agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Sakaki / Portulacaria Afra - Mame Boy (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/31374.htm)

Sakaki 25-04-2013 14:20

Sakaki / Portulacaria Afra - Mame Boy

5 Eklenti(ler)
Bu afrayı, 2 sene önce bir aframı budarken 2 cm kalınlığında kısa bir çelik olarak bir ağacımın saksısının kenarına dikmiştim. Dikerken aklımda ileriye yönelik birşey olmadığı için o zaman fotoğrafını çekme gereği de duymamıştım açıkcası.

Saksıdaki ana ağaca her müdahale ettiğimde bu afraya da müdahale ettiğim için mame olarak gelişti zamanla :)

Ön taraftan görünümü:

Arkadan görünümleri:

Fikir vermesi açısından dikim yaptığım andaki çelik halini kırmızı ile yuvarlak içine aldım:

Boyut olarak fikir vermesi için:

Gövde çapı: 2,2 cm
Boy: 12 cm

Hazeyn 25-04-2013 15:12

Genç adam eline sağlık.

bonsaicimali 26-04-2013 14:16

mame çalışmalarını seviyorum güzel olmuş :D sırada ne var shoin mi ? :D

Sakaki 05-05-2013 22:07

3 Eklenti(ler)
Kompozisyonu biraz daha güzelleştirmek amacıyla kompozisyona yosunları da ekledim:

bonsaicimali 05-05-2013 23:28

Çok güzel koymayın böyle ressimler kıskanıyorum :( :D :D

mandalinleerik 07-05-2013 00:02

Bayılıyorum bu Afra'ya. ilk gördüğümde adaydan çok tam bir bonsaiyi anımsatıyor bana. Maşallah diyeyim.

Sevgili Sakaki sizi tebrik ediyorum. Bu çalışmada ve tüm çalışmalarınızda. Her ne kadar acemice yorumlar yapsam da yorum yapmadan da kendimi alıkoyamıyorum. Takipçinizim.

Sakaki 07-05-2013 00:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik (Mesaj 1150318)
Bayılıyorum bu Afra'ya. ilk gördüğümde adaydan çok tam bir bonsaiyi anımsatıyor bana. Maşallah diyeyim.

Sevgili Sakaki sizi tebrik ediyorum. Bu çalışmada ve tüm çalışmalarınızda. Her ne kadar acemice yorumlar yapsam da yorum yapmadan da kendimi alıkoyamıyorum. Takipçinizim.

Teşekkürler sn mandalinleerik.
Yakında sizi bonsaiye adım atmış göreceğiz gibi bir his var içimde. Umarım öyle de olur. :)

Saygılarımla

mandalinleerik 07-05-2013 00:33

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki (Mesaj 1150332)
Teşekkürler sn mandalinleerik.
Yakında sizi bonsaiye adım atmış göreceğiz gibi bir his var içimde. Umarım öyle de olur. :)

Saygılarımla

Vaktim olsa seraları, fidanlıkları gezip uygun bir aday bulacağım. Aslında bir tane var da bunları gördükçe aday adayı belki olur :)

Sakaki 07-07-2013 22:00

2 Eklenti(ler)
Geçen süre içerisinde her hafta devamlı uç alımı yaptığım bu afranın 10-12 gün kadar önce eski yaprakları ile büyük olan yapraklarını aldım, bakalım çıplak kalan dallar daha minik yapraklarla daha dolu hale gelecek mi? :)

Bu arada sizden özür diliyorum sn mandalinleerik, ancak fırsat bulabildim inanın! :)

mandalinleerik 08-07-2013 00:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki (Mesaj 1177603)
Geçen süre içerisinde her hafta devamlı uç alımı yaptığım bu afranın 10-12 gün kadar önce eski yaprakları ile büyük olan yapraklarını aldım, bakalım çıplak kalan dallar daha minik yapraklarla daha dolu hale gelecek mi? :)

Bu arada sizden özür diliyorum sn mandalinleerik, ancak fırsat bulabildim inanın! :)

Forumda en beğendiğim ağaç işte bu. İlk gördüğüm ana bana direk bonsaiyi çağrıştıran bu çalışma.
Özür dilemeye gerek yok ağaç kendini affettiriyor zaten :)
Sn Sakaki Afraların ömürleri ne kadar? uğraşmaya değsin bari :)

Sakaki 08-07-2013 00:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik (Mesaj 1177658)
Forumda en beğendiğim ağaç işte bu. İlk gördüğüm ana bana direk bonsaiyi çağrıştıran bu çalışma.
Özür dilemeye gerek yok ağaç kendini affettiriyor zaten :)
Sn Sakaki Afraların ömürleri ne kadar? uğraşmaya değsin bari :)

Çok teşekkürler sn mandalinleerik!
Yok yok bir özrü hak ettiniz gerçekten, 3 hafta oldu söz vermemden bu yana neredeyse :)

Ömürleri konusunda inanın hiç bir fikrim yok, gece gece uykumu kaçırmayın şimdi durduk yerde :)

mandalinleerik 08-07-2013 00:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki (Mesaj 1177661)
Ömürleri konusunda inanın hiç bir fikrim yok, gece gece uykumu kaçırmayın şimdi durduk yerde :)

Acaba bu durumda kaç yıl daha size eşlik edecek, merak ettim de :)

mandalinleerik 20-01-2016 22:26

Bu Afra'nın son durumunu baya merak ediyorum. 3 yıl geçmiş son mesajımdan bu yana.

dusunenadam 10-02-2016 23:28

Evet hocam, son durumu görmek istiyoruz...

boguz 12-02-2016 18:38

Benim de var bir afram, bende merak ediyorum 3 yıllık gelişimini

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024