agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni167Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-01-2012, 18:04   #331
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Efecim özlemiştik seni. Belliki güzel çalışmalarını göreceğiz. Meraktayım

Yeni yılın kutlu olsun. Güzellikler getirsin sana.

Sevgilerimle

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 18:18   #332
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2011
Tadilat tez bitsin lütfen. Ada turlarını merakla bekleyeceğim.
adada faytonda olacak değil mi?
Faytona binip adanın etrafında gezintiye de çıkarız

Manolya_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 18:58   #333
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2010
Galeri: 2
Muhteşemsin sevgili Tolga cım. Kesinlikle beklediğimize değdi... Aklına, yüreğine gönlüne ve tabii ki ellerine sağlık. Paylaşmış olduğun hikaye ye bayıldım, süslemelere diyecek kelime bulamıyorum. Ada fikrin çok yaratıcı, ileri de nasıl olabileceğine dair binlerce resim oluştu gözümde. Yine de bizleri şaşırtmaya devam edeceğinden eminim... Ben kuş olup o adanın üstün de süzülmeyi çok isterdim. Yeni yılda herşey gönlünce olsun....Teze yılınız gutlayarın! (Türkmen Türkçesi) ...

karalale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 20:54   #334
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Adanız bir harika olmuş ellerinize sağlık tolga bey.

Yeni bir yıl yeni umut demek veya umutlar. Kalbinizde ne varsa güzele dair yeni yılda o güzellikler hep yanınızda olsun. sevgiyle kalın. Bu arada ada harika, aman ıssız adaya falan düşmeyin insan kafayı kırar orada

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 21:06   #335
Ağaç Dostu

maysan80's Avatar

Giriş Tarihi: 24-11-2010
harika kaktüsleriniz var.

maysan80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 21:56   #336
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Sevgili Tolga,

Aferin sana... Bana da bu aski sardirdigin icin..

Adalar arasinda sevgi seferlerine bir an once basla.....

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 22:02   #337
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Efecim özlemiştik seni. Belliki güzel çalışmalarını göreceğiz. Meraktayım

Yeni yılın kutlu olsun. Güzellikler getirsin sana.

Sevgilerimle
Ben de sizi özledim sayın hocam. Aslında burada olmakla olmamak arasında bir yerdeydim. Bir yere gittiğim yoktu. Kışın gelmesi ve eve çekilmeyle yine forum sayfalarındaki yerimize geçtik çok şükür.

Sizin de yeni yılınız kutlu olsun. Sevgi ve selamlar...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Manolya_ Mesajı Göster
Tadilat tez bitsin lütfen. Ada turlarını merakla bekleyeceğim.
adada faytonda olacak değil mi?
Faytona binip adanın etrafında gezintiye de çıkarız
Açıkçası hiç biteceğini sanmıyorum. Tıpkı doğanın döngüsü gibi... Fayton düşünmüyorum. Onun için Büyük Ada' ya gideriz. Bu adada yaşam, Sedum ağacı gölgesinde muhabbet, çeşitli sukulentlerin dikim ve budama faaliyetleri, tepeye tırmanış, çayırlarda yürüyüş ve balık avlayıp piknik yapmaktan ibaret olacak şimdilik

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karalale Mesajı Göster
Muhteşemsin sevgili Tolga cım. Kesinlikle beklediğimize değdi... Aklına, yüreğine gönlüne ve tabii ki ellerine sağlık. Paylaşmış olduğun hikaye ye bayıldım, süslemelere diyecek kelime bulamıyorum. Ada fikrin çok yaratıcı, ileri de nasıl olabileceğine dair binlerce resim oluştu gözümde. Yine de bizleri şaşırtmaya devam edeceğinden eminim... Ben kuş olup o adanın üstün de süzülmeyi çok isterdim. Yeni yılda herşey gönlünce olsun....Teze yılınız gutlayarın! (Türkmen Türkçesi) ...
Beğenmenize sevindim Lale Hanım. Güzel sözleriniz yorgunluğumu aldı götürdü. Çok teşekkür ederim. Güzel bir de fikir verdiniz. Adanın üzerinde uçan kuşlar olacak, size özel!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serkan_istanbul Mesajı Göster
Adanız bir harika olmuş ellerinize sağlık tolga bey.

