agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4407Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-06-2012, 13:52   #31
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selis Mesajı Göster
Sûz-i Dilârâ duygularını ne güzel ifade etmişsin.. İlk mesajın herkesi olduğu gibi beni de gülümsetti..
''Çiçek bohçası'' tabirine de bayıldım.. Forumda yapılan paylaşımlarda paketin içine tek tohum-bitki koyup yolluyorlar ya, kargo ücretine çok acıyorum.. Bu nedenle paylaşım yapacağım zaman bende olan ne varsa resmen bir bohça yapıp yollyorum.. Sayende yalnız olmadığımı anladım. Umarım paylaşım yapan herkes böyle düşünür..

Lithopsları merakla bekliyorum.. Umarım sorun çıkmaz..
Bitkilerini güle güle büyüt, bol bol dallansın çiçeklensinler
Selisçiğim çok teşekkür ederim İnan lithopsları o kadar merak ediyorum ki çıkacaklar mı diye bu lithopslar bende ayrı duygular uyandırıyor. Çok masumlar ve çok acınıyorum onlara. Çok savunmasızlarmış gibi.

selis ve Dumlupınar beğendi.
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2012, 13:54   #32
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti Mesajı Göster
Aramıza hoş geldiniz. Artık bu delilikten kurtulma şansınız kalmadı. Van' da değil fizanda da olsanız artık reçete bile alamazsınız. Hele hele birde çiçeklerini gördüğünüzde tedavisi mümkün olmıyan bir hastasınız demektir. Olsun varsın Sûz-i Dilârâ kardeşim, keşke her delilik bizim deliliğimiz gibi olsa.
Tekrar aramıza hoş geldiniz, hayırlı olsun.
Hoşbulduk Sayın mrmusti Kesinlikle haklısınız, keşke her delilik böyle olsa...

Güzel cümleleriniz için çok teşekkür ederim.

Dumlupınar beğendi.
Eski 16-06-2012, 14:21   #33
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Sevgili Sûz-i Dilârâ başlığın hayırlı olsun. Eyvah iş büyümeye başlamış, hadi bakalım artık sana kolay gelsin

Bundan 4 yıl kadar önceydi. İlk göz ağrım Coyote ile, Ankara'ya geldiğinde tanışmıştık. Elinde bir sap Senecio rowleyanus, bir yaprak Adromischus cooperi, bir dal Crassula marnieriana vardı (hangileri olduğunu sen bul bakalım). "Bunları toprağa yatır bak ne güzel olacaklar" demişti. Önce ne olduklarını bile anlamamıştım da zamanla gelişip yavruları görünce çok sevinmiştim. Derken her geldiğinde bir-iki, bir-iki derken beni sukulentçi yapıvermişti. İşte böyle başlıyor bu işler Sen de bir iki mercimek derken, bir de bakacaksın ki, evin her köşesinden karşına bir sukulent veya kaktüs çıkıverecek

Kalanchoe, rengiyle bana pembeyi sevdirmişti geçen yıl. Sendeki de yapraktan yetişme. Pek güzel bakmışsın bayağı boylanmış. Güle güle büyüt. Yakın zamanda sana bol bol böyle çiçekler versin.
Eklenti 309518

Sukulent ve kaktüslerin bol yavrulu, bol çiçekli olsun.

Bu arada, güzel sözlerin için teşekkür ederim ama ben önemli birşey yapmadım. Onları güzelleştirecek olan sensin.
Assolist de gelmiş Hoşgeldin ablacım. Sen hiç bir şey yapmadın değil, asıl her şeyi sen başlattın. Telefonda demiştin ya "onlar mercimek kadarlar görünce hayal kırıklığına uğrama" diye. İnsanın düşüncelerini, duygularını doğru kelimelerle ve güzel ifade edebilmesi çok önemliymiş. İnsana sevmediğini sevdirirmiş. Bunun doğruluğunu ben gönderdiğin sukulentlerini senden dinlediğim cümlelerde okuyunca anladım. Sen öyle anlatmasaydın ben belki bu minik mercimekleri öldürmüştüm ve hâlâ da kaktüs ve sukulentlere ilgi duymuyor olurdum. Ama öyle sevimli ve güzel ifade etmiştin ki sukulentleri birden onlara içim ısındı. Sonuç: Ben kaktüs ve sukulent sayfası açtım.

"Kalonche"nin rengi çok güzelmiş bendeki de böyle mi açacak şimdi? Çok sevindim.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 21-06-2012 saat 19:04
Eski 16-06-2012, 15:50   #34
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Güldürdün beni

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Sıradan ikincisi Adromischus cooperi, üçüncüsü Crassula marnieriana, beşinci fotoğraftaki de Senecio rowleyanus'muş.
Dördüncüsü: Graptopetalum.

