agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-2012, 15:39   #1021
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2009
Galeri: 13
Sayın AizoaceaeFAN,

Lithops ve Pseudolithos'larınız muhteşem...Ben de hayranlığını belirten diğer takipçileriniz gibi araştırmacı ve gayretli yönünüze şapka çıkarıyorum. Hiç alçakgönüllü olmaya gerek yok dünya çapında bir koleksiyonersiniz. Hem de Erzurum'da bir balkonda bunları yapıyorsunuz.

Çıraklık döneminde bir sukulentsever olarak sukulentlere nazaran bakımı zor Lithopslardan uzak duruyordum. Sizinkilere bakınca en kısa zamanda Taner Bey'den sipariş etmeye karar verdim, umarım başarılı olurum. Pseudolithos nereden bulurum hiç bilmiyorum.

Tekrar tebrikler ve sevgiler...

Tika beğendi.
syuksek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2012, 16:50   #1022
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selenn Mesajı Göster
Sayın AizoceaeFAN, harika kareler bunlar. Benim Pseudolithoslarımın ikisi de malesef öldüler. Sanırım suyu daha az miktarda vermemekti hatam. Sizinkilerin resimleri ile avunmayı tercih edeceğim. Harikalar.

Dikkatimi çekti de Pseudolithos fotoğraflarının olduğu 1025 no'lu mesajda yan taraftan görünen bitki sanırım Mammillaria luethyii. Çift kök mü yoksa yavrulayıp mı bu formu aldı diye merak ettim.
Bendeki aşılı halde ve bu sene ana gövdeden yavru vermeye başladı. O sebeple sordum.
Sayın Selen hanım öncelikle teşekkür ederim. Benim genelde bakmaya çalıştığım bitkiler, bakımı zor bitkiler. Pseudolithoslar ise bu zor bitkiler üçgeninin en tepesindeki bitkiler. Su ihtiyaçlarını anlamanız çok güç. Ancak çok şükür 3-4 yılı geride bıraktım ve gittikçe büyüyüp yeni yavrular vermeye başladılar. Size tavsiyem tekrar denemeniz. Su istekleri bitkinin iki parmağınızla hafif sıktığınızdaki yumuşaklıkla doğru orantılı.

Mammillaria luethyii bende 2 ayrı saksıda mevcut. Sizin gördüğünüz kendi kökünde 3 başlı bir mammillaria. Tabi sizin gibi ben de gözüm gibi bakıyorum. 2 yıldır çiçek açmasını bekliyorum ama henüz bir ses yok. Sizin bitkinin yavru vereceğini sayfanızda aylar önce söylemiştim. Bitki kendini uzatırsa mutlaka yanlardan yavru verecektir. Sizin adınıza sevindim. Bu arada Muiria hortensea'ler gittikçe büyüyorlar şu an küçük bir nohut büyüklüğündeler.

AizoaceaeFAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2012, 17:01   #1023
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syuksek Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN,

Lithops ve Pseudolithos'larınız muhteşem...Ben de hayranlığını belirten diğer takipçileriniz gibi araştırmacı ve gayretli yönünüze şapka çıkarıyorum. Hiç alçakgönüllü olmaya gerek yok dünya çapında bir koleksiyonersiniz. Hem de Erzurum'da bir balkonda bunları yapıyorsunuz.

Çıraklık döneminde bir sukulentsever olarak sukulentlere nazaran bakımı zor Lithopslardan uzak duruyordum. Sizinkilere bakınca en kısa zamanda Taner Bey'den sipariş etmeye karar verdim, umarım başarılı olurum. Pseudolithos nereden bulurum hiç bilmiyorum.

