agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni9799Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-11-2012, 20:01   #1
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
loveforlife / Kaktüs ve Sukulentlerim

Küçücük bir çocuktum daha, doğaya aşık olduğumda. Her daim sahip olduğumuz hayvanlarımız vardı mesela. Rahmetli babaannemin yetiştirdiği nice bitkiye ben de hayrandım. Çoğunun uydurma isimleri olan bitkilere bakımlarında bulunursa biraz gübre (babaanneciğim sokaktan bir at arabası geçsin diye yolunu gözlerdi), o da yoksa sevgiden öte bir ayrıcalık sunulmuyor olsa da hepsi birbirinden harikaydı.

Koca beton yığınları arasında zamana direnmeye çalışan, 45 yıllık bir binada yaşıyoruz. Şehrin göbeğinde olsak da, şimdi betonla kaplanmış olan bahçemizdeki vişne, elma, erik, ayva ağacının meyvelerini yiyerek; dördüncü kata kadar tırmanan asma ve hanımelinin, mis gibi leylakların ve daha nice çiçeğin büyüsünde; toprağın ve yeşilin keyfini sürerek geçti çocukluğum.

Büyükannemin kocaman bir bahçesi vardı, bugün bile hayranlıkla bakarım o bahçede çekilmiş çocukluk fotoğraflarıma. Annem kendi çocukluğunun çiçeklerini anlatıyor hâlâ bana. Siteyle tanışmamız çok uzun zaman olmadı ama annemin ve benim çocukluk anılarımızla, buradakiler harmanlanınca; içimdeki aşk çıktı ayyuka!

Tam da çok zor bir zamanımda agaclar.net çıktı karşıma... İlaç oldu benim için adeta. Elimde olup da ne olduğunu dahi bilmediklerimin kıymetini daha da iyi öğretti bana...

Siteye ilk girdiğimde sadece bir kaktüsüm vardı. Kendimi bildim bileli bizdeydi. Rahmetli babaannemin deyimiyle, "kaynana kafası"! Koca bir yağ tenekesine dikilmiş saksı iyice çürüdüğü halde dikenlerinden korkuya kimse yeni saksıya almaya cesaret edememişti.

İlerleyen mesajlarda anlatacağım iki saksı da sukulent çeşidim vardı ama ben sukulentin anlamını bile bilmiyordum daha...

Bakalım bu kısa zamanda hangi güzellerle tanışmışım ve hangileriyle tanışacağım daha?

Yolun çok başındayım biliyorum ama çok memnun olacağım sizi sayfamda ağırladığıma!

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 20:20   #2
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Echinopsis oxygona (Kaynana Topuzu-Kaynana Yumruğu)

Dedim ya o her koşulda yaşayan, çok güçlü bir yapıya sahipti benim için. Babaannem kaynana kafası derdi. Yıllar boyu bahçe duvarının üzerinde bir teneke içinde yaşadı. Yağmur, kar vız geldi ona. O kadar çok yavrulardı ki! Gelen giden söylene söylene birkaç yavru alırdı. Annem çiçek açtığını hiç görmemiş. Ben iki yıl önce çiçeklerini gördüğümde annem çok şaşırmıştı.

Geçen yıla kadar çok güçlü yaşasa da sonunda geçen yılki kar ve yağmurlar onu çok hırpaladı ve içi boşalan topuzlar oldu. Ben baharda siteden okuduklarıma uygun olarak onları çürük olan kısımlarını temizleyip bir hafta toprak dışında, ışık alan ama güneşli olmayan kuru bir ortamda beklettikten sonra bol çakıl, biraz zeolit ve biraz da meşe kömürü parçacıları karıştırılmış bahçe toprağı ile yeni saksılarına geçirdim. Kısa sürede köklendiler. Kendilerini kurtardıklarını düşünüyordum ama o sırada yine birkaç hafta hastanede yatmam gerekti ve maalesef benim yokluğumda fazla sulandıkları için biraz kaybımız oldu. Şimdi bu dikenli güzeller büyümeye, minicik yavrular vermeye başladı...

