agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Hoyaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-hoyalari/)
-   -   belki / mum çiçeğim (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-hoyalari/12784.htm)

belki 28-02-2009 11:43

belki / mum çiçeğim

3 Eklenti(ler)
Ben de bizim mum çiçeğimizden bahsetmek istiyorum.
4 yılı aşkındır beraberiz kendisiyle fakat henüz çiçekleriyle tanışmak nasip olmadı. Eski evimizde ki menekşe saltanatının yeni evimizin salonun daha küçük olmasından dolayı son bulmasıyla mum dönemi başladı. Kendisine gösterilen ilgiye rağmen saltanatını çiçekleriyle taçlandıramaması nedeniyle kendisi sıdıka dizisinde ki anne karakterinin çiçeğe uyguladığı psikolojik tehditlerle karşılaşma yoluna doğru ilerliyor :p

Sizleri sarmaşık misali duvarımıza doğru büyüyen mum çiçeğimizin fotoğraflarıyla baş başa bırakıyor(inşallah yükleme konusunda başarılı olabilirim.) ve kendisinin açtığını gördüğüm an 5 talihli kişiye çelik göndereceğimin muştusunu veriyorum. Zira artık açıp açmadığı konusunda şüphelerim var.:dilli:(:

Eklenti 64693

Eklenti 64694

Eklenti 64695

vayvayvay 28-02-2009 11:52

Merhaba. Çok güzel görünüyor. Bence bu sene çiçek açacak, benim eve de çeliği gelecek gibi:)

İlkin 28-02-2009 11:56

Mum çiçeğiniz çok güzel maşallah... Rivayet olunur ki hiç çiçek açmamış bir mum çiçeğinden çelik alıp köklendirilirse, çiçeklerini görmek için 7 sene beklenirmiş. Belki sizinkisi de böyle bir haleti ruhi içindedir. ;) Umarım en kısa zamanda çiçeklerini görürsünüz. Belki de ışık az geliyor olabilir, kim bilebilir ki bunların dertlerini. :))

BalıkcıSerdar 28-02-2009 12:08

Sn. Belki;

Uzun zaman önce mum çiçeği yetiştirmiş ve neredeyse salonumun bütiün duvarlarını sardırmıştım. ve çok güzel çiçekler açardı.

Bende sizin gibi ilk sıralar bu çiçek açmayacak mı? Korkusuna kapılmıştım ama, sonra kulaktan dolma sulama suyuna toz şeker karıştırmam gerektiği bilgisi edinmiştim.

bu şekilde, sulama yaptığım seneden başlayarak, diyebilirimki ondan sonra hiç çiçeksiz kalmamıştı mum çiçeğim. sonra ne mi oldu? Valla hatırlamıyorum, evlenme aşamasında birileri biryerlere götürdüler ama kim götürdü bilmiyorum:)

Şunu belirteyim; ayda bir sefer sulama suyuna şeker katıyordum (bir çay bardağı suya 4 çay kaşığı kadar falandı galiba), daha sonraları ayda bir saksısına 1-2 adet kesme şeker yerleştiriyordum. Gelişimi de çiçekleri de gayet güzeldi.

Ama inanın net hatırlamıyorum, bu konuyu araştırın isterseniz.

belki 28-02-2009 18:19

balıkcıserdar verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
sayende hem biz çiçek göreceğiz hem de 5 kişi mum sahibi olacak :)
vayvayvay sanırım liste de birinci sırayı kaptı.:D
ilkin efsane doğru olmasın :( ama kendileri güneş yönünden rahatlar (:

BalıkcıSerdar 28-02-2009 22:38

Çiçek görürseniz bende çeliğimi isterim o zaman:D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024