Tekrar tebrikler ve sevgiler...
Sayın syuksek, çok sağolun teşekkür ederim bu güzel sözleriniz için. İçinizde lithopslara karşı bir sevgi varsa mutlaka alıp büyütmelisiniz. Zira lithopslara bakmanın keyfi bir başka. Onların sene içinde üç kere değişimlerini gözlemliyorsunuz. Yazın büyüme, sonbaharda çiçek açma ve ilk baharda yaprak yenileme. Bu başka hiçbir bitkide yok. Pseudolithosları ise malesef Türkiye'de satan biri yok. Zaten ender bir tür, bakımıydı, büyütmesiydi vs. o yüzden süs bitkisi üreticilerinin ilgisini çekmiyor. Ben tohumdan da yetiştirdim. Birkaç yakınıma verdim iki tane de şu an bende ve fındık büyüklüğündeler. Gelişimlerini izlemek çok zevkli. Tohumları da malesef yurt dışında satılıyor ama onun da zamnında alınıp ekilmesi lazım. Pseudolithos yetiştirmeye meraklıysanız yurt dışı seralarla irtibata geçmenizi tavsiye ederim.

syuksek beğendi.
Eski 11-10-2012, 19:14   #1024
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Sayın Selen hanım öncelikle teşekkür ederim. Benim genelde bakmaya çalıştığım bitkiler, bakımı zor bitkiler. Pseudolithoslar ise bu zor bitkiler üçgeninin en tepesindeki bitkiler. Su ihtiyaçlarını anlamanız çok güç. Ancak çok şükür 3-4 yılı geride bıraktım ve gittikçe büyüyüp yeni yavrular vermeye başladılar. Size tavsiyem tekrar denemeniz. Su istekleri bitkinin iki parmağınızla hafif sıktığınızdaki yumuşaklıkla doğru orantılı.

Mammillaria luethyii bende 2 ayrı saksıda mevcut. Sizin gördüğünüz kendi kökünde 3 başlı bir mammillaria. Tabi sizin gibi ben de gözüm gibi bakıyorum. 2 yıldır çiçek açmasını bekliyorum ama henüz bir ses yok. Sizin bitkinin yavru vereceğini sayfanızda aylar önce söylemiştim. Bitki kendini uzatırsa mutlaka yanlardan yavru verecektir. Sizin adınıza sevindim. Bu arada Muiria hortensea'ler gittikçe büyüyorlar şu an küçük bir nohut büyüklüğündeler.
Evet haklısınız, hatırladım şimdi Mammillaria luethyii ile ilgili yazdığınız mesajı.
Bu yaz iyice uzadı ve tatil dönüşü yeni gövde oluşumlarını gördüm. Umarım çiçeklerini de görürüz.

Pseudolithoslara tekrar ne zaman rastlarım bilemiyorum ama bulabilirsem alacağım. Sizin tarif ettiğiniz şekilde kontrollü sulamaya çalışırım bu sefer. Muiria hortensea'lerin büyümesine çok sevindim. Güle güle yetiştirin.

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2012, 14:54   #1025
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2011
Sizin koleksiyonunuzu görmek isterdim Harikalar yahu

olcim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2012, 15:04   #1026
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2009
Galeri: 13
Sayın AizoaceaeFAN,
Bu linke biryerlerde rastladım...Belki sizin sayfanızda belki başka yerde...
Yine de paylaşmak istedim. Çok güzel Aizoaceae fotograflar...
Selamlar
https://picasaweb.google.com/1156324..._notification#

syuksek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2012, 15:31   #1027
Ağaç Dostu

resul22's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2012
Diyecek bir şey bulamıyorum açıkçası. Mükemmel ötesi, harika, muhteşem vs... Ne desem yetmez sanırım. Sadece hayran kaldım.

