agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-01-2010, 16:15   #271
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Giriş Tarihi: 13-11-2009
Galeri: 39
Sayın kartalpin,

Daha önce kaktüs ve sukulentlerime ilişkin linki vermiştim ve ziyaretinizle beni onurlandırmıştınız. İki gün önce sayın berduray'ın göndermiş olduğu kaktüs ve sukulentler ile 20 ye yakın tür eklendi. Birkaç gün içinde sayfama yüklerim sanırım fotoğrafları. Paylaşmak isterim ama aynı fotoğrafların forumda birden fazla yerde yer almasına adminlerimiz ne der bilmiyorum.

Selam ve saygılarımla...

skaraca Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2010, 21:21   #272
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Davete icabet gerekmiş.

Sayın kartalpin ikinci kezdir beni davet ederek bu başlık altında kaktüslerimi görmek istediğini belirtiyor. Oysa ben ilk davetinde kaktüs ve sukulentlerimi sergilediğim sayfamın linkini vermiş ve kendileri ziyaret ederek beni onurlandırmıştı.

İkinci davetten sonra, bu davete icabet etmek ve en sevdiğim kaktüsümün fotoğrafını sizlerle paylaşmamın şart olduğunu düşündüm.

Eskişehir, Sarıcakaya ilçesinin ılıman iklimi, nar dahil bazı sıcak bölge meyvelerinin bu bölgede yetişmesine, seralarda değişik çiçek türlerinin satılmasına ve özellikle bahar aylarında bu satışların artmasına karşın, nedense kaktüs konusunda insanlar aynı sevgiyi göstermiyorlar. İki büyük alışveriş merkezine bir parti kaktüs geldi. Bir diğerinde ve küçük alışveriş merkezlerinde hiç yok. Çiçekçilerde ise birer kasa üzerleri sahte çiçeklerle sözde süslenmiş kaktüsler var. Olan kaktüsler ise diğer çiçeklere gösterilen saygı ve ilgiyi görmüyor. Diğer çiçekler albenileri artırılmak için spreylenip, bakım yapılırken kaktüsler evin üvey kızı misali bakımsız, metazori getirilmiş gibi bir köşede duruyor.

Bu kaktüsümü yaklaşık bir ay önce yeni çeşitler gelmiş olabilir mi diye gittiğim yapı markette gördüm. Daha öncede aynı markete gitmiş ve birkaç kaktüs almıştım. Ancak o zaman nedense bu kaktüs dikkatimi çekmemiş.

İkinci gidişimde bakımsız kaktüslerin arasında uzun ve dağınık dikenleri ile dikkatimi çekti. Sanki bulunduğu ortama uymuş, görüntüsü ile bakımsızlığı ve dağınıklığı vurguluyordu. Üzerinde silikonla yapıştırılmış sahte çiçeğin birisi düşmüş silikon lekeleri dikenleri üzerinde, diğeri ise düştü düşecek durumda idi. Dağınık yapısı ile bana da tereddütler yaşatmadı değil. Elime aldım, inceledim, geri koydum, başka birkaçına baktım. Ama başkasına baksamda elimdekilerden çok bu kaktüse bakıyordum. Bilemediğim bir şekilde beni kendisine çekiyordu. En sonunda kararımı vererek aldım ve üzerindeki sahte çiçeği daha kasaya gitmeden söktüm. Dikenlerine yapışmış silikonları mümkün olduğunca temizlemeye çalıştım. Halen dikenler üzerinde damlalar şeklinde silikon parçaları var. Dikenlerine zarar vermemek için temizlemiyorum.

Alıp eve geldikten sonra ise diğer kaktüslerimin arasından sivrilerek gözdem oldu. Şu anda ise işyerime götürdüm. Orada toprağını değiştirdim. Şu anda öğleden sonra saat 13.00 dan gün batımına kadar güneş gören pencere kenarında duruyor. Halinden oldukça memnun.

