agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4407Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-07-2012, 23:07   #61
Ağaç Dostu

...nokta's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Galeri: 16
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Teşekkür ederim, evet beş adet lithops tohumundan şu anda iki tanesi çimlendi ama çok çok küçük oldukları için ne kadar uğraşsam da fotoğrafta net görüntü yakalayamadığım için fotoğraf ekleyemiyorum sayfaya
Sağlıklı sıhhetli büyürler inşallah da görürüz yavrucakları(valla ne diyeceğimi de bilemedim )...ben biraz tedirgindim çimlenme olmaz belki diye de...tohum olmazsa bile bir kaç lithops almayı düşünüyorum (Uşak ta bulabilirsem tabi...olmazsa İzmir e gideceğim almaya)...cevap için teşekkürler...

...nokta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 08:09   #62
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Alıntı:
Yakından ve canlısını görmediğim için sürekli atlas çiçeğiyle karıştırdığım yılbaşı çiçeğim. İki kaktüs arasındaki fark aslında çok belirginmiş, canlısını görünce kavradım. Şimdi paskalya ve yılbaşını ayırt etmeye çalışıyorum.

Bu, forumdan gelen yılbaşım (kırmızı çiçekli).
sevgili arkadaşım suz-i Dilara sayfan hayırlı olsun sonunda senide bu sevdanın içine kattık ya çok sevindimkaktüs hastalığı çok farklı gerçekten helede çiçeklerini gördünmü dahada kötü oluyoruz bir saksı, bir saksı daha derken evde koyacak yerde zorlanmaya başlıyoruz suz-i cim istersen sana paskalya kaktüslerinden gönderebilirim yılbaşı çiçeğinin diğer renklerindende sitemen yeterlidir herşey gönlünce olsun bol çiçekli günler hepimizin olsun ANTEPTEN SELAMLAR

GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2012, 11:00   #63
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2012
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AYŞE DERİN Mesajı Göster
Türkan Hanım;
Öncelikle beğenmeniz ve sağlıklı olduklarını teyit etmenize çokk memnun oldum.Tüm gün güneş alan yerdeler + NPK uyguluyorum özel gübre derken ? isim verirseniz sevinirim.Bu kış kapalı balkona alıp su vermeden bekledim sabırsızlıkla baharı ama yine çiçeklenmediler.Yalnız ben sadece toprak ve kum karışımı kullanıyorum acaba o yüzden mi?
Yalnız sitedeki kaktüsleri gördükçe çok moralim bozuluyor(
tesekkur.gubre olarak kaktus gubresi kullanabilirsiniz ama eger topragini degistirmek isterseniz dogal gubre(hayvan gubresi)oneririm.benimkiler bir suru tomurcuk verdiler 2 yili olmasina aldirmadan.iyi gunler

Ayşe Derin beğendi.
Türkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 22:46   #64
Ağaç Dostu

Ayşe Derin's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Derin Mesajı Göster
Suz-i Dilara;
Çok teşekkürler uyarın için, bu sitenin kullanımı çözemedim bir türlü, evet yanlış olduğunun farkındalığıyla yine de senin o güzel sayfanda paylaşayım dedim sanırım zihnim sakin iken tekrar uğraşmak ve fotoları düzeltip koymak gerekiyor.Sağol böylelikle öğreneceğim sanırım.
Arkadaşım;
İstemeden sayfanda rahatsızlık verdiğimin farkındayım, kusura bakma.Sanırım şimdi başarıp kendi resimlerimi sildim, üzgünüm....Ancak hoşgörün için teşekkür ederim.

GÜLSEN_ ve Türkan beğendi.
Ayşe Derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2012, 22:58   #65
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2010
Galeri: 5
Sevgili Sûz-i Dilârâ,kaktüs ve sukulentleriniz çok güzelller,minikte olsalar çok tatlılar.Sizde bulaştığınıza göre artık devamı gelir inşallah bu güzelliklerin.Emeklerinize sağlık,sevgiler...

