agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Anily / Alacalı Ardıç (Aday No.2) (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/33645.htm)

anily 28-01-2014 16:04

Anily / Alacalı Ardıç (Aday No.2)

1 Eklenti(ler)
Evde yerim yok, bulunca dayanamadım şeytana uydum. :)

Sakaki 28-01-2014 16:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1245307)
Evde yerim yok, bulunca dayanamadım şeytana uydum. :)

Güzel bir shohin potansiyeli olan bir aday sn anily.
Güzel bir çalışma çıkarırsınız umarım :)

Başarılar.

badrobot 28-01-2014 17:03

Sn.anily.
İyiki şeytana uymuşsunuz. :)

anily 30-04-2014 16:07

1 Eklenti(ler)
Şu anda adayımda temel dal hareketlerini planlıyorum.
Tepede taçlanma fazla bunları zamanla azaltacağım.
Ağacım şu anda fazlaca genç görünüyor bu sebeple acele etmeyeceğim temel hedefim nebariyi 1nci kırılıma kadar kalınlaştırmak.
emregurten foto sevgiler :)

sagol 01-05-2014 09:04

Sayın Anily,

Formu güzel, hayırlı olsun.

İyi çalışmalar dilerim...

bonsade 07-05-2014 01:39

Govdenin kalinlasmasi zor gorunuyor . Bu haliyle bile guzel . Dal diziminden sonra dahada guzel olacak . Acaba shohin veya kengai gibi bir sitile mi dönsek ..?

anily 07-05-2014 07:03

Sn bonsade,

Kengai hiç aklımda yoktu ama düşüneceğim.
Büyük ihtimal %70 shohin olacak gibi görünüyor.

Teşekkürler

anily 04-11-2014 15:11

Günler aylar yıllar ne kadar çabuk geçiyor.
Bu adayda toprak ve saksı değişimi yapmadım. Dal ve yaprak gelişimi nerdeyse hiç olmadı. Yavaş gelişiyor. Hızlandırmak için toprağını değiştirmeyi düşünüyorum. Hazır toprak ve kompos besini arkadaşlar ücreti mukabil gönderirse çok mutlu olurum.

Teşekkürler.

Sakaki 04-11-2014 15:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1330991)
Hazır toprak ve kompos besini arkadaşlar ücreti mukabil gönderirse çok mutlu olurum.

Bu mesajınızı anlayamadım sn anily.
Hangi arkadaşlar, neden ve nasıl?

Yukarıdaki
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1330991)
Günler aylar yıllar ne kadar çabuk geçiyor.
Bu adayda toprak ve saksı değişimi yapmadım. Dal ve yaprak gelişimi nerdeyse hiç olmadı. Yavaş gelişiyor. Hızlandırmak için toprağını değiştirmeyi düşünüyorum. Hazır toprak ve kompos besini arkadaşlar ücreti mukabil gönderirse çok mutlu olurum.

mesajınızdan önce de Zeytin adayınızın başlığınızda şöyle demişsiniz:

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1330988)
Bu adaya iyi bakamıyorum. Zaten yavaş büyüyor. Devamlı bir zararlı yapraklarını yiyip bitiriyor. Çok sağlıklıda görünmüyor.

ve diğer ardıç adayınızın başlığında:
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1330992)
Bu adayı sulama eksikliği sebebi ile yaz ayında kuruttum malesef.

Kusura bakmayın ve beni yanlış anlamayın ama bonsai bu demek değil; kendinize yanlış bir uğraş seçmişsiniz gibi görünüyor. Hadi diyelim ki bir arkadaşımız size özelden ulaşıp bir şekilde gübre, toprak karışımı, vs. gönderdi. Peki ağaçlarınızı kim telleyecek, budama ve biçimlendirme uygulamalarını, saksı değişimlerini kim yapacak, kim sulayacak?

Eğer zamanınız yetmediği için bu tür işlere yetişemiyorsanız (ki elbette olabilir, çoğu insanın günümüzde en büyük sıkıntısıdır bu), vereceğiniz en doğru karar ya bonsai adaylarınızın sayısını minimuma indirmek ya da bonsai yerine daha az zaman alan başka bir hobi ile ilgilenmemek olacaktır.

badrobot 04-11-2014 16:33

Sakaki tüm her şeyi özetlemiş. Katılıyorum. Birde; mademki bir canlının bakımını üstlendiniz onun gereğini yapmanız bir zorunluluk. O ağacında bir canlı olduğunu unutmayınız.

anily 05-11-2014 10:19

Tamamen görüşlerinize katılıyorum.
Yaşadığım kayıptan sonra elimdeki adayların bir çoğunu bahçeye gömdüm.
Sadece elimdeki 3 adet aday kaldı bunlarında kısa vadede gelişime ihtiyacı olduğu için toprağını ve saksısını değiştirmeyi düşünüyorum.
Teşekkürler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024