agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni3919Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-04-2011, 09:44   #61
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Verdiğin linke baktım, benziyor. Sn PlentyPlant taki, sanki daha koyu renk. Renk değişimi de olabilir bilemiyorum.

Cok cabuk büyür ve yavruları ile seni sevindirir inşallah.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2011, 18:59   #62
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi PlentyPlant Mesajı Göster
Yeni sayfanızı bu kadar geç farkettiğim için özür dilerim Sayın Zenfree. Şu sıralar siteye seyrek girdiğim için her açışımda 1000'in üzerinde mesajı görmeye çalışırken atlamışım.
Baştan itibaren tümünü okudum. Çok sağlıklı sukulentleriniz var. Tekrar hoşgeldiniz. Sizi de kaktüs ve sukulent 'familyası'nda görmek güzel.
Sayın PlentyPlant, ziyaretiniz ve yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. Sizin gibi ustaların sayfalarından özenerek ve bilgi edinerek bitkilerime iyi bakmaya çalışıyorum. Sizin başlığınız dönüp dönüp okuduklarımdan biri. Ancak sizin sayfalarınızın şöyle bir sakıncası da yok değil; güzel bitkileri gördükçe edinme hevesi artıyor.

şeymaonder beğendi.
zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 22:52   #63
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
Sevgili Selen, benim de aynı. Bir elimde büyüteç, diğer elimde kaktüs saksısı. Hatta evdeki büyüteci yetersiz buldum. Gittim daha özel mercekli bir tane aldım. Ben büyüteçle hayret içinde bitkilere bakarken, evdekiler de hayret ve daha çok endişeyle bana bakıyorlar.)

Bu arada bir karar aldım. Üzerinde etiket olmayan bitkiyi almayacağım. ( Buna kendim de inanmadım ama.)

Bu gün bir olay yaşadım kısaca anlatmak istiyorum.

İşyerime yakın bir yerde işportada sukulent ve kaktüs satan bir yer var. Bu ara sık uğruyorum oraya. Çok perişan durumda bitkiler var. Çok da üzülüyorum.

Fiyatlarını soruyorum, cevap veriyor. Bitkileri inceliyorum. Soruyorum. Ertesi gün yine ayın. Adam en sonunda dayanamadı;
- Abla sen fiyat araştırmasına mı geldin, neyi araştırıyorsun, neden bu kadar inceliyorsun dedi.))

Yani satıcı ciddi ciddi şüphelendi benden. Ya deli sandı. Ya da ona rakip tezgah açacağımı düşündü.

Neyse konuşup anlaştık. Ona resimli bir bitki listesi hazırladım. Sanırım 25-30 tür var. Renkli yazıcıdan çıkardım. Akşam çıkışta uğrayıp verdim. Bunları getirirsen çok satarsın dedim. "Hollanda'dan getirteceğim abla" dedi.

Ben bitkiler konusunda yine anormalleşmeye başladım galiba.

Ben de Almanya'ya ilk gittiğimde bir çiçek marketin kaktüs sergilediği bölümde fotoğraf çekerken fena halde azar işitmiştim. Beni rakip firmanın ajanı zannetmişlerdi. O zaman yetersiz Almanca ile derdimi de anlatamamıştım. Neyse gide gele sonradan alıştılar.

Hollanda'dan gelecek türleri merak ettim ama nasıl olsa yakında bu başlıkta yeni sukulent fotoğrafları göreceğiz gibi bir his var içimde sevgili Zenfree.

Anormalleşme bende bahar aylarında daha da yoğunlaşıyor. Havalardan olsa gerek

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 23:25   #64
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Daha buraya yüklemdediğim bir çok bitki var. Vakit buldukça onları da ekleyeceğim.
Baltalimanı'nda bir fidanlık vardı. Japon Bahçesi'nin hemen yanında. Kapandı. Yerine yeni bir fidanlık açılıyor. Hergün önünden geçiyorum. Dün dayanamadım uğradım. Üç sepervivum, iki adet kaktüsle çıktım. Sempervivumlar sempervivum red chief, laggerri ve jovibarba sobolifera. Kaktüsler Gymnocalycium baldianum sanırım. Üzeri tomurcuk doludu. Umarım iyi bakarım.

