agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni95Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-12-2012, 21:42   #31
Ağaçsever

Papağan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2012
Echeverianız pek güzel çiçekler açmış siz de pek güzel fotoğraflamışsınız, BAYILDIMMM

SerDag beğendi.
Papağan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 00:38   #32
Ağaç Dostu

SerDag's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2009
Galeri: 7
Çok teşekkür ederim evet çok fazla çiçek var 30'dan fazla konuya aboneyim her biri için, gerçekten konuyu çok kaplamaktan da çekinirim. ama olabildiği kadar özet olarak koymaya çalışıyorum.. Herkes kadar paylaşmaya çalışıyorum ama gerçekten yazacaklarim ve çektiklerim çok fazla.. :-) zaten foruma sığmayan şeyler için oraya koyuyorum

SerDag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 00:41   #33
Ağaç Dostu

SerDag's Avatar

Sayın druppel tabii ki, sevgili gülenmelek için çoğaltma yapmıştım Echeveria'dan. Anneden yine ayırıp üretebilirim. Bahara kendisine göndereceğim umarım :-)

gülenmelek ve Druppel beğendi.
Eski 24-12-2012, 02:26   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Kaktüs ve sukulentleriniz çok güzeller.Ellerinize emeğinize sağlık.Bu sayfayı açıp güzellikleri bize de yaşattığınız için teşekkürler.Echeveriadan bir yaprak kazaya uğrar da ne yapacağım derseniz bana verebilirsiniz.Selamlar.......

SerDag beğendi.
Nevin Marangoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 10:10   #35
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-11-2012
Çok memnun olurum, şimdi ben merak ediyorum acaba benim evimde de sizinkiler gibi muhteşem sarı turuncu çiçekler açar mı istediğiniz zaman adresimi özelinize yazabilirim, beni geri çevirmediğiniz için teşekkür ederim

SerDag beğendi.
Druppel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 14:23   #36
Ağaç Dostu

SerDag's Avatar

Efendim tabii ki, size de çoğaltırım Nevin hanım.

Evet blog albümünde toplam 580 küsur fotoğraf var, bir yazıda en az 10 fotoğraf koyuyorum (forumda haklı olarak bu sayıda kısıtlama var), bunları foruma koysam bana insanlar diyebilirler ki "burası senin özel siten mi arkadaş?" Çok doğru bir soru olur bu.

Bitkilerimin yılbeyıl hikayelerini, hastalık, çiçeklenme, uykularını anlatıyorum sitede. Onları burada yapmak yanlış olur, insanlar diyebilir ki "forum senin bitkilerinin evi mi kardeşim?" Ve kesinkes haklı olurlar.

Yeni üyelere yer açmak, soru ve heveslerini aşırı paylaşımla boğmamak gerekir diye düşünürüm hep..

O nedenle burada paylaşım ebatımı çok aşmamaya çalışıyorum. Ve arzu edenler için ücretsiz, amatör, hiçbir kazancı bulunmayan sayfamı veriyorum.

Daha önce sayfanın linkini yazıların altına ekliyordum. Ancak moderatörler kaldırmamı istediler. Açıkçası bu üzücü bir şeydi (orkide konusunda ticari site yönlendirmeleri yapan üyeleri görünce amatör bir site linki vermenin sakıncalı bulunmadığını sanmıştım) çünkü sadece kendi çiçeklerimin vitriniydi; ancak saygı gösterdim. Ancak sevgili Selenn büyük bir nezaketle sağolsun bu noktaya değinince açıklama gereği duydum. Herşeyi foruma koyamama sebeplerim işte bunlar efendim

İlgi duyan herkes bakabilir, çoğaltmamı istedikleri çelikler varsa talep edebilirler.. Epey hoya çoğaltıp hediye ettim daha önce.. Şimdi Echeveria çoğaltacağız inşallah.

Yeşil ile, sevgiyle kalınız..

yener.T ve Sudenur beğendi.
Eski 24-12-2012, 15:24   #37
Ağaç Dostu

SerDag's Avatar

Sürprizzzz

Echeveria'da sürprizler asla bitmez. Deminki mesajları yazdıktan sonra bitkiye bakmaya gittim. Bir de ne göreyim? Upuzun boynunda bir tomurcuk patlamış! İki minicik yaprağıyla göz kırpıyor!

Müthiş uzadığı ve ışığa göre şeklini acaip bozduğu için berbat görünüyor olsa da yine beni şaşırtmayı bildi yavrucak.

Üyelerimiz için hemen iki lob ayırıp toprağına diktim. Şansımız yaver giderse 1-2 aya köklenip yavrulayacaktır.

Sevgili gülenmelek, sizin için diktiğim kuzucuğun güzelliğini görmenizi istedim, 2 poz çektim. Bakalım beğenecek misiniz?

