agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Hazeyn / Japon Kavağı (Brachychiton populneus) No:1 (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/32850.htm)

Hazeyn 03-10-2013 13:11

Hazeyn / Japon Kavağı (Brachychiton populneus) No:1

4 Eklenti(ler)
Japon Kavağı (Brachychiton populneus) Türkiye'de deneyen var mı? Bilmiyorum. Denemek istedim ve ilki...
Not:Normalde yaprağı 4. resimdeki gibiydi ancak yapraklar şimdilik farklı.

badrobot 03-10-2013 14:18

3 Eklenti(ler)
SnHazeyn.
İlginç ve hoş bir çalışma olmuş. Kavaklardaki dümdüz beden yapısının aksine sizin ağacınızın eğri büğrü beden yapısı çok hoş.
Aynı türmü bilmiyorum ama son yaprak şekline bakılırsa sanırım benim denediğim kavak türü bu. Geçenkış aldığım kavağı bu yaz üzerinde küçük çalışmalar yaptım. Aşırı derecede hızlı büyüyen bir tür olduğundan çıkan sürgünlerle başetmesi olduça zor. Bonsai çalışmalarında güzel çalışmalar yapılabileceğini düşünüyorum.
Bu kış, özellikle yaprağının bir yüzü beyaz öbür yüzü yeşil olan telli kavak edineceğim.

Cemaleddin 03-10-2013 14:28

Sayın Hazeyn, ağacınız çok güzel görünüyor... Ben de tohumdan yetişmiş 5 yaşında 4 ağaç var... Sizinde gözlemlediğiniz yaprak değişimi bendekilerde de oldu... Avustralya Şişe ağacı da deniliyor sanırım....

Ben sizin aracılığınızla tüm arkadaşlardan bir şey rica edeceğim; Çalışmalarımızın geçmişini de yayınlarsak ağacın üzerindeki çalışmaları-gelişimi ve değişimi görüp fikir edinebiliriz diye düşünüyorum... Kolaylıklar dilerim...

Hazeyn 03-10-2013 14:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badrobot (Mesaj 1205313)
SnHazeyn.
İlginç ve hoş bir çalışma olmuş. Kavaklardaki dümdüz beden yapısının aksine sizin ağacınızın eğri büğrü beden yapısı çok hoş.
Aynı türmü bilmiyorum ama son yaprak şekline bakılırsa sanırım benim denediğim kavak türü bu. Geçenkış aldığım kavağı bu yaz üzerinde küçük çalışmalar yaptım. Aşırı derecede hızlı büyüyen bir tür olduğundan çıkan sürgünlerle başetmesi olduça zor. Bonsai çalışmalarında güzel çalışmalar yapılabileceğini düşünüyorum.
Bu kış, özellikle yaprağının bir yüzü beyaz öbür yüzü yeşil olan telli kavak edineceğim.

Sayın badrobot sanırım aynı türden bahsetmiyoruz.

Hazeyn 03-10-2013 15:39

3 Eklenti(ler)
Ilk hal resimlerini buldum.2010 yılında almıştım bu ağacı boyu 2 metreden fazlaydı kestim...

nicholai hel 03-10-2013 16:09

Sn. Hazeyn, ağaca çok güzel bir form vermişsiniz. Hızlı geliştiği için her geçen gün daha da güzel olacaktır.

İlk kesiğin altındaki gövdeyle yeni gelişen üst kısım gerçekten şaşırtıcı şekilde kaynamış. Yaştan dolayı ton farkı halen belirgin fakat yapacak birşey yok elbette, zamanla aynı tonu kazanacaktır üst bölüm de. Bu kadar güzel bir geçişle gelişmiş olması çok daha önemli.

Yalnız, Sn. Sakaki tellemenizi yine çok beğenecek. ;)

İyi çalışmalar dilerim.

Görüşmek üzere.

(Not: kargo daha bugün elime geçti, tekrardan teşekkür ederim.)

Hazeyn 03-10-2013 18:09

Sakaki bak peşin peşin tellememi beğenme sakın.:D

badrobot 03-10-2013 20:57

Sn.Hazeyn.
Kavaklar hakkında çok fazla bilgim yok, türleri konusunda da...Aynı türden olamasada kavak bonsai çalışmalarının güzel olacağı düşüncesindeyim.
Sizin ağacınızında ilk hallerinin fotoğraflarını görünce gelişimdeki hızı daha net görebiliyorum.
Başarılar diler çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Sakaki 21-10-2013 14:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hazeyn (Mesaj 1205385)
Sakaki bak peşin peşin tellememi beğenme sakın.:D

Ben zaten senin tellememeni daha çok beğeniyorum :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024