agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Üyelerin Kaktüs ve Sukulentleri
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-04-2009, 20:04   #121
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Sevgiyle dokunulan birşeyden, karşılık almamak mümkün mü?, siz de karşılığını almışsınız, sizin verdiğiniz sevgi ile adeta havai fişeğe dönmüş.

berduray Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-04-2009, 23:47   #122
Ağaç Dostu

Mermaid's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Galeri: 4
Merhaba, Allah rahmet eylesin dostunuza ve tüm kaybetiklerinize ve kaybettiklerimize...
Sanırım ölümün en acı yanı özlem. Acıya alışıyor insan ama özlem o gitgide büyüyor içinde insanın. Hiç bir umudun olmadığı bir özlem bu, sadece anılar var hatırlanan.
Geride güzel anılar bırakabildiysek hatırlanacak ne mutlu bize,
Sanırım en güzeli sizin de dediğiniz gibi yeni bir hayatta yaşatmak kaybettiklerimizi
Kimbilir belki duyarlar seslerimizi.......

Mermaid Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-04-2009, 12:47   #123
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Galeri: 12
Bir çoğumuzun ya da yakınlarımızın başımıza gelmiyor mu bu durum? Ne kadar acı verici bir süreç, insan sağlıklıyken her anı işte bu nedenle dolu dolu yaşamalı bence.Hissettiklerinizi, arkadaşınızın yerine kendinizi koyarak o kadar güzel satırlara dökmüşsünüz ki hakikaten üzülerek okudum. Acınızı ve üzüntünüzü paylaşıyorum. Size sabırlar diliyorum. Başınız sağolsun.

Düzenleyen selenn : 20-06-2009 saat 23:56 Neden: imla hatası
selenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-04-2009, 14:12   #124
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Galeri: 1
Hayat böyle ; hiçbirşey tastamam olmuyor...
Sayın mermaid güzel dile getirmiş. Hepimizin hayatında imkansıza özlem vardır.
Sayın kartalpine, değerli dostunun ailesi ve tanıdığı herkese metanet ve sabır diliyorum.

mel-i Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-04-2009, 08:43   #125
Yeni Üye

turkuazmavisi's Avatar

Giriş Tarihi: 27-02-2008
Bir çiçek bu kadar mı güzel açar dedirtircesine....

turkuazmavisi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-04-2009, 18:21   #126
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Gösterdiğiniz ilgi ve sevginin buselerini toplama zamanı...
Kaktüsleriniz çiçek verme yarışına girmişler gibi görünüyor. Ne mutlu size ...
Bizde hayranlık ile seyrediyoruz.

Eski 27-04-2009, 19:23   #127
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Tarihin mistik kokusunu getirdi bize ''Bedrettin'' .
Hoşgeldin.
Ellerinize sağlık...

Eski 04-05-2009, 16:18   #128
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Birinci kaktüs

Merhaba,
Zaman çabuk geçiyor , yaklaşık dokuz ay olmuş ağaçlar net üyeliğim. Burada güzel örneklerini gördükten sonra bendede başladı bir kaktüs sevdası... Son dört aydırda gittiğim her marketten, gördüğüm her seradan bir kaktüs toplamak ile sürüyor.
Henüz hiçbirinin taşıdığı isimleri ve kişilikleri yok. Yalnızca birinin benim için bir anlamı var, sizlerle onu paylaşmak istedim.

Başlarkende söylemiştim ya hayat kısa ve zaman akıp gidiyor. Kendisini bu zaman sürecinde unutanlar vardır belki benim gibi , sonra kendim için ne yapıyorum diye sorduğunda ; bir süre sessiz kalıp aman işte yapıyoruz birşeyler deyip devam ederiz. Ve bir gün benim için manevi değeri olan bir şans yakaladım. Zaman ve koşullar ne olursa olsun kendim için birşeyler yapma zamanı olduğunu düşündüm. O günü gizemli ruhumunda duaları ile müthiş bir enerji ile bitirdim. Dönüşte markette kaktüsler arasında bu kaktüsümü gördüm. Bir an bana o günü anlatmıştı.

Gövdesinde martının kanadını anımsatan bir sürü yaprağı vardı sanki bıraksanız uçacak gibi...
Ve ben o gün bütün martıları uçurmuştum gökyüzüne.
Adı "özgür kaktüs", istediği zaman herşeyi yapabilir.

