agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni434Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-03-2010, 22:09   #61
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Galeri: 66
Asuman abla muhteşem kaktüslerinAllah nazarlardan saklasın.Sanırım Taner beyden gelenler şu dönemde çiçek açmaya çalışacak.Şayet benim kilerde belirtiler yoğunlukta Stapelia hirsuta da tomurcuk büyüdü bu sıcaklarla açacak inşallah,Cralluma lutea da tomurcuk veya sürgün hazırlığında,Gymnocalycium baldianum da da tomurcuk diğerlerinde ise büyüme devam
Umarım en kısa sürede hepsi çiçeklenir

Fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2010, 03:55   #62
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2007
Galeri: 87
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Vildan Sönmez Mesajı Göster
Asuman Hanım, hepsi çok güzel.Taner Bey'den tomurcuklu ve hasarsız gelmeleri çok iyi. Benimkilerde bir tanesinde tomurcuk vardı, çok güzel de açtı, ama hepsi de iyi gelişmiş ve yavaş yavaş büyümeye devam ediyorlar. Steplialardan birinde minnacık bir şey geliyor. Sanki tomurcuk gibi ya da ben öyle olmasını istiyorum.
İnşallah tomurcuktur.. ) Dallanıp budaklanıyor da olabilir. Benimki ilk verdiği tomurcukların hepsini döktü. Çok üzülmüştüm. Fakat sonra bir verdi, pir verdi.. Açsın da inşallah fotoğraflarını da görelim sizinkinin.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Carlos_Cortes Mesajı Göster
Asuman Hanım bitkileriniz çok güzeller. Allah nazardan saklasın
Çok teşekkürler Carlos_Cortes, Hepimizinkini korusun Rabbim inşallah.. Bu arada sizin ağır ağır bizi meraklandırarak eklediğiniz kaktüsleriniz ve sukulentleriniz de hayran olunmayacak gibi değil. Siz de emek verdiğiniz çiçekleriniz de sağlıcakla kalın inşallah...

asumandilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2010, 03:57   #63
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Fatih Mesajı Göster
Asuman abla muhteşem kaktüslerinAllah nazarlardan saklasın.Sanırım Taner beyden gelenler şu dönemde çiçek açmaya çalışacak.Şayet benim kilerde belirtiler yoğunlukta Stapelia hirsuta da tomurcuk büyüdü bu sıcaklarla açacak inşallah,Cralluma lutea da tomurcuk veya sürgün hazırlığında,Gymnocalycium baldianum da da tomurcuk diğerlerinde ise büyüme devam
Umarım en kısa sürede hepsi çiçeklenir
İnşallah sevgili Fatih.. Her yer çiçek olsun.. Her yanımız çiçek dolsun..

Eski 13-04-2010, 13:38   #64
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2010
33 nolu mesajdaki kaktüsüm nihayet açtı.

Eklenen Resimler

a1919 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2010, 13:53   #65
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi a1919 Mesajı Göster
33 nolu mesajdaki kaktüsüm nihayet açtı.

Ne güzel haber. Doya doya izleyin. Benimki hala tomurcukta. Darısı benimkilerin de başına olsun inşallah. Sevincini sayfamda paylaştığın için çok teşekkürler sevgili a1919.

Eski 13-04-2010, 14:15   #66
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

20 gündür hergün kontrol ediyordum ne zaman açacak diye. Boyu kadar bir çiçek beklemiyordum doğrusu, muhteşem bişey. Sizinkiler de yakın zamanda açar inşallah fazla bekletmez sizi

Eski 13-04-2010, 14:58   #67
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi a1919 Mesajı Göster
20 gündür hergün kontrol ediyordum ne zaman açacak diye. Boyu kadar bir çiçek beklemiyordum doğrusu, muhteşem bişey. Sizinkiler de yakın zamanda açar inşallah fazla bekletmez sizi
AMİİNN..) İnşallah...

Eski 16-04-2010, 00:19   #68
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Malum kış olduğu için epeydir uğramadığım bir amca var evimize yakın bir yerde oturur. Onca zaman gider balkonunu ve çiçeklerini ziyaret ederim çiçeklerinin kalabalıklığından mıdır? Onu nasıl yapayım, bunu nasıl edeyim, ayyy bu da çok güzelmiş; adı ne bunun demekten, amcanın ismini sormak hiç aklıma gelmedi şimdi farkettim. Ne ayıp. Salı günü evin önünden geçerken baktım balkonda uğraşıyor, bastım zile. Ve her zamanki gibi 2 kaktüs, bir menekşe ve çok övdüğü, açmayan otu açtırır dediği 1 koca saksı dolusu toprak da yüklenerek eve döndüm. E paylaşmak şart oldu tabi.

