agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   i_durak/mazı (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/29796.htm)

i_durak 10-01-2013 20:20

i_durak/mazı

5 Eklenti(ler)
Hepinize merhaba;
Yaklaşık bir buçuk sene önce aldığım bu mazı üzerinde ilk sene derin bir budama yaptım. Tabi elime ilk geçtiğinde fotoğraflamayı ihmal etmiştim. Ancak süs amaçlı budanan top mazılardan biriydi. İç dallarda hava alamamaktan kaynaklanan kurumalar vardı. Hepsini temizledim. Bu senede Adem Abiyle ( Adem Keskin) beraber dremel çalışması (!) :D yaptık üzerinde sonbahar sonlarına doğru. Dallarını bu sene tellemek ya da budamak ne kadar doğru olur bilemiyorum ama ana gövdenin şekillendiğini düşünüyorum. En son resimde esinlenilebilecek bir son gibi geldi bize. Yine de akıl akıldan, tecrübe tecrübeden üstündür.

Sakaki 10-01-2013 23:08

Merhaba sn i_durak

Güzel bir aday seçmişsiniz, tebrik ederim.
Seçtiğiniz örnek de bence gayet uyumlu.

Mazı geriden sürgün patlaması yapan bir tür, ben olsam budamalardan sonra ama kabuk soyma çalışmasından önce ağacın ne tür bir tepki verip, nerelerden yeni sürgün patlaması/patlamaları yapacağını bir müddet daha beklerdim, bu sayede belki seçenekler daha çok ve üzerinde oynayabileceğiniz dal sayıları daha fazla olabilirdi.

Bir de şunu söylemek isterim: Bu kadar kısa sürede böyle güzel adaylara yönelmiş olmanız ve bu tür teknik çalışmalara geçmiş olmanız gerçekten takdir edilecek bir durum!

Başarınızın devamını dilerim.

sagol 11-01-2013 07:26

Güzel bir adayınız var. Başarılar dilerim.

i_durak 11-01-2013 09:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki (Mesaj 1083988)
Merhaba sn i_durak

Güzel bir aday seçmişsiniz, tebrik ederim.
Seçtiğiniz örnek de bence gayet uyumlu.

Mazı geriden sürgün patlaması yapan bir tür, ben olsam budamalardan sonra ama kabuk soyma çalışmasından önce ağacın ne tür bir tepki verip, nerelerden yeni sürgün patlaması/patlamaları yapacağını bir müddet daha beklerdim, bu sayede belki seçenekler daha çok ve üzerinde oynayabileceğiniz dal sayıları daha fazla olabilirdi.

Bir de şunu söylemek isterim: Bu kadar kısa sürede böyle güzel adaylara yönelmiş olmanız ve bu tür teknik çalışmalara geçmiş olmanız gerçekten takdir edilecek bir durum!

Başarınızın devamını dilerim.

Sayın Sakaki;
Adayımı beğendiğinize sevindim. Bekleme süresini az tuttuğum konusunda haklısınız. 1 sene daha bekleyebilirdim belki ancak sabırsızlık işte... Ayrıca övgüleriniz için de teşekkür ederim. Şu sabırsızlık meselesini de halledebilseydim keşke :D

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sagol (Mesaj 1084054)
Güzel bir adayınız var. Başarılar dilerim.

Sn sagol;
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sizin çalışmalarınızı da keyifle takip etmekteyim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:16.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024