agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni434Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-03-2010, 23:29   #31
Ağaç Dostu

dua-çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 15-06-2008
Kaktüslerinize bakıp bakıp doyamadım sayın asumandilek.Sormayın bende kaktüs delisiyim.Bakalım ne zamana kadar bu kaktüs hastalığı devam edecek.İyi günlerde büyütmeniz dileklerimle.

dua-çiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 10:09   #32
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi skaraca Mesajı Göster
İki nolu mesaj üçüncü fotoğrafta görünen yılbaşı çiçeği gibi görünse de, geçenlerde Hhatice hanımın bende bulunup, bulunmadığını sorduğu, ancak şu anda ismini hatırlayamadığım çiçek sanırım.
Burada sayın uyar11'in vermiş olduğu ayrıntılı bilgi var.

Çiçek ismi Rhipsalidopsis gaertneri ya da Hatiora gaertneri.

İsim bulma hakkı olarak ayırma yapıldığında bir-iki çeliğe talip olabilir miyim?

Düzenleyen skaraca : 26-03-2010 saat 11:49
skaraca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 10:24   #33
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2010
sizce bu kaktüsüm çiçek mi açacak

Eklenen Resimler

yeşilkolik beğendi.
a1919 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 11:21   #34
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Sayın a1919,

Fotoğraf net değil ancak çiçek tomurcuğuna benziyor. Gözünüz aydın. Darısı bizlere...

Eski 26-03-2010, 11:23   #35
Ağaç Dostu

a1919's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2010
Teşekkürler. Darısı tüm kaktüs severlere

a1919 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 11:29   #36
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2007
Galeri: 87
Alıntı:

Çiçek ismi Rhipsalidopsis gaertneri ya ya Hatiora gaertneri.

İsim bulma hakkı olarak ayırma yapıldığında bir-iki çeliğe talip olabilir miyim?

) Olur olur.. Olmaz mı sevgili skaraca bir kaç çelik hakettin. ) Bu isim işinde hiç iyi değilim ben. Onlara dilimin dönmediği için abuk subuk isimlerle sesleniyormuşum gibi geliyor. Kendimi rahatsız hissediyorum şahsen. )) Bana biri asuman değil de osman dese sinirlenirim yani. ( Laf aramızda ortaokulda böyle derdiler. )

asumandilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 11:37   #37
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartalpin Mesajı Göster
Sevgili asumandilek,

Sayfanızın giriş kısmındaki cümlelerinizi bir kaç defa haz duyarak okudum. Sonra dostlarınınızın resimlerini inceledim. Bu incelemede onların sağlık durumlarından sergileniş biçimine kadar detaya inerek onların içinde olup bitenleri görmeye çalıştım. Evet onlar bana dedilerki asıl "deli" biziz... Şaşırdınız mı öyle demelerine. Bakın anlatmaya çalışayım.

Deli sözcüğünün bizim kültürümüzde bir karşılığı daha vardır ki günlük hayatta pek doğru kullanılmamaktadır. Bu karşılk "MECZUP" dur. Ama basınımız bu kelimeyi gerçek anlamının dışında pazarlamaya çalışırlar.

Bu kelimenin karşılığı aslında "Cazibeye kapılmış", Çekiciliğe kapılmış" demektir. O cazibeye öyle bir kapılırki insan, önce kendisini yitirir çekilen noktanın içinde. kendisi yok olur geriye sadece cezbeden kalır.

Evet biz kaktüs aşıkları birer MECZUP halini yaşamaktayız. Onlarda kendimizi yitirip yok olur ve evreni "iyi-kötü" "güzel-çirkin" "soğuk - sıcak" gibi yorumlamayı bırakır, karşıtlık, ikilik, ya da çokluk halini siler, sadece o yokluk halini yaşarız. O yoklukta da "rüyanın ötesindeki" gerçeğimizi bulur onu soluklarız.

Cezbeden ister diken olsun ister çiçek hiç farketmez. en büyük şans cazibeye kapılıp Meczup olmaktır. Bu muhteşem AŞK tır..

Sizin kaktüsleriniz sizde kendilerini yok etmişler sizde onların cezibesine kapılarak onlarda yok olmak üzeresiniz. Ne güzel bir duygudur bu. Bunu yaşamayan bilmez takdir ise asla edemez.

Meczupluğunuz daim olsun. Yüreğinize sağlık olsun. Güneşiniz kaktüsleriniziniz üzerinden eksik olmasın...
Sevgiyle kalın
Sevgili Kartalpin; Bu sayfada muhteşem cümlelerinizin, his algılayışınızın ve fevkalade yorumlarınızın olması ne güzel.. Sizin dostlarınıza olan aşkınız onları anlatışınız mertebelerine erişmek nasip olsun inşallah hepimize. Duygularınız için sonsuz sevgiler....

