agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   otekcan / Ficus benjamin (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/35522.htm)

otekcan 21-09-2014 13:11

otekcan / Ficus benjamin

4 Eklenti(ler)
yaşını tam olarak bilmediğim ve beş yıldır bende beklemekte olan bir ağaçtı. üçgen ve heybetli bir ağaç görünümü vermeyi planlıyorum.

Adem Keskin 21-09-2014 20:45

Sayın otekcan , güzel bir aday . 1-2 sene serbest dallanmaya bırakın bana sorarsanız , budamaya acele etmeyin . Bonsai'de birinci ve en büyük kuralın sabır olduğunu unutmadan devam edersek , sabrımızın ödülünü güzel ağaçlar olarak alacağımızı unutmayalım. Çalışmalarımızda başarılar...

otekcan 22-09-2014 11:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adem Keskin (Mesaj 1320614)
Sayın otekcan , güzel bir aday . 1-2 sene serbest dallanmaya bırakın bana sorarsanız , budamaya acele etmeyin . Bonsai'de birinci ve en büyük kuralın sabır olduğunu unutmadan devam edersek , sabrımızın ödülünü güzel ağaçlar olarak alacağımızı unutmayalım. Çalışmalarımızda başarılar...

teşekkür ediyorum. belirttiğiniz gibi bu aşamadan sonra sabır gösterip dallandırmaya gideceğim. ileride tekrar şekillendirme aşamasında resimleri yüklerim. tekrar öneri ve görüşlerinizi beklerim

Sakaki 22-09-2014 15:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adem Keskin (Mesaj 1320614)

Adem bey gerekeni söylemiş, ben de izninizle bir şey eklemek isterim:
Saksınızı biraz daha büyük seçerseniz gelişim de daha hızlı olacaktır. Ayrıca, eğer özel bir amacınız yoksa (neagari gibi) kökleri biraz daha toprak seviyesinin altına indirin derim.

Başarılar diliyorum.

otekcan 22-09-2014 17:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki (Mesaj 1320785)
Adem bey gerekeni söylemiş, ben de izninizle bir şey eklemek isterim:
Saksınızı biraz daha büyük seçerseniz gelişim de daha hızlı olacaktır. Ayrıca, eğer özel bir amacınız yoksa (neagari gibi) kökleri biraz daha toprak seviyesinin altına indirin derim.

Başarılar diliyorum.

önerinizi değerlendireceğim. köklerden görüntü elde etmeyi planlıyordum. o yüzden dışarıda bırakmayı tercih ettim. yeteri kadar saçaklı olduğunu düşündüğümden tekrar saçak vermemesi için dışarıda kalmasını ve kalınlaşmasını amaçlamıştım. birde kökler önceki saksının şeklini aldıklarından yuvarlak biçimde oluşmuş. bu diktiğim saksının tepe çapı daha geniş olduğudan köklerin dağınık ve kendi şeklinde gelişeceğini düşünüyorum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024