Seneye çiçeklerini görebilmeyi umuyorum...

Eklenen Resimler

Eski 19-11-2012, 20:40   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Sevgili Loveforlife
Hoş geldiniz, sayfanız hayırlı olsun. Ne güzel anlattınız çocukluğunuzu, babaannenizin çiçeklere bakışını, bahçenizi. Bizimde ben küçükken öyle bir bahçemiz vardı. Tabi benim çocukluğum sizinkinden çoook önceye gidiyor.
Çok keyifli bir sayfa takip ediceğimiz ifade etme gücünüzden belli oluyor.
Arada geçen sağlık sorununuz keyfimizi kaçırsada inşa Allah gelmiş geçmiştir. Hayatınızın bundan sonrasını sağlık ve esenlikle sürdürmenizi dilerim.
Tekrar hayırlı olsun. Sevgilerimle.
Halil Balaban

Halil Balaban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 20:48   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2010
Galeri: 5
Hoşgeldiniz sevgili loveforlife,sefalar getirdiniz.Ne güzel anlatımı nıza bayıldım.Ayrıca çok çok geçmiş olsun,umarım kaktüs ve sukulentleriniz le birlikte sağlıklı ,mutlu bir hayatınız olur.
Sevgilerimle...

loveforlife beğendi.
ipektuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 20:58   #5
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sevgili loveforlife, içimden bir ses, bu akşam çok hoş bir sayfa ile tanıştığımızı söylüyor.

Güzel anlatımınla, güzel bitkilerini gördüğüm ve göreceğim için mutlu oldum.
Sayfan hayırlı, uğurlu ve bol bitkili olsun. Sevgiler...

loveforlife beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 21:13   #6
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sedum palmeri

Bundan 3 yıl kadar önceydi. Bir yere düğüne gitmiştik. Düğün salonunun kapısında bakımsızlıktan perişan olmuş, etli yaprakları olan bitkiler vardı. Onlardan bir dal almak istediğimi söyleyince, yanımdakiler onların ot olduğunu söyleyip dalga geçmişlerdi.

Meğer ben o akşam farkına varmadan ilk sukulentlerime sahip olmuşum. O zamandan beri sürekli dışarıda. İşte bir toprak saksıya dikip, siteyi tanıyana kadar orada yaşamaya mahkum ettiğim güzel: Sedum palmeri... Yaz başında saksımızı süzek bir toprak hazırlayıp değiştirdikten sonra iyice serpildik.
Name:  IMG_8335-002.jpg
Views: 4702
Size:  45.6 KB

Yeni tomurcuklarımız görülmeye başladı bile.
Name:  IMG_8339-002.JPG
Views: 4735
Size:  60.9 KB
Name:  IMG_8338-002.JPG
Views: 4440
Size:  64.7 KB

Geçen yıl baharı böyle müjdelemiştik...
Name:  563478_10150704406918143_434387760_n.jpg
Views: 4542
Size:  80.0 KB

Eski 19-11-2012, 21:15   #7
Ağaç Dostu

hk50's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 14
Sn loveforlife,
Hayırlı uğurlu olsun.Gelmiş ve geleçek sayfalarınız .

