agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   sagol / Delice Zeytin-8 (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/29720.htm)

sagol 02-11-2012 16:46

sagol / Delice Zeytin-8

3 Eklenti(ler)
Beğenerek aldığım bu delicenin aşısını kesip, altı tamamen çürümüş olan tenekesinden geliştirme saksısına almak zorunda kaldım. Biraz daha köklenmesi için bazı sürgünleri şimdilik bıraktım. Nebari 30 cm.

Harun Parlak 07-11-2012 09:13

1 Eklenti(ler)
Güzel bir aday. Çok farklı tasarımlar yapılabilir. Aday sizin ve siz daha detaylı görebiliyorsunuz. Arkadaşların değişik bakış açılarını da değerlendirip kafanızdaki göreselliği daha kolay netleştirirziniz diye düşünüyorum.

Hurci 07-11-2012 09:26

birkaç yıl önce bonsai sevdasına sarmıştım ama bir türlü nasip olmadı, ama artık kararlıyım :D bende bonsai için çelikler arıyorum veya tohum alıp daha çok bekliyecem :(

tourkana 07-11-2012 09:35

sagol / Delice Zeytin-8

1 Eklenti(ler)
Sayın Sagol potansiyeli oldukça yüksek güzel bir aday, yeni saksısında kendisini daha da belli etmiş, ama ilerde uygun saksı bulma açısından da uyumlu olabileceğini düşündüğüm modeli biraz karaladım. Umarım size yardımcı olur.

sagol 09-11-2012 08:20

Sayın Tekin, Tourkana güzel önerileriniz çin teşekkürler. İstanbul'a döndüğümde bu zeytini karşıma alıp tekrar düşüneceğim.

Beğenilerini esirgemediğiniz için teşekkürler sayın Sakaki, Merlict,...

Harun Bey, pazartesinden itibaren 2-3 hafta İstanbulda olacağım sizin dev zeytin için organizasyon yaparsanız katılabilirim.

İyi çalışmalar dilerim....

sagol 09-11-2012 08:25

Sayın Hurci,

Tohumdan bonsai elde etmek çok uzun sürüyor. Hem kolay eğitilen hem de ucuz olan ligustrum(kurtbağrı) veya zeytin ile başlamanızı öneririm.

İyi çalışmalar dilerim

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hurci (Mesaj 1043886)
birkaç yıl önce bonsai sevdasına sarmıştım ama bir türlü nasip olmadı, ama artık kararlıyım :D bende bonsai için çelikler arıyorum veya tohum alıp daha çok bekliyecem :(

sagol 26-03-2013 15:07

4 Eklenti(ler)
Pazar günü 2 saatimi bu deliceye ayırdım ve şekillendirmeye başladım. Fırsat buldukça devam edeceğim.

sagol 26-03-2013 15:08

3 Eklenti(ler)
Çalışmaya devam...

sagol 27-03-2013 15:55

1 Eklenti(ler)
Bugün 15 dakika daha çalışıp, ana hatlarını oluşturdum. Detaylar epeyce uğraştıracak ama esas sorun ana hatlara karar vermek. Pazar günü fırsat bulursam üzerinde biraz daha çalışıp kurumadan macunlamaya çalışacağım. Neyseki havalar serin ve yağmurlu o nedenle hemen kuruma derdi yok.

sagol 31-03-2013 11:16

3 Eklenti(ler)
Dün ve bugün sıcaklık yükseldi o nedenle 1 haftadır yaraları açık olan bu delice üzerinde kısaca çalıştım ve macunladım. Büyüme sezonunda kendini iyileştirsin daha sonra biraz daha detay çalışması yaparım.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024