Yeni bir yıl yeni umut demek veya umutlar. Kalbinizde ne varsa güzele dair yeni yılda o güzellikler hep yanınızda olsun. Sevgiyle kalın. Bu arada ada harika, aman ıssız adaya falan düşmeyin insan kafayı kırar orada
Sevgili Serkan senin terasında ormanın var, bizim de küçük bir adamız olsun değil mi?

Dileğiniz çok güzel. Fazlası değil, kalbimizdeki güzellikleri yaşayabilsek ne ala. Yeni yıl yeni umutlar demek. Biz de bir umutla bekleyelim bakalım zaman neler gösterecek.

Bence herkesin kendisiyle başbaşa kalabileceği ıssız bir adaya ihtiyacı var. Allah ıssız adam ve kadınlardan uzak tutsun

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maysan80 Mesajı Göster
harika kaktüsleriniz var.
Beğenmenize sevindim sayın maysan80. Dilerim daha güzelleri sizin olur.

Saygılar...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sındırgılı Mesajı Göster
Sevgili Tolga,

Aferin sana... Bana da bu aski sardirdigin icin..

Adalar arasinda sevgi seferlerine bir an once basla.....
Sayın abim açıkçası yazınızdan memnun musunuz değil misiniz tam kestiremiyorum ama "aşk" kelimesi geçtiği için memnun olduğunuzu düşünmek istiyorum. Sizin şahaneleriniz nasıllar? Sağlıkları yerinde mi? Ev halkı kaktüsleri görünce nasıl karşıladılar? Gerçi sizinkiler muazzam görüntülü bir aranjmandı. Umarım sadece siz değil ev halkıda memnundur.

Seferlerimiz çok yakında. Zamanı gelince bir bilette size yollarım. Görüşmek üzere... Selamlar...

Düzenleyen sariefe : 02-01-2012 saat 11:08
sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 22:09   #338
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

sariefe
Allah ıssız adam ve kadınlardan uzak tutsun

Demek öyle heee )

Eski 01-01-2012, 23:04   #339
Ağaç Dostu

emily14's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sariefe Mesajı Göster

İsim eklenecek!

Canga cılıngız kuttı bolsın! veya Cana cılınız ben! (Kazak Türkçesi)
Sevgili Sarıefe,

bunlar hakkatten şaheser olmuş, ellerinize sağlık. Müthiş bir görsel şölen. Bu arada fotoğraflar da bir harika süpersiniz.

pamuktopu beğendi.
emily14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2012, 23:06   #340
Ağaç Dostu

emily14's Avatar

Alıntı:

vaaaayyyy bu ada süpper olmuş bayıldım. birşey soracağım, kaktüs ve sukkulentlerin dibinde kahverengi ve sizde şimdi gördüm gri granüller var. bu toprak yerine mi kullanılıyor yoksa toprağın üstüne mi koymak için? normal küçük çakıl konulabilir mi? yok konulmaz derseniz o zaman bu granülleri nerden ne isimle buluruz? acemi olunca böyle bissürü soru müsadenizle tabi...

pamuktopu beğendi.
Eski 01-01-2012, 23:18   #341
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
sariefe
Allah ıssız adam ve kadınlardan uzak tutsun

Demek öyle heee )
Bana göre öyle. Size göre nasıl?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi emily14 Mesajı Göster
Sevgili Sarıefe,

bunlar hakkatten şaheser olmuş, ellerinize sağlık. Müthiş bir görsel şölen. Bu arada fotoğraflar da bir harika süpersiniz.
Alıntı:
vaaaayyyy bu ada süpper olmuş bayıldım. birşey soracağım, kaktüs ve sukkulentlerin dibinde kahverengi ve sizde şimdi gördüm gri granüller var. bu toprak yerine mi kullanılıyor yoksa toprağın üstüne mi koymak için? normal küçük çakıl konulabilir mi? yok konulmaz derseniz o zaman bu granülleri nerden ne isimle buluruz? acemi olunca böyle bissürü soru müsadenizle tabi...
Bana, size çok çok teşekkür etmekten başka bir şans bırakmamışsınız. Çok teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim.