Name:  IMG_0002.JPG
Views: 1110
Size:  67.3 KB

Benim yazım küçük bir deneme idi. Bu konunun üstadı sayın kartalpin gibi güzel ifade etmek kolay değil .Kendisine ve okuyan herkese
Saygı ve sevgilerimle...

Eski 05-05-2009, 15:58   #129
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Bu sayfalarda hiç yalnız değildiniz biz size okuyarak eşlik ediyorduk. Bundan sonrada eminim yalnız kalmayız...
Yaşayıp ,hissetiğim birşeyler paylaşmak istedim ve sayın kartalpin öyle bir betimlemişki benim yazdıklarımı hayran kaldım.
Bu kocaman yüreğiniz için ben size teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Eski 07-05-2009, 10:48   #130
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Galeri: 93
Birinci kaktüsüm

Gerçekten ilk aldığım ve diğerlerinden önce çiçek açarak balkonumuzu, gözümüzü ve gönlümüzü şenlendiren ilk kaktüsümdür bu kaktüs. Ona İlkim adını verdim.

Name:  Resim 374.jpg
Views: 1147
Size:  29.8 KB

İnsan hayatında ilklerin hep büyük bir önemi ve yeri olmuştur. İlk aşkınızı, ilk arkadaşınızı, ilk ayrılışınızı, ilk acınızı.... unutamazsınız. Belki unutmak istemez belki de sık sık düşünerek her dem canlı tutarsınız hafızanızda.
Dilerim hatırladığınız ilkler daima güzel, mutluluk verici, hayata sıkıca sarılmanızı sağlayıcı olurlar.

M.Sema Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-05-2009, 08:04   #131
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Asıl biz size teşekkür ederiz.

Eski 08-05-2009, 12:22   #132
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Sayın M.Sema,
Kaktüsünüzün ismi gibi çiçeğide mükemmel görünüyor. Güle güle büyütün ''İLKİM'' i.
İlkim öyle anlam dolu bir isim olmuş ki , söylerken içinizden kopup geliyor ,diğer ilklerin arasından...
Devamını merakla bekliyorum.
Sevgiler...

Eski 10-05-2009, 18:03   #133
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Kaktüsünüzün çiçeği çok güzelmiş. İnsan gerçek olduğuna inanamıyor, mucize gibi

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-05-2009, 18:04   #134
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Sevgili mel-i ve M. Sema, hikayelerinizi zevkle okudum.

İkinize de teşekkür ederim.

Düzenleyen Arzu Kasapoğlu : 10-05-2009 saat 21:59
Eski 10-05-2009, 19:14   #135
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-10-2008
Sayın Arzu Kasapoğlu,
Mel-i ve M,Sema gibi sizi de "Birinci Kaktüs"başlığınızla görmek istiyoruz.. Lütfennnn .. İkinciler, Üçüncüler de...... gelecek hep birlikte

kartalpin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-05-2009, 11:15   #136
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Sevgili Mel-i, Arzu Kasapoğlu iyi dilekleriniz için ben teşekkür ederim.

Eski 11-05-2009, 11:26   #137
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2007
Sayın kartalpin bende kaktüslerim çiçek açıyor diye hava atıyorum. Sizin kaktüslerin çiçeklerini görünce havam kaçıyor maalesef( Ben hikaye yazamıyorum acaba ondan mıdır???hepsi çok güzeller gerçekten.

COYOTE Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-05-2009, 11:27   #138
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Ve Kartalpin; kelimeler kifayetsiz kalıyor bu çiçekleri görünce. Hatta gözlerim bile gördüklerine inanamıyor. Ne diyeyim çok çok teşekkürler.
Sizin dedikodunuzu şurada :Her hafta bir konu üzerine söyleşiler başlığında yaptım hiç ses yok kimseden şimdi ben de hüzünlendim.

Eski 11-05-2009, 19:07   #139
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu Mesajı Göster
Sevgili mel-i ve M. Sema, hikayelerinizi zevkle okudum.

İkinize de teşekkür ederim.
Sevgili Arzu Kasapoğlu sizinde harika kaktüsleriniz olduğunu forumda görüyoruz. Sizin hikayelerinizide burada okumak isteriz. İçinizden gelen birkaç cümle işte..
Ben teşekkür ederim sevgiler....

