agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni591Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-08-2010, 21:33   #1
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
bıcırık / kaktüs

Sevgili dostlar şimdiye kadar hiç kaktüsüm ve sukullenttim olmamıştı... Doğrusu pek ilgimi çekmemişlerdi...
Sitede sizin kaktüslerinizi izlerken kaktüslerinize verdiğiniz isimler, onlara beslediğiniz sevgi ve çiçeklerini beklerken gösterdiğiniz sabır, ve sevgili kartalpinin kaktüslerine destanlar yazması beni çok etkiledi...
Yaklaşık 8 aydır siteyi takip ediyorum 4 aydır da üyeyim, beni dantel dantel işlediniz ve sonunda olan oldu bu sevdaya bende tutuldum...
On beş gündür kaktüs,sukullent ve sedum ne bulursam topluyorum... Şimdilik tuzla seralarını gezdim. Yavaş yavaş çevreye açılacağız...
Tabii sizin kadar iddaalı değilim, olamamda... zaten isimlerini hiç bilmiyorum...onu sizler öğreteceksiniz...
Belki bende zaman içinde dostlarımın isimleriyle adlandırırım onları...
şimdilik sadece seviyorum...hayretler içinde izliyorum...gerçekten muhteşemler...
Hepinize bana bu sevdayı aşıladığınız için çok çok teşekkür ederim...
Sevgilerimle...

İşte benim ilk misafirim...Aldığımda bu sene çiçek açmayacağı söylenmişti...Bana geldikten on gün sonra tomurcuklandı, üç gündür açıyor...Her gün bir fazla çiçek üstelik... onu çok seviyorum...

Eklenen Resimler

pamuktopu beğendi.
bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2010, 21:41   #2
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Bu belki açar demişti seracı ongün önce gelseydiniz her tarafı çiçekti dedi...
Oda gülümsedi bana kendilerini sevdirecekler ya sıraya girdiler...

Eklenen Resimler

Eski 02-08-2010, 21:46   #3
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Ve iki tane daha...Bu gün klinikten çok geç geldiğim için resim çekemedim... Bunları cumartesi çekmiştim...yarın diğerlerinide ekleyeceğim inşaallah...

sarı kupadaki kaktüsümü malesef kaybettim...çok güzel ve özeldi...

Eklenen Resimler

sevim4, _Esin_ ve pamuktopu beğendi.

Düzenleyen bıcırık : 08-11-2010 saat 11:55 Neden: kaktüs kaybı
Eski 02-08-2010, 21:49   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-10-2008
Sayın Bıcırık

Kaktüs aşıklarının arasına hoş geldiniz. Bu sevdanız eminim hiç tükenmeyecektir. Size inşallah kaktüs hediye edeceğim tatil dönüşü ulaştıracağım. Bu sayfalarda da yüzlerce kaktüsünüz yer alacaktır zaman geçtikçe. Ne büyük onur ki siz ilk kaktüslerinizi paylaştığınızda ilk mesajı da ben eklemiş oluyorum.

Kaktüs ve sukulentelerin bilimsel isimlerini öğrenmek kolay zaman geçtikçe buraları takip ettikçe öğrenirsiniz. Bakımları konusunda da bu sayfalarda bilgiler mevcut. Birde yüreğini kaktüs/sukulentlere vermiş meslekleri farklı olan çok güzel ruhlu insanlar var buralarda. Ne sorarsanız yanıt veren biri mutlaka olur

Sayfanız hayırlı olsun ve her kaktüs aldığınızda Allah hayretinizi ve sevdanızı daha da artırsın

Sevgiyle kalın

Düzenleyen kartalpin : 02-08-2010 saat 21:50 Neden: harf
kartalpin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2010, 22:00   #5
Ağaç Dostu

fund@'s Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2010
Galeri: 7
sayfanız hayırlı olsun sayın bıcırık,
kendinizi anlatırken bazı cümlelerinizde benim duygularımı da dillendirdiniz..ben de bu site ile başladım kaktüs yetiştirmeye..3 ay kadar önce..ama çok eskilerden kalma dikenlilere karşı gizli bir hayranlığım vardı..kaktüsleriniz yüzünüzü hep güldürsün inşallah..
sağlıcakla kalın

fund@ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2010, 22:18   #6
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

çok teşekkür ederim funda hanım...hepimizin yüzü gülsün inşaallah...