GÜLSEN_ beğendi.
ipektuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 07:36   #66
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
sevgili arkadaşım suz-i Dilara sayfan hayırlı olsun sonunda senide bu sevdanın içine kattık ya çok sevindimkaktüs hastalığı çok farklı gerçekten helede çiçeklerini gördünmü dahada kötü oluyoruz bir saksı, bir saksı daha derken evde koyacak yerde zorlanmaya başlıyoruz suz-i cim istersen sana paskalya kaktüslerinden gönderebilirim yılbaşı çiçeğinin diğer renklerindende sitemen yeterlidir herşey gönlünce olsun bol çiçekli günler hepimizin olsun ANTEPTEN SELAMLAR
Gülşen hanım çok teşekkür ederim. On günlük bir köy gezisi yapmıştık yeni döndüm, mesajlara yeni bakıyorum geç cevap yazdığım için kusuruma bakmayın lütfen.

Paskalya kaktüslerinden tabi ki de isterim ancak şu taşınma işimiz bir netliğe kavuşsun ondan sonra. Yılbaşı çiçeğinin renklerinden de isterim Yılbaşı, atlas, paskalya çiçeklerimi evimin sağına soluna yerleştirip o muhteşem çiçeklerini seyretmek büyük zevk olur benim için.

GÜLSEN_ ve Dumlupınar beğendi.
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 07:38   #67
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Derin Mesajı Göster
Arkadaşım;
İstemeden sayfanda rahatsızlık verdiğimin farkındayım, kusura bakma.Sanırım şimdi başarıp kendi resimlerimi sildim, üzgünüm....Ancak hoşgörün için teşekkür ederim.
Ayşe hanım kusura bakılacak bir şey yok. İlk üye olduğumuzda biz de acemilikten pekçok hatalar yapıyorduk. Sonra bir bakmışız özel mesaj kutumuzda moderatörden bir uyarı böyle böyle öğrendik.

Eski 11-08-2012, 07:41   #68
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ipektuğçe Mesajı Göster
Sevgili Sûz-i Dilârâ,kaktüs ve sukulentleriniz çok güzelller,minikte olsalar çok tatlılar.Sizde bulaştığınıza göre artık devamı gelir inşallah bu güzelliklerin.Emeklerinize sağlık,sevgiler...
İpek hanım güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Geçtiğimiz 10 gün köydeydik, Maraş merkeze de bir uğrayalım dedik ama sıcaklardan ne mümkün sadece bir gece kalabildik. Bir de Ramazan olunca hemen geri köyün serin havasına kaçtık. Sizinle ve Sevim hanımla tanışmayı çok istiyordum ancak mümkün olmadı.

Dumlupınar beğendi.
Eski 12-08-2012, 00:49   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2010
Galeri: 5
Sevgili Sûz-i Dilârâ,demek buralara kadar geldiniz,keşke tanışabilseydik mutlu olurdum. Yine bu aralar havalar iyi,Ramazan dan önce çok daha sıcaktı.Gölgede 43 dereceyken,güneşte 50 derecenin çok üstündeydi.İnşallah bir daha göreşebilmek ümidiyle,sevgiler

ipektuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2012, 07:34   #70
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Gelişmelerle karşınızdayım Kaynana dili büyümeye devam ediyor.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2012, 07:38   #71
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sevgili manolya_'dan gelen yılbaşı çiçeğim tuttu (zaten köklü gelmişti) ve yeni yapraklar çıkarıyor. Kendisi kırmızı çiçekli bir yılbaşı.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2012, 07:42   #72
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Kaynana topuzu, inatla topuzunu büyütmeye çalışıyor, yavru verse ölür sanki

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2012, 07:47   #73
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Pembe ve kırmızı çiçekli atlaslarım da birer yeni yaprak verdiler.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2012, 07:49   #74
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Gelelim sukulentlerimize

Yavaş ama istikrarlı ve sağlam adımlarla büyüyorlar.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2012, 07:52   #75
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Gri rengi ve etli yaprağıyla çok hoşuma giden çiçeğim.