Eski 11-05-2009, 19:53   #140
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

İnşallah bende kaktüslerime sizler kadar güzel hikayeler yazabilirim.

Eski 12-05-2009, 09:06   #141
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Gene çok güzel bir hikaye ve çok güzel bir kaktüs, sağolun, varolun.

Eski 13-05-2009, 13:32   #142
Ağaç Dostu

Minem's Avatar

Giriş Tarihi: 24-09-2008
Galeri: 12
Sevgili Kartalpin çok güzel bir Şem-ü Pervane hikâyesiydi. Aslında benim için hikâye olmaktan çok öte hayattan kesitlerdi. Dostlarınıza iyi bakın.

Aramadıkça bulamazsın-Âşığın kârı da budur;
Sen kör oldukça O'nu arayamazsın ki bulasın..
(Mevlana)

Minem Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-05-2009, 14:41   #143
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Sevgili Minem gibi, ben de Kartalpin'in kırkdokuzuncu kaktüs hikayesini okuduğumda Mevlana'yı hatırladım... Şem-ü Pervane hikayesi bende Mevlana ile Şems'in hikayesiyle özdeşleşti... Bu sayfaya Mevlana'nın Şems için yazdığı şiiri ile katkı koymak isterim... Sevgilerimle...

"duydum ki, bizi bırakmaya azmediyorsun. etme!
başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun. etme!
ey ay, felek; harabolmuş ziyan olmuş, sebebisin.
bizi öyle harap, öyle ziyan ediyorsun. etme!
ey makamı var ile yokun üstünde olan!
sen varlık sahasını terk ediyorsun. etme!
sen yüz çevirecek olsan, ay kapkara olur gamdan.
sen ayın da evini yıkmayı kastediyorsun. etme!
şekerliğinin içinde zehir olsa, dokunmaz bize
sen zehri şeker, şekeri zehrediyorsun. etme!
harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı
ey hırsızlığa da değen! hırsızlık ediyorsun. etme!
aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer,
aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun? etme!
isyan et ey arkadaşım; söz söyleyecek an değil!
aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun. etme!"

yasemin_38 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-05-2009, 15:24   #144
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

İkinci kaktüs...

Merhabalar....
Yaz geldi ,havalar güzelleşti , içimiz kıpır kıpır değil mi?
Sizlerle tanıştıracağım kaktüsümün bir hikayesi yok. Fakat iki özelliği var .
Birinci özelliği ; Benim ilk çiçek açan kaktüsüm bu yüzden özel .
İkinci özelliği ; Bu aralar günlerim yoğun geçiyor, nedeni ise kız kardeşimin düğün hazırlıkları. Kendisi bir ay sonra evleniyor ve ben bu kaktüsümün çiçeğini ona armağan ediyorum. Hayatı ve evliliğide bu kaktüs çiçeği kadar nadide , güzel ve mutluluklarla dolu olsun.

Sevgilerimle...

Name:  IMG_0233.JPG
Views: 4263
Size:  46.3 KB Name:  IMG_0238.JPG
Views: 1553
Size:  42.3 KB

Eski 23-05-2009, 17:13   #145
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Sn. kartalpin, bekliyoruz....

k0900 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-05-2009, 17:57   #146
Ağaç Dostu

4.tekilkişi's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Tutamadım kendimi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kartalpin Mesajı Göster

Bazı geceler Claudio Monteverdi dinlerken (özellikle madrigallerden “Hor ch'el ciel e la terra” ) Kibelemi masanın üzerine koyar tüm detaylarını izlemekten büyük keyif duyarım.

“Müzik, gökle toprak arasında bir ahenktir” demiş bir büyük insan (Konfüçyüs) ne güzel söylemiş.. HAVA ile TOPRAK her seferinde yeniden yorumlanır durur bana Kibelem ile.. Sizde bu kaktüsümü KİBELE ye benzettiniz mi?.
Kesinlikle KİBELE.. Toprak rengindeki bi kaktüse başka hangi isim bu kadar yakışırdı ki. Üstelik eteklerine tutunmuş küçük küçük yavrular doğurganlığın simgesi değil de ne!

Kırküçüncü kaktüse artık dayanamayıp, ben de birşeyler yazmak istedim.