loveforlife beğendi.
hk50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 21:27   #8
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Balaban Mesajı Göster
Sevgili Loveforlife
Hoş geldiniz, sayfanız hayırlı olsun. Ne güzel anlattınız çocukluğunuzu, babaannenizin çiçeklere bakışını, bahçenizi. Bizimde ben küçükken öyle bir bahçemiz vardı. Tabi benim çocukluğum sizinkinden çoook önceye gidiyor.
Çok keyifli bir sayfa takip ediceğimiz ifade etme gücünüzden belli oluyor.
Arada geçen sağlık sorununuz keyfimizi kaçırsada inşa Allah gelmiş geçmiştir. Hayatınızın bundan sonrasını sağlık ve esenlikle sürdürmenizi dilerim.
Tekrar hayırlı olsun. Sevgilerimle.
Halil Balaban
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ipektuğçe Mesajı Göster
Hoşgeldiniz sevgili loveforlife,sefalar getirdiniz.Ne güzel anlatımı nıza bayıldım.Ayrıca çok çok geçmiş olsun,umarım kaktüs ve sukulentleriniz le birlikte sağlıklı ,mutlu bir hayatınız olur.
Sevgilerimle...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sevgili loveforlife, içimden bir ses, bu akşam çok hoş bir sayfa ile tanıştığımızı söylüyor.
Güzel anlatımınla, güzel bitkilerini gördüğüm ve göreceğim için mutlu oldum.
Sayfan hayırlı, uğurlu ve bol bitkili olsun. Sevgiler...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hk50 Mesajı Göster
Sn loveforlife,
Hayırlı uğurlu olsun.Gelmiş ve geleçek sayfalarınız .

Hoş geldiniz Değerli Dostlar, sefalar getirdiniz...
Sayfaları daha da güzel yapacak olan sizin iyi dilekleriniz ve ziyaretleriniz.
Tüm güzellikler sizinle olsun!
Sevgi ve selam ile...

Eski 19-11-2012, 21:45   #9
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sedum sieboldii

Düğün salonunun kapısından 2 minik dal almıştım. Birinin üzerinde hemen hiç yaprak kalmamıştı. Bunun nedenini ilerleyen zamanlarda, kumruların bu çiçeğe olan yakın ilgisinden anladım. Hele ki bu yıl beslediğim kumru popülasyonu artınca köşe bucak saklansa da benim sedum sieboldii, tabiri caizse canını zor kurtardı.

Name:  IMG_8392-002.JPG
Views: 4488
Size:  68.5 KB

Çok az tomurcuğu kalmış olsa da çiçeklerini bana gösterdi.
Name:  IMG_8393-002.jpg
Views: 4609
Size:  50.3 KB

Şimdi yeni yavrular gelecek köklerden. Bahara yeniden böyle canlı olacak. Bizim kumru ailesini ondan uzak tutmanın bir çaresini bulmalı!
Name:  578106_10150704407833143_2099175616_n.jpg
Views: 4890
Size:  70.1 KB

sarin, tturt, Tura ve 46 kişi beğendi.
Eski 19-11-2012, 22:28   #10
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Güler Atlası

Siteyi okudukça, bu sevda beni de sardı. O sıralar vaktimin çoğu hastanede geçiyordu. Ama doktorların odalarında, hastane koridorlarında ve bahçelerinde dahi aklımda fikrimde bitkiler vardı. Elime geçirdiğim her yerden minicik çelikler almaya başlamıştım. Tıp fakültesinden dönüşte Bauhause, Koçtaş ya da yol üzerindeki peyzajcıya uğrayıp kaktüs sukulent bakmak için türlü bahane bulur olmuştum artık.

Tabii sitede gördüklerimin çoğunu oralarda bulma şansım olmuyordu. Örneğin bunlardan biri "atlas" idi. Bir gün Yeşil Yağmur Kahvehanesi'ndeki bir sohbette konudan bahsedince, çok kısa sürede kavuştum Güler atlasıma.

O da beni çok sevmiş olacak ki, birkaç aylık süre içinde epeyce gelişti ve neşesi devam ediyor. Süzek bir toprakta. 10 günde bir kaktüs sıvı besininden verdim. Çiçeğini göreceğimden çok ümitliyim. Şimdilik balkonda ama korumaya almayı düşünüyorum, onu kaybetmeye tahammül edemem.

Sevgili Güler Hanım'a sonsuz teşekkürlerimle...