resul22 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2012, 16:39   #1028
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olcim Mesajı Göster
Sizin koleksiyonunuzu görmek isterdim Harikalar yahu
Sayın olcim, çok sağolun. Tüm Türkiye'deki herkse göstermek isterim. Ancak fotoğraflarla sınırlı kalıyor burada.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syuksek Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN,
Bu linke biryerlerde rastladım...Belki sizin sayfanızda belki başka yerde...
Yine de paylaşmak istedim. Çok güzel Aizoaceae fotograflar...
Selamlar
https://picasaweb.google.com/1156324..._notification#
Teşekkürler sayın syuksek, evet nickimdende anlaşıldığı üzere bu familyanın bitkilerine hayranım. Özellikle de Conophytum ve Lithopslara.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resul22 Mesajı Göster
Diyecek bir şey bulamıyorum açıkçası. Mükemmel ötesi, harika, muhteşem vs... Ne desem yetmez sanırım. Sadece hayran kaldım.
Sayın resul22, teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

syuksek ve YeniBON beğendi.
Eski 17-10-2012, 16:58   #1029
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Koleksiyonumdaki birkaç özel bitkiyi sizlerle paylaşmak istedim.

İlki C309a Lithops gracilidelineata 'Cafe' au Lait'. Dünyadaki en değerli birkaç lithopstan biri. (Resimde sağdaki lithops). Daha yakın çekemedim ama nette harika bir deseni olduğunu görebilirsiniz.

2. ve 3. resimlerdeki ortadaki yan yana iki bölümde en son keşfedilen lithopslardan biri olan "Lithops coleorum" bulunmakta. yaklaşık 1 yaşını geçtiler. (Diğerleri gibi bunlarıda kendim ekip çimlendirdim.)

4. resim de ise nadir ve özel bir tür olan Ariocarpus fissuratus.

5. resimde gövdesinin tamamı tüylerle kaplı yine ender bir conophytum olan Conophytum stephanii

Eklenen Resimler

Eski 17-10-2012, 17:09   #1030
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Ve şimdilik son olarak spiral yaprak yapısına sahip 2 ender bitki türünü sizlerle paylaşmak istedim.

ilk 2 resim Albuca spiralis diğer 6 resim yapraklarının azar azar çıkması sebebiyle gelişim halinde fotoğrafladığım Cyrtanthus spiralis.

Eklenen Resimler

Eski 17-10-2012, 17:22   #1031
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Cyrtanthus spiralis

Eklenen Resimler

Eski 17-10-2012, 21:49   #1032
Yeni Üye

başkabahar's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2011
Sayın AizoaceaeFAN, lithops ve conophytum türleri başta olmak üzere bitkilerinizin sessiz hayranlarından biri olarak uzun zamandır sayfanızı ziyaret ediyorum. Sayfalar boyunca pek çok güzel bitkiye, haklı övgüler eşlik ediyor. Bizi bu kadar çok çeşitle tanıştırdığınız için, dünyada ne kadar farklı bitkiler olduğunu gösterdiğiniz için teşekkürler.
Bir ara ben de tohumdan lithops ve conophytum yetiştirmeye çalıştım ama malesef hüsranla sonuçlandı. Sizin tohumdan önce yetişmişini alıp tecrübe etme tavsiyenizin haklılığını deneyerek anlamış oldum Bitkilerinize ve size güzel günler diliyorum.

acemi25 beğendi.
başkabahar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2012, 10:00   #1033
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi başkabahar Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN, lithops ve conophytum türleri başta olmak üzere bitkilerinizin sessiz hayranlarından biri olarak uzun zamandır sayfanızı ziyaret ediyorum. Sayfalar boyunca pek çok güzel bitkiye, haklı övgüler eşlik ediyor. Bizi bu kadar çok çeşitle tanıştırdığınız için, dünyada ne kadar farklı bitkiler olduğunu gösterdiğiniz için teşekkürler.
Bir ara ben de tohumdan lithops ve conophytum yetiştirmeye çalıştım ama malesef hüsranla sonuçlandı. Sizin tohumdan önce yetişmişini alıp tecrübe etme tavsiyenizin haklılığını deneyerek anlamış oldum Bitkilerinize ve size güzel günler diliyorum.
Sayın başkabahar, ben teşekkür ederim sayfamı takip ettiğiniz için. Önerime uymanız beni memnun etti çünkü kendi yaşadığım tecrübeleri bu bitkileri yetiştirmek isteyenlerle paylaşmamın amacı kimsenin hayal kırıklığına uğramaması. Mesembler, tohumdan yetiştirmesi en zor bitki türleri.

acemi25 beğendi.
Eski 18-10-2012, 10:06   #1034
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Muhteşem, muhteşem, muhteşem... Siz her resim yüklediğinizde böyle yazıyoruz ama yapacak bir şey yok... Keyifle izliyoruz fotoğrafları...