Sayın Kartalpin, hikayelerinizde andığınız şiirler ve şairlerin yanında; hikayeleriniz içindeki hikayelere/anlatılara aşinayım. Fakat sizin hikayelendirme tarzınızla (da) bir başka havaya bürünüveriyorlar. Sanki andığınız şairleri ben ilk defa tanıyor yahut şiirlerini ilk kez duyuyor gibiyim. Öylesi farklı bir atmosfer yaratıyorsunuz ki kelimelerinizi düğümleyip birbirine...

Nasıl ki, usta yazarlar rastgele seçmezler yarattıkları karakterin isimlerini. Nasıl bir ruh ve kişilik verdiyse kahramanına, ismini de ona göre veriyorsa, sizin yaptığınız isim sembolizasyonu da muhteşem. Kaktüsleriniz bir romanın kahramanı gibiler... Sanki artık sizden çıkıp bizim oldular, artık bizim dünyamıza dahil edildiler. Aklımızdalar, sevdiğimiz bir karakterin ismi gibi resmi gibi zihnimizdeler artık..

Bir dergiyi, bir radyo kanalındaki programı takip eder gibi sizin kaktüslerinizle yazdığınız hikayelerinizi takip ediyorum. Aslında bu, eskiden romanların bölüm bölüm gazetelerde tefrika edilmesi gibi, heyecanlı bir bekleyiş haline geldi bende. Genelde geceleri okuyordum. Çünkü hayal ettiğim duygulu sesiniz geceye daha yakışır gibi. Sizin seçtiğiniz bir müzikle beraber bize kaktüslerinizi; aslında onlar üzerinden dostlarınızı anlatmanız; hatta hatta onların da aracılığıyla sizi tanıyor olmak inanılmaz etkileyici.

"Bir arkadaşa bakıp çıkacağım" cümlesindeki acelecilikle dün geceden kaldığım kırküçüncü kaktüsünüzün hikayesini okuyup yarınki sınavımın hazırlığına dönecektim ancak Kibele'nin de etkisiyle dayanamadım artık Ve şimdi karar verdim. Diğer hikayeleri de okuyup rahatlamalıyım. Ki bütün hafta aklım burda kalmasın.

Teşekkür ederim.... ( Ne için? Bilmiyorum )

Hamiş: Jazz müzikle yeni yeni tanışıyorum, sizin seçimleriniz bana yol gösteriyor.

4.tekilkişi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-05-2009, 00:22   #147
Ağaç Dostu

4.tekilkişi's Avatar

hasret çağrıları..

En sevgili kişinin en sevebileceğim bir hediyesi olan orkideme nasıl bakarımın telaşıyla buldum bu siteyi. Ve hoş buldum Sayın Kartalpin, zaten hoşlanmamak ne mümkün ya da namümkin. Orkideler, mum çiçekleri, yaprak güzelleri ve derken kaktüsler... Agaclar.net benim için çiçek dünyası, bitki dünyası, bilgi dünyası oldu. Bilgiye her zaman açım, okudukça okuyorum, okudukça doyuyorum. Harika bir his. Acayip tatmin edici, mutluluk verici bir alışkanlığa dönüştü benim için burası.

Kaktüsleri, (ilk defa duyuyordum) sukulentin ne demek olduğunu öğrendim. O ikisiyle ilgili başlıklardaki tüm sayfaları okudum neredeyse. Bilgilendim ve 'ben de bakabilirim' cesaretini edindim. "Kaktüs Kardeşliği"nde insanların -çıkar gözetmeksizin- birbirleriyle olan paylaşımlarını gördüm. Şaşkın bi mutluluk yarattı bende. Her yere ara ara göz atıyordum ama, "Kaktüslerim Uzakta Olan Bir Dostumun Hasretini Çağrıştırır " bölümüne bir türlü girmek istemiyordum. Galiba beni iten, "uzak", "dost" ve "hasret" kelimelerinin üçünün birden bir cümleye sığdırılmalarıydı. Ne ağır bi cümle.. Ağırlığı kelimelerin tek başlarına bile anlattıkları bir hüzünden kaynaklanıyordu. Birtürlü girmek istemedim. Üç dört kere tıklamak üzereyken geri çekildim. Fakat gün geldi; giriverdim işte.. Sanırım o üç kelimenin içindeki "dost" beni çağırmıştı, davet etmişti beni. E davete icabet etmek gerekti. Geldim. Ve beni korkutan o hüznün içine gömüldüm gibi.. Hiç tanımadığım birinin hiç tanımadığım çocukluk aşkı ve onun kedisi için ağlayabildim... Fakat bu, bu beni mutlu etti. Başkalarının hüzünlerinde bile kendimce acı duyuyorsam, ben yaşıyorum (insanca) demek değil mi? Henüz bencilleşmemişim henüz kirlenmemişim demek değil miydi? Kendi adıma sevinmiştim.

