agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4914Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-10-2011, 07:34   #841
Ağaç Dostu

ankstel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN ayrıntılı açıklamanız ikilemi sonlanırdı

Sayın AizoaceaeFAN degerli bilgileriniz için tüm dostlar adına teşekkür ederim.
Birde herkes sizi merak ediyor.
Genelde Kaktüs sukkulent koleksiyoneri birbirlerini tanırlar çünkü toplumda bu tür hobi edinen rafine ve özel İnsanımız az.

Her şey gönlünüzce olsun

ankstel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2011, 07:45   #842
Ağaç Dostu

yener.T's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2010
Galeri: 16
Sayın AizoaceaeFAN Allah (C.C) gönlünüze göre versin.O kadar güzel çeşitler ve bir o kadar güzel çiçeklerle bizleri tanıştırıyorsunuz ki,bendekileri bir hiç oldukları kanısına kapılmaktayım.Bu görüntüler için teşekkür ederim.

yener.T Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 11:26   #843
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2009
Sayın Hatice Tarhan, teşekkür ederim sizlerinde eline yüreğine sağlık.

Sayın Vildan Sönmez çok sağolun. Şaşırtmaya devam edeceğim.

Sayın gülenmelek ziyaretiniz için teşekkürler, sağolun.

Sayın ankstel ben teşekkür ederim. Sayın ankstel ben Erzurum'dayım. Kaktüs ve sukulent toplantıları ve sohbetlerine katılamıyorum mesafeden ve işimden ötürü. Kısmet olursa ileride tanışırız ayrıca yolu buraya düşen bu bitkilere meraklı herkesle tanışmayı bende isterim. Siz ve diğer dostlarınıza saygı ve selamlar.

Sayın serilaaa çok sağolun, sizin de Allah(c.c) gönlünüze göre versin. İlginç bitki ve çiçeklerle sayfamda olmaya devam edeceğim. Takip eden herkese selamlar saygılar...

AizoaceaeFAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 15:36   #844
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi serilaaa Mesajı Göster
Sayın AizoaceaeFAN Allah (C.C) gönlünüze göre versin.O kadar güzel çeşitler ve bir o kadar güzel çiçeklerle bizleri tanıştırıyorsunuz ki,bendekileri bir hiç oldukları kanısına kapılmaktayım.Bu görüntüler için teşekkür ederim.
sayın Serilaaa,bu güzellikleri seyrederken sizi görmek isterdim.

nuray topcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 17:51   #845
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Galeri: 21
Henüz başa çıkabileceğimden emin olamadığım Pseudolithopslara bu kadar güzel baktığınız ve bu kadar güzel bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim. Ellerinize, emeklerinize, gönlünüze sağlık.

acemi25 beğendi.
PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2011, 21:52   #846
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Muhteşemler.Emeğinize sağlık.Bunlar uzaydan mı

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2011, 12:25   #847
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Hepside birbirinden güzel, Nazar değmesin inşaallah.

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2011, 14:11   #848
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-07-2011
Emeğinize sağlık. Bu kadar güzel bitkilere bir arada sahipsiniz. Çok merak ediyorum. Bu kadar çok çeşitle nasıl başa çıkıyorsunuz. Hepsinin bakımları ve sulama istekleri farklı, ne zaman suladım, ne zaman toprak değişimi yaptım, ne zaman ektim gibi birçok takip edilmesi gereken işler var. Allah sizlere kolaylık versin. Gerçekten çok emek isteyen, çok zahmetli ama inanıyorum ki bir o kadarda zevkli bir uğraş. Gerçekten sizi takdir etmek az kalır. İnsan bazen tıkanır ya, ne dese az gelir. İşte o durumdayım. Helal olsun diyorum. Emeklerinize sağlık.