Kendileri halen nerede mi? İşte hemen aşağıda arz-ı endam etmekteler.

Name:  IMG 1000.jpg
Views: 806
Size:  66.1 KB

Gerçektende uzun, birbirine dolaşmış diken yapısı ile dağınıklığı ifade etmiyor mu sizcede...

Eski 07-01-2010, 21:35   #273
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

"Paylaşmak isterim ama aynı fotoğrafların forumda birden fazla yerde yer almasına adminlerimiz ne der bilmiyorum."

410 nolu mesajımda alıntıladığım sözleri yazmıştım. Meğer adminlerimiz zaten bu işin çözümünü bulmuşlar. Kaktüsümün fotoğrafını yüklemek istediğimde yüklemeyi kabul etmedi ve fotoğrafın daha önce yüklendiği uyarısını verdi. İsmini değiştirdim iki kez, yine aynı uyarı. Bir başka yöntem uyguladım (ki onu yazmayacağım burada) ancak o şekilde yükleyebildim fotoğrafı.

Bu arada forumdaki fotoğraf yarışmasından bahsetmek istiyorum. Her ay belirlenen bir konuda çekilen fotoğraflar sergileniyor, yapılan yorum sayısına ve juri seçimine göre ilk beşe giren fotoğraflar belirleniyor ve sonrasında forum üyelerinin oylarına sunuluyor. Geçen ayki yarışma konusu "Yerdeki Yapraklar" idi. İlk beşe giren fotoğraflar seçildi ve forum üyelerinin oylarına sunuldu. Bu aya özgü olarak ilk beşe giren fotoğraflardan ikisinin sahibi, daha önce birincilik ödülü aldıkları için oylamaya üç fotoğraf sunuldu. Oylama 12.01.2009 saat 19.42 de sona erecek.

Yerdeki Yapraklar [Aralık 2009] bu linkte sayfa üst kısmında oylama bölümü var. Sayfa alt kısmına doğru indikçe oylamaya sunulan fotoğrafları görebilir ve beğendiğinize oyunuzu kullanabilirsiniz. Fotoğrafların büyük halini görmek için üzerine tıklamak gerekiyor.

Hem çekim, hem seçim aşamasında harcanan emeklerin değerlendirilmesi için bu linki ziyaret etmeye davet ediyorum bu başlığa yazan arkadaşları.

Düzenleyen skaraca : 07-01-2010 saat 21:38 Neden: Yazı silme ve yeni yazı ekleme
Eski 07-01-2010, 21:54   #274
Ağaç Dostu

skaraca's Avatar

Sürpriz

Geçen hafta içerisinde "Kaktüs ve Sukulentlerim" başlıklı sayfayı güncellemiştim. Hafta sonu ise sürpriz bir mesaj aldım. Sayın berduray, göndermiş olduğu mesajında "Hepsi bu kadar mı? Çoğaltalım mı?" diye soruyordu. Böyle bir teklife hayır demek olmazdı! Kabul ettim ve salı günü sayın berduray'ın göndermiş olduğu kaktüs ve sukulentler bana ulaştı. Bir kısmı köklü, diğerleri köksüz veya yaprak olmak üzere 20 ayrı tür kaktüs ve sukulent. Dün ve bugün saksı temini ve dikim işlerini hallettim.

Bu arada sayın berduray'ın teklifi sonrasında yapmış olduğumuz yazışmalarda benim sayfamda aloe vera olarak belirttiğim sukulentin agave olduğunu ve kendisinin aloe vera gönderebileceğini söylemişti. Gelen sukulentlerden bir tanesini minik ve değişik yapısı ile aloe vera ya benzettim ve çok beğendiğimi kendisine ilettim. İletim üzerine yanıtında aloe vera göndermeyi unuttuğunu, gelenin başka bir cins olduğunu belirtti. Bende "Belki aloe vera yı göndermeyi unutmasaydınız, bu gelmezdi. İyi ki unutmuşsunuz" diye yanıtladım.