Saksı dibinde gördüğünüz o kahverengi granüller pomza taşıdır. Bildiğim kadarıyla bir kahverengi bir de krem rengi olanı vardır. Toprağın üzerine de içine de konur. İçine konma amacı gözenekli yapısı vasıtasıyla toprak altını ve dolayısıyla kökleri havalandırmaktır. Toprağın üstüne konma amacı da sulama esnasında toprağın bitki gövdesine yapışarak hem görüntü kirliliği hem de çeşitli lekelerin oluşumunu önlemek amaçlıdır.

Benim saksılarımda gördüğünüz taşlar ise lav taşı kırıklarıdır. Aslında bende pomza araştırırken ulaşmıştım bu taşlara. Adana' dan getirttim. Bunlarda gözenekli ve maviye çalan gri renkliler. Adanın etrafında deniz havası versin diye varlar. Saksılarda ise yukarıda saydığım gibi hem toprağı havalandırmak hemde bitkileri korumak için varlar.

Pomzayı bazı fidancılardan ve seralardan temin edebilirsiniz. Siz çakıl taşı da koyabilirsiniz. Yalnız dikkat edin, denizden gelmiş olmasın ya da tuzu tamamen alınmış olsun. Çünkü tuz bitkiler için son derece zararlıdır. Sizin fotoğraflarınıza baktığımda yanlış görmediysem bir saksının içinde bir deniz kabuğu görmüştüm. Top gibi. Deniz patlıcanı mı deniyordu tam hatırlamıyorum. Eğer doğruysa onun gibi menşei deniz olan cisimleri saksılarınıza koymanızı tavsiye etmem.

İstediğiniz herşeyi sorabilirsiniz. Bildiğim bir konuysa yardımcı olmaya çalışırım

Düzenleyen sariefe : 02-01-2012 saat 11:16
Eski 01-01-2012, 23:32   #342
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Ada

Sayın sariefe,
İzlediğim kadarı ile ada'nız hızla prim yapmakta.
Kimseler talip olmadan belirttiğim parseli benim için reserve edermisiniz
Bilahare fiyat/ pazarlık durumunu konuşuruz ne dersiniz?

Düzenleyen Manolya_ : 08-03-2012 saat 23:11
Eski 02-01-2012, 00:10   #343
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Sevgili sariefe, sergilerin ve adan göz kamaştırıyor, muhteşem güzellikler ellerine yüreğine sağlık çok güzeller.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 08:45   #344
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili sariefe, bu sabah başlığında dolaşırken okuduklarımdan, gördüklerimden o kadar memnun kaldım ki anlatmak mümkün değil.
Kutlarım seni.
Kutlarım; düzenini-tertibini, akıcı lisanını, sevecen ince ruhunu ve Atatürkçü öğretmenliğinin sergileyişini, fotoğraf çekme kabiliyetini. Ve teşekkür ederim bütün bu güzellikleri bizlerle paylaşma inceliğini gösterdiğin için.

2012 yılı inşallah sana, ailene, çiçeklerine en büyük güzellikleri getirsin, mutluluk versin.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 13:57   #345
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Sayın sariefe,
İzlediğim kadarı ile ada'nız hızla prim yapmakta.
Kimseler talip olmadan belirttiğim parseli benim için reserve edermisiniz
Bilahare fiyat / pazarlık durumunu konuşuruz ne dersiniz?
Sevgili Asu sizi yılın girişimcisi seçtim Yalnız üzülerek belirtmeliyim ki ADA-2012 projesinde halka arz düşünmüyorum. Hem paha biçmek imkansız hem de tüm adayı kullandırmak varken neden belli bir parselle sınırlayalım, değil mi?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sevgili sariefe, sergilerin ve adan göz kamaştırıyor, muhteşem güzellikler ellerine yüreğine sağlık çok güzeller.
Sevgili Satı Hanım, beğenmenize sevindim. Güzel sözleriniz ve dilekleriniz için teşekkür ederim.