Lithopsların hepsinin çiçek açma zamanı hep sonbahar mıdır acaba? Ve her lithops her yıl açar mı? (Belirli büyüklüğe erişmiş halleri) Geçen yıl lithopsum bir tane idi, kışın bölüp 2 tane oldu ama bu sene hiç açacak gibi durmuyor, bir sebebi var mıdır acaba?

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2012, 10:41   #1035
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
Muhteşem, muhteşem, muhteşem... Siz her resim yüklediğinizde böyle yazıyoruz ama yapacak bir şey yok... Keyifle izliyoruz fotoğrafları...

Lithopsların hepsinin çiçek açma zamanı hep sonbahar mıdır acaba? Ve her lithops her yıl açar mı? (Belirli büyüklüğe erişmiş halleri) Geçen yıl lithopsum bir tane idi, kışın bölüp 2 tane oldu ama bu sene hiç açacak gibi durmuyor, bir sebebi var mıdır acaba?
Saın sakdag, teşekkür ederim. Sayfamda vakit geçiren herkesin keyif alması beni mutlu eder.
Lithopslar genellikle 2 yaşını geçtikten sonra çiçek açmaya başlarlar. Bu kuzey yarım kürede (yani Türkiye için de geçerli) ağustos sonu bir kaç tür lithopsla çiçek açma dönemi başlıyor en yoğun olarak lithops türleri ekim sonu kasım ortası açıyor. Kasım sonu açan da bir kaç tür var. Kendi vatanlarında yani güney yarım küre de bu dönem ilkbahar-yaz dönemine rastlıyor. Geçen yıl açan lithopsunuzun bu yıl bölünmesi ile çiçek açma olasılığı düşük de olsa var. Geçen yıla göre aynı zamanda da açmayabiliyorlar. Biraz sabretmek gerekiyor. Gövdesinde fazla bir buruşukluk yoksa su vermemenizi tavsiye ederim çünkü artık sulanma dönemi bitmek üzere.

Eski 24-10-2012, 14:29   #1036
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
...
Sayın AizoaceaeFAN, inanın bu güzellikler karşısında diyecek söz bulamıyorum, bu kadar bakımlı ve bu kadar muhteşem çeşitler karşısında ne diyeceğimi şaşırdım, inanın dilim tutuldu, maşallah diyeyim eliniz kolunuz dert görmesin sağlıkla tadını çıkarın saygılar.

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2012, 22:49   #1037
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-11-2008
sizde neler neler görüyorum,her biri harika,

nuray topcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2012, 13:22   #1038
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Keyif almak ne demek..! Keyif ötesi birşey bu sayfalarda dolaşmak.. Ancak o güzelliklerle ilgili açıklamaları okumak, kendi sın ırlarını iyi belirlemek ve bakabileceği türlere yönelmek daha akılcı gibi geliyor bana. Ben elimden geldiğince öyle yapıyorum çünkü kayıplar çok üzüyor beni..

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2012, 15:05   #1039
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Ben bunlardan istiyorum , saplantı yaptım , ancak sayın AizoaceaeFAN hiç sesimi duymuyor , nolur bir cevap veriniz .

Eski 30-10-2012, 15:26   #1040
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Alıntı:
Ben bunlardan istiyorum , saplantı yaptım , ancak sayın AizoaceaeFAN hiç sesimi duymuyor , nolur bir cevap veriniz .
Sayın olcim,

Bildiğim kadarıyla sayın AizoaceaeFAN'a buradan özel mesaj gönderilemiyor. Kendisi mesaj gönderilme özelliğini kapatmış durumda.