zafer1326 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2011, 13:33   #849
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2011
Sayın AizoaceaeFAN
Selamlar bu siteye yeni katıldım. Tüm bitkileriniz özellikle yavru lithops’larınız çok güzel elinize emeğinize sağlık. Mümkünse bir konuda bilgi almak istiyorum.Tohumdan lithops yetiştiriken yapay gün ışığı kullandığınızı forumda okudum. Nasıl bir ışık kaynağı, kaç wattlık, ne kadar uzaklıkta ne kadar süre uyguluyorsunuz. Bilgi verirseniz sevinirim.

merdal36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2011, 08:22   #850
Ağaç Dostu

aburcuburs's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2011
sayın AizoaceaeFAN 1 haftalık lithops bakarım. bu sebeple genel lithops sayfasını okudum daha sonra sırsız toprak saksıya torf, kum ve dere kumu karıştırarak diktim.

Ama kalorifere çok yakın olduğundan 3 gün sonra dipten yumuşama başladı. şimdi kaloriferin yanmadığı ama sıcak bir odada aydınlık bir yere koydum. 4 tane lithops aynı saksıya yerleştirmiştim üzerilerine 1-2 yemek kaşığı su damlattım.

Sizce başka ne yapabilirim. Taner Beyden toprak almayı düşünüyorum fakat yeni değişim yaptım hem de zamansız o sebeple bahara kadar beklemeliyim diye düşünüyorum.

Ayrıca sırayla kaktüs sever üyelerin sayfalarına bakmaya başladım önce Bettyicim sonra siz Maşallah emeklerinize sağlık. Hayranlıktan nefesim kesildi ve tekrardan MAŞALLAH...

aburcuburs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2011, 17:25   #851
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Yalancı kayalar hem muhteşem hemde gerçek!!!! Güzellikleriyle, çiçekleriyle...

Emeklerinize sağlık sn AizoaceaeFAN, ellerinize, yüreğinize.. Teşekkürler bu güzellikleri tanıttığınız için. Lütfen bu güzelliklerle olun her zaman. Lütfen bu sayfalarda olun. Hem sizden öğreneceğimiz çok şey var hemde göreceğimiz daha nice güzellikler var. Selamlarımla

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2011, 00:27   #852
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Aman tanrımmmmm.. bunlar nedir böyle, gözlerim pörtledi gece gece.) Kaya mı, uzaylı yaratıklar mı ne, aklım durdu.

Emeğinizi ve sevginizi alkışlıyorum. Biraz da kıskanıyorum sanırım))

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2011, 10:47   #853
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Sayın PlentyPlant, siz başa çıkarsınız merak etmeyin. Lithopslardan 1 derece daha zor bakımları var. Lithopsları başarıyla yetiştirenler eminim bu bitkileri de yetiştirebilir. Çok nazlı ve çabuk çürüyen bitkiler ama yapıları ve çiçekleri muhteşem. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Sayın Oğuzhan, çok sağolun, bitkilerin bir kısmı uzak doğudan bir kısmı da avrupadan.

Sayın zafer1326, teşekkür ederim. Nadir bulunan ve özel bitkilerle uğraşmaya çalışıyorum. Binbir zorluk ve maddi külfetle elde ettiğim bitkilere tabii ki gözüm gibi bakıyorum. İnsan hobisinden dert yanmaz bende sıkılmadan usanmadan zevkle bunlarla uğraşıyorum. Hepsini takip etmek zor ama hepsi çiçek açıp gelişince bütün yorgunluğum keyfe dönüşüyor. Tekrar teşekkür ederim güzel duygularınız için.

Sayın merdal36, size de selamlar, Yapay güneş ışığını takviye olarak kullandım. Tamamen aydınlık fakat direkt güneş almayan bir yerde büyüttüm yavru lithopsları. Aksi halde günşten kavrulur giderler. Ben osram spot natura kullanıyorum, memnunum fakat çok dayanıklı değiller bir müddet sonra dökülüyorlar.

