar tecrübem yok acıkcası. Saksılar, kullanılan toprak, dikim şekilleri vs.. konularında, fikir alışverişlerine devam edebiliriz.

Kaktüslerini dondurmuş bir acemi olarak:( aklıma ilk gelenler bunlar.

PlentyPlant 26-01-2010 15:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 569437)
Balkondaki kalanşolarımın yaprakları soğuktan yanmış:( Gövdenin ve köklerin zarar görmediğini umuyorum. Eğer umduğum gibi olursa yeni sürgünlerle büyümeyi sürdüreceklerdir. Olmazsa salonda dört saksım tesellim olacak.:(

Hiçbirşey olmaz Sayın Sevim K. Toprak hizasından gövdesini kesseniz bile, yeni sürgünler verir. Ama siz yine de kesmeyin. :)

mrmusti 26-01-2010 17:15

Kasktüs ve suculentlerimden seçmeler.

Biraz daha güzellik katayım isterseniz..

Güngör Salman 26-01-2010 17:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 569484)

Sayın Mrmusti Kaktüsleriniz çok güzel. Bir başlıkta siz açsanız diyorum ben, ne dersiniz;)

mrmusti 26-01-2010 17:27

Kaktüs ve suculentlerim.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 569484)

1. fotoğraf Adromischus_mammillaris_filicaulis
2. fotoğraf Gymnocactus_chiqutanum
3. fotoğraf Gymnocalycium_baldianum
4. fotoğraf Gymnocalycium_horstii
5. fotoğraf Gymnocalycium_lafaldense

mrmusti 26-01-2010 17:33

Kaktüs ve suculentlerim

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güngör Salman (Mesaj 569486)
Sayın Mrmusti Kaktüsleriniz çok güzel. Bir başlıkta siz açsanız diyorum ben, ne dersiniz;)

Sayın Güngör Sayman,
Ön sayfaya nasıl başlık açacağımı bilmiyorum aslında. Ancak buraya gönderebiliyorum. Ne yapayım buda yetiyor bana. Arkadaşlardqa istifade etsin isteyorum. Daha fazlasını görmek isterseniz. www.kaktusresimleri.biz adresimden Kendi kaktüslerim bölümünde görebilirsiniz.

Güngör Salman 26-01-2010 17:49

Bende sürekli açılır pencere engellendi diyor bakamıyorum.

mrmusti 26-01-2010 17:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güngör Salman (Mesaj 569501)
Bende sürekli açılır pencere engellendi diyor bakamıyorum.

Teşekkür ederim. Nasıl olsa öğreniriz bir gün.

sevim.K 26-01-2010 19:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 569507)
Teşekkür ederim. Nasıl olsa öğreniriz bir gün.

Sayın mrmusti; bu sayfadan önce kaktüs ve sukulentler sayfasını açın

http://www.agaclar.net/forum/kaktus/

Sol üst köşede yeni başlık aç yazısını göreceksiniz.

O yazıyı tıklayın.

Açılan mesaj sayfasına kendi başlığınızı yazıp güzel kaktüslerinizi bizimle tanıştırın. Selamlar:)

Hhatice 26-01-2010 20:16

Sayın Mrmusti Kaktüsleriniz çok güzel.hayranlıkla seyrettim maşallah nazar değmesin

günebakan 26-01-2010 21:57

Maşallah diyeyim önce hepinizin de kaktüs ve sukulentleri ayrı bir güzel Güle güle büyütün:)
Sevgili Sevim hanım bu kaktüslerim çok eski demişsiniz şimdi yokmu yani anlamadım:(

Mrmusti kaktüsleriniz ne kadar çok sanırım koleksiyon yapıyorsunuz hepsi de ayrı bir güzel:)

sevim.K 26-01-2010 22:26

Yok sevgili günebakan. O kaktüslerim hala var. Yaşlı olduklarını söylemek istemiştim:)

mrmusti 27-01-2010 14:50

Kaktüs ve suculentlerim.

