agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni167Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-01-2011, 21:48   #61
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Benim çeliklerimde henüz büyüme belirtileri yok. Kontrol etmedim tutup tutmadıklarını da bilmiyorum. Köklenselerdi içim rahat edecekti.
Sevgili sevim.K size çeliklerinizi yollarken tek parçalık bir kaç lobuda toprağa sokmuştum. Dün gördüm ki köklenmişler. Eğer sizin çeliklerin formu iyi ise yani çürüme veya yumuşama yoksa köklenmiş olmaları lazım. Büyüme belirtisi göstermemelerinin nedeni şu an dinlenme döneminde olduğumuzdandır. Eğer tutmuşlarsa 1 ay içinde yeni loblar vereceklerini sanıyorum. Ben lob çıkacak eklem yerlerine fıs fıs yaparak nemlendiriyorum. Bu sayede yeni lob çıkma şansının arttığını düşünüyorum, bilginize

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2011, 21:51   #62
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Bana gelenler de köklendiler, ama hemen çıkmaz lob biraz daha kökleri uzatmaları gerek bence

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2011, 21:53   #63
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayse_afyonlu Mesajı Göster
Biraz geç kökleniyorlar sanırım.
Sevgili ayse_afyonlu köklenme süresi toprağın nem ve diğer şartlarına ya da bitkinin canlılığına göre uzayıp kısalabilir. Benim tecrübem kendi şartlarımda 20 günlük bir süreyle sınırlı.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MİRBE Mesajı Göster
Benimkiler de hala köklenmedi(..

Sn.sarıefe ben de bunun beyazını aldım ama hemen çiçeklerini döktü
Sevgili MİRBE çiçeklerini dökmesi çok doğal. Bu bitkinin krakteristik bir özelliği yer değişimlerine çiçek ve tomurcuk dökmeyle cevap vermesi. Bu anlamda çok hassaslar. Çiçek pazarlarında yılbaşı kaktüsleriyle ilgilenenleri görünce bu uyarıyı yapıyorum. Bazılarının bakışlarından "hadi ordan" dediklerini hissediyorum ama üç gün sonra da "hadi yaaaaa" dediklerini düşünüyorum

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bettyycim Mesajı Göster
Bana gelenler de köklendiler, ama hemen çıkmaz lob biraz daha kökleri uzatmaları gerek bence
Çeliklerinizin köklenmesine sevindim sevgili bettyycim. Ben paskalyayı kontrol etmedim ama çok sağlıklı duruyor. Eminim o da köklenmiştir. Yeni lob için zamana ihtiyaç var, haklısınız

Düzenleyen sariefe : 10-05-2011 saat 23:51
Eski 03-01-2011, 22:04   #64
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Yaklaşık, olarak toprağa soktuktan 40 gün sonra gibi ilk loblar çıkmaya başlıyor

Eski 04-01-2011, 01:50   #65
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Aileye yeni katılan sukulentlerim. Önce kaktüsler;

Aporocactus flagelliformis ilk gördüğüm andan beri çok istediğim bir kaktüs. Gördüğüm her uzun kaktüste olduğu gibi aşağıdaki kaktüsüde tezgahta görüp elime almam arasında saliseler geçmiştir. Başka bir deyişle üzerine atlamış oluyorum Daha önce Cleistocactus winteri' de yaşadığım yanılgıyı şimdide alttaki kaktüste yaşadım. Aporocactus bir yana bu da çok hoş.

Chamaecereus silvestrii

Farklı renk ve dokuda güzel bir kaktüs.

Gymnocalycium stenopleurum

Çiçeklerini çok sevdiğim geniş bir ailenin üyesi. Her çeşidini arıyorum.

Astrophytum asterias

_Esin_ ve pamuktopu beğendi.

Düzenleyen sariefe : 21-08-2011 saat 10:02
Eski 04-01-2011, 02:14   #66
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Sırada kaktüs olmayan sukulentlerim var. Haworthia çiftliğime katılacak iki yeni üye. Oldukça güzel bitkiler. Önce tek tek;

Haworthia cuspidata

Haworthia cv. rose green

Bu da Haworthia çiftliğimin son hali Önde ve ortada iki bitkilik yerim daha var. Bakalım arsa sahipleri neler olacak?

Saygılarımla...

_Esin_ ve pamuktopu beğendi.

Düzenleyen sariefe : 29-05-2013 saat 15:12
Eski 04-01-2011, 03:34   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Sevgili sarıefe kardeşim,

Pazar günkü botanik bahçesindeki üye arkadaşlarımı tanıma adına katıldığım doğasever insanların içinde sizide yakından tanıma fırsatım oldu.