Eski 02-08-2010, 22:21   #7
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

dayanamadım gidip birkaç fotoğraf daha çektim...

ilk kaktüsümü malesef kaybettim...

Eklenen Resimler

Düzenleyen bıcırık : 08-11-2010 saat 11:56
Eski 02-08-2010, 22:28   #8
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Sayın Bıcırık kaktüsleriniz çok güzel ve siz de şanslısınız birçoğumuz çiçek açsın diye dörtgözle bekliyoruz Güle güle büyütün kaktüslerinizi dilerim daha çoğalsın.

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2010, 22:32   #9
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Çok teşekkürler sevgili kartalpin sayfamı onurlandırdınız. Sizler sayesinde bu dikenli doslarımızı tanıyıp sevdim...Onlara hayret etmemek mümkün değil, her biri ayrı bir güzellik barındırıyor...Kaktüs sözünüzü unutmadığınız içinde ayrıca teşekkürler. Unutsanız da ben bıcırıklık edip hatırlatırdım size.. ) Şaka bir yana herşey için teşekkürler...

Eski 02-08-2010, 22:36   #10
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Bende kendimi çok şanslı hissediyorum sevgili günebekan...Çiçek açtığını görünce inanamadım...Hiç beklemiyordum çünkü...O benim uğur böceğim oldu...Güzel oldu değilmi? Bundan sonra ona uğur böceğim diyeyim...sayfamı ziyaret ettiğiniz için çok teşekkürler...sevgilerimle...

Eski 02-08-2010, 22:43   #11
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Üzerinde beyaz damarlarıyla inanılmaz bir güzellik

Eklenen Resimler

sevim4 ve pamuktopu beğendi.
Eski 02-08-2010, 22:56   #12
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Terkedilenler

Bu iki sukullent ve bir kaktüsü bizim evin yakınındaki çöp konteynerinin yanında terk edilmiş olarak buldum...Çöp atmaya gitmiştim ayağıma takılan şeye bakmak için eğilince saksıları gördüm.Sanırım sahibi çöpün içine atmaya kıyamamış kenarına terk edip gitmiş.hemen eve taşıdım onları ama durumları çok kötüydü...Bir hafta oldu bana geleli kaktüs biraz düzeldi ama sukulentlerden büyük yapraklı olan resimdeki ilk sukullent (sizin sayfalarda çok gelişmiş olarak gördüğüm) çok kötü durumda...Üzerinde boyalar var...Temizledim biraz...Yeşil olduğu için canlı olduğunu düşünüyorum...Acaba yatay bir saksıya mı dikseydim diye düşünüyorum...Evde benimle dalga geçiyorlar yoğun bakım ünitesi kurdun diye...

Eklenen Resimler

Düzenleyen bıcırık : 02-08-2010 saat 22:59 Neden: imla hataları
Eski 02-08-2010, 22:59   #13
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Sevgili Bıcırık hayırlı olsun yeni sayfanız ve dostlarınız.

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-08-2010, 23:06   #14
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Bu kaktüsü alırken yapısına çok hayret etmiştim...Nereden başlayıp bittiği belli değil sosuzluk gibi...

Eklenen Resimler

Eski 02-08-2010, 23:10   #15
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Çok teşekkür ederim sevgili fatih...Seninkilerle kıyaslanamaz bile...Senin kolleksiyonun gibi bir kolleksiyon edinmeye benim ömrüm yetmez...Ama beni bu güzelliklerle tanıştırdığınız için hepinize tekrar tekrar teşekkürler...