Eklenen Resimler

Eski 19-11-2012, 22:37   #11
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sevgili loveforlife,

Sayfanız hayırlı olsun. Kaktüs ve sukulent fotoğraflarınızın güzelliğinin yanısıra bitkilerinizin hikayelerini de öğrenmek çok keyifli. Bu başlığı sık sık takip edeceğim. Sevgiler.

loveforlife beğendi.
selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 22:51   #12
Ağaç Dostu

Asiye's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2008
Sn loveforlife,

Sayfanızı takip edeceğim. Eminim ki bu sayfada çok güzellikler göreceğiz, zira sahibinin çok güzel bir kalbi olduğunu biliyorum. Sevgiler.

Asiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:00   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
... ben sukulentin anlamını bile bilmiyordum daha...
...
Neymiş peki anlamı?.. Şu uzaktan sevilmek için yaratılmış dikenli güzellik _ bir gece iş yerinde kaza ile çarptığım ve keşke kamyona çarpsaydım dediğim _ve kaybolan yaprakları yerine dikenleri olan ile bir anıldığına göre; onun da dikenleri var mı?..

Bakalım güzel anlatımınız bu _ kaktüs denen_ dikenli çiçe(k)ği sevdirecek mi?...

İnsan biriktirir; sukkulent ne biriktirir(!) bilmem ama insanın dişi olanını onda bir şey buluyor ki_ bu kadar çok seviyor...

Güzel anlatımız ile süslediğiniz sayfanız hayırlı olsun ve bir gün gidip bir bu dikenli çiçeği alırsam sebebi siz olacaksınız, bilesiniz...

Tura, selis, Ana gibi ve 5 kişi beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:01   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-07-2011
Sayfanız hayırlı olsun sevgili loveforlife, bu sayfayı açmanıza çok sevindim.
Diğer harikalarınızı sabırsızlıkla beklemekteyiz.

loveforlife beğendi.
zafer1326 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:11   #15
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zafer1326 Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun sevgili loveforlife, bu sayfayı açmanıza çok sevindim.
Diğer harikalarınızı sabırsızlıkla beklemekteyiz.
Çok teşekkür ederim zafer1326. Belki harika değillerdir sizinkiler kadar. Pek çoğu daha minicik ama bence her biri ayrı ayrı çok değerliler...

Halil Balaban beğendi.
Eski 19-11-2012, 23:20   #16
Ağaç Dostu

elta's Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2008
Hoşgeldiniz... Sayfanızı şimdiden çok sevdim. Yakında bir dolu çiçekli mesajları da görmek dileğiyle...

loveforlife beğendi.
elta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:32   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Sevgili loveforlife ne iyi ettiniz de tanıştırdınız bizi bitkilerinizle, hayırlı olsun sayfanız. ) Keyifli anlatımınızı ve paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyor olacağım. Sağlık, sihhat ve bol bitkili günler dilerim.

loveforlife ve aleydi beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:32   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Loveforlife bu sayfaya bayılacağımı hissediyorum.. Bakalım daha neler çıkacak..
Güle güle büyüsünler
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Neymiş peki anlamı?..
İnsan biriktirir; sukkulent ne biriktirir(!) bilmem ama
insanın dişi olanını onda bir şey buluyor ki_ bu kadar çok seviyor...
Sukulentin anlamı; etli bitki demekmiş..
İnsanlar neyi biriktirir bilmem ama, sukulentler su biriktiriyor..
İki parmağınızın arasında sıkıştırmaya görün hemen su koyveriyorlar..
Sanırım kadın cinsi de ilginç olanı seviyor..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 07:17   #19
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Neymiş peki anlamı?.. Şu uzaktan sevilmek için yaratılmış dikenli güzellik _ bir gece iş yerinde kaza ile çarptığım ve keşke kamyona çarpsaydım dediğim _ve kaybolan yaprakları yerine dikenleri olan ile bir anıldığına göre; onun da dikenleri var mı?..

