agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni13Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-07-2010, 13:19   #91
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sevgili Ümit; çok üzüldüm çiçeklerin için. Kırıklıkların, kırgınlıkların için de. Aslında bir çoğumuz içimizde kırıklıklar saklamıyor muyuz zamana bırakarak. Hangimizin kırgınlıkları yok ki?

Bitkiler telafi edilir ümit, kırıklıklar da iz kalsa da geçer zamanla. Üzülme, sevgiler

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2010, 14:17   #92
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 Mesajı Göster
Sevğili umıt79, canım kardeşim bu kadar üzülme ama elde degil çocuğun gibi gördüğün bitkiler bir anda yok olunca insanın elinden birşeyler gelmemesi çok üzüyor.
Ama önemli olan senin sağlığın.
bitkileri yerine koyabilirsin ama sağlığını asla koyamazsın.
Küçük hanım efendiyi güle güle büyüt çiçeğinide görürsün inşallah.
Sevgiler.
Teşekkür ederim Sevim4 abla .En önemli unsurun ruhsal sağlığımızı korumak olduğunu düşünüyorum ki , gördüğüm hasta insan manzaraları bunu destekler nitelikte. Yoğun sıkıntılar insan bedeninde farklı rahatsızlıklarla günyüzüne çıkıyor.Bazen yürekte kapanmayan yaraların sonu bedenden yitirilen sıhhat oluyor, gelecekten ve umutlardan eksiltilen birer parça oluyor...

Samimi yüreğinize sağlık...Sizden gelenlerden birkaç sukulent çok iyi büyüdü .Hepsinin fotoğrafını çekememiştim .İlk fırsatta sizden gelenlerle Jezebel abladan gelenleri fotoğraflayacağım...

Jezebel Ablamdan gelenlerden birisi ki ben çok seviyorum ,bir küçüğüde bende var.
Name:  DSCI0823.jpg
Views: 517
Size:  36.0 KB
Name:  DSCI0824.jpg
Views: 507
Size:  33.4 KB

umıt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2011, 13:10   #93
Ağaç Dostu

DilSe's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2010
Talking Merhabalar

Bunlar da benim kaktüslerim.Yapma çiçeklerin bir zararı olmayacağını düşünerek bilinçsizce almıştım fakat okuyorum ve görüyorum ki ciddi sıkıntı yaratıyorlar.Özellikle asimetrik büyüme.Bir tanesi aşılı,kendi çiçeği.
Ben öncelikle türlerini öğrenmeyi çok isterim.
İlk resim,ilk aldığım zamanlarda çekildi.İkinci resimde görüldüğü gibi kaktüsümün dibe yakın kısımlarında büzülmeler oldu,ancak çok sulamadan olduğunu düşünmüyorum çünkü sert.
Bir kaktüsümü çok sulama nedeniyle kaybettiğim için tedbirliyim.Acaba az sulamada da böyle bir durum olur mu?

Eklenen Resimler

DilSe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
kaktüs, sukulent

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024