Eski 02-08-2010, 23:42   #16
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sayfanız hayırlı olsun sevgili bıcırık Kaktüsseverler arasına hoşgeldiniz

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2010, 01:32   #17
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
Galeri: 14
Sayfanız hayırlı olsun ben de bu sitedeki kaktüslere bayılıyorum geçen gün aynı sebeple dayanamadım bir tane minişde ben aldım inşallah bakabilirim.bu kaktüsleri açan çiçekleri görünce daha iyi anladım rabbim ne güzellikler vermiş

''Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa,güle dokunmanıza çok az kalmış demektir''(HZ.Mevlana)

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2010, 09:40   #18
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sayfanız hayırlı olsun kaktüsler harika.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2010, 11:49   #19
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Sevgili dostlar sevim4,sevim:K ve yağ-mur ne iyi ettinizde geldiniz...Çok teşekkür ederim... Beni onurlandırdınız...Kaktüs sevgisini zaten sizler aşılamıştınız, devamını birlikte getiririz inşallah...sevgili yağ-mur ben öyle bir tutuldum ki bu sevdaya bir bir almak yetmiyor bana...Mevlana ne güzel söylemiş...Dikenleri olmayan bir yaşam, sınav anlamını taşımadığı için herkesin yaşamında dikenler var...Ama kaktüsler gibi kiminin yaşamında çok kiminin yaşamında daha az...Ama mutlaka var...Üzerinde açan çiçeklerde yaşamdaki mutluluklarımız...Her kaktüs bir yaşam aslında... Sevgilerimle...

Eski 03-08-2010, 12:39   #20
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık Mesajı Göster
Ve iki tane daha...Bu gün klinikten çok geç geldiğim için resim çekemedim... Bunları cumartesi çekmiştim...yarın diğerlerinide ekleyeceğim inşaallah...
Sevgili bıcırık, çok güzeller sağlıkla büyüt.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2010, 15:25   #21
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Galeri: 21
Hoşgeldiniz Sayın Bıcırık!
Yeni kaktüs sevmeye başlamış biri için, güzel kaktüsler ve güzel çiçekleriyle, güzel bir başlangıç yapmışsınız. Yeni kaktüs türleri bulmak konusunda da şanslı illerden birindesiniz. Ellerinize ve vereceğiniz emeklere sağlık.

PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2010, 23:45   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Sayın Bırıcık,
Sizde bizler gibi şanslı kaktüs ve succulent severlerden oldunuz demektir. Zira o güzellikleri göremiyen daha çok insan var. Aramıza hoşgeldiniz. Bu sevdanız hep sürsün dilerim. Başlarken çiçeklerle sizi karşıladıklarına göre, hiç bırakmak niyetinde olmıyacağınızı seziyorum. Güle güle büyütmek dileklerimle.

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2010, 11:02   #23
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Çok teşekkür ederim satı hanım...Sizinde kaya bahçeniz çok çok güzel...İlgi ile takip ediyorum gelişmeleri...

Eski 04-08-2010, 11:32   #24
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Sevgili PlentyPlant sizin sayfanızı saatlerce izleyip nasıl şimdiye kadar görmediğime hayıflanıp durdum...Size iki satır mesaj yazabildikten sonra kendi sayfama geçebildim...Şu an hala şoku atlatabilmiş değilim...Bu güzellikleri bize gösterdiğiniz için kendimi çok şanslı hissediyorum...Yaşamdaki diger güzelliklere karşı farkındalığımız artıyor...Dikenler arasından çıkan güzellikler insalara bakışımı bile degiştirdi...hayatımda yeni bir dönüm noktası daha oluştu...Belki bu dönüm noktasına biraz geç ulaşmış olabilirim...Ama muhteşem bir farkındalık ve bana kendimi çok iyi hissettiriyor...Ve bana her an ''Sizin hayır bildiğiniz işlerde şer, şer bildiğiniz işlerde hayır olabilir.''sözünü hatırlatıyor. Tabii Hz. Musa a.s kıssası ile birlikte...Sevgilerimle....