Selamlar...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili sariefe, bu sabah başlığında dolaşırken okuduklarımdan, gördüklerimden o kadar memnun kaldım ki anlatmak mümkün değil.
Kutlarım seni.
Kutlarım; düzenini-tertibini, akıcı lisanını, sevecen ince ruhunu ve Atatürkçü öğretmenliğinin sergileyişini, fotoğraf çekme kabiliyetini. Ve teşekkür ederim bütün bu güzellikleri bizlerle paylaşma inceliğini gösterdiğin için.

2012 yılı inşallah sana, ailene, çiçeklerine en büyük güzellikleri getirsin, mutluluk versin.
Güler Hanım memnun kaldığınıza sevindim ve daha fazlasını ben de bu güzel mesajınızı okurken yaşadım. Mesajınızdan aldığım tadı anlatmam benim için de mümkün değil ama denersem ve tabiri caizse; ıspanakta yoğurt, kadayıfta kaymak, kahvede köpük gibi

Hiç şüpheniz olmasın ki ben verdiğimden fazlasını alıyorum sizlerden. O nedenle ben teşekür ederim.

Mutluluk hepimizin hakkı. Hep birlikte daha güzel günler görmemiz dileğiyle. Sevgi ve selamlar...

Eski 02-01-2012, 14:20   #346
Ağaç Dostu

emily14's Avatar

Alıntı:

"Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet' e sahip çıkmak, Çanakkale' yi, Kurtuluş Savaşı' nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir."

Mustafa Kemal Atatürk

Hem sergi hem sunum harika söylenecek tek şey teşekkürler Sayın Hocam...

gürkan63 beğendi.
Eski 02-01-2012, 14:35   #347
Ağaç Dostu

emily14's Avatar

Alıntı:

Hocam bu fotoğrafın sırrını paylaşırmısınız. Yeri burası değil derseniz özel mesaj atıp bu mesajı sayfanızdan temizlerim. Sihir gibi olmuş saksı havada duruyor fena halde meraktayım.

Eski 02-01-2012, 16:37   #348
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sevgili Sarıefe adan da yılbaşı kaktüsleri de harika olmuş ada yı birde bitkiler gelişip orayı kapladığında görmek lazım sanırım balta girmemiş orman olur Hepsi de çok güzel iyi yıllar.

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 16:51   #349
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Ne kadar sevimli bir sergi olmuş. Çok ama çok beğendim.

Adayı da yakın takibe aldım, her an kopya çekebilirim. Sedum palmeri, palmiye misali bana tropik adaları hatırlattı.) Ellerine sağlık.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 18:43   #350
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Sayın Sariefe
(Sevgili Asu sizi yılın girişimcisi seçtim Yalnız üzülerek belirtmeliyim ki ADA-2012 projesinde halka arz düşünmüyorum. Hem paha biçmek imkansız hem de tüm adayı kullandırmak varken neden belli bir parselle sınırlayalım, değil mi?)

Plaket için teşekkür ediyorum.
Bende sizi yılın ileri görüşlü ticaret adamı ilan ediyorum. Fikirleriniz muhteşem.
Ama teklifim yinede aklınızın bir köşesinde kalsın. İleride herşey değişebilir )
adanın sahibi ile aynı ailede (AGACLAR NET) olmak bile onur veriyor.
Bana düşen görev olursa yazın lütfen, seve seve adada çalışabilirim.
herşey gönlünüzce olsun
Selam ve saygılar

Eski 02-01-2012, 21:59   #351
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Sevgili sarıefe, baştan sona gezdim sayfanızı. Kutlarım sizi, özen, ince zevk, sevgi, emek, güzele ve iyiye dair ne varsa sergileşmişsiniz. Yazılarınızla da taçlanmış bu sayfa. Bize de keyifle gezmek, okumak kalmış. Bütün sergileriniz çok güzel ve anlamlı.
Bu arada sukulent ve kaktüs ayrımını da öğrenmiş oldum sayenizde. Ben de bu türlere dışarıdan bakan biri olarak sizin de belirttiğiniz gibi tersini düşünmüştüm.

