agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Sagol / Erika (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/31338.htm)

sagol 23-04-2013 14:52

Sagol / Erika

1 Eklenti(ler)
Taşlar arasına sıkıştığı için yaşına uygun gelişememiş olan bu erikayı geçen yıl İzmirde bulduğum bir kaya ile buluşturdum. Başlangıçta yeni yerine uyum sağlamakta yine de zorlandı, rengi soldu ama şimdi kendine geldi sayılır.
Yeni işlem yapmadan önce bir kaç ay serbest bırakacağım.

Cemaleddin 23-04-2013 18:38

Sayın Sagol,çok etkileyici görünüyor, kompozisyon için tebrik ederim...

Sakaki 23-04-2013 20:14

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sagol (Mesaj 1143405)
Taşlar arasına sıkıştığı için yaşına uygun gelişememiş olan bu erikayı geçen yıl İzmirde bulduğum bir kaya ile buluşturdum. Başlangıçta yeni yerine uyum sağlamakta yine de zorlandı, rengi soldu ama şimdi kendine geldi sayılır.
Yeni işlem yapmadan önce bir kaç ay serbest bırakacağım.

Gerçekten hoş bir çalışma olmuş sn sagol, elinize sağlık.
Benim gözümde rüzgar tarzında bir ağaç canlandı:

Eklenti 394415

Hiç açısını/eğimini değiştirmeden şu anki konumunda da güzel bir telleme ile yine aynı tarzda şekillendirilebilir.

sagol 23-04-2013 20:27

Teşekkürler sayın Cemaleddin, Sakaki ve beğenen arkadaşlar,

Bu kayaya uzun süredir el sürememiştim bu ağaca güzel uyum sağladı.
Ağacı biraz tellersem güzel bir şellale olacak gibi o nedenle bu şelale kalsın ama sayın Sakakinin önerisi de hoşuma gitti belki başka bir ağaçla ona uygun da bir deneme yaparım.

İyi çalışmalar dilerim

Cemaleddin 23-04-2013 20:42

Gövde biraz daha uzun olsaydı Sakaki'ye hak verebilirdim. Fakat sanırım rüzgar tarzı için gövde çok kısa, yerde sürünüyor gibi olurdu... Şelale en uygunu bence...

sagol 24-04-2013 08:33

1 Eklenti(ler)
Sayın sakakinin önerisini gece tekrar düşündüm. O kadar eğmek istemesemde kayanın altından eğimli olarak biraz kesersem dağın zirvesinde rüzgarın şekil verdiği bir ağaca dönüşebilir. Böyle de hoşuma gitti. Şimdilik fazla oynatmak istemiyorum, yerine uyum sağlasın ama son şeklini vermeden tekrar düşüneceğim.
Farklı fikirler duymak insanı tekrar tekrar düşünmeye zorlaması açısından çok güzel.

İyi çalışmalar dilerim...

Sakaki 24-04-2013 10:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sagol (Mesaj 1143789)
Sayın sakakinin önerisini gece tekrar düşündüm. O kadar eğmek istemesemde kayanın altından eğimli olarak biraz kesersem dağın zirvesinde rüzgarın şekil verdiği bir ağaca dönüşebilir. Böyle de hoşuma gitti. Şimdilik fazla oynatmak istemiyorum, yerine uyum sağlasın ama son şeklini vermeden tekrar düşüneceğim.
Farklı fikirler duymak insanı tekrar tekrar düşünmeye zorlaması açısından çok güzel.

İyi çalışmalar dilerim...

Sn sagol

Tam olarak demek istediğim gibi olmuş bu görseliniz.
Bence şimdi harika durdu :)
Önümüzdeki sene güzel bir telleme ile çok daha şık duracağına inanıyorum bu son açısıyla.
Elinize sağlık şimdiden.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024