Gerçekten çok hoşuma giden bir sukulent. Yukarıdaki kaktüsümden sonra, sukulent olarak bendekiler içerisinde en çok beğendiğim.

Minik, minyon bir yapı, üzerinde beyazımsı-dikenimsi kabartılar ile çok güzel görünüyor. Ayrıca köklü ve kök bölgesinden çıkan büyük ihtimal çiçek olduğunu düşündüğüm bir sürgün. Gerçi söküm ve dikim sonucu yeni yer ve toprağa uyum aşaması nedeniyle bu sürgün gelişmeyebilir, ama ya gelişirse. Bekleyeceğim.

Kendileri aşağıda...

Name:  IMG_1134 2.jpg
Views: 856
Size:  69.2 KB

Sizce de güzel değil mi?

Düzenleyen skaraca : 07-01-2010 saat 22:00 Neden: Fotoğraf değişikliği
Eski 08-01-2010, 10:21   #275
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2009
Sn skaraca gerçekten çok güzel. Sevgili berduray sizinkinin aynısında bana da yollamıştı, bende çok seviyorum ve güzelliğini hayretle izliyorum hep. Sn kartalpin; hikayesiz resim paylaşmak, sizin sayfanızda biraz yavan kalır ama, bende yeni göz bebeğimi sizinle paylaşmak istedim Ama eşimin bunu ilk gördüğündeki yorumunu sizinle paylaşabilirim " aynı sana benziyor, her yöne ellerini uzatmış"

Eklenen Resimler

Düzenleyen cenan : 08-01-2010 saat 11:49
cenan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2010, 16:31   #276
Ağaç Dostu

İrem Erdinç's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2009
Post Cenan'a

Cenan, fotoğrafını paylaştığın muhteşem, hikaye paylaşmadın ama fotoğraf başlı başına şiir gibi maşallah. Eşinin benzetmesi çok hoş Yazını okumadan, resme ilk baktığımda ben de, Ahtapota benzetmiştim. Saksısı da; kırmızı, kenar ve dikenlere çok yakışmış. Ellerine sağlık.

Düzenleyen malina : 09-01-2010 saat 14:41 Neden: isteklerinizi forumun ilgili bölümünde belirtmeliniz.
İrem Erdinç Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2010, 23:01   #277
Ağaç Dostu

lale76's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Sevgili cenan kaküse bayıldım ben de.

lale76 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2010, 14:44   #278
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Bu bölüm kaktüsler ve öykülerine aittir.

Sadece fotoğraf yükleyeceksiniz kendi adınıza açtığınız bölümü, daha da iyisi galeriyi kullanmanız iyi olur...

Mesajların bir bölümünü ayrı başlık altına taşıdım.
Barçman / kaktüslerim

Kaktüs paylaşımı yapmaya başlayanların mesajlarını ise sildim. Bu amaçla oluşturulmuş forum bölümümüz bulunmaktadır.

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-01-2010, 22:53   #279
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2007
Teşekkür ederim, güzeldi anlatınız...

_Düş perisi_ olsun kaktüsünüzün adı....
Çok güzel ...Düş gibi, düşlerdeki peri gibi...
Hep güzel olsun düşleriniz.
Kalın sağlıcakla Kartalpin.

kırçiçekleri Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-01-2010, 23:11   #280
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Galeri: 1
Kendini nasılda gizlemiş . Ama güzelliği yinede farkediliyor...

Teşekkürler kartalpin , kaktüsünüz ve hikayesi çok güzeldi.

mel-i Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2010, 18:06   #281
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

Merhaba Mel-i,

Güzelliği gizinde bence de...
İnsanın eliyle dokunası geliyor.
Sevimli, afacan bi çocuğun saçlarını okşar gibi...