Sayın aburcuburs, lithops konu başlığı ve benim konu başlığımda epey bir yetiştirme bilgisi mevcut lithopslarla ilgili. Saksı mutlaka çok küçük olmalı. Toprak saksı iyi bir seçim fakat büyüklüğü önemli işte.
Aydınlık bir cam kenarında çok sıcak ve soğuk olmayan bir ortamda artık sulamayı tamamen keserek nisana kadar beklemelisiniz. Saksı değişimi ve toprak değişimi artık yapmayın ve lithopsu rahat bir uyku dönemine bırakın.
Yorumlarınız için teşekkür ederim

acemi25 beğendi.
Eski 20-11-2011, 10:49   #854
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Balkonumdaki 300'e yakın conophytum türünün yüzlerce çektiğim resimleri arasından Conophytum turrigerum'un muhteşem çiçekleriyle conophytumlara başlamak istedim. Henüz lithopslara geçemedim malesef. Balkonumdaki neredeyse tüm lithopslar açtı ve hepsinin resimlerini çektim. Daha conophytumları bir dosyada yeni toplayabildim. Lithopslar, conophytumların resimleri bitmeden malesef hazır olmayacaklar. Yaklaşık 300 resim conophytum yüklenmeyi bekliyor. Sözü uzatmadan o güzelim çiçekleriyle
Conophytum turrigerum..

Eklenen Resimler

Eski 20-11-2011, 10:50   #855
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Conophytum turrigerum..

Eklenen Resimler

Eski 20-11-2011, 15:19   #856
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-07-2011
Yaklaşık bir aydır yoktunuz sayın Aizoaceaefan. dönüşünüz muhteşem olmuş yine. Ellerinize sağlık.

zafer1326 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2011, 20:18   #857
Ağaç Dostu

umutyolcusu's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Galeri: 19
300 mü?Maşaallah,bekliyoruz devamını o zaman,ellerinize sağlık.Renkler harika!

umutyolcusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2011, 21:24   #858
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Sayın AizoaceaeFAN bu kadar bekletmeyin lütfen gözlerimiz yollarda kalıyor. Conophytum turrigerum ne kadar da güzel. Renkler harika.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 17:09   #859
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Offf offf offff da oooffffff. Ellerine sağlık kardeşim.
Hepsinede nazar değmesin. Güle güle büyüt.
Ne yaparsanız yapın, ne kadar güzel olursa olsun ben bunlara bulaşmıyacağım..

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2011, 21:52   #860
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Bir ooooof da benden, karşıki dağlar kendini korusun

Açıkça söylüyorum, sizde, Mustafa Bey'de ve Plantyplant'da bulunan bazı türleri internette bile görmedim daha önce. İyi ki varsınız.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2011, 22:04   #861
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Offf offff nazar değmesin.Maşallah.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2011, 20:49   #862
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-10-2010
lithops yetiştiriciliği

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AizoaceaeFAN Mesajı Göster
Conophytum turrigerum..
Merhaba
kaktüs ve lithopslarınız mükemmel .. Benimde Taner beyden aldığım 4 lithops var. ancak istediğim gibi bir gelişme olmadı. Sulamayı nasıl yapıyorsunuz. Bu aylarda sulamayı tamamen kesmek gerekiyor mu?
Selamlar..

neyzen06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2011, 00:25   #863
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2011
Sayın AizoaceaeFAN,
Kaktüslerinizi aheste aheste seyrederken ( aklıma ''erzurum çarşı pazar'' türküsü geldi)
Fakat sizin pazarınız bir başka pazar.
41 kere maşallah, hepsi, birbirinden güzel. En önemliside gerçekten değişik görmediğimiz türlerden var kolleksiyonunuzda.
Zevkli oldugunuz her halinizden belli oluyor.
Sizi izlemeye devam edeceğim. Zira keyif veren bir çalışmanız var.
Saygı ve Selamlarımla
Asuman

Manolya_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-12-2011, 23:45   #864
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Yeni Conophytumlar

Sayfamda yorum yapan herkese teşekkür ederim, zamanında cevap veremediğim için de hepinizden özür dilerim. Fırsat bulamadığımdan malesef aksattım sayfamı.