Name:  balkon 011.jpg
Views: 3909
Size:  44.4 KB

Name:  balkon 003-1.jpg
Views: 3277
Size:  58.3 KB

Bu arada hala adını tam çözmüş olmadığım yılan kaktüsü ailesinden sandığım kaktüsümün üzerinde küçük turuncu hareketlenme gördüm. Turuncu küçük çiçekler açtığını biliyorum 2 ya da 3 sene önce bir tane vermişti. Eğer umduğum gibi bunlar da tomurcuklanma ise bu kez şenlik olacak kaktüsümün üzerinde. )

Name:  balkon 018.jpg
Views: 2349
Size:  53.7 KB

MKurtoglu ve _Esin_ beğendi.
Eski 16-04-2010, 00:29   #69
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Maşallah çiçeklerde geliyor sanırım Asuman Hanım mutlaka onları da paylaşın burdan..

oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2010, 00:39   #70
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Aminnn sevgili oki. İnşallah seninkiler de açar en kısa zamanda...

Toplantı dönüşü Zühreyle Eminönü'nden aldığımız miliciğimiz. ) Henüz çiçek açmayan ve renklerini çok merak ettiğim birini sevgili SDurul'un gönderdiği, 2 mili çeliğim de tutmuş durumda. Bir de sevgili skaraca'nın gönderdiği kırmızı olduğunu bildiğim ufaklık var tabi. )

Bana ev mili dolsa yine de yokmuş gibi geliyor.Önüne geçemiyorum bu çiçeğe düşkünlüğümün. Sanırım ciddi problemlerim var.

Name:  ist4 156.jpg
Views: 1619
Size:  45.3 KB

MKurtoglu, _Esin_ ve nergız beğendi.
Eski 16-04-2010, 00:50   #71
Ağaç Dostu

oki_1655's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Ah ah bende gelicektim o toplantıya işte....Hatta Zühre Hanıma mesaj atıp toplantıdan sonra Ümraniye deki çiçek pazarına nasıl giderim diye yol tarifi istemiştim.Nasıl kahroluyorum böyle görüp okudukça..

oki_1655 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2010, 00:51   #72
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Benden gelen de kırmızı açıyor, sevgili asumandilek.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2010, 00:56   #73
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oki_1655 Mesajı Göster
Ah ah bende gelicektim o toplantıya işte....Hatta Zühre Hanıma mesaj atıp toplantıdan sonra Ümraniye deki çiçek pazarına nasıl giderim diye yol tarifi istemiştim.Nasıl kahroluyorum böyle görüp okudukça..
Üzülme inşallah bidahaki toplantıda bir aksilik çıkmazsa buluşur. Bütün çiçekçileri gezeriz. )

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Benden gelen de kırmızı açıyor, sevgili asumandilek.

Çok teşekkürler Sevgi hanım. Bu mili bende başka bi yer taşıyor. Ne kadar teşekkür etsem az.

Eski 16-04-2010, 01:08   #74
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Güle güle büyüsün, inşallah yakın zamanda çiçeklerini de görürsünüz.Tuttuğuna sevindim.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2010, 06:42   #75
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Asumancım o harikalar ne öyle Kıskanmıyorum diyorum ya içim de gidiyor yani benim yaramazlara bakıyorum. Hadi açın diye nöbet tutacağım yaz boyu başlarında bu gidişle

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2010, 09:01   #76
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Asuman hanım,

Dün akşam 68 nolu mesajınızda son fotoğraftaki kaktüsünüzdeki tomurcuğu görünce, hemen sabah işyerine geldiğimde sizin o kaktüsten göndermiş olduğunuz çelikleri kontrol ettim. Hani belli mi olur! Üzerinde tomurcuğu ile gelir diye... Ancak yoktu. Ama eğer sizinki açarsa bu yıl, büyük ihtimal gönderdiğiniz çelikte tutar tutmaz tomurcuklanır. Çiçekli halini sayfanıza koyduğunuzda isimle ilgili araştırmayı yapabilirim. Cereus türü gibi görünüyor ama çiçeklendiğinde kesin bir belirleme yapmak mümkün olur sanırım.