Sizi tanıdıktan sonrada ilgili çalışmalarınızı takip etmek başlıktaki etkinliklerinize bakarak bu kısa tanışmışlığın hakkını vermekti niyetim, tabii kulvarlarımız faklıda olsa da hepimiz bir doğaseveriz, her ne kadar faklı yalaşımlar sergiliyerek meraklarımızı hobilerimizle ortaya koyup ifade etmek kişisel özelliğimizi yansıtan güzellikler ortaya koyarak paylaşımlarla da bilgi sürecine katkı sağlamaktayız.

Her ne kadar sizin çalışma alanınızla ilgili bilgilerimim olmasada, çalışmalarınız içinde gördüğüm güzelliklerin paylaşımlarına yorum yapmadan geçmem sizin bu ortaya koyduğunuz güzelliklere haksızlık olacaktı, sizi sukulentler le ilgili çalışmalarınızda kutluyorum, başarılar diliyorum tüm güzellikler sizinle olsun sevgiyle kal.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 05:44   #68
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sevgili sarıefe güle güle büyüt yenilerini Çabuk büyüsünler, çiçeklendinler bizde görelim.

Gymnocalycium ve Astrophytum ailesinde benimde almayı istediğim kaktüsler var. Dün kaba bir liste yaptım. Son şeklini verip sipariş vereceğim.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 06:48   #69
Ağaç Dostu

betito's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Galeri: 29
Yeni aldığın çiçeklerin fotosunu ne zaman koyacaksın?

betito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 10:36   #70
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Sevgili Sarıefe ben gittiğimde bunlar yoktu, Aporocactus Flagelliformis 'e benzer siyaha yakın bir şey vardı ne olduğunu kestiremedim almadım

Eski 04-01-2011, 11:14   #71
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Sayın Sariefe,
Aporocactus flagelliformis diye tanıttığınız kaktüs Chamaecereus silvestrii. Aporocactus daha ince dallı, dikenleri daha uzun ve tüy gibidir. Karşılaştırırsanız daha iyi göreceksiniz.
Benim başlığım altındaki 1 nolu mesajdaki ilk fotografa bakabilirsiniz.

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 11:57   #72
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Chamaecereus silvestrii bende varmış Aporocactusumda varmış çok mutlu oldum. Ama Aporocactus flagelliformismi onu bilemem. İsimler uzayınca farklılıklar oluyor malum

Sizi burada görmek güzel Mustafa bey

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 12:23   #73
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Teşekkür ederim Sevim ablam, sizinkininde fotoğrafını yükleyin başlığınıza bakalım..

Alıntı:
Chamaecereus silvestrii bende varmış Aporocactusumda varmış çok mutlu oldum. Ama Aporocactus flagelliformismi onu bilemem. İsimler uzayınca farklılıklar oluyor malum

Sizi burada görmek güzel Mustafa bey

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 13:15   #74
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2010
Sayın sariefe, 83 mesajdaki ilk kaktüs sanırım benim avatarımdakinden, sayfamda da var kendisi. Eğer aynısıysa muhteşem çiçeklerini gördüm ben bu sene gerçekten çok güzel. Umarım sizinki de kısa sürede açar.

a1919 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 15:15   #75
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Hepsi de çok güzelmiş özellikle hawortia çifliğine bayıldım güle güle büyüt

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 17:02   #76
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Sevgili sarıefe kardeşim,

Pazar günkü botanik bahçesindeki üye arkadaşlarımı tanıma adına katıldığım doğasever insanların içinde sizide yakından tanıma fırsatım oldu.

Sizi tanıdıktan sonrada ilgili çalışmalarınızı takip etmek başlıktaki etkinliklerinize bakarak bu kısa tanışmışlığın hakkını vermekti niyetim, tabii kulvarlarımız faklıda olsa da hepimiz bir doğaseveriz, her ne kadar faklı yalaşımlar sergiliyerek meraklarımızı hobilerimizle ortaya koyup ifade etmek kişisel özelliğimizi yansıtan güzellikler ortaya koyarak paylaşımlarla da bilgi sürecine katkı sağlamaktayız.