Gece geldi, hüzünle beraber. Ama bu hüzün sevgili bir hüzün, İnsanın kendisinin davet ettiği bir hüzün.. Yine dayanamadım. Çıktım geldim kitapların içinden kaktüslerin içine. Dikenleri varsın batsın, (acısını belki yarın hissedicem ama) azp kökünden gelmiyor muydu azap. Bu acıda bir lezzet buluyoruz ki buradayız.

Benim (sevgili Cemboa'nın gönderdiği) bir Lithops'um bir Titanopsis'im ve Adenium'um var. Henüz birbirimizi tanıma aşamasındayız. Bana kendi hikayelerini anlatmalılar ki ben de inşallah size.... Ama öyle sanıyorum ki dillenmelerine daha çok var

Sevgili mel-i ve M.Sema'nın kaktüs kızlarıyla tanışmaktan da mutluluk duydum. İlkim'in sadece adı bile çok güzel, Ve mel-i'nin kızkardeşine sunduğu kaktüsünün çiçeği bir gelin çiçeği kadar şık Maşallah..

Eski 25-05-2009, 10:17   #148
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Sevgili mel-i, kardesinize mutluluklar diliyorum. Hoşgeldiniz ssadece zannederim sizde bizi hüzünlü sularda yüzdüreceksiniz. Sadece bir his benimki. Ve kartalpin; ne güzel sizinle ve kaktüslerinizle birlikte olmak.

Eski 25-05-2009, 18:27   #149
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Sevgili Ssadece , sayın kartalpin'in büyülü sayfalarına hoşgeldiniz. Okumaya başladığınız zaman bir daha vazgeçemiyorsunuz.Tam bir tutku..
Bahsettiğiniz tüm duyguları bende bu sayfalarda yaşıyorum. Her hikayede yeni birşeyler öğreniyorum. Bildiklerimi içimde duyumsamaya çalışıyorum. Kaktüsler insana sevginin farklı bir boyutunu öğretiyor. Öğrendiğim için mutluyum. Ama hikaye yazmak konusunda zamana ihtiyacımız var...
Bende böyle küçük sunumlar ile kaktüslerimi sizler ile paylaşıyorum. Umarım sizinde bir gün boy boy kızlarınız olur Teşekkür ederim.

M.Sema dilekleriniz için teşekkür ederim. İkinci kaktüs hikayenizi merakla bekliyorum.

Ve Sayın Kartalpin , kaktüslerim sizin verdiğiniz cesaret ile hayat bulmaya devam edecek... Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Eski 30-05-2009, 23:53   #150
Ağaç Dostu

4.tekilkişi's Avatar

Bahar geçmek üzere diye mi bu rehavet. Yazın bunaltıcı sıcakları henüz ziyaretimize gelmeden bu suskunluk niyedir kuzum Hadi ama.... Hergün girip içeri bakıyorum yeni bir kaktüs düşmüş mü buralara bir hal-hatır sorup tanışıklık edelim deyi, fakat hayal kırıklığım ve ben başlığın kapısını çekip gerisin geriye odamıza dönüyoruz

Sevgili M.Sema, sitemizin bölümlerini dolaşırken sizin "kaktüs köşenize" denk geldim. Ne kadar güzel görünüyorlardı. Ve, ooo buraya daha ne hikayeler yazılacak diye sevindim. Tebrik ederim.

Sevgili Mel-i, Özgür Kaktüs'e tekrar bakınca ayağa kalkmış ve tam da ismine yakışır gibi toprağa bağlılığa isyan eder bir hali var. Özgürlüğe kaçacak gibi... Diğer kaktüslerinizle de tanışmak istiyoruz.

Düzenleyen 4.tekilkişi : 30-05-2009 saat 23:54 Neden: harf düzeltimi
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024