Issız olmayan güzel adanızda keyifli günler diliyorum.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2012, 22:36   #352
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Sevgili Tolga,
Ask kelimesinin gectigi yer de, hic olumsuzluk olurmu ?
( Kaktus bolumundeki soruma yanit verirsen sevinirim....)
Iyi ki varsiniz, Sevgiler

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2012, 00:53   #353
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
hem sergi hem sunum harika söylenecek tek şey teşekkürler sayın hocam...
Yapılan işin beğenilmesi, takdir görüp dile getirilmesi daha harika. Ben teşekkür ederim...

Alıntı:
hocam bu fotoğrafın sırrını paylaşırmısınız. Yeri burası değil derseniz özel mesaj atıp bu mesajı sayfanızdan temizlerim. Sihir gibi olmuş saksı havada duruyor fena halde meraktayım.
Özetle;
Name:  IMG_4758 (Small).jpg
Views: 475
Size:  14.8 KB

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Sevgili Sarıefe adan da yılbaşı kaktüsleri de harika olmuş ada yı birde bitkiler gelişip orayı kapladığında görmek lazım sanırım balta girmemiş orman olur Hepsi de çok güzel iyi yıllar.
Beğenmenize sevindim sevgili günebakan. Ada' da daha çok şey değişir. Amacım her değişimin daha güzel sonuç vermesi olacak. Bu bağlamda gerekirse baltayıda sokarım ormana Size de iyi yıllar. Selamlar...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
Ne kadar sevimli bir sergi olmuş. Çok ama çok beğendim.

Adayı da yakın takibe aldım, her an kopya çekebilirim. Sedum palmeri, palmiye misali bana tropik adaları hatırlattı. Ellerine sağlık.
Ben de çok ama çok teşekkür ederim o zaman.

Bence çekebilir ve hatta kendinizden kattıklarınızla çok daha iyisini yapabilirsiniz sevgili zenfree. Başka örneklerle birlikte bir adalar topluluğumuz neden olmasın?

Ben bu adanın iskeletini oluşturan taşı bir bonsai çalışması için bahçesine gittiğim Tekin Bey' den almıştım. Yaklaşık bir yıl önce. Sağolsun bizi bahçesinde ağırlamış, değerli bilgilerinin yanında isteğimi kırmayıp bu taşı bana hediye etmişti. Taşı ilk gördüğüm anda çok sevip bu tarz bir çalışmanın hayalini kurmuştum. Anca fırsat bulup bir giriş yaptım. Yanlış hatırlamıyorsam bir taş da siz almıştınız. Bir mesajınızda okumuştum. Ne dersiniz taşınız bir adaya dönüşür mü?

Alıntı:
Sayın sariefe,
Plaket için teşekkür ediyorum.
Bende sizi yılın ileri görüşlü ticaret adamı ilan ediyorum. Fikirleriniz muhteşem.
Ama teklifim yinede aklınızın bir köşesinde kalsın. İleride herşey değişebilir )
adanın sahibi ile aynı ailede (AGACLAR NET) olmak bile onur veriyor.
Bana düşen görev olursa yazın lütfen, seve seve adada çalışabilirim.
herşey gönlünüzce olsun
Selam ve saygılar
Teklifiniz kayıtlara geçmiştir. Siz "sevgi" biriktirmeye devam edin. Eğer düşündüğünüz gibi bir değişiklik olursa size öncelik tanınacaktır

O onur hepimizin. Fakat ben size şahsen teşekkür ediyorum. Dile getirdikleriniz benim için çok değerli.