Eski 26-03-2010, 11:40   #38
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice Mesajı Göster
Harika bir delidir birtanem benim çok güzeller senden alıyorlar güzelliklerini

Evet S karaca size sorduğum çiçek gerçekten yılbaşı çiçeğine çok benziyor,ben de ismini bulamadım. Mutlaka bilen arkadaşlarımız vardır yazarlar öğreniriz.

Annemm.. Değil midir ki aslolan, nasıl bakarsan öyle görür gözlerin...Güzel baktığın için güzel görüyorsun sen. Kalbinde senin gözlerin...

Eski 26-03-2010, 11:49   #39
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dua-çiçeği Mesajı Göster
Kaktüslerinize bakıp bakıp doyamadım sayın asumandilek.Sormayın bende kaktüs delisiyim.Bakalım ne zamana kadar bu kaktüs hastalığı devam edecek.İyi günlerde büyütmeniz dileklerimle.

Aslında bu forum sayfalarını gezene kadar yalnız olduğumu düşünüyordum.. Lakin burada gördük ki " kaktüs sevgisi" başka herşeyden farklı. Umarım yaşamınız boyunca bu muhteşem sevgiden mahrum kalmazsınız sevgili dua-çiçeği... Sağlıcakla kalın. Çok teşekkürler...

Eski 26-03-2010, 12:22   #40
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Madem ben balkonda idare edeceğim bir bahçem olana kadar bari kaktüslerimin bir bahçesi olsun demekten vazgeçmeyeceğimi anlayan sevgili eşim nihayet 2 yıldır balıkları için hazırladığı ama benim elimden ve dilimden kurtaramadığı akvaryumu sonunda özelime aldım. ) Ve kaktüslerimin bir bahçesi oldu.. Tabi keşke öngörüşüm daha iyi olsaydı. Zamanında akvaryumu daha büyük yapması için de biraz dil dökseymişim diye hayıflanıyorum şimdi.

Name:  32 305.jpg
Views: 2033
Size:  69.6 KB

Bu küçükler de Cemo'nun bahçeye her gittiğimde elime tutuşturduğu sevgi yavruları.. )

Name:  32 306.jpg
Views: 1906
Size:  70.7 KB

Vee elbette Hatice annemin güzeller güzeli kalanşosu..)

Name:  32 309.jpg
Views: 1937
Size:  62.7 KB

Bu fıstıkla iki yıldır birlikteyiz. Yavrularıyla muhteşem bir güzellik sergiliyor her yeni gün...

Name:  32 310.jpg
Views: 2006
Size:  65.6 KB

sibelim, MKurtoglu ve _Esin_ beğendi.
Eski 26-03-2010, 12:24   #41
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Ve gelelim Zühre'nin merakla beklediği birlikte sipariş ettiğimiz Taner Angay'ın serasından evimize taşınan güzellikler...

Name:  32 311.jpg
Views: 1988
Size:  70.7 KB

Name:  32 312.jpg
Views: 1990
Size:  58.9 KB

Name:  32 313.jpg
Views: 2017
Size:  54.0 KB

Name:  32 315.jpg
Views: 1924
Size:  67.4 KB

Name:  32 317.jpg
Views: 1926
Size:  72.6 KB

sibelim, MKurtoglu ve _Esin_ beğendi.
Eski 26-03-2010, 12:26   #42
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Name:  32 318.jpg
Views: 1905
Size:  57.6 KB

Name:  32 319.jpg
Views: 1911
Size:  60.4 KB

Name:  32 321.jpg
Views: 1930
Size:  45.8 KB

Name:  32 322.jpg
Views: 1937
Size:  65.9 KB

Eski 26-03-2010, 12:56   #43
Ağaç Dostu

günebakan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2008
Hepsi de biribirinden güzel sevgili Asuman kaktüs bahçesi harika olmuş güle güle büyüt

günebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 12:59   #44
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Asumancım akvaryumuna bayıldım çok güzel. Yeni güzellerini güle güle büyüt. Ben de biraz daha havalar açsın diye bekliyorum ne var ne yok ortaya dökeceğim artık Kıskandım mı ne

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 14:04   #45
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi günebakan Mesajı Göster
Hepsi de biribirinden güzel sevgili Asuman kaktüs bahçesi harika olmuş güle güle büyüt
Çok teşekkürler sevgili günebakan..

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim.K Mesajı Göster
Asumancım akvaryumuna bayıldım çok güzel. Yeni güzellerini güle güle büyüt. Ben de biraz daha havalar açsın diye bekliyorum ne var ne yok ortaya dökeceğim artık Kıskandım mı ne

Hocam ben sabırsızlıkla bekliyorum. Bi görelim de ona göre gelelim Hendeğe. Hani yanımızda saksı falan getirmek lazım olur diye.. )

Eski 26-03-2010, 16:33   #46
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Merhaba Asuman hanım,

Siz çelik sözü verin yeterki. Ben elinizdeki isimlerini bilmediğiniz kaktüslerin isimlerini bulur, size yazarım.

