agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni45Beğeniler
  • 9 Gönderen Charlaux
  • 6 Gönderen Charlaux
  • 6 Gönderen Charlaux
  • 13 Gönderen Charlaux
  • 1 Gönderen Bayçalı
  • 1 Gönderen ipektuğçe
  • 1 Gönderen Charlaux
  • 1 Gönderen farpali
  • 1 Gönderen Charlaux
  • 1 Gönderen narincir
  • 1 Gönderen selenn
  • 1 Gönderen Charlaux
  • 1 Gönderen selenn
  • 1 Gönderen iris41
  • 1 Gönderen milaca2010

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-12-2012, 22:52   #1
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Charlaux / Kaktüs ve sukulentler

Charlaux'un Egzotik Dunyasi forumun emellerine kurban gitti bari bir kaktuslu ve sukulentli bir dunyam olsun diye calismalara basladim.Annemin sukulentleri,benim "bir guzel gordum aldim evime" modunda kaktus alma tarzimla balkon,bahce,ev kaktus cenneti oldu bir anda.Bu aksam bir iki tanesini yarin da cogunu yuklemis olurum ama simdi biraz da bilgiyle baslayim istedim.

Kaktuslerimi Nereden Aliyorum ?

Eminonu -
Ulasim derecesi : Kolay (Ulasim derecesini de uzakliga gore degil ne kadar otobus var yok ona gore dusundum ama detayli olarak ta yazarim)
Kaktus Turleri : Siradan
Fiyat : Ucuz (diger yerlere kiyasla)
Kocaman kaktusler icin tercih ettigim yer.Agac A.S hem evime cok uzak hem de cepte onlara yetecek param yok ama Eminonu'nde kocaman bebekli kaktusler ve bir tane annemin olu olduguna kanaat getirdigi fakat israrlarima ragmen aldigimiz kaktus (ki gercekten ilgincmis yarin koyacagim) 30 liraya geldi.O kocaman kaktusunde herhalde bir 30 yavrusu vardir,hocama anneme evimizdeki gundelikciye herkese yetecek kadar kaktus paylasimi.Bir kahvenin 40 yillik hatri varsa,benim kaktuslerimin de 30 yillik oluversin nolcak,surada 10 yilin hesabini mi yapiyoruz

IKEA
Ulasim derecesi : Orta (Avrupa Yakasinda oturuyorsaniz Levent 522Bye binerek ulasabilirsiniz.Ya da Besiktas Motor Iskelesinden hop Uskudar oradan da sansiniza cikarsa hop Buyaka servisi o da yoksa hop bir dolmus tabi dolmus direk onunde indirmiyor.Sinpas Aqua City de indirip taksiye binmeniz en akil kari tahminimce 5-10 tl arasi tutacaktir.Yani toplaminda 15 tl ye ulasmis olursunuz)

Kaktus Turleri :baya siradanlasti
Fiyat : Kazik

Eskiden baya kaliteliydi,su bitkilerinden tutun her turlu cinse ulasirdiniz artik pek oyle cins yok.Tatmin seviyesi de ancak baslangiclar icin ideal.Oranin alicisi da tam eve alayim kurutayim tayfasindan oldugundan bitki kurtarma havamdaysam gidiyorum hayrina aliyorum.Gitmisken bir oneri mektubuna da eski kalitesine donsun diye bir yazi falan atin bakarsiniz birseyler olur,bahcemizin herseyi olur.

Besiktas
Ulasim : Cok Kolay (Tam Besiktas Motor Iskelesinin Orada)
Cinsler : Baya guzel
Fiyat : Pazarligi yapana ucuz,bilmislik taslamazsan kazik

Simdi saticisini pek sevemedim ama alistik.Ilk basta 20 tlden 10 liraya dusurdu ,sonar 8 tl sonra 5 tl + esantiyon.Simdi turleri eklerim valla ne burada gordum ne de baska yerde.Adamdan haftanin belli gunleri kaktus alinca adam da akillandi galiba,yok yok yine de tam 5 yildizlik.Her gun gidip bakmak lazim,bazi gunler bir guzeller cikiyor bir guzeller (buddha's temple kucuk 10 liraydi yanlis hatirlamiyorsam) Pazarligi bol,eglencesi bol,guzelleri bol bol da bol yani.Kaktus mekanim,burasi benim favori mekanim

Agac AS
Ulasim : Zor ( Toplanti icin geleyim dedim yemin ediyorum agladim ama degdi toplanti icin)
Urunler: Degerli (Pahali olanlari)
Fiyat:Pahali,kalitesizleri pazar mali olanlari ucuz,fakat bence alinmaya deger olmadiklarindan pahali

Simdi burasi hakkinda hislerim cok karmasik,buyugu guzel kucugu kotu,buyugu pahali kucugu ucuz.Hani diyorsaniz ki profesyonelim parami da oderim buyrun gelin ama obur turlusu guzel degil.Bir de bence kucukten yetistirmek daha guzel daha zevkli daha degerli ve anlamli Agac AS gozlerden uzak kalmali diyerek buna da bir tekerleme uydurmus olalim.