Bakalım güzel anlatımınız bu _ kaktüs denen_ dikenli çiçe(k)ği sevdirecek mi?...

İnsan biriktirir; sukkulent ne biriktirir(!) bilmem ama insanın dişi olanını onda bir şey buluyor ki_ bu kadar çok seviyor...

Güzel anlatımız ile süslediğiniz sayfanız hayırlı olsun ve bir gün gidip bir bu dikenli çiçeği alırsam sebebi siz olacaksınız, bilesiniz...
Her sukulent bir kaktüs olmasa da her kaktüs bir sukulenttir aslında. Özel bir yetenek vermiştir Yaratan onlara. Gövdelerinde biriktirdikleri sularla, ışık ya da su azalsa da tutunurlar hayata. Şartlar çok mu kötü, doğru yatar uykuya! Gece bile devam ederler fotosentez yapmaya.

Onlara bakmak da bir ayrıcalıktır aslında. Sabretmeyi öğretir bekleyişler bir minik yaprak ya da çiçek adına...

Suyu biriktirir biriktirmesine ama can da acıtır dikenleri varsa! İnsanlara da bir baksanıza! Tıpkı kaktüs ve sukulentler gibiyiz aslında... Öyle ya da böyle, yaşıyoruz her koşulda. Birbirimize benzesek de birebir aynı değiliz asla. Küçücük farklar var aramızda. Bazılarımız, dikenlerimiz varmışcasına sürekli savunma modunda... Zorluklara direndiğin ölçüde yaşıyorsun aslında. Mücadeleyi kazanır, çiçek açabilirsen ne âlâ...

Dişilere has bir sevgi olamaz bu asla... Her insan sever yaratılanı Yaratan hatırına! Yüreğinizde gizli kalmış bu sevginin ortaya çıkmasına vesile olabilirsem, ne mutlu bana!

Eski 20-11-2012, 07:35   #20
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Sayfanız hayırlı olsun.

Kaktüsü seven dikenine katlanıyor.

Hele bir de sahibesi sizseniz, değmeyin gitsin.

Bakalım daha neleriniz varmış...abone listesine aldım.

Kolay gelsin.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 07:40   #21
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2010
Galeri: 16
Sayın loveforlife sayfanız hayırlı olsun.Anlattıklarınız kadar suculent ve kaktüs sevdanız
çok belli olmakta.Bu sayfayı devamlı takip edenlerden olacağımı bilmenizi ister,devamını
beklerim.

yener.T Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 08:06   #22
Ağaç Dostu

Ayşe Derin's Avatar

Ne kadar hoş ve şen geldiniz !!
İsminizle müsemma çok güzel paylaşımlarımız olacağını hissediyorum.
Sağlık ve sefa ile...

Ayşe Derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 08:23   #23
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Sevgili Loveforlife,

Otuz yıl önce bir kirpi ile arkadaş olmuştum. (Gülmeyin, gerçekten!) Bir sabah evden çıkarken duyulur duyulmaz bir ses geldi kulağıma. Aranmaya başladım, ve buldum onu!..

Eski kapının çürümüş saç levhasından geçmek isterken sıkışmıştı. Yanına gittim, çömeldim, durumunu incelerken nedense alçak bir ses tonuyla da konuşmaya başladım zavallıyla; sakin olmasını, kurtaracağımı filan söylemekteydim ki, inlemesini kesti.

Kurtardım onu!.. Dikkatimi çeken, dikenlerini kullanmayışıydı.

Uzunca bir zaman bahçe katı olan dairemizdeki balkonun önüne neredeyse her akşam geldi yaz mevsimlerinde...

Sizin emektar kaynana kafasını görünce aklıma geldi bu macera!..

Sayfanıza bayıldım da, esas uslûbunuza hayret ettim. O ne hoş anlatım tarzıdır öyle!.. İyi saklamışsınız kendinizi!..