Evet sayın günebakan, Koleksiyonum var. Birçok kaktüsümü kaymetmiş olsamda şu anda 300-350 kadar bitkim var.. Zamanınız olurda www.kaktusresimleri.biz siteme girerseniz,Benim kaktuslerim bölümümde Karşıyakada oturduğum dönemde Karşıyaka Belediyesinin En Güzel Balkon Bahçe Yarışmasında Juri Özel Ödülünü alan Balkonumuda görebilirsiniz..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 569627)
Maşallah diyeyim önce hepinizin de kaktüs ve sukulentleri ayrı bir güzel Güle güle büyütün:)
Sevgili Sevim hanım bu kaktüslerim çok eski demişsiniz şimdi yokmu yani anlamadım:(

Mrmusti kaktüsleriniz ne kadar çok sanırım koleksiyon yapıyorsunuz hepsi de ayrı bir güzel:)

mrmusti 27-01-2010 14:52

Teşekkürler Sevim K. deneyeceğim..
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 569565)

http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=58

O yazıyı tıklayın.

Açılan mesaj sayfasına kendi başlığınızı yazıp güzel kaktüslerinizi bizimle tanıştırın. Selamlar:)

mrmusti 27-01-2010 15:21

Sayın Sevim K.
Aynen dediğinizi yaptım. Resimleri yükledim. İsimlerinide yazdım. Her tarafa baktım Yok. Nereye gitti Allah Bilir.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 569565)

http://www.agaclar.net/forum/forumdisplay.php?f=58

O yazıyı tıklayın.

Güngör Salman 27-01-2010 15:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 569883)
Sayın Sevim K.
Aynen dediğinizi yaptım. Resimleri yükledim. İsimlerinide yazdım. Her tarafa baktım Yok. Nereye gitti Allah Bilir.

Merak etmeyin yöneticiler bulur, bakarsınız başlığınız karşınızda. :)

sevim.K 27-01-2010 15:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti (Mesaj 569883)
Sayın Sevim K.

Başlık açılmış gibi görünmüyor:) Umarım sevgili güngörün dediği gibidir. Doğrusu sitenizdeki müthiş güzellikleri burada da görmek isterim.

mrmusti 27-01-2010 16:05

Kaktüs ve suculentlerimden örnekler..

Sizleri merakta bırakmıyayım..
1. fotoğraf Mammillaria hofmanniana
2. fotoğraf Mammillaria mystax
3. fotoğraf Notocactus roseoluteus
4. fotoğraf Brezilicactus graessneri
5. fotoğraf Euphorbia obesa

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K (Mesaj 569892)
Başlık açılmış gibi görünmüyor:) Umarım sevgili güngörün dediği gibidir. Doğrusu sitenizdeki müthiş güzellikleri burada da görmek isterim.

günebakan 27-01-2010 17:45

Sn. Mrmusti balkonunuz ödül almayı haketmiş maşallah hepsi birbirinden güzel Güle güle büyütün. Birara sitenize daha detaylı bakacağım:)

Vildan Sönmez 27-01-2010 21:14

Mrmusti kaktusleriniz muhteşem. Ama diğer arkadaşlar gibi rica edrim kendi başlığınızı açın ve daha çok fotoğraf yükleyin.96 nolu mesajdaki son kaktüs ün alacalısını ilk defa görüyorum. Sitenize de bakıyoruz. Ama bir başlık istiyoruz.
Plentyplant arkadaşımızın güzelim kaktüsleri ile karışıyor, acaba kimin karmaşası yaşamayalım.

skaraca 28-01-2010 09:05

Sayın mrmusti,

Alınmanızı istemem ama Vildan Sönmez hanımın yukarıda yazdıklarına katılmamak mümkün değil. Sayfa plentyplant arkadaşımız tarafından açılmış ve bu arkadaşımızın kaktüslerinin sergilenmesi amacını taşıyor.

Ancak sizin sitenizden takip ettiğim kadarıyla, sayısal açıdan çok olan kaktüs ve sukulentleriniz, sayın plentyplant arkadaşımızın kaktüs ve sukulentlerini gölgelemeye başlamış durumda.

Yukarıda açtığınız sayfanın/başlığın kaybolduğunu belirtmişsiniz. Belki bir hata olmuştur. Tekrar deneyip, yeni bir başlık açarak kaktüslerinizi sergileyebilirsiniz. Böylece bizlerde site dışında güncellenmiş durumları ile kaktüslerinizi görmüş oluruz.

Selam ve saygılarımla...

