agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Ferit Aydın / Alacalı Ardıç ( Mame ) (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/33160.htm)

Ferit Aydın 21-11-2013 22:04

Ferit Aydın / Alacalı Ardıç ( Mame )

5 Eklenti(ler)
Başlangıçta Kengai tarzı olarak tasarlayıp saksıladığım ardıcım üzerinde bugün farklı bir uygulama yapmak üzere işe koyuldum.

Jin ve Shari çalışmalarının ardından telleme ve budama işlemleri ile birlikte yeni saksısına aktardım.

Ferit Aydın 21-11-2013 22:05

1 Eklenti(ler)
Resimlerin devamı

tachigari 22-11-2013 09:12

Çok güzel çok hoş elinize sağlık etkilenmemek mümkün değil.

badrobot 22-11-2013 10:20

Sn.Ferit Aydın.
Ağacın üzerindeki Jin ve Shari çalışaması çok hoşuma gitti. Oyma, jin, shari gibi işlemler ağacın üzerinde gereğinden fazla olduğunda benim pek hoşuma gitmiyor. Sizin Jin ve Shari çalışmanız tam kıvamında olmuş.
Sadece kullanmış olduğunuz saksı ağacınıza göre çok büyük değilmi? Saksı yarı yarıya küçük ve sığ olsa ağacınız çok daha yaşlı gözüktüğünü söylememe bile gerek yok aslında. Yoksa "birkaç yıl daha hızlı ve iyice geliştekten sonra bir dahaki saksı değişiminde nasıl olsa saksıyıda küçültürüm" diyemi düşünüyorsunuz.
Çok güzel ağaç ve çok güzel çalışma.
Tebrik ederim.

Sakaki 22-11-2013 10:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ferit Aydın (Mesaj 1221583)
Başlangıçta Kengai tarzı olarak tasarlayıp saksıladığım ardıcım üzerinde bugün farklı bir uygulama yapmak üzere işe koyuldum.

Bence çok yerinde bir karar olmuş Ferit bey!
Çok hoş, sevimli ve şık olmuş gerçekten.

tourkana 22-11-2013 10:32

Eline sağlık...Geleceğe dönük güzel bir çalışma olmuş.
Ayrıca Akadama- tel - saksı biryerden malzeme gömüsü bulmuşsun galiba :)

Ferit Aydın 22-11-2013 13:15

Sn. tahcigari beğeniniz için teşekkür ederim.

Sn. Badrobot, aslında elimde daha küçük ve sığ saksılar vardı fakat ben bu ardıcı aldığımda yarısından çoğu kuruydu bir umutla aldım ve güzel bir şekilde toparlandı.

Daha rahat ve hızlı gelişmesi için derin saksıya aldım bir iki sene sonra küçültebilirim.

Taner bey teşekkür ederim.

Hasan Ali saklı hazineleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkartıyorum diyelim :)) senin desteklerini ve zahmetlerinide unutmuyorum elbette :)

badrobot 22-11-2013 15:50

Sn.Ferit Aydın. Saksı konusunda hemfikir olduğumuza mutlu oldum. Zaten böyle yapacağınızıda biliyordum.
Bunu yazmaktaki amacım forumdaki diğer yeni üyelerin bu tür küçük bilgileri sizin aracılığınızla ve ağacınız üzerinden okumalarını sağlamaktı, tıpkı benimde bu yolarla öğrenmiş olduğum gibi...
İyi çalışmalar dilerim.

Ferit Aydın 22-11-2013 17:08

Bu konularda ki duyarlılığınızı biliyor ve takdir ediyorum.

Her yeni başlayan arkadaşların sürekli uygulama yapma şansları malesef olmuyor bu yüzden detay bilgilerine ihtiyaçları var.

Teşekkürler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024