Eklenen Resimler

Eski 31-08-2012, 07:55   #76
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Yapraktan üretmeyi denediğim kalonche yavru verdi, ben de onu bir akrabama hediye ettim, artık bu yavrunun durumuyla ilgili başka bir görüntü ekleyemeyeceğim.

Eklenen Resimler

Kiraz, sevim4, pria ve 13 kişi beğendi.
Eski 31-08-2012, 07:58   #77
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Şimdilik bu kadar.

Bu arada ölür diye korktuğum sukulentim de maalesef öldü Sıcaklara dayanamadı miniğim.

Dumlupınar ve YeşimM beğendi.
Eski 31-08-2012, 10:07   #78
Ağaç Dostu

GÜLSEN_'s Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2011
Alıntı:
Şimdilik bu kadar.

Bu arada ölür diye korktuğum sukulentim de maalesef öldü Sıcaklara dayanamadı miniğim.
öncelikle hoş geldin evine arkadaşım uzun zaman yazmayınca anlamıştım tatilde olduğunu.Kıyamam ben o minklereecanın saolsun arkadaşım yenilerini alırız üzülme
Süz_iciğim o kaynana topuzun içerde galiba ve güneş görmüyo ondan dolayı boyuna boyuna uzayıp gidiyor at onu balkona ve ya bahçeye biraz güneş görsün ama birdende güneş altına koyma içerde olduğu için bahçeye uyum sağlaması lazım önce biraz gölge bir yer sonra arada güneş alan bir yer derken o yerini benimser sana hem yavru hemde güzel çiçekler açar görüceksin

GÜLSEN_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2012, 19:50   #79
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ Mesajı Göster
öncelikle hoş geldin evine arkadaşım uzun zaman yazmayınca anlamıştım tatilde olduğunu.Kıyamam ben o minklereecanın saolsun arkadaşım yenilerini alırız üzülme
Süz_iciğim o kaynana topuzun içerde galiba ve güneş görmüyo ondan dolayı boyuna boyuna uzayıp gidiyor at onu balkona ve ya bahçeye biraz güneş görsün ama birdende güneş altına koyma içerde olduğu için bahçeye uyum sağlaması lazım önce biraz gölge bir yer sonra arada güneş alan bir yer derken o yerini benimser sana hem yavru hemde güzel çiçekler açar görüceksin
Kaynana topuzu on gün öncesine kadar cam önünde uzun saatler boyunca güneş alıyordu. Diğer bitkilerim güneşten olumsuz etkilenip yaprakları yanmaya başlayınca hepsini aynı pencerenin gerisindeki tv sehpasının arkasına koydum. Yine güneş alıyorlar ama tül arkasından ve daha geriden. Güneş keskin ısısını biraz kaybetmeye başlasın yine cam önüne koyacağım. Balkona çıkarma imkânım maalesef yok, hele bahçe ne mümkün! Apartman bahçesi. Şu müstakil evime bir kavuşsaydım. O zaman bahçe sayfası da açacaktım.

Eski 13-12-2012, 16:24   #80
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Kaktüs-sukulent sayfamı güncelleme zamanı gelmiş

Kalonche'lerle başlayalım (yazılışını da bir türlü öğrenemedim);

Boylarına bakmadan çiçek açmaya hazırlanıyorlar, merakla bekliyorum o güzel renklerini

Eklenen Resimler

nevsune, Tika, sevim4 ve 18 kişi beğendi.
Eski 13-12-2012, 16:27   #81
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sırada sukulentlerim var, nam-ı diğer mercimeklerim

Eklenen Resimler

nevsune, Tika, sevim4 ve 21 kişi beğendi.
Eski 13-12-2012, 16:28   #82
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sevgili yılbaşım da boyuna dalına bakmadan çiçek açmaya hazırlananlardan