Miliiye gelinci umarım tutar. Tutmazsa da aldığım yerde var. Üç tane de bende köklendirmeye çalıştığım var. Telafi edilir.

skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2010, 13:33   #77
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Gönderdiğim zaman benimkinde de hiç bir belirti yoktu zaten sevgili skaraca. Umarım benimki de sizinki de açar da izleriz doya doya. O aldığınız yerde sayemizde mili kalmayacak. En sonunda kardeşim al bunun hepsini git diyecekler size. Ay ne iyi olur.. )

Eski 16-04-2010, 23:02   #78
Ağaç Dostu

Zühre Demir's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
Galeri: 32
Asumanım, benimkinin çiçeği kırılmıştı ya, şimdi yeni açtı valla bi tane, bir de onu sopaya bağlayıp dikleştirdim, yamuk bir formu vardı ya. Çok mutluyum, en sonunda sağlıklı bir milii'm olacak.

Zühre Demir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2010, 00:18   #79
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir Mesajı Göster
Asumanım, benimkinin çiçeği kırılmıştı ya, şimdi yeni açtı valla bi tane, bir de onu sopaya bağlayıp dikleştirdim, yamuk bir formu vardı ya. Çok mutluyum, en sonunda sağlıklı bir milii'm olacak.

Benimki de tomurcuk vermişti bitane ama İstanbul - Adapazarı - Ereğli yolculuğu derken tomurcuk kurudu. Neyse altta bi çıkıntı vardı hatırlıyor musun hem üstten hem de o küçük dalcıktan yeni yaprak verdi. Çok sevindim. Tomurcuğa üzüntüm hafifledi biraz.

Eski 17-04-2010, 21:38   #80
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Asuman hanım kaktüsleriniz ve sukkulentleriniz çok güzel olmuş.Hespinin çiçeklerini de görmeniz dileğiyle ellerinize yüreğinize sağlık.

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2010, 03:59   #81
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cennetbahçesi Mesajı Göster
Asuman hanım kaktüsleriniz ve sukkulentleriniz çok güzel olmuş.Hespinin çiçeklerini de görmeniz dileğiyle ellerinize yüreğinize sağlık.
Teşekküler sevgili cennetbahçesi. Sizin de üye adınız gibi bir bahçeniz olsun inşallah.

Eski 26-04-2010, 01:03   #82
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Hiiiçç sevmem aşılı kaktüs diyen ben, sanırım geçen gece aşılı kaktüslerle ilgili başlıkta konuşulanlardan ve fotoğraflardan etkilenmiş olacağım ki, iki adet aşılı kaktüs aldım. Yani hala gözüme çok yabancı gelmelerine rağmen kaktüsün her çeşidi başımın tacıdır da diyorum şahsen. )

Name:  biz 063.jpg
Views: 1575
Size:  33.4 KB

sibelim ve _Esin_ beğendi.
Eski 26-04-2010, 08:27   #83
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Gerçekten hiç mi sevmediniz aşılıları?Bende farklı tür bulmak için yırtıyorum kendimi burda aşılılardanKoçtaşta aşılılar var diye haber aldım.Artık cumaya giderim sınavlar başladı malum
Ama hakikatten çok gezller.Soldan üçüncü Gymnocalycium mihanovich.Pembe tonlarında çiçekleri var.Şu anda benimki tomurcukta ençok çiçeğini merak ettiğim türlerimden.

Eski 26-04-2010, 19:01   #84
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Alıntı:
Gerçekten hiç mi sevmediniz aşılıları?Bende farklı tür bulmak için yırtıyorum kendimi burda aşılılardanKoçtaşta aşılılar var diye haber aldım.Artık cumaya giderim sınavlar başladı malum
Ama hakikatten çok gezller.Soldan üçüncü Gymnocalycium mihanovich.Pembe tonlarında çiçekleri var.Şu anda benimki tomurcukta ençok çiçeğini merak ettiğim türlerimden.
Sayın Fatih yakında aşılı kaktüslerimin resimlerini paylaşacağım makinenin tamirden gelmesini bekliyorum .İstediğin türler koçtaşta yoksa burdaki çiçekçilerde aşılı kaktüsler çok populer ,istediklerinden gönderebilirim.