Düzenleyen kırçiçekleri : 11-01-2010 saat 18:11 Neden: sözcük yanlışlığını düzeltmek için
Eski 11-01-2010, 18:10   #282
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

İnsan, koşulsuz, nedensiz de sevebilir ya bazı zamanlar...
Ya da hiç sevebilmeyi düşlemediği varlığı bile sever ya bazen.
Ve kendi de şaşırır ya bu duruma... İşte öyle bişey benim yaşadıklarım,duyumsadıklarım.
Kaktüs sevmediğim, sevebileceğimi usumdan bile geçirmediğimdi.
_Oysa yeşili, çiçeği, ağacı severim ben.__
Taa ki Ağaçlar Sitesinde Kaktüsü Dostlarınca yakın, dostlarınca dost bilen, kaktüs sevdasını sözcüklere yükleyip yüreklere ulaştıran, hatta bu sevdayı bulaştıran Sayın Kartalpin'i dinleyinceye dek...
Geçenlerde yürüyüş yaparken, komşuma _ Kaktüs edinip, onları sevgi ile çoğaltmak isteğimden söz etmiştim. İzmir'e gidip dönen komşum, gelir gelmez seslendi bana...
Gittim, güleryüzü ile pembe tülle sarılmış, parlak boncuklarla bağlanmış,beyaz küçümen bi saksı uzattı bana.
Saksının toprağına kağıt bi şemsiye batırılmıştı...
__Nedir bu? demeye kalmadı, komşum yüzünde kocaman bi gülümsemeyle;
__Hani kaktüs alıp, bakmak istiyorum demiştin ya...
__Evet
__Benim küçük kıza anlatmıştım gidince, O da bu kaktüsü sana yolladı...
Nasıl sevindiğimi, şaşırdığımı bilseniz.
Aborjinlerin yakarısı kadar uzun ve yürekten dileklerimle teşekkür ettim, kucağımdaki yeni doğan bi bebekmiş gibi sarılıp koşar adım geldim eve...
Sonra ne mi oldu?
Bir gün şöyle başını okşamak geldi içimden, usulca dokundum başına...
Aaaa!!! o da ne kaktüs bebek yan yattı toprağa... İçimde bir acı , bi buruklukla kalakaldım.
Yavrucuğum, saksıdaki kaktüsü öyle çok sulamış ki... Erimiş kaktüsün toprağa tutunacak ayakları, elleri...
Sonra koştum bi büyük yapı markete dört kaktüs, bir yılbaşı çiçeğini kucaklayıp içimdeki burukluğu sevinçle değiştirdim...
Şimdi dört bebek kaktüsümle mutlu yaşıyoruz.
Umarım çocuk olurlar, genç olurlar, anne olup yavrulanırlar, çiçeklenir, umut olurlar ...

Düzenleyen kırçiçekleri : 12-01-2010 saat 18:03 Neden: yazım hatasını düzeltmek
Eski 11-01-2010, 23:25   #283
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Sevgili Kırçiçekleri...

Sevgiyle bakınca herşey ne kadarda güzel değilmi ???

Kaktüslerle tanışmanızın hikayesini çok güzel anlatmışsınız , bence altına bir fotograf eklemelisiniz.
Ve duygularınızı çok güzel ifade etmişsinizki , etkilenmemek imkansız.

Aramızda kalsın ; Kaktüs sevdasını banada bulaştıran Kartalpin 'in hikaye ve kaktüsleri oldu..

Sevgilerimle..

Eski 12-01-2010, 07:37   #284
Ağaç Dostu

Barçman's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2009
Galeri: 3
Sn kartalpin lütfen öyküleriyle kaktüslerinizi bizimle paylaşmaya devam edin
Yanlış anlama için sizden özür diliyorum
Benim kaktüslerimin hikayeleri içinde gizli Bunu sizin duyumsadığınızı biliyorum
İşte içinde hüzün ve özlem olan çok sevdiğim kaktüslerimden biri
Adıda Özlem

Eklenen Resimler

Barçman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-01-2010, 07:44   #285
Ağaç Dostu

İrem Erdinç's Avatar

Kartalpin'in isteği üzerine paylaşılmıştır

Yazınızı okumadan önce 59. Kaktüsün fotoğrafına baktım. Bende nasıl bir çağrışım yapacak diye. “Kırçıl ve bulanık” diye düşündüm. Bulanıklığın ise fotoğraf kalitesiyle kesinlikle bir alakası yok.

