agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Sakaki / Delice Zeytin - İkiz Gövde (3) (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/34039.htm)

Sakaki 17-03-2014 00:14

Sakaki / Delice Zeytin - İkiz Gövde (3)

3 Eklenti(ler)
Bu delice zeytin de geçtiğimiz sonbahar (Ekim 2013) yeni edindiğim bir aday.
Şubat ayında ufak bir çalışma ile saksısına yerleştirildi:

Eklenti 476469

Eklenti 476470

Eklenti 476471

sagol 17-03-2014 07:01

Sayın Sakaki,

Bu delicenizi çok beğendim, gelecek vaadediyor.

İyi çalışmalar dilerim....

nicholai hel 17-03-2014 09:56

Biraz kısaltılıp sonrasında kendi haline bırakılsa bile iki gövdeli süpürge tarzı olabilecek bir aday.:) Güzel bir eğitimle çok yakışıklı bir ikiz gövde olması da kuvvetle muhtemel.

Sn. Sakaki, uzun gövdenin üst kısmı geriye doğru mu gidiyor, yoksa bir algı yanılması mı yaratıyor?

badrobot 17-03-2014 10:15

Nereden buluyorsun bu ağaçları? Bahçeli evede geçince sayının pek önemi kalmıyor. Nasılsa yer çok.

sevecen_sevimli 17-03-2014 10:15

sn. sakaki su an itibari ile ağacınızın son durumu nedır acaba :)

Sakaki 17-03-2014 12:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sagol (Mesaj 1260070)
Sayın Sakaki,
Bu delicenizi çok beğendim, gelecek vaadediyor.

İyi çalışmalar dilerim....

Teşekkürler sn sagol.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nicholai hel (Mesaj 1260108)
Sn. Sakaki, uzun gövdenin üst kısmı geriye doğru mu gidiyor, yoksa bir algı yanılması mı yaratıyor?

Fotoğrafa şimdi ben de dikkatli bakınca öyle gibi görünüyor ama değil, iki gövde de yere dikey yükseliyor :)
Temenni için teşekkürler!

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badrobot (Mesaj 1260117)
Nereden buluyorsun bu ağaçları? Bahçeli evede geçince sayının pek önemi kalmıyor. Nasılsa yer çok.

:)
Dediğiniz gibi yer olmayınca insan araştırmıyor bile kaynakları yeterince, fakat aslında çevremizde potansiyel çok. 3-4 hafta önce belediyenin refuj çalışması sırasında söküp attığı ateş dikenlerinden kurtulma ihtimali olan 2-3 tane toplamıştım ve yaşasalardı çok harika potansiyelleri vardı ama kurtaramadım onları.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sevecen_sevimli (Mesaj 1260118)
sn. sakaki su an itibari ile ağacınızın son durumu nedır acaba :)

En son fotoğraf güncel durumunu gösteriyor sn sevecen sevimli.

attar 18-03-2014 10:58

iyi bir aday olduğu her halinden belli

murat doğan 18-03-2014 12:10

sizin elinizde, sizi çok yormadan, oldukça güzel bir hal alacağı kesin gibi. seçimleriniz harika gerçekten. merakla takip edeceğim bir tane daha aday çıktı.

anily 18-03-2014 16:03

Sn Sakaki,

Nebarisi, ikiz gövde, iki gövde arasındaki orantı, kıvrımlar, kalınlık, kazık kökün uzun olmaması bütün şartlar lehinize. Sanki doğada bir ustanın elinde işlenmiş. Sn nicholai hel'in kurtardığı begonvil adayı gibi karakteri oturmuş iddiali bir aday.

Hayırlısı olsun. :)

Sakaki 18-03-2014 16:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1260610)
Sn Sakaki,

Nebarisi, ikiz gövde, iki gövde arasındaki orantı, kıvrımlar, kalınlık, kazık kökün uzun olmaması bütün şartlar lehinize. Sanki doğada bir ustanın elinde işlenmiş. Sn nicholai hel'in kurtardığı begonvil adayı gibi karakteri oturmuş iddiali bir aday.

Hayırlısı olsun. :)

Teşekkür ederim sn anily.
Dediğiniz gibi doğa sanki özellikle bonsai yapılsın diye yaratmış bu ağacı :)
İlk yan dalları da benim için hazır etmiş. Bana fazla iş bırakmayacak bir aday, umarım birlikte güzel bir gelişim izleriz.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024