Hhatice hanım aynı kalonchoeden banada göndermişti. Şu anda üzerinde açmış dört çiçeği ve tomurcukları var.

Akvaryum düzenlemeniz çok güzel olmuş. Taner beyden gelenler ise maşallah hepsi tomurcukta. Benimkiler bir buçuk ay önce gelmişti ve tomurcuklar yoktu. Burada da tomurcuklanmaya fırsat bulamadılar henüz. Senecio Rowleyanusta çok güzel. İyi gelişmiş.

Sevgiyle büyütün...

Eski 26-03-2010, 17:11   #47
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Merhaba Asuman hanım,

Siz çelik sözü verin yeterki. Ben elinizdeki isimlerini bilmediğiniz kaktüslerin isimlerini bulur, size yazarım.

Hhatice hanım aynı kalonchoeden banada göndermişti. Şu anda üzerinde açmış dört çiçeği ve tomurcukları var.

Akvaryum düzenlemeniz çok güzel olmuş. Taner beyden gelenler ise maşallah hepsi tomurcukta. Benimkiler bir buçuk ay önce gelmişti ve tomurcuklar yoktu. Burada da tomurcuklanmaya fırsat bulamadılar henüz. Senecio Rowleyanusta çok güzel. İyi gelişmiş.

Sevgiyle büyütün...
Tamam o zaman anlaştık.. Çelikler benden isimler sizden. Ben hepsi bir yana tabi ama böyle sarkan ve karman çorman görünen dallı budaklı şeyleri pek severim. Düz, simetrik şeyler pek ilgimi çekmiyor nedense. O yüzden senecio gözbebeği olacak galiba.

Eski 26-03-2010, 18:35   #48
Ağaç Dostu

Zühre Demir's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2010
Galeri: 32
Allahımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Demek geldiiiiiiiiiii. Muhteşemler, kalp krizi geçirecektimmmmm. Güle güle büyüt bitanem. Lütfen bana her birinden çelik ayır, yoksa onları ayaklarımla ezerim. Bir dahaki gelişimde hiçbir şey bırakmam.

Zühre Demir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 18:40   #49
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zühre Demir Mesajı Göster
Allahımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Demek geldiiiiiiiiiii. Muhteşemler, kalp krizi geçirecektimmmmm. Güle güle büyüt bitanem. Lütfen bana her birinden çelik ayır, yoksa onları ayaklarımla ezerim. Bir dahaki gelişimde hiçbir şey bırakmam.

Hahahaha.. ) Sen gelne kadar hepsinin dikenleri büyürrrrrrrrrrrr. İstersen ez. Ayaklarına batar.. Falakaya çekerim o ayaklarını senin. Bitanem benim...

Eski 26-03-2010, 18:47   #50
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Orjinal Mesaj Sahibi skaraca

Çiçek ismi Rhipsalidopsis gaertneri ya ya Hatiora gaertneri.

Demek paskalya kaktüsüymüş
Canım kızım ne kadar güzel olmuş akvaryumun yeni kaktüslerin de çok güzeller şimdi yeni yerlerinin keyfini çıkarıyorlardır sen bıcır bıcır konuşuyorsundur onlarla ,birden ben de orada olmak istedim

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2010, 21:14   #51
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Kaktüslerinizin isimleri

Asuman hanım, kaktüslerinizden ilk anda isimlerini bulabildiklerim veya bildiklerim... Taner beyden gelenler isim etiketleri ile geliyorlar. Onlar için araştırmaya gerek yok.

1. mesaj 2 ve 4. fotoğraf ; Euphorbia Mammillaris

2. mesaj 2. fotoğraf (Arajman) ; arka solda yan duran Opuntia Erinacea v utahensis, onun sağındaki Opuntia Monocantha Monstruosa, arka en sağdaki Cylindropuntia subulata linkte 9. kaktüs, onun önünde bulunan beyaz dikenli Opuntia Microdasys Albata

2. mesaj 4. fotoğraf Aeonium Arboreum

3. mesaj 1. fotoğraf Crassula Collum

3. mesaj 3. fotoğraf stapelia, duvalia veya caralluma türü olabilir. Çiçeklerine göre tam ayrım yapılıyor. Çiçekli fotoğrafı varsa veya çiçek açmışsa arama motorlarından belirttiğim türlerin çiçekli fotoğraflarından tür belirlenebilir.

3. mesaj 5. fotoğraf : Sempervivum (kışın kar altında kalsa, donsa, 2 ay susuz kalsa bile birşey olmaz. Benimkiler tüm bunları yaşadı ondan biliyorum.)