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2010, 00:27   #85
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Bi şarkı vardı Fatih ben pek hatırlamıyorum ama sanki bi an içimde yankılandı tınısı. Eskidendi çoook eskiden. Yani aşılılar hiç cezbetmiyordu beni. Ama dedim ya " eskiden " ) Kaktüs olsun da, taştan olsun..

Alıntı:
Sayın Fatih yakında aşılı kaktüslerimin resimlerini paylaşacağım makinenin tamirden gelmesini bekliyorum .İstediğin türler koçtaşta yoksa burdaki çiçekçilerde aşılı kaktüsler çok populer ,istediklerinden gönderebilirim.
Ama ben şahit oldum şimdi bu alışverişe. Ne demiş büyüklerimiz; " Biri yer bir bakar, kıyamet ondan kopar. "

Eski 27-04-2010, 07:53   #86
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Hani erken inerdi karanlık
Hani yağmur yağardı inceden
Hani okuldan işten dönerken işıklar yanardı evlerde
Hani ay herkese gülümserken
Mevsimler kimseyi dinlemezken
Hani çocuklar gibi zaman nedir bilmezken
Hani herkes arkadaş
Hani oyunlar sürerken
Hani çerçeveler boş
Hani körkütük sarhoş gençliğimizde
Hani şarkılar bizi henüz bu kadar incitmezken
Eskidendi eskidendi çook eskiden

Ne iyi ettinizde hatırlattınız sayenizde tekrar dinledim Sezen'i

Eski 27-04-2010, 09:22   #87
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Asuman hanım,

Göndermiş olduğunuz euphorbia enopla (ilk mesaj dördüncü fotoğraftaki) ne yazık ki öldü. Oysa köklü idi. Tüm kaktüslerimi ektiğim şekilde ekim yapmıştım. Geçen hafta içerisinde gövdede toprak seviyesinin 1-2 cm üzerine çıkacak şekilde kararma gördüm. Bunun üzerine topraktan çıkartıp baktığımda toprağın 3 cm kadar altında gövdede yaralanma olduğunu, çürümenin buradan başladığını gördüm. Ana gövde iç kısımları tamamen karardığı için yan dallardan sağlam bölgeleri kesip, kurutmaya aldım. Ancak bu dallarıda kurtaramadım. Ayrıca üzerinde bulunan beyazlıklarda artmıştı.

Oysa köklü gelmesi nedeniyle sevinmiştim. Kısmet değilmiş. Diğerlerinde ise bir sorun yok. Özellikle ovatanın gelişimi çok iyi.

skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2010, 09:23   #88
Ağaç Dostu

Fatih's Avatar

Alıntı:
Teşekkür ederim.

Eski 27-04-2010, 12:00   #89
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi skaraca Mesajı Göster
Asuman hanım,

Göndermiş olduğunuz euphorbia enopla (ilk mesaj dördüncü fotoğraftaki) ne yazık ki öldü. Oysa köklü idi. Tüm kaktüslerimi ektiğim şekilde ekim yapmıştım. Geçen hafta içerisinde gövdede toprak seviyesinin 1-2 cm üzerine çıkacak şekilde kararma gördüm. Bunun üzerine topraktan çıkartıp baktığımda toprağın 3 cm kadar altında gövdede yaralanma olduğunu, çürümenin buradan başladığını gördüm. Ana gövde iç kısımları tamamen karardığı için yan dallardan sağlam bölgeleri kesip, kurutmaya aldım. Ancak bu dallarıda kurtaramadım. Ayrıca üzerinde bulunan beyazlıklarda artmıştı.

Oysa köklü gelmesi nedeniyle sevinmiştim. Kısmet değilmiş. Diğerlerinde ise bir sorun yok. Özellikle ovatanın gelişimi çok iyi.
Sevgili skaraca nasıl üzüldüm anlatamam. Köklü olduğu için ona bişey olmaz diye düşünmüştüm. Hatta ovatanın kökleneceğinden çok da umudum yoktu. Demek tam tersi oldu. Sağlık olsun. Bulabilirsek yenisini alırız. İstanbul'a gittiğimde özellikle bakacağım. Lütfen üzülmeyin. Diğerleri sağlıkla büyüsünler inşallah.

Eski 29-04-2010, 00:37   #90
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Galeri: 15
Asuman Hanım, Siteme çok sevdiğiniz Euphorbia milii' ler yüklenmiştir. Çeşitlerini görebilirsiniz.

mrmusti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024