Yoldaki Saticilar

Ulasim :Yolunuzun ustu canim bu kolayliktan da guzel bence
Fiyat :Pazar fiyati
Benim favori yoldaki saticim Goztepe'deki tren istasyonu mudur oradaki yolun (hani karsisinda da Mc Donalds var) dumduz inin eski bir binada da Is bankasi var o yolun ustunde de ucuza bir kaktuscu var.Sattiklari oluyor gibi ama cinsler guzel.Eve getirdim bir guzellestiler bir guzellestiler insani da mutlu ediyorlar yani Cicek duraklari evlerden irak,silgiden kucuk kaktuse 5 lira 10 lira.Cok acimazsam almiyorum

Kibristaki Botanikciler

Ulasim :Kibristayken bile zor dusunun
Fiyat : Botanik fiyati
Turler : Kaliteli,O kadar siradanda degil ilgincte

Valla bir keresinde bir botanikci gezeyim dedim tur otobusu benim icin calisti.Cok sukur allahima bir tane bulduk o zamanda buralarda hic gormedigim kaktusumu aldim.Simdi o eski halinden eser yok simdi modunda canim,ustundeki cicek gitti cimenimsi birseyler geldi.Ama ask ya seviyoruz iste,asagida da anlatacagim onu sonra.Yani yine de bir gidin gorun derim,iliman iklimin kaktusleri de daha bir hos oluyor bence.Bahsettigim kaktus 5 yillik falan yapiskan aglarin kurbani

Simdi yavas yavas turlerimi anlatacagim,siz bana isimlerini soylerseniz hem linkleriz hem hos olur hem de super olur yani.Bu arada amerikan klavyesiyle yaziyorum ozur dilerim o yuzden olun bazen olmek bazen olmak anlaminda hani anlam catismalari icin cidden ozurler dilerim.Umarim basligimi begenirsiniz,ilginizi ceker.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2012, 23:00   #2
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Kaktus Gelin - Bir Motor Hatirasi

Simdi daha cok fotograf ekleyemiyorum ozur dilerim bu aksam bununla yetinmenizi rica edecegim.Bu guzel 8 liralik,Besiktas'tan aldigim ilk kaktusum ve dogal olarak pazarligimiz cok basarili gecmedi.Fotografi da vapurda cektik,herhalde benimle birlikte gecirdigi 5.ci dakikasi Adi bilinmemektedir,rumuzu Kaktus Gelin Siz adini soyleyin ben de size hakkindaki butun bilgileri bulayim nasil anlasma

Anlasmanin kurallarina uyalim ve kaktusum hakkindaki bilgileri yazayim.Guney Afrika'dan gelmis yavrucagim.Sogukta daha guzel cicek acarmis bu arkadasimiz.http://www.cactus-art.biz/schede/EUP...ata.htm'de de ciceklenince nasil olacagini gorebiliriz.Umarim ucuza almisimdir.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Charlaux : 05-12-2012 saat 13:40
Eski 05-12-2012, 11:10   #3
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
Siz adini soyleyin ben de size hakkindaki butun bilgileri bulayim nasil anlasma
Güzel anlaşma Euphorbia mammillaris variegata kaktüsünüz.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2012, 16:31   #4
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Bu guzelide Besiktas'dan edindim,dogrusunu soylemek gerekirse hem ustteki bitkiyle hem de bu guzeli ilk kez orada gordum,nadirler midir degiller midir bilemiyorum

2.resimde ayni yerden,ben onu aldim yaninda bir esantiyonla 5 tlye geldi.Yalniz ustu yolda benim hatamla koptu,fazla narindi torbadan cikarirken dokundum gitti,ust kisimdan buyumeye devam eder mi hala yoksa kadersizin sonu mu oldum (resimdeki kalite icin ozur dilerim,ancak durumu da biraz kotu gibimsi bence)

