agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 2 Gönderen mel-i
  • 1 Gönderen mel-i

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-02-2010, 00:44   #1
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Galeri: 1
Kaktüs ve sukulentlerim...

Kaktüs ve sukulentlerim ,
Uzun bir zamanı paylaştık onlarla. Birbirimize alışma , hayata tutunma, sevgi paylaşımı. Ve bunu başardık. Şimdi sizlerle paylaşma zamanı ...

İlk sukulentim ;
Onun adı Hayat olsun . Ona baktığımda bir rüya görürüm , gökyüzüne kocaman yüreğini açmış . Güzelliğine değdiğinde ellerim baharı hissettirir , nefes alırım.
Evet benim hayatım sen çok uzun yıllar yaşa .Benimle mutluluğu paylaş...

Eklenen Resimler

hnd76 ve pamuktopu beğendi.
mel-i Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 01:56   #2
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Sevgili mel-i hayatınızda yaşadıklarınızda bu fotoğraftaki canlı kadar güzel ve değerli olsun.Siz bu canlıyı mutlu ederseniz o da sizi sevindiricek çiçek açıcaktır.Hayatınızda da iyi ya da kötü yaşadığınız herşeyi olumlu kullanırsanız hepsi birer tecrübe olucak ve daha mutlu olucaksınızdır.Siz bunları tabi benden daha iyi bilirsiniz.Yaşça büyüğümsünüz ama fotoğraftaki güzelliği görünce benimde yazasım geldi işte.

Devamını sabırsızlıkla bekliyorum..

oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 07:23   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-10-2008
Sevgili Mel-i,
Çok muhteşem bir başlangıç yapmışsınız. Çok da başarılı bir fotoğraf. İnanıyorum devamı gelecek.
"Hayat" a gelince, üzerindeki damlacıklar belki bir hüznün, belki imkansız olanın dışavurumu. Eminim "Hayat" da hep sizin ona bakışınızla nefes alacak büyüyecek huzur dolacak.Fotoğrafa baktığımda "Hayat" sizinle nefes alıyor, ruhunuzdaki muhteşem güzelliğe karşı yanıt olarak "yeterince güzel olamamanın" verdiği hüzünle ağlıyor. Ama bu hüzünle bile çok sağlıklı, bu hüzün bile çok güzel geliyor ona. Bu hüzün sanki onu besliyor. Hüznünden dökülen gözyaşları ona besin oluyor, ona hayat veriyor.

Belki yukarıda anlattıklarım "bir kahve falı"nda görüklerim gibi gelir sizleri. Çünkü Fotoğrafın her noktasını uzun uzun inceledim. Çünkü inceletti, inceletmeye ve her noktasında bir sır olduğuna inandırdı beni. Işığın düzgün kullanımı o güzelliği ne kadar güzel yansıtmış.

Sevgiyle kalın Mel-i. Lütfen devam edin ve bizleri ışığınızdan mahrum bırakmayın.

kartalpin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2010, 10:44   #4
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Sevgili oki 1655 ,
Dileklerin ve yazdıkların için teşekkür ederim. Onlarla paylaştığımız zaman içerisinde , çok şey öğrendim . Şimdilik hayattalar ve birlikte mutluyuz. Bana içlerindeki güzellikleri sunmalarını bende sabırsızlıkla bekliyorum.
Sevgiler..

Eski 27-02-2010, 11:59   #5
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Sevgili Kartalpin,

Muhteşem olan sizin yüreğiniz. Öykülerinizden yansıdı bu kaktüs sevdası .İyiki öykülerle dostlarınızı paylaştınızki , bu güzel varlıklarla tanıştım.Sayfalarınızda yer almanın onurunuda yaşadım. Teşekkür ederim.

Mükemmel yorumlamışsınız , ama biliyorum ki bir gün hayat hepsinin üstesinden gelir ve hüznün mutluluğunu yaşar ne dersiniz ??

İyiki varsınız sevgilerimle...

Eski 28-02-2010, 21:45   #6
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Sayın Mel-i,

Sukulentiniz adıyla uyumlu olmuş. Anaç altında neredeyse onlarca yavru... Kendisi ile birlikte yavrularını da kolları arasına almış ve koruyor.

skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 22:00   #7
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Sayın skaraca,

Teşekkür ederim. Güzel betimlemişsiniz , farklı bir yorum. Aslında kaktüs fotograflarında en sevdiğim yön bu herkes farklı birşeyler görüp yorumluyor. Tek fotograf ve binlerce pencere...
Sizin kaktüs ve sukulentlerinizede hayranım ve çok şey öğreniyorum. Ellerinize sağlık ...

Saygılar..

Eski 03-03-2010, 00:08   #8
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Bu geceki kaktüsüm büyük bir aile gibi... Her baktığımda düzenine ve güzelliğine hayran olduğum bir kaktüsüm.

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
Eski 03-03-2010, 02:36   #9
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Tam bir aile gibi gerçektende.Her ailede olduğu gibide biri var ve hepsini kanatlarının altına almış sanki.
Umarım diğer kaktüsleriniz için de çok beklemeyiz.Sabırsızlanıyorum..

oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2011, 23:49   #10
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın mel-i, uzun süredir siteye girmemişsiniz. Bu mesajımı ya görür, ya da görmezsiniz.
Fakat sayfanızı şimdi farkettim, bitkilerinizi tanıtımınız çok hoş doğrusu. Umarım devam edersiniz.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024