Bunun dışında yetiştirmiş olduğu türlerden kesinlikle belki birkaç özel dost dışında kimseye göndermiyor.

Yani sizde bunlardan istiyorsanız önce satın alacaksınız, bir sayfanızda bu aldıklarınızı yayınlacaksınız, bitkilere bakabileceğinize ilişkin yeterli güveni sağladıktan sonra ise merak etmeyin size de bana olduğu gibi kendiliğinden yeni türler gönderme teklifinde bulunan üyeler çıkacaktır.

gülenmelek, se-rap ve olcim beğendi.
skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2012, 16:57   #1041
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Sayın olcim, ben de yıllar önce aynı şekilde "bunlardan istiyorum" dediğimde karşıma sevgili Taner bey çıkmıştı.
Şu anda internetten de satış yapıyor. Nette kaktüs ticaret olarak ararsanız bulabilirsiniz. O siteden istediğiniz her bitkiyi hem de makul fiyatlara alabilirsiniz.

olcim beğendi.
Eski 30-10-2012, 17:13   #1042
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Keyif almak ne demek..! Keyif ötesi birşey bu sayfalarda dolaşmak.. Ancak o güzelliklerle ilgili açıklamaları okumak, kendi sın ırlarını iyi belirlemek ve bakabileceği türlere yönelmek daha akılcı gibi geliyor bana. Ben elimden geldiğince öyle yapıyorum çünkü kayıplar çok üzüyor beni..
Sayın Sevim.K, herkesten farklı olarak mesembler ile ilgilenmek bana da keyif veriyor. Onların zorlu yaşama şartlarını sağlayıp, büyüyüp serpildiklerini görmek çok hoş bir duygu. Yurt dışında Mesemb Study Group diye mesembleri araştıran bir dernek var, heralde bu kadar soğuk bir yerde çöl bitkilerini yetiştirdiğimi duysalar inanmazlardı. Sizin de söylediğiniz gibi başa çıkabileceğimiz bitkilerle uğraşmak kayıplar yaşanmaması açısından son derece mantıklı ama göz görüp beğenince gönül dur alma diyemiyor malesef. Teşekkür ediyorum.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN, inanın bu güzellikler karşısında diyecek söz bulamıyorum, bu kadar bakımlı ve bu kadar muhteşem çeşitler karşısında ne diyeceğimi şaşırdım, inanın dilim tutuldu, maşallah diyeyim eliniz kolunuz dert görmesin sağlıkla tadını çıkarın saygılar.
Sayın Satı Uğurtan, teşekkür ediyorum eksik olmayın. Sağlıcakla kalın.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nuray topcu Mesajı Göster
sizde neler neler görüyorum,her biri harika,
Teşekkür ediyorum, sağolun.

acemi25 beğendi.
Eski 31-10-2012, 13:05   #1043
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Doğrusu bırakın yurt dışını sayfanızı ilk takibetmeye başkadığım zaman aldığınız tohumlar, yetiştirdiğiniz çok değişik türde bitkiler bana ve belkide benimle birlikte birçok arkadaşımıza inanılmaz gelmişti.

Yetiştirme ortamlarınız, ne gibi tedbirler aldığınız, öğrenmeleriniz, araştırmalarınız. insan herşeyi üst üste koyup düşündüğünde doyumsuzluğunu frenliyor ister istemez kendi gücünü, kapasitesini düşünerek. Tabi bu benim düşüncem. Beğendiğim, sevdiğim herşeyi almak değil. En çok neyi istediğime karar vermek ve öyle almak, artık yapmaya çalıştığım bu.. Hala "en çok istediğim" kaltüs ve sukulentlerin ya da ilginç bazı türlerin sayısı çok fazla....

yağmur beğendi.
Eski 31-10-2012, 21:32   #1044
Yeni Üye

Ugurgrkn's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2012
Selamın aleyküm
197. mesajınızdaki http://www.agaclar.net/forum/attachm...20101215-4.jpg resimdeki kaktüs'ün ismi hakkında bir bilginiz var mı acaba?
Aynısından bende yetiştiriyorum, bir arkadaşım hediye etmişti. Ayda bir gibi üzerinden tohum veriyor sanırım tam da emin değilim ama sizde fark etmişsinizdir belki. Bu tohumları hangi koşullarda yetiştirmem gerekiyor acaba? Herhangi bir bilgi birikiminiz var ise benimle paylaşabilir misiniz acaba?