Name:  Gymnocalycium_baldianum.jpg
Views: 2192
Size:  50.3 KB

Düzenleyen zenfree : 25-09-2011 saat 22:41
Eski 12-04-2011, 23:37   #65
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Bu kadar yoğun tomurcuklusunu hiç görmemiştim, görünmeyen tarafta da tomurcuk var mı ?
Benimki geçen sene aynı anda dört çiçek açtı harikaydı. Bu müthiş bir şey olacak. İnan senin kadar merakla bekliyorum açmasını kardeş.

Alıntı:
Gymnocalycium baldianum sanırım. Üzeri tomurcuk doludu. Umarım iyi bakarım.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2011, 23:46   #66
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Vildan Hanım, tomurcuklar çektiğim yönde daha büyük. Diğer tarafta da var. Ama çok küçükler. Sanırım bitki tek taraftan güneş almış. Daha net fotograflayıp yüklerim. Umarım yanlış bir şey yapmam. Umarım açarlar. Paket yapan bayan elinden düşürdü. Alttaki birkaç tomurcuk biraz etkilendi sanki. Şunu da belirteyim, çiçek açmasa bile dikenleri ve simetrisi büyüleyici bir tür.

Daha bir dolu tomurcuklu kaktüs vardı. Aklım onlarda kaldı.

Düzenleyen zenfree : 05-05-2011 saat 22:15
Eski 13-04-2011, 03:37   #67
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Oha falan oldum! O ne tomurcuk öyle? Ergenlik dönemine girmiş bol sivilceli bir kaktüs gibi Sevgili zenfree ev içinde güneş gören bir yere koyun ve sulamayın fotoğraftaki 12 tomurcukda açacak gibi duruyor. 10 garanti Hayırlı olsun, güzel bir kaktüs.

yağmur beğendi.
sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 06:31   #68
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Gözlerim yuvalarından fırladı tomurcukları görünce bunun sırrı ne diye sormaya hazırlanırken tomurcuklu aldığınızı okudum. Önce maşallah dedim güle güle büyütün sevgili zenfree Bizde bol bol çiçeklerini görelim.

Ama birazda hayıflanmadım değil yani. Benim payıma hiç böyle güzel gelişmiş düşmedi diye

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 09:32   #69
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Görünmeyen taraftaki tomurcuklar küçük sanırım. Hormonlu galiba bu kaktüs. Bende takviyelere başlayayım artık. Burası hala soğuk olduğu için fazla sulamaya başlamadım. Çok az olmakla birlikte iki kere su verdim. Geçen gene vermiştim ama buralara kar havası geri geldi. ))) Ben bir tek tomurcuk beklerken burda onlarcasını görmekte çok güzel.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 12:04   #70
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sariefe Mesajı Göster
Oha falan oldum! O ne tomurcuk öyle? Ergenlik dönemine girmiş bol sivilceli bir kaktüs gibi Sevgili zenfree ev içinde güneş gören bir yere koyun ve sulamayın fotoğraftaki 12 tomurcukda açacak gibi duruyor. 10 garanti Hayırlı olsun, güzel bir kaktüs.

Sarıefe'ye katılıyorum gözlerime inanamadım bu ne böyle yaa ne kadar çok tomurcuğu var öyle. Benimkileri 11. kattan aşağı atıcam bir tane çiçek vermeye bile üşeniyorlarGüle güle büyüt arkadaşım çok güzel gerçekten.

Ayrıca semperviumların da çok güzel bence ayıp olmazsa fiyatını öğrenebilirmiyim.

Seabert74 beğendi.
günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 12:23   #71
Ağaç Dostu

nesli6's Avatar

Giriş Tarihi: 20-10-2010
Oda ne öyle daha önce bukadar tomurcuğu birarada görmemiştim. Acaba bu kaktüs şaşırıp diken yerine tomurcuk mu çıkarmış maşallahı var çiçekli hali nasıl olacak düşünemiyorum, güle güle büyütün.

nesli6 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 12:53   #72
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sariefe Mesajı Göster
Teşekkür ederim Sevgili Sarıefe. 10 garanti lafını tuttum. Yazdıklarını uygulayacağım. Tekrar teşekkürler.

