agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   izzeterisen / Adenium çalışmalarım (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/14556.htm)

Emre Kuzu 04-03-2012 10:47

Geçmiş olsun. Bir şeyi merak ediyorum neden riske girdiniz?

izzeterisen 04-03-2012 13:15

Bitkileri korumak için kapalı alan yoktu. 3 kıştan beri donmamışlardı. -2 dereceye dayanmıştı. Ama bu sene don etkili olunca dondular.
Artık bundan sonra zeytin gibi doğal ortamımızda yaşayabilen bitkilere yöneleceğim.

sagol 04-03-2012 17:29

Çok güzellerdi, asyadakilere benzer çalışmalar ortaya çıkıyor diye seviniyorduk. Emeğinize yazık oldu. Geçmiş olsun.

İyi çalışmalar dilerim..

miCRoBe` 04-03-2012 20:02

yazık olmuş, geçmiş olsun.

meh12 04-03-2012 20:34

İlgiyle takip ettiğim bir sayfaydı ,gerçekten çok üzüldüm.Dediğiniz gibi İzzet Bey Bu yıl soğuklar çok fena vurdu.Afyonda balkonumda Lale ,sümbül,Ters lale,nergizlerim vardı.Ocak ayında burası -27 görünce maalesef çoğunu kaybettim.

Emre Kuzu 08-03-2012 13:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi izzeterisen (Mesaj 920379)
Bitkileri korumak için kapalı alan yoktu. 3 kıştan beri donmamışlardı. -2 dereceye dayanmıştı. Ama bu sene don etkili olunca dondular.
Artık bundan sonra zeytin gibi doğal ortamımızda yaşayabilen bitkilere yöneleceğim.

Anladım. Yeni çalışmalarınızda başarılar.

Yeşim 11-03-2012 02:27

Sayın izzeterişen;aynı tatsız olayı bu yıl ben de yaşadım Antalya'da.Tek saksı kurtuldu; o da arabicum..Biraz keyifsiz olmakla birlikte yaşayacak sanırım.
Sizin kaybınızı düşündükçe, bir türlü gövde yapmayan bitkilerimin ölümüne üzülmek garip geldi.Çok başarılıydınız ve önümüzdeki güzel örnektiniz... Geçmiş olsun. Bundan sonrası için
sağlıklı ve uzun ömürlü çalışmalar dilerim..

tekomusti 11-03-2012 08:25

sn izzet hocam öncelikle geçmiş olsun canınız sagolsun ama yılmayın hocam sizki bizlere çalışmalarınızla örnek oluyorsunuz vazgeçmeyin ilk günki ağaç aşkınızla yeni çalışmalara DEVAM inşaalah ben inanıyorum size saygılar

zelish 22-04-2012 21:22

İzzet bey bende cok uzuldum adeniumlarınızın donduguna... :(

Benimde acilen bilgilendirilmeye ve tavsiyelerinize ihtiyacım var; Şöyle ki,

Elimde tohumdan yetiştirdiğim 4 saksı adenium vardı, gecen sene 3ünü bende dondurmuştum.. 1 saksı eşimin ofisindeydi ki Allahtan o çok sağlıklıydı, taa ki ben onları bu yogun yagmurlarda dısarıda bırakana kadar... :(

Aksam üzeri gövesindeki kahverengileşme dikkatimi cekmisti, dokundugumda içinin çürüdüğünü fark ettim. Kök gençleştirme ile ilgili (yabancı sitelerden) hatırımda kalan fotograflar aklıma geldi. Hemen 4-5 cm capındaki hasta gövdeyi derinden kestim.

Kestim kesmesine de şimdi ne yapacagımı bilmiyorum. Bunu da vahşice öldürürsem eşim bana çok kızacak... :(

Siz bilgili dostlarımın yardımına acil ihtiyacım var...

Peşin teşekkürlerimle...

dryad 25-04-2012 17:48

Şu an ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Umarım bu olay hayırlara vesile olur da yeni ve daha güzel şaheserler yaratırsınız..

can17can 24-11-2012 20:54

İzzet Abi gerçekten inanılmaz çalışmalar yapmış, hikaye gerçekten çok hüzünlü sonuna kadar okudum baya bir kötü oldum :( Herşey için çok teşekkürler İzzet Abi huzur içinde yat...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024