Bu arada yetiştirdiğiniz bitkilere hayran kaldım, tebrik ediyorum sizi. Ben iki kaktüsün yetişmesi için sabırsızlıkla düşünüyorken siz kim bilir ne kadar düşünüyorsunuzdur.

Ugurgrkn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2012, 12:46   #1045
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Sn AizoaceaeFAN teşekkkürler

Sevgili Ayşe Yıldız teşekkürler..

O soruyu sorduğumdan bu yana uzun zaman oldu. Ben de tesadüf birkaç yerde aynı fotoğrafı görünce adını öğrenmiş oldum. Teyid etmek amacıyla başka kaktüs dostu arkadaşlara sordum.

Tekrar teşekkür ediyorum ilginize.

Eski 14-01-2013, 11:31   #1046
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
Sayın AizoaceaeFAN nasıl yoruldum anlatamam bütün sayfaları gezdim çok az tanıdığım güzellik ve bir çoğunu ilk kez gördüğüm türler karşısında hayranlık , kıskanma ve fazlası ile takdir ederek dolaştım.
Ben beğenmelere doyamadım inanın beğen demekten sağ elim inanılmaz yoruldu. Sayfanıza şöyle bir not düşmek lazım "kalp ilacınızı almadan gezmeniz sağlığınız açısından tehlikeli olabilir" Yüzmilyonlarca güzellik. Biliyorum sahip olmak yetiştirmek inanılmaz büyük bir keyif ama yorgunluğunuzu merak ediyorum ben.

Bakımları, sulaması her birinin ayrı nazı var, gündüz çalışıp ki iş yerinizde de yetiştiriyorsunuz nasıl yetiştiriyorsunuz aklım almıyor. Allah yardımcınız olsun ve sağlık sıhhat versin ... 41 kere maşallah elleriniz dert görmesin.

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 14:38   #1047
Ağaç Dostu

olcim's Avatar

Sayın Aizoaceaefan , cevaben yazdığınız mesajı okumak bu güne kısmetmiş , bende tohumlarımı ektim ve sabırla bekliyorum Bilgilerinizde şehir olarak Erzurum ' u görünce biraz heyecan yaptım ; çünkü sitede bu şehirde olan birini görmek sürpriz oldu , şayet izin verirseniz lithopslarınızı görmek istiyorum ...Vallahi sadece bakacağım , resim dahi çekmem , çalmam da , söz veriyorum
Anlayacağınız kızlarınızı görmek için tatlımı çikolatamı alıp gelmek istiyorum , saygılarımla

acemi25 beğendi.
Eski 17-04-2013, 14:30   #1048
Ağaç Dostu

Bayçalı's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2012
sn.Aizoaceaefan sayfanızı büyük bir zevkle gezdim balkonunuzda bir dünya gizlemişsiniz kendi kendime mevla neler yaratmış dedim hiç görmediğim bitkileri sizin sayenizde görme şansım oldu ayrıca teşekkür ederim diyecek fazla birşeyyok azmin ve sevginin sonucu zor olanı başarmaktır bol çiçekli günler dilerim

Bayçalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 16:46   #1049
Ağaç Dostu

gizsu's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2011
Galeri: 8
Masallah ,ellerinize emeginize saglik..

gizsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2013, 17:16   #1050
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2013
Bir solukta sayfalar arasında gezdim,büyük emek ellerinize sağlık.

busraa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024