Eski 13-04-2011, 13:03   #73
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Gözlerim yuvalarından fırladı tomurcukları görünce bunun sırrı ne diye sormaya hazırlanırken tomurcuklu aldığınızı okudum. Önce maşallah dedim güle güle büyütün sevgili zenfree Bizde bol bol çiçeklerini görelim.

Ama birazda hayıflanmadım değil yani. Benim payıma hiç böyle güzel gelişmiş düşmedi diye
Sevim Hanım, evet tomurcuklu aldım. Yani emek verip tomurcukları hakettiğimi söyleyemem. Ama en iyi şeklide bakmaya çalışacağım. İyi dilekleriniz için teşkkürler.

Sizin sayfalarınızı keyifle takip ediyorum. Bu fotografa bayılıyorum mesela. Ve tabi bu fotograf.)

Eski 13-04-2011, 13:06   #74
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız Mesajı Göster
Görünmeyen taraftaki tomurcuklar küçük sanırım. Hormonlu galiba bu kaktüs. Bende takviyelere başlayayım artık. Burası hala soğuk olduğu için fazla sulamaya başlamadım. Çok az olmakla birlikte iki kere su verdim. Geçen gene vermiştim ama buralara kar havası geri geldi. ))) Ben bir tek tomurcuk beklerken burda onlarcasını görmekte çok güzel.
Ayşe Hanım, görülmeyen taraftaki tomurcuklar çok küçükler, hatta küçük oluşum halinde olduğu söylenebilir. Zaman buluduğumdan fotograflarını ekleyeceğim. Söylediğiniz gibi ben de hormonlu olabileceklerini düşündüm.

Eski 13-04-2011, 13:09   #75
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sarıefe'ye katılıyorum gözlerime inanamadım bu ne böyle yaa ne kadar çok tomurcuğu var öyle. Benimkileri 11. kattan aşağı atıcam bir tane çiçek vermeye bile üşeniyorlarGüle güle büyüt arkadaşım çok güzel gerçekten.

Ayrıca semperviumların da çok güzel bence ayıp olmazsa fiyatını öğrenebilirmiyim.
Sevgili günebakan teşekkür ederim.) Senin bitkilerin çok güzeller. Takip ediyorum.Ben o fiyattan almasam da sempervivumlar 10 TL.'den satılıyor.

Eski 13-04-2011, 13:16   #76
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Teşekkür ederim Zenfree semperviumlar oldukça pahalıymış. Sen güle güle büyüt canım

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 13:22   #77
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nesli6 Mesajı Göster
Oda ne öyle daha önce bukadar tomurcuğu birarada görmemiştim. Acaba bu kaktüs şaşırıp diken yerine tomurcuk mu çıkarmış maşallahı var çiçekli hali nasıl olacak düşünemiyorum, güle güle büyütün.
Sayın nesli6, çok teşekkür ederim.
Sizin sayfalarınızı takip ediyorum. Euphorbia submammillaris f. pfersdorfii çok çok güzel. Bu mesajdaki türleri ben de çok beğeniyorum.

Sinocrassula yunnanensis, benim en sevdiğim ve edinmek istediğim türlerden biri. Siz de güle güle büyütün.

Eski 13-04-2011, 13:23   #78
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Teşekkür ederim Zenfree semperviumlar oldukça pahalıymış. Sen güle güle büyüt canım
Teşekkür ederim. Oldukça gelişkinler. Fotograflarını ilk fırsatta yükleyeceğim.