Her ne kadar sizin çalışma alanınızla ilgili bilgilerimim olmasada, çalışmalarınız içinde gördüğüm güzelliklerin paylaşımlarına yorum yapmadan geçmem sizin bu ortaya koyduğunuz güzelliklere haksızlık olacaktı, sizi sukulentler le ilgili çalışmalarınızda kutluyorum, başarılar diliyorum tüm güzellikler sizinle olsun sevgiyle kal.
Sayın epsody, bende sizi tanıdığıma memnun oldum. İlgi alanlarımız ne olursa olsun doğa çatısı altında ortak paydada buluşmamız dediğiniz gibi çok önemli. Kısa sohbetimizde hem verdiğiniz bilgilerle yeni şeyler öğrendim hem de içinizdeki gayret ve coşkuya tanık olarak kendi adıma ders aldım. Bu anlamda hem paylaştıklarınız hem de bitkilerim hakkındaki güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Tekrar görüşmek ümidiyle. Sevgiler...

Alıntı:
Sevgili sarıefe güle güle büyüt yenilerini Çabuk büyüsünler, çiçeklendinler bizde görelim.

Gymnocalycium ve Astrophytum ailesinde benimde almayı istediğim kaktüsler var. Dün kaba bir liste yaptım. Son şeklini verip sipariş vereceğim.
Alıntı:
Chamaecereus silvestrii bende varmış Aporocactusumda varmış çok mutlu oldum. Ama Aporocactus flagelliformismi onu bilemem. İsimler uzayınca farklılıklar oluyor malum ....
Sevgili sevim.K güzel dilekleriniz için teşekkürler. Sizde olanlar adına şanslısınız, sağlıkla büyütün. Yeni bitkiler konusunda ben görmeden ellemeden alamıyorum malesef. Dikenini, formunu veya sağlığını gözümle görmem gerekiyor. O nedenle sık sık yapımarketleri gezerek yeni alımlar yapıyorum. Biraz yavaş ilerliyor ama daha sağlıklı oluyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi betito Mesajı Göster
Yeni aldığın çiçeklerin fotosunu ne zaman koyacaksın?
Bunlarda yenilerden Diğerlerini isimleri belli olunca başka bir deyişle paylaşmaya hazır olduklarında paylaşacağım sevgili betito. Şu an araştırmalarım devam ediyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bettyycim Mesajı Göster
Sevgili Sarıefe ben gittiğimde bunlar yoktu, Aporocactus Flagelliformis 'e benzer siyaha yakın bir şey vardı ne olduğunu kestiremedim almadım
Sevgili beyyttcim siz Kozyatağı' ndakine gitmiştiniz sanırım. Bunlar Bayrampaşa' dan. Acaba şubeler arası farklılık var mıdır? Bugün Kozyatağı' na gitmeye niyetlenmiştim fakat üşenince kaldı. Ordakileri merak ediyorum. Benim aldıklarımın alternatifi yoktu. Aldım ve bitti. Bunlardan farklı türler vardı ama ilgimi çekmemişti.

Benimkide Aporocactus değilmiş. Çok istediğim için tüm uzunları oymuş gibi görüyorum. Geçenlerde de Cleistocactus winteri' yi Aporocactus diye almıştım. Resmini ekliyim onunda. O da bu yeni aldığım da çok güzeller. Her halükarda alacağım bitkiler. Tek sorun hala Aporocactus yok

Düzenleyen sariefe : 10-05-2011 saat 23:54
Eski 04-01-2011, 17:35   #77
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Sevgili sariefe, pazar günkü gezide seni tanmaktan mutluluk duydum. Bitkilerin bakımlı ve çok güzeller. Yüreğinin güzelliğinin yansıması gibi geliyor.
Yaşamında güzellikler hep seninle olsun.
Sevgilerimle...

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 17:45   #78
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrmusti Mesajı Göster
Sayın Sariefe,
Aporocactus flagelliformis diye tanıttığınız kaktüs Chamaecereus silvestrii. Aporocactus daha ince dallı, dikenleri daha uzun ve tüy gibidir. Karşılaştırırsanız daha iyi göreceksiniz.
Benim başlığım altındaki 1 nolu mesajdaki ilk fotografa bakabilirsiniz.
Sayın mrmusti çok haklısınız. Bazı mesajlarda da belirttiğim gibi gözüm Aporocactus aradığı için uzun formlu tüm kaktüsleri oymuş gibi görüyorum. Uyarınız üzerine daha dikkatli bakınca bende sizinle aynı fikre ulaştım. Dediğiniz gibi Aporocactus daha ince yapılı. Bu biraz daha geniş. Hatta yine Aporocactus niyetiyle aldığım Cleistocactus winteri daha da geniş. Sonuç olarak beni yeni bir bitki sahibi olmuş kadar sevindirdiniz. Uyarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi a1919 Mesajı Göster
Sayın sariefe, 83 mesajdaki ilk kaktüs sanırım benim avatarımdakinden, sayfamda da var kendisi. Eğer aynısıysa muhteşem çiçeklerini gördüm ben bu sene gerçekten çok güzel. Umarım sizinki de kısa sürede açar.
Sevgili a1919 ismini kesin olarak belirledik. Nette gördüklerim genelde kırmızı renkli çiçek açmış. Sizinki ne renk açmıştı? Dediğiniz gibi umarım kısa sürede açar ama henüz küçük gibi. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Hepsi de çok güzelmiş özellikle hawortia çifliğine bayıldım güle güle büyüt
Sevgili günebakan, çok teşekkür ederim. Çiftliği bende çok seviyorum. Yeni eklediğim türler oldukça farklı. Yenilerini buldukça paylaşmak dileğiyle.

Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aygün Mesajı Göster
Sevgili sariefe, pazar günkü gezide seni tanmaktan mutluluk duydum. Bitkilerin bakımlı ve çok güzeller. Yüreğinin güzelliğinin yansıması gibi geliyor.
Yaşamında güzellikler hep seninle olsun.
Sevgilerimle...
Sevgili aygün, aynı duyguyu paylaşıyoruz. Sizi tanımakta benim için mutluluk oldu. Bunu ilgili başlık altında da en kısa zamanda belirteceğim. Başka bir doğa buluşmasında tekrar buluşmayı çok isterim.

Güzel sözlerinizle beni çok mutlu ettiniz. Bu sözler de sizin yüreğinizin bir yansıması gibi. Ayrıca sözünü ettiğiniz buluşmadaki ikramlarınız da bunun başka bir kanıtıydı. Elinize yüreğinize sağlık. Ailenize selamlar.

Sevgilerimle...

Düzenleyen sariefe : 10-05-2011 saat 23:58
Eski 04-01-2011, 17:59   #79
Ağaç Dostu

betito's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Galeri: 29
Gymnocalycium Mihanovichii çiçeğiniz hoş olmuş. İş yerinden bakmıştım, o zaman görünmediydi.

betito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2011, 18:49   #80
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi betito Mesajı Göster
Gymnocalycium Mihanovichii çiçeğiniz hoş olmuş. İş yerinden bakmıştım, o zaman görünmediydi.
Teşekkürler sevgili betito. Yalnız çiçek deyince bir an yoksa ben farketmeden bitkim (kaktüsüm) çiçek mi açmış diye düşündüm Bildiğiniz gibi "çiçek" bitkilerin birbirinden farklı renklerdeki üreme organları için kullandığımız bir terim. Bu arada gezi sonrası alışverişimde bana eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim. Tekrar görüşmek üzere. Sevgiler...

Eski 08-01-2011, 05:07   #81
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Yeniler;

Gymnocalycium baldianum

Mammillaria bocasana

Çiçeklerini merak ettiğim,

Mammillaria kleiniorum

pamuktopu beğendi.

Düzenleyen sariefe : 29-05-2013 saat 15:43
Eski 08-01-2011, 11:31   #82
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Hemde tomurcuklu. Koyu bir pembe olacak mı acaba? Ya da kırmızı.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2011, 02:27   #83
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Bana krem tonları gibi açık bir renk gibi geliyor sayın ayse_afyonlu.

Eski 11-01-2011, 00:57   #84
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Sayın sariefe,

Başlığınıza "hayırlı olsun" demek için biliyorum biraz geciktim fakat ayrıntılı olarak okuma fırsatı bulmayı bekledim. Bu akşam güzel bitkilerinize ait fotoğrafları izleyip yorumları tek tek okudum. Bitkileriniz kadar sunumunuz benim ilgimi çekti. Ben de yuvarlak saksıları çok kullanışlı buluyorum tabi yer sıkıntısı olmazsa)

Bir arada sukulentler çok güzel oluyorlar. Haworthia grubunuza bence bir de turuncata ilave edin onların da formaları çok güzel gerçekten)

Schlumbergeralarınızın renkleri birbirinden güzel ama ne yalan söyleyeyim ilk eklediğiniz Schlumbergera'nın uçuk pembe tonunu ben çok beğendim.

Kaktüslerinizin, sukulentlerinizin ve dolayısıyla fotoğraf paylaşımlarınızın artması dileğiyle...

