agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   kalambaklı / cotoneaster (dağ muşmulası ) (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/20406.htm)

kalambaklı 21-04-2010 12:24

kalambaklı / cotoneaster (dağ muşmulası )

3 Eklenti(ler)
Sevgili bonsai dostları, cotoneaster ( dağ muşmulası ) üzerinde kıvrımlı dik tarz
çalışmamı sizlerin görüşlerine sunuyorum.

Eklenti 137599

Eklenti 137600

Eklenti 137601

keremania 21-04-2010 12:31

çok sağlıklı görünüyor.

jeomeo 21-04-2010 13:20

Sayın kalambaklı,

Güzel ve sağlıklı bir aday. Tellemesi biraz zor bir tür olsa da ufak esnetme hareketleriyle biraz yumuşatıp tellerseniz, daha rahat şekil verebilirsiniz.

Gövdede paralel olmayan teller birbiri üstüne biniyor, kabuğa zarar vermemesine dikkat etmelisiniz. Size bir önerim de üstekki dalları kısaltmanız. Böylece daha az gelişeceklerdir ve alttaki dallar üstekilerden daha kalın olacaktır. Üst kısmı alta göre daha az geliştikçe daha konik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sevgilerle

bonsaisan 21-04-2010 14:03

Değerli dostum kalanbaklı heyecanını anlıyorum.Kısa sürede güzel bir ağaç elde etmek istiyorsun.İçin içine sığmıyor bir şeyler yapayım ne yapayım diyorsun.

Lakin sabır çok önemli.

Bir kaç ayrıntıyı tekrardan yenilemek istiyorum.
Ağaçlar çiçekli iken yahut gelime döneminde iken Ağaçları tellemek özeliklede ana şekil forum'u adına işlemler yapmak iyi değildir.

Mümkünse bu tür işlemler çiçeklenmeden sonra **** meyve verimi tammalandığında yapılmalıdır.

Telleme sadece bir ufak dalın **** basitce yönünü değiştirilmesinde **** iki farklı seviyedeki çatal dalın eşitlenmesi gibi zorunlulukda yapılmadır.

Ani form değiklikleri için çiçeklenme ve meyve dönemi tamamlandıkdan **** ağaçların uyku döneminde olduğu zamanlar telleme ve form değişkliği mantıklıdır.

SAygılar.

kalambaklı 21-04-2010 17:08

Değerli dostum bonsaisan, ben bonsai adayımın üzerindeki kıvrımlı dik tarz çalışmamı şubat başı gibi yapmıştım,fakat istediğim dallanmaya şu an cevap vermeye başladığı için yayınlamayı uygun gördüm.
Yorumun beni çok sevindirdi ve ayrıca ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.

kalambaklı 21-04-2010 17:26

Sevgili jeomeo, ilgin için teşekkür ederim, eğilme konusundaki düşüncelerine katılıyorum ve bu sorun yüzünden acele edip kalın teli ters sardığımın sonradan farkına vardım, parmağım çatlak olduğu için değiştirmek zor geldi.
Çok teşekkür ederim.

kalambaklı 21-04-2010 17:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi keremania (Mesaj 621582)
çok sağlıklı görünüyor.

İlginiz beni daha güzel adaylar yapmaya teşvik ediyor.
Çok teşekkür ederim.

jeomeo 21-04-2010 20:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kalambaklı (Mesaj 621830)
... parmağım çatlak olduğu için değiştirmek zor geldi...

Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

izzeterisen 21-04-2010 21:14

Bitkinizin görüntüsü çok güzel. Onu bonsai olarak ta görmek isterim.

Jezebel 21-04-2010 22:26

Sn . kalambaklı ,
yorum yapmak haddim değil , sadece bitkiniz bana çok sevimli geldi diyebilirim .
Gelişmeleri , bu ve diğer adaylarınızın gelişmelerini sessizce takip ediyorum ;)
Saygılar .

kalambaklı 22-04-2010 12:51

Dostlar, beğendiğiniz için teşekkür ederim, ayrıca herkes yorumlarını söyleyecek ki hatalarımızı düzeltim daha iyi çalışmalar yapalım.
Saygılarımla,

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024