Şimdilik ben altından kalkabiliyorum fakat bitki örtüsü artıkça, çapalama, sulama vs. için yardımsever arkadaşlara ihtiyaç duyulabilir. Haber ederim. Bunun dışında farklı fikirlere her zaman açığım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveflower Mesajı Göster
Sevgili sarıefe, baştan sona gezdim sayfanızı. Kutlarım sizi, özen, ince zevk, sevgi, emek, güzele ve iyiye dair ne varsa sergileşmişsiniz. Yazılarınızla da taçlanmış bu sayfa. Bize de keyifle gezmek, okumak kalmış. Bütün sergileriniz çok güzel ve anlamlı.
Bu arada sukulent ve kaktüs ayrımını da öğrenmiş oldum sayenizde. Ben de bu türlere dışarıdan bakan biri olarak sizin de belirttiğiniz gibi tersini düşünmüştüm.

Issız olmayan güzel adanızda keyifli günler diliyorum.
Sevgili loveflover gördükleriniz nasıl baktığınızla alakalı. Sizde olmayan bir şeyi görmeniz çok zor. Ben beğenmenize sevindim. Aldığınız keyfin fazlasını ben de yorumlarınızdan alıyorum. O nedenle teşekkür ederim.

Bir de burda tekrar edelim mi? Sukulent (Succulent), gövdesinde ya da yapraklarında su depo edebilen, etli gövde ve yapraklı bitkileri içine alan bitki grubudur. Kaktüs (Cactaceae) ise sukulentlerin bir alt koludur. Yani her kaktüs aynı zamanda sukulenttir fakat her sukulent bir kaktüs değildir. Her sukulentin kaktüs olmamasının sebebi, kaktüslerin areol denen özel bir organlarının olmasıdır. Bu bağlamda "sukulentlerim" diyince kaktüsler de zaten dahil olmuş oluyor ki "kaktüslerim ve sukulentlerim" demek çok da doğru bir kullanım olmuyor. Bence!

Sizin gibi dostlar varken ıssız olmak mümkün değil. Size de keyifli günler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sındırgılı Mesajı Göster
Sevgili Tolga,
Ask kelimesinin gectigi yer de, hic olumsuzluk olurmu ?
( Kaktus bolumundeki soruma yanit verirsen sevinirim.... )
Iyi ki varsiniz, Sevgiler
Aşk yaşadığınızın dikenleri varsa olur bazen sevgili abicim Fakat bu sefer ki cümleniz daha net. Sorun olmadığını anladım. Yalnız benden uyarması severken mantığınızla sevin, duygusala bağlarsanız canınız yanar. Bu işin sonu yok

(Yanıtınız itina ile verilecektir)

Duygularımız karşılıklı. Sevgiler...

Düzenleyen sariefe : 03-01-2012 saat 21:21
Eski 04-01-2012, 22:15   #354
Ağaç Dostu

maysan80's Avatar

Giriş Tarihi: 24-11-2010
ben de sizden esinlenip bir ada modeli yapmaya çalışsam kızmazsınız umarım. kopya çektiğim için.

maysan80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 15:46   #355
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Alıntı:
Bence çekebilir ve hatta kendinizden kattıklarınızla çok daha iyisini yapabilirsiniz sevgili zenfree. Başka örneklerle birlikte bir adalar topluluğumuz neden olmasın?

Ben bu adanın iskeletini oluşturan taşı bir bonsai çalışması için bahçesine gittiğim Tekin Bey' den almıştım. Yaklaşık bir yıl önce. Sağolsun bizi bahçesinde ağırlamış, değerli bilgilerinin yanında isteğimi kırmayıp bu taşı bana hediye etmişti. Taşı ilk gördüğüm anda çok sevip bu tarz bir çalışmanın hayalini kurmuştum. Anca fırsat bulup bir giriş yaptım. Yanlış hatırlamıyorsam bir taş da siz almıştınız. Bir mesajınızda okumuştum. Ne dersiniz taşınız bir adaya dönüşür mü?
Bu biraz da senin adana bağlı, kolay olursa takit edebilirim. )

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 16:44   #356
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2011
Uzun lafın kısası, ellerine sağlık hocam.