3.kaktusu Migrostan neredeyse olur halde aldim,ancak ne cok ucuz ne de cok pahaliydi.Migros pahali ve bakimsiz bitki satmayi biraksin artik,olmekte olan bitkiye 35 tl isteniliyor (bonsai icin,KOCTASta bile 15 tl ye satilanlari)

4.de Kibris'tan getirdigim dedim ustu cicek olan kaktus,simdi niye boyle oldu bilemiyorum.O sanki hayati anlatiyor gibi,guzellik gecici

5.Bu da pamuklu kaktusum,benim IKEAdan almis ta dondan olen kaktusumle alakasi yok,ayni cinsten olmalari bile bir isim karmasasi gibi sanki.

Eklenen Resimler

Eski 05-12-2012, 16:39   #5
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Migrostan kurtarayim diye almistim bu kaktusu,ustune cicek yapistirilmisti zavallimin.Neyse ki kolayca cikarabildim.Fotografta biraz yamuk cikmis ama normalde sanki daha duzgun gibi.

Bu da balkonumun pasaklisi.Eminonu'nde aldigimizda annem hala israrla olu oldugunu soyluyordu ama ben inaniyorum yasiyor.Sadece yapraklari su igrenc kahverengilikten ne zaman kurtulacak merak ediyorum.Eminonunde baya bakimsiz birakilmisti,iceride hic isik almayan bir kosede gorulmeyen gorulsede alinmayacak haldeydi ben de cinstir minstir dedim himayeme aldim,boyutu buyuttu ama kendisi hala bir pasakli

3.Iste bu kaktus bahsettigim anac kaktusum,bence bu kadar yavru icin 30 tl cok iyi bir fiyatti,kaktus isteyenlere veriyorum da veriyorum yavrularini.30 kere masallah

4.Bunu Goztepeden almistim,baya bir kendini toparladi guzellesti,buyudu.

Eklenen Resimler

Eski 06-12-2012, 10:37   #6
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
sn.Charlaux sayfanız hayırlıolsun güle güle büyütün

Charlaux beğendi.
Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 12:12   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2010
Galeri: 5
Sn.Charlaux sayfanız hayırlı bol bitkili olsun,birde fotoğrafları yüklemeden önce çevirip düzeltseniz çok sevinirim,boyun fıtığı olanlar için sakıncalı bir sayfa (Benim gibi)

Charlaux beğendi.
ipektuğçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 14:47   #8
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ipektuğçe Mesajı Göster
Sn.Charlaux sayfanız hayırlı bol bitkili olsun,birde fotoğrafları yüklemeden önce çevirip düzeltseniz çok sevinirim,boyun fıtığı olanlar için sakıncalı bir sayfa (Benim gibi)
Oncelikle herkes icin tesekkurler,bilgisayarimda zaten diklemesine duruyor niye buraya gecirince boyle oluyor anlayabilmis degilim.
Sevgiler

ipektuğçe beğendi.
Eski 06-12-2012, 16:56   #9
Ağaç Dostu

farpali's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2010
Galeri: 18
Alıntı:
Oncelikle herkes icin tesekkurler,bilgisayarimda zaten diklemesine duruyor niye buraya gecirince boyle oluyor anlayabilmis degilim.
Sevgiler
Sayın Charlaux,aynı problem (yükledikden sonra fotoların yan çıkması) bendede oluyordu,fotoların ebatlarını biraz küçülttüğünüzde sorun çözülüyor..

Charlaux beğendi.
farpali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2012, 19:11   #10
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi farpali Mesajı Göster
Sayın Charlaux,aynı problem (yükledikden sonra fotoların yan çıkması) bendede oluyordu,fotoların ebatlarını biraz küçülttüğünüzde sorun çözülüyor..
Dediginizi daha sonraki cekimlerimde uygulayacagim,ama telefondan cektigim icin fotografin kaliteleri hep dusuk cikacak maalesef

farpali beğendi.
Eski 11-12-2012, 11:08   #11
Ağaçsever

narincir's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2011
Kaktüsleriniz pek güzelmiş, tek tek resimlerini eklerseniz türlerini belirtmek ve haklarında konuşmak daha kolay olabilir. Beşiktaştan aldıklarınızı çok iyi seçemedim.
Anaç kaktüsünüz ne kadar verimli imiş. Benim "top" şekilli kaktüslerde hiç yavruladıklarını gördüğüm yok, çok şanslısınız. Ekstra bir şey yapıyor musunuz?
Sayfanızı ve kaktüslerinizi güle güle büyütün...