PlentyPlant 28-01-2010 11:20

Sayın mrmusti. Bir süredir fotoğraflarınızı izliyorum ve fazla karışıklık olmasın, sizinkileri görelim diye birkaç gündür fotoğraf veya bilgi koymuyorum.
Sitenizdeki balkon resimlerine tek tek baktım. Tamamen kaktüslere adanmış bu küçük ama apartman cephesinde nazar boncuğu gibi duran balkonunuz çok şirin görünüyor. En tepeye koyduğunuz ve tavana değen rafınızdaki kaktüsleri nasıl suluyor ve zararlılara karşı nasıl gözlüyorsunuz, ona akıl erdiremedim. :)
Şaka bir yana, bu kadar kaktüs içinde günlerimin nasıl geçtiğini anlamazdım. Ama öğrenmek istediğim birşey var. Buraya koyduğunuz kaktüsler size ait olan ve sizin tarafınızdan çekilen fotoğraflar mı, yoksa sizde varolan cinslerin neler olduğunu göstermek için başka kaynaktan aktarılmış resimler mi?
Yolum bir gün İzmir taraflarına düşer ve siz de hayır demezseniz, bu kadar kaktüsü (seralar dışında) görmekten büyük zevk alırım.
Güzel ve zevkli uğraşınızda size mutluluklar diliyorum.

mrmusti 28-01-2010 11:37

Sayın Plent Plant,
Sizin başlık altına girmekten ötürü üzgünüm. Fakat başlık açamadığım için kullandım. Resmini gönderdiğim bitkilerin tamamı bana aittir. Ve hergün tek tek bakılmaktadır. Sulama zorluğu diye bi sıkıntım yoktu. Şimdi o evden taşındım. Bayraklı semtinde bahçeli bir yerdeyim. Daha tam olarak burayı düzenliyemedim. Bitkilerimi göstermekten hiç rahatsız olmam. Sizide bekliyorum, Sizin başlığı kullandığım için tekrar özür diliyorum.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant (Mesaj 570263)
Sayın mrmusti. Bir süredir fotoğraflarınızı izliyorum ve fazla karışıklık olmasın, sizinkileri görelim diye birkaç gündür fotoğraf veya bilgi koymuyorum.
Sitenizdeki balkon resimlerine tek tek baktım. Tamamen kaktüslere adanmış bu küçük ama apartman cephesinde nazar boncuğu gibi duran balkonunuz çok şirin görünüyor. En tepeye koyduğunuz ve tavana değen rafınızdaki kaktüsleri nasıl suluyor ve zararlılara karşı nasıl gözlüyorsunuz, ona akıl erdiremedim. :)
Şaka bir yana, bu kadar kaktüs içinde günlerimin nasıl geçtiğini anlamazdım. Ama öğrenmek istediğim birşey var. Buraya koyduğunuz kaktüsler size ait olan ve sizin tarafınızdan çekilen fotoğraflar mı, yoksa sizde varolan cinslerin neler olduğunu göstermek için başka kaynaktan aktarılmış resimler mi?
Yolum bir gün İzmir taraflarına düşer ve siz de hayır demezseniz, bu kadar kaktüsü (seralar dışında) görmekten büyük zevk alırım.
Güzel ve zevkli uğraşınızda size mutluluklar diliyorum.

mrmusti 28-01-2010 11:42

Sayın günebakan,
İzmirde olmanız kaktüslerimi görmeniz açısından bir avantaj kaçırmamalısınız. Şu anda sera naylonu ile örtülü oldukları için yaz geldiğinde sizi de görmekten mutlu olurum.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 569957)
Sn. Mrmusti balkonunuz ödül almayı haketmiş maşallah hepsi birbirinden güzel Güle güle büyütün. Birara sitenize daha detaylı bakacağım:)

PlentyPlant 28-01-2010 11:42

Rica ederim. Benim için hiçbir sakıncası yok. Sadece sizinkileri görmek için ara verdim biraz. Fotoğraftaki kaktüsler size aitse, gerçekten harikalar. Görmekten keyif aldım.

günebakan 28-01-2010 14:28

Dört gözle yazı bekliyorum o zaman sn. Mrmusti:) teşekkür ederim davetiniz için.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024