Hani bir uşşak şarkıda dendiği gibi: "Kaydet beni de defter-i uşşaka a mahım."

Bundan böyle, her gün sizin yazınızı merakla bekleyeceğim, haberiniz olsun!..

Selamlar, sevgiler...

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 08:29   #24
Ağaç Dostu

nikomedia's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Sitemizdeki değerli paylaşımcı dostlar sayesinde kaktüs ve sukulent çeşitlerini çoğaltmaya ve bilgi edinmeye çalışan bir bitki ve hayvan bağımlısı olarak sayfanız hayırlı olsun. Paylaşımlarınızı merakla bekliyorum, darısı bana diyorum.

loveforlife beğendi.
nikomedia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 08:56   #25
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sevgili selenn, Asiye, elta, Sudenur, Selis, Tura, yener.T, Ayşe Derin, Nikomedia;

Hayatın her anında, nice güzellik saklı. Tıpkı kaktüslerin sakladığı güzellikler gibi. Anlatımlarımda harmanlayabiliyorsam 'an'lara saklanan güzellikleri ne mutlu bana. Sayfamın kapıları sonuna kadar açık. Tüm güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Her daim beklerim.

Tüm iyi dileklerimle...

Düzenleyen loveforlife : 20-11-2012 saat 11:25
Eski 20-11-2012, 14:55   #26
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2012
Sahip olduğunuz güzellikleri (kaktüs,suculent) hikayenizi,özellikle şiirsel anlatımınızı çok beğendim. Daha nice güzelliklere sahip olmanızı ve bu güzelliklerle birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

_Esin_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 17:56   #27
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-06-2012
Sn Loveforlife merhaba,
Ne kadar hoş gelmişsiniz, bu nasıl ince bir uslüptur böyle. Her na kadar Ankara Toplantısında tanışıp kaynaşamamış olsak da bu eksikliğimi bu sayfanız ile tamamlayacağımdan eminim.
Daha sayfanın girişinde bu sayfaya dair farklı bir heyecan sezdim söyleyeyim içimde kalmasın.
Ki, siz bir bitkisever olmanın ötesinde şiir ve kitap da sever gibi görnüyorsunuz, kimbilir neler yazmışsınızdır.Umarım zamanı ve yeri geldiğinde uygun da görürseniz bizlerle de paylaşırsınız nacizane.

Bu sayfayı ben de sürekli takip edeceğim, bitkilerinizin de maşallahı var çok güzeller. Bol bol da resim rica edeceğim, benim gibi yeni bitki oburlar için.

Düzenleyen Denizardacan : 23-11-2012 saat 00:51
Denizardacan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 20:39   #28
Ağaçsever

gencerker's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2012
Galeri: 1
Sonunda takip edebileceğimiz bir sayfa açtın abla hayırlı olsun .)

gencerker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2012, 00:58   #29
Ağaç Dostu

Kıymetli Loveforlife,
Sayfanızı okumaya başlayalı bir kaç gün gibi kısa zaman olmasına rağmen; ince ve nezih anlatımınızın etkisini açıkça hissediyorum. Lütfen uslubunuzu daha fazla özletmeyin. Merakla yeni mesaj ve resimlerinizi bekliyorum. "Damlalar"da işlediğiniz duygu ve hassasiyet dolu konuları da iki gün okumayınca eksiklik hissettim. Bizimle daha fazla bir arada olmanızı özellikle rica ediyorum. Sevgi ve mutlulukla kalın.
Halil Balaban

Halil Balaban Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2012, 01:11   #30
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Harika bir sunum.
Sayfanız hayırlı olsun sn. loveforlife; dikenli veya dikensiz naif güzellikleri ilerleyen zamanlarda çiçekleriyle birlikte izlemek çok keyifli olacak.
sevgilerimle...
.

milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024