agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni1125Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-05-2013, 22:17   #181
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 31-05-2011
Diğerleri..

Eklenen Resimler

MKurtoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2013, 22:19   #182
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Diğerleri...

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 22:24   #183
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Diğerleri..

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 22:28   #184
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Diğerleri...

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 22:35   #185
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Diğerleri.....

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 22:40   #186
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Diğerleri...

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 22:47   #187
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Diğerleri......

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 22:49   #188
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Sonuncusu..

Gösterdiğiniz sabır için teşekkürler.

Eklenen Resimler

Eski 19-05-2013, 23:01   #189
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Çok güzel ve bol çeşit bir koleksiyonunuz olmuş. Çok beğendim. Güzel saksı düzenlemeleriyle daha da güzel olacağına eminim.

eoe1234 ve MKurtoglu beğendi.
mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2013, 21:44   #190
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Sayın Mandalinleerik,

Kullandığım saksılar plastik küçük boy menekşe saksısı, fakat son zamanlarda kare plastik saksıya dönmeye çalışıyorm. Apartman dairesinde bir balkonu kaktüs ve sukulente için ayırdım. Bir sera formunda raf oluşturdum. Saksıları ağırlığın sorun olmaması için plastik seçtim. Forumda arkadaşların güzel saksı düzenlemeleri çok hoşuma gidiyor. Bunun da bir yetenek olduğu kanısındayım.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Eski 21-05-2013, 21:53   #191
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MKurtoglu Mesajı Göster
Sayın Mandalinleerik,

Kullandığım saksılar plastik küçük boy menekşe saksısı, fakat son zamanlarda kare plastik saksıya dönmeye çalışıyorm. Apartman dairesinde bir balkonu kaktüs ve sukulente için ayırdım. Bir sera formunda raf oluşturdum. Saksıları ağırlığın sorun olmaması için plastik seçtim. Forumda arkadaşların güzel saksı düzenlemeleri çok hoşuma gidiyor. Bunun da bir yetenek olduğu kanısındayım.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Son günlerde ister plastik olsun ister eskimiş toprak saksı direk sprey boya ile boyuyorum en azından benim için farklılık oluyor. Görünüş açısından da bence güzel oluyorlar.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2013, 10:44   #192
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
İlk önce son sayfadan gezmeye başlamıştım. Yeni bitkilerinizi incelerken saksı ve toprak yapısı ile sera liliput ürünlerine benzetmiştim. Bir sayfa geriye gidince yanılmadığımı anladım. Sanırım siz 18 mayısta gittiniz. Bir gün önce 17 mayıs cuma günü ise ben ve komita üyeleri Yalova'da idik. Biz diğer seraları da gezdikten ve alışveriş yaptıktan sonra Kubilay beyin seraya geçmiştik ve yemek, sohbet, alışveriş derken akşam 18 sıralarında ayrılmıştık.

Yeni bitkilerinizi güle güle büyütün. Bende fırsat bulup fotoğraflarını çekebilirsem sayfama ekleyeceğim ama her geçen gün fotoğraf çekimi yapılacak bitki sayısı da artıyor.

MKurtoglu beğendi.
skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2013, 05:58   #193
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Sayın Skaraca,

Zaman zaman Yalova'ya gider, seraları dolaşırım. Bu geziler tüm yorgunluğumu alır. Bu gezilerde dertlendiğim tek konu, kaktüs ve sukulent yetiştirmemeleriydi. Son senelerde tek konuda branşlaşan bonzai serasının açılması ile beklentim artmıştı. Liliput boşluğu doldurdu. Tabii bir seranın açıllması kadar devamlılığı da önem taşıyor. Liliput'un konumu İstanbul ve Bursa için ideal uzaklıkta olması avantajlı. Tüm kaktüs ve sukulent severlerin vereceği destek ile bu sera ihtiyacı karşılayacaktır.

Fotoğraflarınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Eski 11-05-2014, 14:55   #194
Ağaç Dostu

MKurtoglu's Avatar

Merhabalar, kışın forma sadece ziyaretçi olarak katılıyordum. Doğa hızla canlanıyor. Tekrar formda aktif günler başlıyor.

Kaktüs ve sukulentler kış uykusunda olduklarından oldukça rahattım. Su bile aramadılar, dinlenme dönemini rahat geçirdik. Ilık kış sebebi ile serayı örtmedim dahi. Beni yormadılar. Tam rahatlığa alışmıştım, bahar ile birlikte rahat günleri arar olacağım. Bu hareketlilik zevk veriyor. Varsın, yorulalım.

Bahar gelince hareketlilik geliyor. Bugün bir bir kışdan yaza sağlam çıkanları ayırdım. Bu kış kayıplarım az oldu. Oldukça ılıman bir kıştı. Anaçlardan yavrular aldım. Bu yavrular elimdekilerin sürekliliğini sağlıyor. Manidardır bu işlem anneler gününe denk geldi.

Deneyimleri paylaşmak için bol bol fotoğraflar çektim. Zaman buldukça sizlerle paylaşacağım. Bu yıl balkondaki sera düzenini değiştirdim. Daha pratik hareket sağlayacak raf sistemine geçtim. Daha hafif gövdeden oluşan, tekerlekleri ile pozisyonu değiştirmeyi kolaylaştırdım. Güneşlenme olanaklarını arttırdım. Geçen sene soğukta kalmalarına rağmen yeterli güneşlenemedikleri için çok az çiçeklenen oldu. Güneşli günlerde pozisyon değiştirdiğimden dolayı bu sene bir çoğunda çiçek tomurcuğu şimdiden mevcut.

Senelerce yapay aydınlatma ile tohumdan yetiştirmenin avantajlarını duyuyordum. Geçen hafta yavruların gelişimi için yapay ışık kaynağı edindim. Osram marka spot natura 100 Watt ampul edindim. 15 gündür yeni yavrulara günde 3-4 saat yapay ışık altında tutuyorum. Aldığım neticeyi sizlerle paylaşmak için haftalık fotoğraf alıyorum. İlerleyen günlerde deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Bu yapay aydınlatmadan umutluyum. Yavru çelikler oldukça canlı.

Önümüzdeki günlerde görüşmek üzere ...

Düzenleyen MKurtoglu : 11-05-2014 saat 17:22
Eski 11-05-2014, 20:29   #195
Ağaç Dostu

hnd76's Avatar

Giriş Tarihi: 29-10-2012
Sayın MKurtoglu; sayfanızı baştan aşağı gezdim. Bitkilerinizin güzelliğini ve gösterdiğiniz hassasiyeti dile getirmeme gerek bile yok sanırım. Bol çiçekli olmalarını temenni ederek ön sayfada 61. nolu ikinci fotoğrafdaki kaktüsünüzün aynısı bende de mevcut. İsmi Coryphantha Elephantidens, fakat ilk fotoğraftaki sukulenti tanır gibi oldum ama tekrar bugünkü haliyle fotoğraflarsanız belki yardımcı olabilirim.
Sağlıcakla kalın...

hnd76 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2014, 17:59   #196
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-02-2014
Baştan sona çok güzeller, yeni fotoğraflar bekleriz.

türkan demirel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2015, 01:39   #197
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-11-2014
sn Mkurtoğlu,

Teşekkürler,bu güzellikleri evimize getirdiniz. Hepsi birbirinden güzel ve bakımlı. Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Sağlıkla kalın.

Nurtenese Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024