4. Mesaj 1. fotoğraf : Opuntia Microdasys Albata

4. mesaj 4. fotoğraf : Çiçeklerinden ayırılabilir ama Sedum Palmeri ye benziyor.

5. mesaj 2. fotoğraf ; Graptopetalum Paraguayense

5. mesaj 5. fotoğraf Haworthia Fasciata

6. mesaj 1. fotoğraf : Mammillaria Prolifera

Şimdilik bu kadar. Zamanım olursa daha sonra diğerlerini de yazmaya çalışırım. Bu arada bazı türlerin birbirine çok benzediğini (Euphorbia gibi), ya da bazı sitelerde farklı isimlendirmeler olabildiğini belirtmek isterim.

Düzenleyen skaraca : 28-03-2010 saat 22:24 Neden: *'lı kelime
Eski 26-03-2010, 23:43   #52
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
A boo bayıldım bayıldım.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2010, 00:34   #53
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Skaraca, performansınızın hakkı çeliği aşacak galiba. Çok teşekkürler.. Bende çelik konusunda sizin kadar çaba göstereceğim emin olun. E artık adres de gönderin listenizi hazırlayıp, bende çalışmalara başlayayım...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sevim4 Mesajı Göster
A boo bayıldım bayıldım.
Sevim Hanım çok teşekkürler...

Eski 28-03-2010, 22:59   #54
Ağaç Dostu

lale76's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Sevgili asuman; şiirsel anlatımınla başlayan esprili sözlerle devam eden mesajlar, kaktüsler çok hoş. Kaktüs merakımız, deliliğimiz, hiç bitmesin. Kaktüs sevdalıları birbirini hiç yanlız bırakmıyor.
Kaktüs bahçesi de çok hoş olmuş. Sencio çok güzel.

lale76 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2010, 00:04   #55
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lale76 Mesajı Göster
Sevgili asuman; şiirsel anlatımınla başlayan esprili sözlerle devam eden mesajlar, kaktüsler çok hoş. Kaktüs merakımız, deliliğimiz, hiç bitmesin. Kaktüs sevdalıları birbirini hiç yanlız bırakmıyor.
Kaktüs bahçesi de çok hoş olmuş. Sencio çok güzel.

Teşekkürler Lale.. Ve aminnn.. ) Senecio'nun büyümesini istiyorum ben biran önce. Bu gece yatayım, yarın büyümüş olsa mesela. ) Ne güzel olurdu.

Eski 29-03-2010, 10:16   #56
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Ne yapsam ben de şiirsel bir anlatımla güzelliklerini mi anlatsam ya da besteler yapıp şarkılar mı söylesem

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2010, 17:03   #57
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Asuman hanım,

Rhipsalidopsis gaertneri ya da Hatiora gaertneri köklenmesi için suya konuldu. Diğer gönderdikleriniz toprakla buluştu. Crassula Ovata'da pamuklu bitler için fiziki temizlik ve şimdilik sıvı sabunla temizlik yapıldı. Pek o kadar bit yoktu. Şu anda da temiz görünüyor. Fotoğraflar ve gelişmeleri yakında sayfamda izleyebilirsiniz.

Eski 31-03-2010, 17:09   #58
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Alıntı:
Asuman hanım,

Rhipsalidopsis gaertneri ya da Hatiora gaertneri köklenmesi için suya konuldu. Diğer gönderdikleriniz toprakla buluştu. Crassula Ovata'da pamuklu bitler için fiziki temizlik ve şimdilik sıvı sabunla temizlik yapıldı. Pek o kadar bit yoktu. Şu anda da temiz görünüyor. Fotoğraflar ve gelişmeleri yakında sayfamda izleyebilirsiniz.
Oh oh maşallah. Keyiflenmişlerdir. İki günlük koli, poşet, çuval içinde yaptıkları yorucu yolculuktan sonra pek iyi gelmiştir bakımınız. Güzel günlerde büyütün inşallah..

Eski 31-03-2010, 22:21   #59
Ağaç Dostu

Vildan Sönmez's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2005
Galeri: 1126
Asuman Hanım, hepsi çok güzel.Taner Bey'den tomurcuklu ve hasarsız gelmeleri çok iyi. Benimkilerde bir tanesinde tomurcuk vardı, çok güzel de açtı, ama hepsi de iyi gelişmiş ve yavaş yavaş büyümeye devam ediyorlar. Steplialardan birinde minnacık bir şey geliyor. Sanki tomurcuk gibi ya da ben öyle olmasını istiyorum.

Vildan Sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2010, 22:32   #60
Ağaç Dostu

Carlos_Cortes's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2008
Galeri: 2
Asuman Hanım bitkileriniz çok güzeller. Allah nazardan saklasın

Carlos_Cortes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024