Sayın zafer1326, malesef zaman zaman siteye girme imkanım oluyor bu aralar. Siz ve diğer forum kullanıcılarının sayfalarından da uzak kaldım bir süredir. Zamanım oldukça tek tek hepsini gezeceğim. Daha resim çok ama fırsat bulamadığımdan ara ara yüklüyorum. Teşekkürler.

Sayın umutyolcusu evet 300 e yakın bir conophytum çeşitliliğim var. Her fırsatta artırma çabasındayım. Bütün ender bulunan türlerine sahibim şu anda.
Zamanla hepsini yüklerim inşaallah. Teşekkürler.

Sayın zenfree teşekkürler, yeni resimler yeni bitkilerle karşınızdayım.

Sayın mrmusti (Mustafa bey), teşekkürler, çok sağolun. Ben mesemblerle yakinen ilgilendiğimden kaktüslere oranla daha bir verim alıyorum. Siz bulaşırsanız ben size yardımcı olurum bu konuda. Çünkü bilirim ki bunu da çok iyi yetiştireceksinizdir.

Sayın Vildan Sönmez, çok teşekkür ederim. İyi ki sizler de varsınız.

Sayın Oğuzhan, teşekkürler.

Sayın neyzen06, teşekkür ederim. Lithopslarda sulama genel olarak kasım sonu biter nisan ortası yeniden başlar.

Sayın manolya teşekkür ederim yorumlarınız için. Çok naziksiniz. Sizler gibi sayfamı takip eden herkese selam ve sevgilerimle.

Yeni conophytum resimlerini sizlerle paylaşıyorum. Bitkilerin sayısı çok olduğundan ve çoğusu numaralandırma sistemiyle numaralandırıldığından bundan sonra ekleyeceğim conophytumların isimlerin yazmadan resimlerini yükleyeceğim. Çünkü isimlerini tek tek bulmak çok yorucu benim için.
Sizlerin, ismini sorduklarınızı cevaplarım elbette.

Keyifli seyirler...

Eklenen Resimler

Eski 17-12-2011, 23:46   #865
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

...

Eklenen Resimler

Eski 17-12-2011, 23:47   #866
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

.....

Eklenen Resimler

Eski 18-12-2011, 17:26   #867
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Harika bitkler. Keyifle izliyoruz. Teşekkürler.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2011, 19:42   #868
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Sayın AizoaceaeFAN Conophytum türleride harika görünüyor maşallah,yavaş yavaş bu türlerden edinmek artık luzümlü hale geldi.

şenol dalkıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-12-2011, 02:52   #869
Ağaç Dostu

sariefe's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Galeri: 7
Maşallah. Çok sağlıklılar. En sevdiğim bitkiler sağlıklı olanlar

sariefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2011, 20:55   #870
Ağaç Dostu

AizoaceaeFAN's Avatar

Sayın zenfree teşekkür ederim ziyaretiniz ve yorumunuz için. Devamı gelecek inşaallah resimlerin.
Sayın şenol dalkıran bence yetiştirmeyi denmelisiniz. Tüm kaktüs ve sukulentlerden daha çok zevk veriyorlar insana. Tüm Türkiye'ye bu bitkileri sevdirirsem çok mutlu olacağım. Özellikle de Lithops ve Conophytum ları. Bu konuda da çok iddialıyım, dünya çapında koleksiyonerlerin elinde olan conophytum ve lithopslara çok şükür sahibim. Tüm meraklı bitki severlere kapım açık gelip görebilirler.
Sayın sarıefe, tüm varlıklarda olduğu gibi bitkilerin de en güzeli sağlıklı olanları. Var gücümle onlara en sağlıklı ortamı sunmaya çalışıyorum. Fazladan ısıtma sağlıyorum ve elektrik harcıyorum. Hepsinin sağlıklı olması benide mutlu ediyor. Teşekkürler.

acemi25 beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024