NOT:Benim bu güzellikleri elde edebilmem için çok çalışmam lazım çoooookkkk....))

Eski 04-08-2010, 11:49   #25
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Sevgili mrmusti sizin kaktüsleriniz gibi kaktüslere ulaşabilmem için yukarıdada söylediğim gibi çok çalışmam lazım çokk...bu sevgiyi bana bulaştıran siz dostlarımı hep minnetle anacağım...Sizin de söylediğiniz gibi kaktüslerimin beklenmiyen çiçek açışları benim için inanılmaz bir deneyim oldu...Bırakmak mı? İnsan sevdiklerini nasıl bırakır sevgili mrmusti...Benim terkedilmiş kaktüs ve sukullentlerimi gördünüz herhalde...Sahibi o halde iken bile çöpe atmaya kıyamamış konteynerın yanına bırakmış...Eminim ki çok seviyordu kaktüslerini...Bu sevgi kalıcı ve bulaşıcı bence...Yani bırakmak yok...sayfamın ismi gibi yola kaktüslerle devam edeceğiz inşaallah...Sevgilerimle...

Düzenleyen bıcırık : 04-08-2010 saat 15:58 Neden: imla
Eski 04-08-2010, 14:17   #26
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Aramıza hoş geldiniz Sayın Bıcırık umarım bu aşk sizde hiç bitmez ve artarak devam eder..Büyük ihtimalle de öyle olacaktır çünkü bir kez yakalandığınızda bu hastalığa bir daha bırakamıyorsunuz.Sevgiyle ve bol çiçekle kalın...

oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2010, 19:31   #27
Ağaç Dostu

yağ-mur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2010
galiba salgın bu hastalık sevgili bıcırık bende de bir derken iki oldu

yağ-mur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2010, 20:38   #28
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

hoşbulduk sevgili oki 1655...Güzel bir hastalık yakalandığımız...sizin kaktüsler bir harika...bizde debelenip duruyoruz işte...sevgilerimle...

Eski 04-08-2010, 20:40   #29
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Ben teşhisi koydum sevgili yağ-mur salgın kalıcı ve bulaşıcı kronik yani...İflah olmayız artık.) Tıpkı diger kaktüssever dostlar gibi...)

Eski 05-08-2010, 00:04   #30
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Siz yola devam edin, bizde size yardımcı oluruz.
www.kaktusresimleri.biz sitemden gerek balkon resimlerimi, gerek benim çiçek açmış bitkilerimin resimlerini ve gerekse 11.000' in üzerindeki kaktüsler ve suculentlerin resimleride size yardımcı olabilir sanırım. Özellikle isimlerini bilmediğiniz kaktüsler konusunda araştırma yapabilirsiniz. Olmadı bize bildirebilir ve isimlerini size bildirebiliriz. Sevginizin bitmemesi dileklerimle.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bıcırık Mesajı Göster
Sevgili mrmusti sizin kaktüsleriniz gibi kaktüslere ulaşabilmem için yukarıdada söylediğim gibi çok çalışmam lazım çokk...bu sevgiyi bana bulaştıran siz dostlarımı hep minnetle anacağım...Sizin de söylediğiniz gibi kaktüslerimin beklenmiyen çiçek açışları benim için inanılmaz bir deneyim oldu...Bırakmak mı? İnsan sevdiklerini nasıl bırakır sevgili mrmusti...Benim terkedilmiş kaktüs ve sukullentlerimi gördünüz herhalde...Sahibi o halde iken bile çöpe atmaya kıyamamış konteynerın yanına bırakmış...Eminim ki çok seviyordu kaktüslerini...Bu sevgi kalıcı ve bulaşıcı bence...Yani bırakmak yok...sayfamın ismi gibi yola kaktüslerle devam edeceğiz inşaallah...Sevgilerimle...

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024