Mustafa Abdal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2012, 09:53   #357
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sevgili sariefe,

Bugün sayfanızı tekrar dolaştım ve gözlerime inanamadım. ne hoş bitkiler edinmişsiniz, ne güzel düzenlenmiş hepsi de. Koleksiyonunuz geniş olduğu kadar düzeni de övgüyü hakediyor. Ellerinize sağlık.

Mammillaria luethyii benim en beğendiğim ve en çok sevdiğim türlerden. İlk aldığım bitkiyi kaybettim, ikincisi ise yetersiz ışıktan biraz form değiştirdi. Güney cepheli cam içinde evin en aydınlık yerinde ama yine de burada bu kadar oluyor. Işık az olursa küre formunu kaybediyor. Umarım çiçeklerini de göreriz.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2012, 19:59   #358
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Sayın sariefe, 2012 ile başlattığınız sergi ve beraberindeki bilgiler çok güzel sizi tebrik ederim. Ayrıca bütün Türk dilleriyle yaptığınız yeni yıl mesajları da çok hoşuma gitti. Bizler yeni yılı birer takvim günü olarak görüyor ve kutluyoruz ancak kendi kültürümüzden kopmadan kutlasak keşke. Bizim dini bayramlarımızı hiçe sayan batı, kendi dini bayramları olan noeli neredeyse kendisi gibi kutlayan bir toplum haline getiriyor bizi. Oysa sizin yazdığınız bu eski Türk geleneğini okuyunca kendi kültürümüze değil de başkalarınınkine ne kadar da yapışmış olduğumuzu farkettim de ondan yazdım. Umarım yeni nesillere kendi öz kültürümüzü anlatıp benimsetebiliriz. Tekrar tebrik ederim.
Ada projenizi de destekliyorum. Devamını da bekliyorum. Bu böyle bir saksıyla olmaz. Artması dileğiyle sağlıcakla kalın.

Khan beğendi.
AizoaceaeFAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2012, 22:57   #359
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Sahi, ada ne alemde bende meraktayım.

Eski 16-01-2012, 05:47   #360
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maysan80 Mesajı Göster
ben de sizden esinlenip bir ada modeli yapmaya çalışsam kızmazsınız umarım. kopya çektiğim için.
Estağfurullah. *Baba olmak güzel bir duyguymuş.

* Fikir babası

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zenfree Mesajı Göster
Bu biraz da senin adana bağlı, kolay olursa takit edebilirim. )
Taklit bir yana, bence daha iyisini yaparsınız

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meraklı_amatör Mesajı Göster
Uzun lafın kısası, ellerine sağlık hocam.
Teşekkür ederim sayın meraklı_amatör.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Sevgili sariefe,

Bugün sayfanızı tekrar dolaştım ve gözlerime inanamadım. ne hoş bitkiler edinmişsiniz, ne güzel düzenlenmiş hepsi de. Koleksiyonunuz geniş olduğu kadar düzeni de övgüyü hakediyor. Ellerinize sağlık.

Mammillaria luethyii benim en beğendiğim ve en çok sevdiğim türlerden. İlk aldığım bitkiyi kaybettim, ikincisi ise yetersiz ışıktan biraz form değiştirdi. Güney cepheli cam içinde evin en aydınlık yerinde ama yine de burada bu kadar oluyor. Işık az olursa küre formunu kaybediyor. Umarım çiçeklerini de göreriz.
Sevgili selenn,

beğenmenize sevindim. Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Mammillaria luethyii benim de en sevdiklerim arasında ve ben de ilkini kırmızı örümceğe kurban verdim. Malumunuz kış döneminde yurt dışı alışverişler kesiliyor. Sezon açılınca ilk edineceğim türler arasında yine o da olacak. Tabi başka neler neler