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2011, 03:50   #85
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Sevgili selenn,

mesajınızı görünce yüzümde bir gülümseme belirdi. Çünkü, siz yukarıdaki mesajınızı yazarken bende aynı anda sizin başlığınıza kendi mesajımı yazıyormuşum Daha ilginci sizinle aynı frekansta olduğumuza ilişkin cümleler kuruyordum. Bu tesadüfte teorimin somut bir kanıtı oldu sanki

Bende sizin sayfanızı okuma fırsatını bugün buldum. Daha önce son sayfanızı okumuştum sadece. Cam önündeki sukulentlerinizi görmüş, sayın Güler' in teyzeniz olduğunu öğrenmiş ve geri kalan sayfaları incelemek için sık kullanılanlara kaydetmiştim. Ta ki bugüne kadar

Pazar günü toplantıdan sonra bir grup arkadaşla kaktüs serası gezisi yapmıştık. Serada ilk almak istediğim şey haworthia turuncataydı. Taner Bey' den üretim amaçlı getirtilmiş 7-8 saksı turuncatadan birini istememe rağmen sera sahibi vermek istemedi. Yoksa haworthia çiftliğimde yerini alacaktı. Onun yerine aldığım iki yeni haworthiamı en kısa zamanda çiftliğe eklicem.

Schlumbergeraların her rengini çok seviyorum. Mümkün olduğu kadar farklı renklerini bulmak istiyorum. Şu an 6 renk var. Yenilerini buldukça resimlerini paylaşırım.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Sevgiler...

Eski 11-01-2011, 08:36   #86
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Sevgili Sariefe sayfanıza yazamıyorum, çünkü fotoğraflar açılmıyor köşede x işareti var.Kaktüslerinizi göremiyorum Ve çok da merak ediyorum..

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2011, 09:42   #87
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Bende görünüyorlar ve hepsi çok güzeller.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2011, 11:19   #88
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Aynı şekilde sayın Vildan Sönmez gibi bende sayın sarıefe'nin sayfasındaki fotoğrafların tamamını göremiyorum. Sayın SDurul gördüğünü belirttiğine göre sanırım benim internet tarayıcı ayarlarında bir sorun var. **** başka birşey. Çünkü diğer arkadaşların sayfalarındaki fotoğrafları görüyorum. İyi bir kontrol gerekiyor sanırım. Kimlerin fotoğraflarını görüp/görmediğime ilişkin ve ayrıca işyeri bilgisayarı ile ev bilgisayarı arasında karşılaştırma yapmam gerekiyor. Çünkü işyerinde bazı sayfalar engellenebiliyor.

skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2011, 15:28   #89
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Sevgili Sariefe sayfanıza yazamıyorum, çünkü fotoğraflar açılmıyor köşede x işareti var.Kaktüslerinizi göremiyorum Ve çok da merak ediyorum..
Sevgili Vildan Sönmez, fotoğrafları görememenize üzüldüm. Fotoğraflarımda sorun yok malesef. Hepsi gözüküyorlar. Sanırım sizin tarayıcı ayarlarınızda bir sorun var

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Bende görünüyorlar ve hepsi çok güzeller.
Sayın SDurul, sizin görmenize hem de güzel olarak görmenize çok sevindim. Teşekkür ederim. Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi skaraca Mesajı Göster
Aynı şekilde sayın Vildan Sönmez gibi bende sayın sarıefe'nin sayfasındaki fotoğrafların tamamını göremiyorum. Sayın SDurul gördüğünü belirttiğine göre sanırım benim internet tarayıcı ayarlarında bir sorun var. **** başka birşey. Çünkü diğer arkadaşların sayfalarındaki fotoğrafları görüyorum. İyi bir kontrol gerekiyor sanırım. Kimlerin fotoğraflarını görüp/görmediğime ilişkin ve ayrıca işyeri bilgisayarı ile ev bilgisayarı arasında karşılaştırma yapmam gerekiyor. Çünkü işyerinde bazı sayfalar engellenebiliyor.
Sayın skaraca yukarıda da belirttiğim gibi resimleri kontrol ettim ama sorun yok. Bende hepsi açılıyor. Umarım sizde de düzelir. Ziyaretiniz için teşekkürler. Sevgiler...

Düzenleyen sariefe : 10-05-2011 saat 23:59
Eski 11-01-2011, 16:05   #90
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2010
Galeri: 16
Sayın sariefe kaktüs sayfanızı büyük bir ilgi ile dolaştım.Çok güzel fotoğraflanmış ve isimlendirilmiş olması bizler için bir yol gösterici olmuş.Benim evimde de bunlara benzer
Kaktüs-Suculent ve lithops'larım bulunmakta ve bunların bakımından ve çeşitliliğinden büyük
br zevk almaktayım.Bazılarını Antalya'dan getirtmekte bazılarını ise paylaşım olarak diğer dost
sitelerden tedarik ediyorum.Bizlere bu sayfayı fotoğraflarla tanıttığınız için teşekkür eder.Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

yener.T Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024