Eklenen Resimler

Eski 24-12-2012, 15:43   #38
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Sevgili SerDag ba-yıl-dım Hem bitki güzel hem de çekimler
Size iki link vereceğim.
1.sindeki çiçekler sizdeki bitkinin çiçekleri ile aynı mıdır ?
ve 2.si de

Kendi blog sayfanızın linki ile ilgili yorum yapamayacağım ama, paylaşımlarınız burada da olursa eminim kimse şikayet etmez. Aksine memnun olur. Nasıl yetiştirdiğiniz, nasıl bakım yaptığınız, böceklerle mücadeleniz, hastalıkları ve sizce çözüm yolları v.s. kısaca üyelerin sayfaları bunun için var Kendi bilgilerinizden başkalarının da yararlanmaları temel amaç. Bir sürü fotoğraf da ekleyebilirsiniz. Tek kural ; birbirinin çok benzeri fotoğraflar olmayacak Ben şahsen, sizi tam anlamıyla burada görmek isterim

Sudenur beğendi.
gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 16:00   #39
Ağaç Dostu

SerDag's Avatar

Evet bu bitki de bir Echeveria. Yani çiçekleri aynı tip, göbeği çekimlerde gözükmüyor ancak çiçekleri çok özel yapıdadır, başka bir türle benzeme olanağı pek yok..

Bendeki, yani size çoğalttığım bir lilacina, ve koyu kırmızı-turuncu uçlu çiçekler açıyor. Bunun rengi muhteşemmiş. Bu sefer ben mi istesem sizden acaba 3 dal vermiş yerini çok sevmiş olmalı.

Ne kadar incesiniz. Ama herkes farklı düşünebilir, meydan vermemek adına böyle bir yol izledim Üyelerin sayfaları demişsiniz ama forumda üye sayfaları değil de bitkilere has konu başlıkları var. Orada ise soru-yanıt üzerine odaklı bir yapı var, kişilerle zengin orası. Ben orada yine bilgi amaçlı yazıyorum merak etmeyin Ama özel sayfa yok, yani bu sukulent sayfası sadece 4 sukulentim için, ama benim 50 küsur bitkim var 50 sayfa açarsam beni topa tutarlar bence Sizin kalbiniz güzel, aksi tür eleştiri gelmesi ise üzücü olur. En iyisi orta yolu tutturmak Herkesin gönlünü yapmak böylece. Forumda foruma uygun yazmak. Sitede siteye uygun yayın yapmak. Herkese her yönteme kapımız açık, bilgiyi her yolla paylaşırız efendim

Çiçeği bulduysanız göndermemi yine de ister misiniz yoksa başka bir üyeye mi göndereyim?
Talibi epey çok.

Sudenur beğendi.
Eski 24-12-2012, 18:38   #40
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SerDag Mesajı Göster

Ne kadar incesiniz. Ama herkes farklı düşünebilir, meydan vermemek adına böyle bir yol izledim Üyelerin sayfaları demişsiniz ama forumda üye sayfaları değil de bitkilere has konu başlıkları var. Orada ise soru-yanıt üzerine odaklı bir yapı var, kişilerle zengin orası. Ben orada yine bilgi amaçlı yazıyorum merak etmeyin Ama özel sayfa yok, yani bu sukulent sayfası sadece 4 sukulentim için, ama benim 50 küsur bitkim var 50 sayfa açarsam beni topa tutarlar bence Sizin kalbiniz güzel, aksi tür eleştiri gelmesi ise üzücü olur. En iyisi orta yolu tutturmak Herkesin gönlünü yapmak böylece. Forumda foruma uygun yazmak. Sitede siteye uygun yayın yapmak. Herkese her yönteme kapımız açık, bilgiyi her yolla paylaşırız efendim
Sayın SerDag, ben de şahsi fikrimi söylemek istedim sizin yazınız üzerine. Bitki başlıkları bir bitki konusunda arama yapıldığı zaman toplu bilgiye ulaşmak anlamında pratik oluyor. Bu nedenle önemli, diğer arkadaşların da işine yarayacağını düşündüğüm bilgileri ben kendi kaktüs ve sukulent sayfamda paylaşsam da bir kere de o bitkiye ait başlıkta paylaşmaya çalışıyorum. Aksi taktirde bir yerlerde okudum ama acaba kimin sayfasındaydı diye hatırlamak zor olabiliyor.

İkinci husus da sizin 50 küsur bitkinizi bu başlıkta paylaşmanız kimseyi rahatsız etmez diye düşünüyorum zira başlığınız SerDag / kaktüs ve sukulentler ismini taşıyor. Sadece Echeverialarınıza ait olması yazık olur Bu forum bitki severlerin buluşma yeri değil mi, bitkiye dair herşey bizleri mutlu eder, endişelenmeyin.

Tura ve Sudenur beğendi.
selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2012, 19:53   #41
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-11-2012
Oleeyyy
Benim de echeveriam olacaakkk, adını da SerDag koycam
Çook teşekkür ederim sevgili Serdag, beni çok mutlu ettiniz

Druppel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024