Bu arada İstanbul' dan rüzgar gibi geçtiniz. Beşiktaş' daki buluşmaya gelip sizinle sohbet etmeyi çok istedim. Fakat gün biraz "hanımlara" gibi gözüküyordu ve geri adım attım. Neyse fuarda görüşürüz dedim. Vardığımda siz çıkmıştınız. Sonuçta görüşemedik. Güzel haberlerinizi teyzeniz Güler Hanım' dan alıyoruz. Kursunuzu başarıyla tamamlamışsınız. Kutlarım. Bir daha ki gelişinizde görüşmek dileğiyle. Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Sayın sariefe, 2012 ile başlattığınız sergi ve beraberindeki bilgiler çok güzel sizi tebrik ederim. Ayrıca bütün Türk dilleriyle yaptığınız yeni yıl mesajları da çok hoşuma gitti. Bizler yeni yılı birer takvim günü olarak görüyor ve kutluyoruz ancak kendi kültürümüzden kopmadan kutlasak keşke. Bizim dini bayramlarımızı hiçe sayan batı, kendi dini bayramları olan noeli neredeyse kendisi gibi kutlayan bir toplum haline getiriyor bizi. Oysa sizin yazdığınız bu eski Türk geleneğini okuyunca kendi kültürümüze değil de başkalarınınkine ne kadar da yapışmış olduğumuzu farkettim de ondan yazdım. Umarım yeni nesillere kendi öz kültürümüzü anlatıp benimsetebiliriz. Tekrar tebrik ederim.
Ada projenizi de destekliyorum. Devamını da bekliyorum. Bu böyle bir saksıyla olmaz. Artması dileğiyle sağlıcakla kalın.
Sayın AizoaceaeFAN, sergimi beğendiğiniz için ve sunumum hakkında söyledikleriniz için çok mutlu oldum. Teşekkür ederim.

Tarihi, özellikle de kendi tarihimizi bilmek ama doğru bilmek çok önemli diye düşünüyorum. Zaten eski Türkler' deki ağaç süsleme geleneğini paylaşırken de amacım doğru bilginin bilinmesi içindi. Fakat amacım kimseye bu gelenekleri aşılamak değildi. Çünkü siz de farketmişsinizdir ki orda yazılanlar eski Türkler' e ait eski inanışlar ve bizim bugünkü inanışlarımıza tersler. Dediğiniz gibi bu ritüeller dini inanışla ilgili. Dolayısıyla ne Hristiyanlar' ın, ne eski Türkler' in ne de şimdi bizim ortak payda da birleşmemiz söz konusu değil. Çünkü farklı inanışlara sahibiz ve yeni yılı sadece özel bir takvim günü olarak kutlamak durumundayız. Diğer yandan biz bugün itibariyle dini bayramlarımıza bağlıyız. Fakat bence en az dini bayramlar kadar milli bayramlarımız olan 19 Mayıslar' a, 29 Ekimler' e, 23 Nisanlar' a, 30 Ağustoslar' a da gereken önemi vermeli ve çocuklarımıza bu günlerin önemini anlatmalıyız. Gelecek nesillere aktarmalıyız. Bir ülke değerlerini kaybederse orda inançta sekteye uğrar. Bizim ülkemizde şu anda yapılmak istenen de budur. Tabi ki bu söylediklerim size bir cevap niteliğinde değildir. Sadece biraz doluyum ve değinmeden geçemedim

Ada' ya gelince, henüz kaba inşaat halinde. Daha çok işi var. Hele bu bitsin. Diğerlerine sıra gelir. Adaya bir lithops tarlası yapsam herhalde en çok siz sevinirdiniz. Ama böyle bir ada ancak size yakışır. Lithops adası.

Alıntı:
Sahi, ada ne alemde bende meraktayım.
Sevgili Manolya_ adamız mevsim itibariyle gezilecek durumda değil. Değişen bişey yok. Önümüzdeki hafta sonu Ağva taraflarında araziye çıkacağım kısmetse. Doğadan temin edeceğim yosunlarla adanın biraz daha renkleneceğini düşünüyorum. Merak etmeye devam edin lütfen

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024