Sonra hikayeye başladım, okurken; kah gülümsedim, kah yüzüm asıldı. Hikayenin bütünü ise hüzünlendirdi beni. En etkilendiğim nokta ise, karşıma mükemmel bir tablo koymuştunuz, sanki sizi izliyormuşum gibi oldum. “Gölet, suyun sakinleştiriciliği, ördekler, ağaçlar, çim, rüzgar, koku ve bankta oturan adam, yanında kaktüsü” , Hikayenin bana hissettirdiği ise; belki ne sizin anlatmak istediğiniz gibi, ne de bir başka site sakininin; kırçiçekleri’nin, mel-i’nin vs. anladığı gibi olmadı? Kişiye göre elbette ki farklı algılar yaşadık. İremce; ‘Acı’ hissettim o hikayede, ‘gelip – geçici’.

Ve Oruç Oruoba’nın sözleri geldi eşzamanlı:

"Kimlerden acı çekeriz ve kimlere acı veririz? Aldırmadığımız, boş verebildiğimiz, bizim için önemsiz insanların yaptıkları bize acı vermez!!! Birisine acı verecek bir şey yapmak için, ona önem vermemiz gerekir!! Yoksa, işte, aldırmayız, boş veririz"….. Demek; ancak sevdiğimize ve sevene verebiliriz ACIYI."

Sonra balık burcu olduğunuzu hatırladım, hayalci ve kelimelere hakimiyetinin fazla oluşu ile. Burçlarla da aramın iyi olduğu düşünülmesin, tamamen kulak dolgunluğu ve ötesinde pek çok arkadaşımın balık burcu oluşu. ‘Gelip -geçici’ diye söylemim tamamen o sebeple.

“Benimle bankta oturan kaktüsümle tanıştırayım sizi .. Aşağıda... ismi mi?.... İsmi artık sadece ve sadece 59. Kaktüs...” demişsiniz ya, herkeste bir isim bulma hevesi yaşattırdı galiba. Halbuki ismi bizden saklı

59. kaktüsünüzle birlikte nice yitip gitmeyecek dostluklarla dolu zamanlar diliyorum.

Düzenleyen İrem Erdinç : 12-01-2010 saat 07:47 Neden: Karakter değişikliği
Eski 12-01-2010, 17:58   #286
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

“Benimle bankta oturan kaktüsümle tanıştırayım sizi .. Aşağıda... ismi mi?.... İsmi artık sadece ve sadece 59. Kaktüs...” demişsiniz ya, herkeste bir isim bulma hevesi yaşattırdı galiba. Halbuki ismi bizden saklı

59. kaktüsünüzle birlikte nice yitip gitmeyecek dostluklarla dolu zamanlar diliyorum.[/QUOTE]

Merhaba İrem Erdinç,

Kaktüs Sevdalısı Kartalpin'in kaktüsüne ad vermek hevesimden değildi Ona_ Düş perisi_ demem.
Katüsün adı, onu sevip, bakan emek veren Kartalpin'e aittir.
Benim ne haddime...
Yalnızca ben o adı yakıştırdım uzaktan, resmine bakıp.

Kalın sağlıcakla.

Eski 13-01-2010, 09:09   #287
Ağaç Dostu

İrem Erdinç's Avatar

KIRÇİÇEKLERİ'ne

Sevgili KIRÇİÇEKLERİ;

Haddimi aşan bir söz söylemişim, özür dilerim. İnan ki kötü niyetli olarak kurmamıştım o cümleyi.

Tekrar tekrar özür dilerim.