Eklenen Resimler

Eski 13-12-2012, 16:30   #83
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Pembe renkli olan atlasım ve ne renk açtığını bilmediğim atlasım;

Eklenen Resimler

Eski 13-12-2012, 16:33   #84
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Kaynana dili, kedi üç yaprağını kopardı

Eklenen Resimler

nevsune, Tika, pria ve 9 kişi beğendi.
Eski 13-12-2012, 16:34   #85
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Son olarak iki saksı adenium;

Eklenen Resimler

Tika, pria, Sıdıka ve 9 kişi beğendi.
Eski 13-12-2012, 16:46   #86
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Seni görmek ne güzel. Ben de merak ediyordum neler yapıyorsun diye Arasam mı aramasam mı derken karşıma çıkıverdin.

Yavruların büyümüş, çeşitler çoğalmış, kedi kaktüsü koparmış. Haberler sevimli. İşlerin yolunda olduğunu gördüğüme ve iyi olduğuna sevindim

Birşey merak ettim, yapraktan yetişen bir kalanchoe vardı. Yaşadı mı, o grubun arasında var mı o da?

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2012, 16:54   #87
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Ablacım, çiçeklerimin büyümeleri arasında uzun dönem farkları oluşmasın diye bu sabah kendimi biraz zorladım ve fotoğraflarını çektim, elimi bulaştırmışken saksı tabaklarını yıkadım, topraklarını kürdanla biraz eşeledim, havalandırdım, bulundukları odayı bir güzel havalandırıp temizledim. İçim hem rahatladı hem de ferahladı böylece.

İyiyim ama bol bol dinlenmem gerekiyor, ikizlerin gelmesine beş hafta kaldı sabırla bekliyoruz.

Yapraktan yetiştirdiğim kaloncheleri (üç bardağa üç ayrı renk yaprak ekmiştim, üçü de yavruladı) sonra arkadaşım köklendirilmiş çelikleri verince bendeki yaprakları, kaloncheleri çok seven akrabama hediye ettim. İki gün önce sorduğumda baya büyüdüler, ayırdım saksılara diyordu

Eski 13-12-2012, 17:00   #88
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Sevgili Suzi-Dilara, sayfanızı daha evvelden ziyaret etmiştim lakin mesaj yazmadan çıkmışım, kısmet bugüneymiş. Düzenlemelerinizi ve bitkilerinizi çok beğeniyorum, elinize emeğinize sağlık, hepsi çok güzeller. ) Kalonchelerinizin güzel güzel çiçeklenmesini temenni ediyor, kendim yetiştirmişcesine heyecanla bekliyorum. Bu arada bakır saksı altlıklarınız harika. http://www.agaclar.net/forum/attachm...-kalonche8.jpg

Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2012, 17:15   #89
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sudenur hanım, çok teşekkür ederim, beğenmenize çok sevindim. Sonuçta bir nevi görücüye çıkarıyoruz çiçeklerimizi burada değil mi

İnsanın memleketi K.Maraş olunca evinde de bol bol bakır malzeme oluyor. Bakır saksı altlıkları, tencereler, tabaklar, bardaklar, kepçeler vs.

Bakırı kullanmayı çok seviyorum, kalaylanmasına dikkat ettiğiniz sürece sorun olmuyor. Bakır tencerede pişirdiğim yemekler daha bir farklı güzel oluyor, bakır tencerede mayaladığım yoğurt daha bir yoğurt gibi geliyor.

Eski 13-12-2012, 17:39   #90
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Canım benim saksılarını havalandır, kürdanla eşele, çiçeklerini şimdi iyice elle. Hani korkutmak gibi olmasın da bunları yapmaya uzun zaman fırsat bulamayacaksın.

İkizler sağlıkla doğsunlar büyüsünler sen sağlıkla onları kucağına al hele bir, şimdi önemli olan bu. İlerde sana istemediğin kadar bitki hazırlayıp göndeririz biz

Kolay gelsin canım.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024