Charlaux beğendi.
narincir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2012, 11:27   #12
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Pasaklı kaktüsüne bayıldım Charlaux, çok güzel görünüyor dağınık saçlı güzel. Benim de bir çeliğim var bu kaktüsten ama gelişimi çok yavaş, senin ki hakkında bilgi verirmisin? Kaç yıllık bu kaktüs, kışı dışarda mı geçirecek?

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2012, 12:31   #13
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Pasaklı kaktüsüne bayıldım Charlaux, çok güzel görünüyor dağınık saçlı güzel. Benim de bir çeliğim var bu kaktüsten ama gelişimi çok yavaş, senin ki hakkında bilgi verirmisin? Kaç yıllık bu kaktüs, kışı dışarda mı geçirecek?
Merhaba sn.sakdag,
Bunu Kapalıcarsı,dan 5 tl'ye almıstım,bır sene kadar olmustur Yaz kıs dısarıda yasamını surdurmekte kendısı.

Sn.Narıncır,Toplu kaktusumu gıne Kapalıcarsı,dan yavrularıyla beraber 25 tl ye almıstım.

Bu arada Besıktas bolumundekı en karanlık resımde ustu kopmus bır kaktus goreceksınız,o ust kısımdan buyumeye devam eder mi ?

Eski 11-12-2012, 12:48   #14
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Alıntı:
Bu arada Besıktas bolumundekı en karanlık resımde ustu kopmus bır kaktus goreceksınız,o ust kısımdan buyumeye devam eder mi ?
Fotoğraflar çok karanlık sevgili Charlaux, bitki belli olmuyor. Daha net bir fotoğrafını koyma imkanınız varsa iyi olur.

Charlaux beğendi.
Eski 11-12-2012, 18:56   #15
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Fotoğraflar çok karanlık sevgili Charlaux, bitki belli olmuyor. Daha net bir fotoğrafını koyma imkanınız varsa iyi olur.
Sevgili selenn,
En net cikan fotografim budur.Sukkulenti Besiktas'tan aldim herhalde gecen Pazartesi olmali.Yalniz getirirken ustundeki dalcik koptu,koymayin torbaya kirilir dedim kirildi narindi cunku.Neyse simdi o yaprak bocekler tarafindan kopmus ancak benim merak ettigim simdi bu arkadas nasil fotosentez yapacak ana daldan buyuyebilecek mi ? Turu cinsi soyu sopu nedir ? Yasatmak icin ne yapabilirim ?
Simdidien yanitlayan yanitlamaya calisan herkese tesekkurler.

Eklenen Resimler

Eski 21-12-2012, 21:10   #16
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Yepyeni guzelim "Sansli",turunu bilmiyorum yasiniysa hic bilemiyorum ancak bunun icinde bir tahmin bekliyorum.20 tl'ye cok gizli ve ozel bir mekandan satin alindi,umarim kazik yememisimdir

Eklenen Resimler

ipektuğçe beğendi.
Eski 22-12-2012, 02:13   #17
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Sevgili Charlaux kaktüsünüz Opuntia. Hızlı gelişen, bakımı da oldukça kolay kaktüsünüzü güle güle yetiştirin. Fiyatı konusunda yorum yapmıyorum zira hoşunuza gittikten sonra birincisi bitkilere, ikincisi kitaplara ödenen bedele acımıyorum ben Tabi şahsi fikrimdir

Charlaux beğendi.
Eski 22-12-2012, 06:23   #18
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Selen hanıma katılıyorum sevdikten sonra ödediginizin ne önemi var
Cebinde duracagına saksında dursun .
Hepsi burada .com da kitaplar gayet uygun oluyor indirimli ve kargo bedava .

Charlaux beğendi.
iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 08:24   #19
Ağaç Dostu

milaca2010's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2012
Galeri: 2
Hoşgeldiniz sn.Charlaux; sayfanız hayırlı olsun, bol kaktüslü günler dileğiyle.
Kaktüslerinizi güle güle büyütün...

Charlaux beğendi.
milaca2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 09:57   #20
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi milaca2010 Mesajı Göster
Hoşgeldiniz sn.Charlaux; sayfanız hayırlı olsun, bol kaktüslü günler dileğiyle.
Kaktüslerinizi güle güle büyütün...
Tesekkur ederim sn.milaca2010

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024