Siz de sağlıcakla kalın.

Eski 14-01-2010, 13:57   #288
Ağaç Dostu

kırçiçekleri's Avatar

Merhaba İrem,

Hani sözlerinize birazcık alınmış olsam da size kırgın değilim.
Sevgili Kartalpin'e de kaktüsüne ad vermek hevesi ile yazmadığımı açıklamak istedim biraz da...
Kalın sağlıcakla, sevgiyle, Sevgili İrem.

Eski 14-01-2010, 14:15   #289
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

İşte bu sayfalara yakışan DOSTLUK budur.
Herkesi kutluyorum Sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

Eski 18-01-2010, 14:02   #290
Ağaç Dostu

İrem Erdinç's Avatar

Kaktüsüm Behzat Ç.

Polisiye tarzı kitapları okumayı severim en çok. Ahmet Ümit’in dediği gibi “Riske girmeden gerilimi yaşattığı” için. Beğendiğim yazarların da tüm serilerini okur, bu serilerin başkahramanını da kendi kahramanım yaparım. (Örnek Behzat Ç.) Sonra; kendimi şımartmanın en kolay yolu ve sevdiğim yanım, kendime hediyeler alır, bir güzelde özenle paketler yaptırırım... (Belki bir gün kendime aldığım hediyenin, hediye paketinin içine not bile yazarım ) Aşağıdaki kitaplarda İrem’in İrem’e hediyesidir
Ankara Dipnot Kitapevinde Polisiye sütununda; alsam alsam ne alsam diye araştırma, gözlemleme yaparken, yanıma gelen bir bey “Şiddetle tavsiye ediyorum” dedi ve elime tutuşturdu kitabı. “Her temas bir iz bırakır” isimli kitabın kapağında ilgimi çeken ise “Bir AnKara Polisiyesi” yazıyor olması. “Şiddetle tavsiye” edilmeseydi bile alınırdı. Ankaralı olmanın heyecan ve gururu kabardı içimde Evime varıp hemen okumaya başladım ve kitabı bir yudumda içimi acıta acıta içtim resmen. Kitabın sonu gözyaşını engellemek isteyenleri bile çaresiz bırakır derecede hazindi.
Birinci kitabın bitiminden sonra elimde kalan hüzün, merak ve tabii ki yazarın başarısı gidip ikinci “Son Hafriyat” kitabını almaya sebeptir. Behzat Ç.ye ne olduğunun merakı ile onu da bir çırpıda okumaya başladım. Kah gülerek, kah gözpınarlarım dolu olarak okudum. Behzat Ç. birinci kitapta öyle büyük bir acı çekiyor ki, ikinci kitapta; ağzını bıçak açmıyor, tek bir laf çıkmıyor ağzından. El işaretleriyle, çehresiyle, suskunluklarla anlatıyor anlatacağını. İşte bu durum beni çok etkiledi.
Kaktüsüm Behzat Ç ile tanışmam ise; arkadaşımın gözünü şenlendiren ve İrem’i mutlu eder düşüncesi eşliğinde hediye edilen kaktüsümde, üzerine silikonla kuru çiçek yapıştırılmış, gelecek yaşantısı hiçe sayılmıştı. İlk işim silikonları temizlemek oldu. Ama yavrucak, benim beceriksizliğim mi, sıcak silikonun yok ettiği ölü kısımlardan mı bilmiyorum acınası halde Fotoğraftaki kaktüsüm bana, her baktığımda Behzat Ç’yi hatırlatıyor. Nasıl Komiser Behzat Ç’ye karşı acıma duygumu atamıyorsam, bu kaktüsüme karşı da atamıyorum bir türlü. Aslında onu o haliyle seviyorum. Kaktüsüm bana; kire pisliğe batmış bir dünyada para getiren her yol mubahtır söylemini yaşayan insanların varlığını hatırlatıyor. Behzat isminin anlamı ayrı yakışıyor “Soyu sopu temiz, doğuştan iyi, temiz kimse” demek. Kaktüsümü kişileştirmekte de haksız değilim, böylesi kişilere insan diyorsak, kaktüsüm onlardan daha insan.
Kaktüsüm de aynı Behzat Ç. gibi suskunlukla anlatıyor anlatmak istediğini.