O ölür diye korktuğun var ya (adını hatırlayamadım şimdi bulunca yazarım), hiç bir şey olmaz endişelenme. Bunlar hiç nazenin bitkiler değiller, çabuk gelişirler. Gelecek yaz ne durumda olduklarına sen bile şaşıracaksın.

Yazmayı unutmuşum, adeniumlar çok güzel olmuş tebrikler. Çiçeklerini sabırsızlıkla bekleyeceğim.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 14:53   #35
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Kaynana dilinde yeni bir yaprak geliyor.

Eklenen Resimler

Eski 24-06-2012, 14:56   #36
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Yakından ve canlısını görmediğim için sürekli atlas çiçeğiyle karıştırdığım yılbaşı çiçeğim. İki kaktüs arasındaki fark aslında çok belirginmiş, canlısını görünce kavradım. Şimdi paskalya ve yılbaşını ayırt etmeye çalışıyorum.

Bu, forumdan gelen yılbaşım (kırmızı çiçekli).

Eklenen Resimler

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 25-06-2012 saat 08:34 Neden: Virgül atma.
Eski 24-06-2012, 14:59   #37
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Güldürdün beni

Dördüncüsü: Graptopetalum.

O ölür diye korktuğun var ya (adını hatırlayamadım şimdi bulunca yazarım), hiç bir şey olmaz endişelenme. Bunlar hiç nazenin bitkiler değiller, çabuk gelişirler. Gelecek yaz ne durumda olduklarına sen bile şaşıracaksın.

Yazmayı unutmuşum, adeniumlar çok güzel olmuş tebrikler. Çiçeklerini sabırsızlıkla bekleyeceğim.
Ölür diye korktuğum sukulentim (ismi böyle kalacak sanırım) kaktüs toprağına geçirdikten sonra toparlanmaya başladı, yeni yaprak veriyor, yuvarlak ve etli.

Dumlupınar ve Vegy beğendi.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 24-06-2012 saat 15:27 Neden: Kaktüs kelimesini sukulentle değiştirdim.
Eski 24-06-2012, 15:06   #38
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Alıntı:
Ölür diye korktuğum kaktüsüm (ismi böyle kalacak sanırım) kaktüs toprağına geçirdikten sonra toparlanmaya başladı, yeni yaprak veriyor, yuvarlak ve etli.

Sevgili Suz-i Dilara; ''Ölür Diye Korktuğun Kaktüs''ün ismini biliyorum ama söylemesem daha iyi olacak sanırım... Ben de senin verdiğin ismi beğendim...

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 15:26   #39
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Benim verdiğim ismi Latinceye çevirip literatüre geçirmek iyi olurdu.

Eski 24-06-2012, 16:29   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2011
Alıntı:
Yakından ve canlısını görmediğim için sürekli atlas çiçeğiyle karıştırdığım yılbaşı çiçeğim. İki kaktüs arasındaki fark aslında çok belirginmiş, canlısını görünce kavradım. Şimdi paskalya ve yılbaşını ayırt etmeye çalışıyorum.

Bu forumdan gelen yılbaşım (kırmızı çiçekli).
Paskalyaların çiçeği atlas gibi daha doğrusu diğer kaktüs çiçekleri gibi yalınkat-düz çiçekler, yılbaşılarda ise çiçeklerin ortası katkat uzuyor.

Düzenleyen Mustafa Abdal : 25-06-2012 saat 00:09
Mustafa Abdal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 19:47   #41
Ağaç Dostu

gürkan63's Avatar

Giriş Tarihi: 12-08-2010
Sayfanız hayırlı olsun Sayın Sûz-i Dilârâ.Güzel bir görsel sundunuz,artık siz de kurtulamazsınız gibime geliyor,kolay gelsin....)

gürkan63 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2012, 12:16   #42
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meraklı_amatör Mesajı Göster
Paskalyaların çiçeği atlas gibi daha doğrusu diğer kaktüs çiçekleri gibi yalınkat-düz çiçekler, yılbaşılarda ise çiçeklerin ortası katkat uzuyor.
Bu mesajdan sonra paskalya ile yılbaşıların çiçeklerine odaklanmaya başladım. Öğreneceğim, kendime inanıyorum. Atlasla yılbaşını ayırt etmem üç ayımı almıştı. Bir üç ay da buna veriyorum.

Dumlupınar beğendi.
Eski 25-06-2012, 12:17   #43
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gürkan63 Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun Sayın Sûz-i Dilârâ.Güzel bir görsel sundunuz,artık siz de kurtulamazsınız gibime geliyor,kolay gelsin....)
Teşekkür ederim Gürkan Bey, şimdilerde üyelerin kaktüs sayfalarını geziyorum meğer neler varmış, hepsinden alacağım.

