agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bonsai Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/)
-   -   Tourkana/ Saksıdaki Ağaçlar (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bonsai-calismalari/12676.htm)

tourkana 22-02-2009 13:24

Tourkana/ Saksıdaki Ağaçlar

5 Eklenti(ler)
Bugün gelmeyen yardıma rağmen tek başıma saksılama işlemlerine başladım.. Artık soğuk ve nefes kesilmesine bağlı olarak durma kararı aldım.. Saksılamada beni en çok zorlayan sert kazık köklere sahip çam ağaçları oldu...

Çok süzek bir toprak yapısı elde ettiğim toprak şu bileşenlerden oluştu,

2 çuval bahçe toprağı
1 çuval dağ kumu
1/2 çuval pomza taşı
1/2 çuval torf .

tourkana 22-02-2009 13:28

3 Eklenti(ler)
Bunlar diğerleri ve en son fotoğrafta genel durum var... Hala saksılanmayı bekleyen çok fazla ağacım var ne yazık ki .

tourkana 01-03-2009 16:43

5 Eklenti(ler)
Artık saksılanmayı bekleyen tek 2 ağacım kaldı, onlar da toprak geldiğinde bitecek..En sonunda saksılama işlemlerini bitirmiş olmanın verdiği keyifle fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum ,iyi seyirler...

Sırasıyla, Ardıç(2 açıdan),incir,konik ladin ve mugo,süsşeftalisi.

tourkana 01-03-2009 16:49

5 Eklenti(ler)
sırasıyla ,
Zeytin
yabanizeytin ve incir arkasında da Porsuk ve Ahlat,
iç mekan bonsaileri(Crassula(izzeterisen hediyesi),Ficus(Bonsaisan saksısında), Portulacaria Afra(tekin beyin kaya saksısında)),
Mugo Çamı(Tanuki) öncesi ve sonrası ..

izzeterisen 01-03-2009 17:27

Ne güzel.Tebrikler.
Ben de çalışmalarım biraz ilerleyince bahçede sizin gibi bonsailerime ait bir yer hazırlayacağım. Orada onları seyretmek, dinlenmek ne kadar zevklidir kimbilir.

tourkana 01-03-2009 17:34

İnşallah istediğiniz gibi bir bonsai bahçesi yaparsınız,, oldukça keyifli ve yorgunluk atıcı oluyor. Crassulaya dikkat ettiniz mi?

izzeterisen 01-03-2009 18:18

Her şey güzel görünüyor, biz bakmaya uzun zaman devam edeceğiz.

vyssera 02-03-2009 21:14

Tourkana, Hazırladığın o güzel ortam ve Türkiye'nin en aktif bonsaicilerinden birisi olduğun için tebrik ederim. Herşey yolunda gider inşallah. Sevgiler.

Ali H. ALI 03-03-2009 11:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tourkana (Mesaj 369833)
İnşallah istediğiniz gibi bir bonsai bahçesi yaparsınız,, oldukça keyifli ve yorgunluk atıcı oluyor. Crassulaya dikkat ettiniz mi?

Govdeyi bukmek icin mengene kullanmissiniz.

Tourkana bonsaide iyice yol almissin kutlarim. Bircok arkadasa ornek olacak calismalar yapilmis bu da ogrendiklerini uygulamakla gerceklesti.
Tum bonsai calismalarinda kolayliklar dilerim.

tourkana 03-03-2009 12:02

Teşekkür ederim Ali bey,,
Crassula İzzet bey'İn hediyesiydi, onu hatırlatmak için sormuştum aslında ama mengeneyi de sayenizde göstermiş oldum..
Size de kolaylıklar dilerim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024