Eklenen Resimler

Eski 20-01-2010, 19:45   #291
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın kartalpin hikayelerinizi ilgiyle izliyorum. "Kaktüslerim uzakta olan bir dostumun hasretini çağrıştırır." Bazen de herşey, her şarkı, her söz, çiçekler, kuşlar, bulutlar, ağaçlar,aklınıza gelen her nesne ve obje, uzakta olan değil de ta uzakta olan ve de canınızın bir parçasının hasretini çağrıştırıyor.
Sizden, İrem Erdinç'den, kır çiçeklerinden yazılarınızın devamını bekliyoruz.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2010, 14:15   #292
Ağaç Dostu

İrem Erdinç's Avatar

Geçmiş olsun

Sevgili Kartalpin;

Geçmiş olsun
Acil şifalar diliyorum.

Hasta ve halsizken bile, yazıma cevap vermişsiniz. Çok teşekkür ederim.

Bu sayfa sizin kaktüs ve hikayelerinizle, velhasılı kelam varlığınızla güzel oluyor.

Kendinize dikkat edin lütfen!

Eski 22-01-2010, 17:51   #293
Ağaç Dostu

diver_bird's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2007
Galeri: 19
Smile

Merhaba Sevgili Kartalpin
Bu kaktüslere güzel demek şöyle dursun muhteşem ötesi görüntüleri var.
Hele 12. kaktüs ba, kartopunun öpücüğü ve 52. kaktüsünüze bayıldım. Ne hoş şeyler. Eminim sevginiz onları bu kadar güzel kılıyor.
Benim sadece bir kaktüsüm var. Aldığımda minik çiçekleri vardı kaç yıl oldu hala bi gelişme yok hertarafından fışkırdı. ufacık bir çiçek verdi büyür diye bekliyorum. Sanırım ağır büyüyecek. Szidekileri gördükten sonra olay bitti bende.
Bunlardan paylaşmayı düşündüğünüz yok mu hiç

diver_bird Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2010, 17:56   #294
Ağaç Dostu

diver_bird's Avatar

Kaktüslerinizle birlikte yazdığınız yazılarıda okudum.
Uzak geçmişlere götürüyor insanı.
Ne hoş ve sevgi yüklü yazılar.
Okuyunca bende kaktüsüme çok sevdiğim fakat 14-15 yaşlarında kaybettiğim (vefat eden) bir arkadaşım geldi aklıma, kaktüsüme onun adını vermeyi düşündüm...

Bir kelebek misali ömür dediğin ha yaşadım ha yaşıyorum derken bitiveriyor.
İpek böceği gibi hassas yürekler yorucu hayatın içinde kömürleşiyor.

Eski 24-01-2010, 17:14   #295
Ağaç Dostu

diver_bird's Avatar

İşte benim kaktüsüm

Eklenen Resimler

Eski 24-01-2010, 17:16   #296
Ağaç Dostu

diver_bird's Avatar

İkinci resmide sağ üst köşede minik çiçeği var. Resim yükleyince çizgiyle işaret konulabiliyor sanırım fakat ben beceremedim. İlk kez resim yüklüyorum.
Öğrenicemmm

Eski 25-01-2010, 08:45   #297
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-01-2010
Merhaba hepinize
Uzun zamandır sessizce sizleri okuyorum.
Kaktüslerinizi, öykülerini ve onlara yüklediğiniz değerleri...
Hepinizin kaktüslerini teker teker biliyorum
Okumak zevk veriyor, kimi zaman düşündürüyor...
Yazdıklarınızı küçümsemeyin...beni önce bir kaktüs sever yaptınız..sonra da kaktüsün kendisi
Ve sayenizde benim de bir kaktüsüm oldu...