GÜLSEN_ ve Dumlupınar beğendi.
Eski 25-06-2012, 22:05   #44
Ağaç Dostu

gürkan63's Avatar

Giriş Tarihi: 12-08-2010
Size de bulaşmış Allah yardımcınız olsun... Tabii ki Eşinizede....

GÜLSEN_ beğendi.
gürkan63 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2012, 11:47   #45
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

35 nolu mesajımdaki kaktüsümde son durum
Name:  kaktüsüm.jpg
Views: 2029
Size:  46.7 KB

Büyüdüklerini fotoğraflara bakınca daha iyi gördüğüm sukulentlerimden biri Zaman ne de çabuk geçiyor ve ne de çabuk büyüyorlar
Name:  sukulentim.jpg
Views: 1777
Size:  30.4 KB

Eski 30-07-2012, 02:22   #46
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili Suz-i Dilara, sayfan hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla tadını çıkar benden kaktüs ve sukulent isteğin olursa seve seve gönderebilirim sevgiler.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 10:50   #47
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Suz-i dilara sayfan hayırlı olsun bitkilerin çok güzeller umarım daha güzellerine de sahip olursun

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 11:02   #48
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili Suz-i Dilara, sayfan hayırlı uğurlu olsun, sağlıkla tadını çıkar benden kaktüs ve sukulent isteğin olursa seve seve gönderebilirim sevgiler.

Çok teşekkür ederim sevgili Satı Uğurtan, üyelerin kaktüs sayfalarını geziyorum tek tek, şimdilik çeşidi artıramam çok çok beğendiklerim olunca en azından aklıma yazıyorum. Taşınma ihtimalimiz var Van'dan ama bu yaz değil seneye yaza. O yüzden elimdeki türleri artırmama kararı aldım. Bunları bir sağ salim gideceğimiz yere götüreyim başka bir şey istemiyorum.

Ama teklifinizi yazdım bir kenara hakkım saklı kalır değil mi

Eski 30-07-2012, 11:04   #49
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sevgili Suz-i dilara sayfan hayırlı olsun bitkilerin çok güzeller umarım daha güzellerine de sahip olursun
Ay inşallah sevgili günebakan o günleri iple çekiyorum. Çeşidi artırmamak çok can yakıcıymış. Bakıp bakıp iç geçirmek ne kötü.

Eski 30-07-2012, 16:52   #50
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Alıntı:
Çok teşekkür ederim sevgili Satı Uğurtan, üyelerin kaktüs sayfalarını geziyorum tek tek, şimdilik çeşidi artıramam çok çok beğendiklerim olunca en azından aklıma yazıyorum. Taşınma ihtimalimiz var Van'dan ama bu yaz değil seneye yaza. O yüzden elimdeki türleri artırmama kararı aldım. Bunları bir sağ salim gideceğimiz yere götüreyim başka bir şey istemiyorum.

Ama teklifinizi yazdım bir kenara hakkım saklı kalır değil mi
Elbette istediğiniz zaman, istediğiniz yerde bende olan her bitkiden, seve seve gönderebilirim sevgiler.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 17:26   #51
Ağaç Dostu

...nokta's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Galeri: 16
Sevgili Sûz-i Dilârâ...
Sayfan hayırlı olsun bitkilerinde cidden güzeller...sukulentlerin ne çabuk büyümüş öyle maşallah ...yalnız bir sorum olacaktı lithopsların çimlendi mi acaba...ben de internetten tohum almak istiyorum da çimlenmede sorun oluyor mu merak ettim?

...nokta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 17:50   #52
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ...nokta Mesajı Göster
Sevgili Sûz-i Dilârâ...
Sayfan hayırlı olsun bitkilerinde cidden güzeller...sukulentlerin ne çabuk büyümüş öyle maşallah ...yalnız bir sorum olacaktı lithopsların çimlendi mi acaba...ben de internetten tohum almak istiyorum da çimlenmede sorun oluyor mu merak ettim?
Teşekkür ederim, evet beş adet lithops tohumundan şu anda iki tanesi çimlendi ama çok çok küçük oldukları için ne kadar uğraşsam da fotoğrafta net görüntü yakalayamadığım için fotoğraf ekleyemiyorum sayfaya

Dumlupınar ve Vegy beğendi.
Eski 30-07-2012, 18:25   #53
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2012
Galeri: 1
Alıntı:
35 nolu mesajımdaki kaktüsümde son durum
Eklenti 320329
cok şirinler masallah.bu arada hosgeldin aramiza.bu kaktusun kac gunde bu hale geldi?

Türkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 18:55   #54
Ağaç Dostu

Ayşe Derin's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Teşekkür ederim, aranıza katılmak zevkti.
Hangi kaktüsü sorduğunuzu anlayamadım? En son karede arkadaki ise 10 yıl olmuştur, ne badireler atlattı sormayın, onun gövdesi ben tatildeyken bükülüp U şekli aldığı için zorunlu olarak o kısmı saksının tabanına adapte ettim, yani belki 80 cm zararımız var
Sırası gelmişken sorayım resimleyemediğim için tarif edeceğim.son kare öndeki kaktüsümde diken kümelerinin üzerinde pembe-kahvemsi 3mm lik şirinlikler var çok sayıda üstelik, bunlar çiçek olamaz değil mi?

Türkan beğendi.
Ayşe Derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 20:22   #55
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sevgili Ayşe Derin, kaktüsleriniz oldukça gelişkin ve güzeller maşallah diyelim nazar değmesin. Yalnız yeni üye olduğunuz için sanırım henüz bilmiyorsunuz, kaktüs fotoğraflarınızı yanlış yerde paylaştınız. "Üyelerin kaktüs ve sukulentleri" başlığı altında isteyen herkes kendi adına başlık açar ve yalnızca kendi yetiştirdiği bitkilerin fotoğraflarını ve gelişimlerini paylaşır.

Siz de şu bağlantıda Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri - agaclar.net kısmında sol üst köşede "Yeni Konu Aç"a tıklayarak kendi adınıza kaktüs ve sukulent sayfası açabilir, fotoğraflarınızı burada bizlerle paylaşabilirsiniz.

Türkan ve Dumlupınar beğendi.
Eski 30-07-2012, 20:27   #56
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Türkan Mesajı Göster
cok şirinler masallah.bu arada hosgeldin aramiza.bu kaktusun kac gunde bu hale geldi?
Sevgili Türkan, sorduğunuz kaktüsüm çok hızlı gelişti ama kaktüs toprağına aldıktan sonra o üzerinde gördüğünüz yaprakları 22 Haziran'da vermiş 24 Temmuz'da gördüğünüz boyutlara ulaşmış.

Forumun güzel yanlarından biri bitkilerimizin fotoğraflarını eklediğimiz sürece gelişimlerini yakından ve takvime bağlı olarak izleyebiliyoruz.

Dumlupınar beğendi.
Eski 30-07-2012, 20:29   #57
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

ayse hanim sanirim yalnis anladiniz.suzi dilaraya sormustum
suzi dilaraya katiliyorum.kendi sayfanizi acmaniz sizin icin daha hayirli
yinede soyleyeyim cicekleriniz cook guzelmis.hepsinin durumu iyi gibi.cicek acmasini istiyorsaniz bol gunes alan bir yere koymalisiniz.birde cicek acmasi icin ozel gubrelerden kullana bilirsiniz.))))
evvvet dilara nerde kalmistik yukarda bir soru sormustum))))

Eski 30-07-2012, 20:39   #58
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

sanirim ayni anda mesaj yazmisiz))))))))

Eski 30-07-2012, 20:41   #59
Ağaç Dostu

Türkan's Avatar

aa birde benim sayfadaki su misirlarimla fasulyelerimin gelisimine bakarsaniz.zamanin nasil gectigini anlamiyorum.birde benimkiler cok cabuk buyuduler.bu cok guzel ciceklerin devamini dilerim)))

Eski 30-07-2012, 21:28   #60
Ağaç Dostu

Ayşe Derin's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Alıntı:
Sevgili Ayşe Derin, kaktüsleriniz oldukça gelişkin ve güzeller maşallah diyelim nazar değmesin. Yalnız yeni üye olduğunuz için sanırım henüz bilmiyorsunuz, kaktüs fotoğraflarınızı yanlış yerde paylaştınız. "Üyelerin kaktüs ve sukulentleri" başlığı altında isteyen herkes kendi adına başlık açar ve yalnızca kendi yetiştirdiği bitkilerin fotoğraflarını ve gelişimlerini paylaşır.

Siz de şu bağlantıda Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri - agaclar.net kısmında sol üst köşede "Yeni Konu Aç"a tıklayarak kendi adınıza kaktüs ve sukulent sayfası açabilir, fotoğraflarınızı burada bizlerle paylaşabilirsiniz.
Suz-i Dilara;
Çok teşekkürler uyarın için, bu sitenin kullanımı çözemedim bir türlü, evet yanlış olduğunun farkındalığıyla yine de senin o güzel sayfanda paylaşayım dedim sanırım zihnim sakin iken tekrar uğraşmak ve fotoları düzeltip koymak gerekiyor.Sağol böylelikle öğreneceğim sanırım.

Ayşe Derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024