Eski 13-04-2011, 15:58   #79
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Teşekkür ediyorum o fotoğrafa bende bayılıyorum Şimdiki görüntü öyle değil maalesef. Önde küçük saksılardaki sukulentlerim yok. Ama stapelialar yine pencere önünde

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 20:38   #80
Ağaç Dostu

nesli6's Avatar

Giriş Tarihi: 20-10-2010
Alıntı:
Sayın nesli6, çok teşekkür ederim.
Sizin sayfalarınızı takip ediyorum. Euphorbia submammillaris f. pfersdorfii çok çok güzel. Bu mesajdaki türleri ben de çok beğeniyorum.

Sinocrassula yunnanensis, benim en sevdiğim ve edinmek istediğim türlerden biri. Siz de güle güle büyütün.
Teşekkür ederim sayın zenfree, yunnanensis'i bende çok beğeniyorum ve yapraktan çoğaltmaya çalışıyorum birkaç tanesi gelişip sonradan kurudu, elimde bir tane yavru kaldı, baharda anaç biraz gelişsin tekrar deneyeceğim çoğaltmayı başarılı olursam paylaşırım sizlerlede, birde nette çiçekli halini gördüm, benimkinde tık yok, hiç öyle açıcakmış gibi falan durmuyor pek nazlı bari kendisini geliştirse bu yaz.

nesli6 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 22:01   #81
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
Önce hoşgeldiniz...Bitkileriniz bibirinden güzeller...Ellerize sağlık...Çiçekli günlerinide sabırsızlıkla bekliyoruz...

bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 23:13   #82
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Teşekkür ediyorum o fotoğrafa bende bayılıyorum Şimdiki görüntü öyle değil maalesef. Önde küçük saksılardaki sukulentlerim yok. Ama stapelialar yine pencere önünde
Kayıplarınıza çok üzüldüm. Yeni gelen miniklerle eskisinden daha güzel olacaklarını düşünüyorum.

Eski 13-04-2011, 23:16   #83
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nesli6 Mesajı Göster
Teşekkür ederim sayın zenfree, yunnanensis'i bende çok beğeniyorum ve yapraktan çoğaltmaya çalışıyorum birkaç tanesi gelişip sonradan kurudu, elimde bir tane yavru kaldı, baharda anaç biraz gelişsin tekrar deneyeceğim çoğaltmayı başarılı olursam paylaşırım sizlerlede, birde nette çiçekli halini gördüm, benimkinde tık yok, hiç öyle açıcakmış gibi falan durmuyor pek nazlı bari kendisini geliştirse bu yaz.
Sayın PlentyPlant'ın yunnanensisi de çiçeklenmişti. Ve harikaydı.

PlentyPlant / kaktüs ve sukulentlerim

Düzenleyen zenfree : 14-04-2011 saat 00:38 Neden: yazım hatası
Eski 13-04-2011, 23:17   #84
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık Mesajı Göster
Önce hoşgeldiniz...Bitkileriniz bibirinden güzeller...Ellerize sağlık...Çiçekli günlerinide sabırsızlıkla bekliyoruz...
Sayın bıcırık teşekkür ederim. Sizin bitkilerinizi ve kedilerinizi takip ediyorum.

Eski 13-04-2011, 23:26   #85
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayşe Yıldız Mesajı Göster
Kaktüsümün diğer tarafını görüntüledim. Fotograflar flu çıktı. Galiba makinada bir problem var.

Eklenen Resimler

Eski 13-04-2011, 23:27   #86
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Maşallah...Bir hafta sonra şenlik var desenize.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2011, 23:32   #87
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Umarım şenlik iki hafta sonra olur. Malesef haftaya yokum.

Eski 13-04-2011, 23:37   #88
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Size sempervivumlarımı tanıtmak istiyorum.

Sempervivum Red Chief

Eklenen Resimler

Eski 13-04-2011, 23:42   #89
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Jovibarba Sobolifera

Eklenen Resimler

Eski 13-04-2011, 23:44   #90
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Sempervivum Laggerri
İnternetten arama yapınca "lageri" ile daha çok sonuç alınıyor. Ancak etiketinde laggerri yazıyor.

Eklenen Resimler

Etiketler
e.subdenudata morado, red chief, s.burrito, sedum treleasei, spathulifolium purpureum

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024