Bir kaktüsle yaşamak hiç de zor değilmiş...
Kendisine çok kolay alışırsınız çünkü kolaydır, sizi yormaz..
Kaktüs için kolay mıdır acaba kaktüs olmak?

Her varlık kendi fıtratı üzerinedir diye düşünüp en kolayı onun için kaktüs olmaktır diyebilirim
Peki o zaman şöyle sorayım...insan için kolay mıdır insan olmak?
Cevabını biliyor iseniz sorumun özünü anlamışsınızdır!

Sorunsuz bir kaktüs.. nazlanmayan, sadece gerektiği kadar yaşamsal ihtiyaçları olan...
O zaman ne oluyor biliyor musunuz? Sizin ihtiyaçlarınız ön plana çıkıyor...

Bir zamanlar bir dostum beni bir kaktüsüne benzetmişti...
Onun ilgisi ile kaktüse dönüştüm bende...
Ama o sadece açan çiçeğimi sevdi, dikenlerimden onu hep esirgemeye çalıştım ta ki bana hoyratça davranıp dikenlerimi kendi arzusuna göre şekillendirmeye çalışana kadar...
Çünkü çiçeğimi çok sevmişti ama ben bir bütündüm...
Cemalimle ve celalimle...

Dikenlerim önce ellerine sonra da kalbine battı...
Ve kalbinde batılı olan dikenim kırıldı...

Bir kaktüsün dikeni kırılınca ne hisseder bilir misiniz?
Hiç kaktüsünüz bunu size söyledi mi?

Hayat onu yeniler...
Her seferinde yeniler...
Dikenlerinden hiç kurtulamaz, istese de çünkü başka bir seçeneği yoktur, çünkü o dayanaklı ve sıradan kaktüs aslında çok kırılgandır...
Ona bakıp suyunu veren elden bile daha kırılgan...
Çünkü onu seven, kendisi için sevmiştir..Nefsiyle sevmiştir o yüzden çiçeğini hep görmek istemiştir...
Sevgisinin ilahi olduğunu düşündüğü her anda aslında bilir..
Korkaktır çünkü, korkuları ona hatırlatır...kendi için sevdiğini...
Oysa kaktüs yenilenmiştir..çiçeğini sumaya...
İstediği sadece biraz sabırdır...

Kırılganlık sadece insana mahsus değildir..
Kaktüsünüzde kırılır..
Yaşam pınarları kendisini besleyemez...
Bir kaktüs tohumunun, kaktüs tohumuyla beslendiği vaki değildir...
Su, su ile beslenemez...
Ancak sevgi, sevgiyle beslenir...
O da eğer gerçek sevgi ise...

Yaşam pınarı sandığınız her ne olursa olsun kendisini beslemekten acizdir.
O sadece sizi besler...siz de onu besleyesiniz diye...
Kaktüs sevmek kolaydır, ama kaktüsle özdeşleşmek...kaktüs için kolay ama kaktüs seven için bilinmezdir!

Tüm kaktüs sevenlere,
Kaktüsünüz size dost ise,
Bu dostluk hiç bitmez

Siyah Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-01-2010, 09:03   #298
Ağaçsever

Ben kim miyim

Eklenen Resimler

Eski 25-01-2010, 09:04   #299
Ağaçsever

selmaa's Avatar

Giriş Tarihi: 09-04-2009
Bu güne kadar yazılanları okudum sadece. Ben hiç sevmezdim Kaktüsleri ama sayenizde hayranı oldum hepsinin. Henüz bir tane bile edinemedim ancak, Sayın Taba bu yazdıklarınız beni çok etkiledi içten ve samimi. Hoşçakalın.

selmaa Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-01-2010, 09:12   #300
Ağaçsever

Çok teşekkür ederin selmaa
Beni utandırdınız...

Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024