agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-05-2011, 22:45   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2011
silensio / Ficus

Merhabalar,

İşyerinde gözüm dalmış bu bitkiye bakıyordum ki, hizmetli al götür eve kimse bakmıyor zaten buna dedi. Pek bitkilerden anlamam ama aldım getirdim eve. Toprağı baya kötü durumdaydı, söylediklerine göre aylardır sulanmamı. Marketten çiçek toprağı aldım ve değiştirdim. Biraz araştırdıktan sonra bitkinin ficus ginseng olduğunu öğrendim. 2 haftadır bakıyorum ama gözle görülür bir değişiklik göremedim ne iyi ne kötü yönde. Sulamanın toprağın yüzeyinin bir iki santim altı kuruyunca yapılması gerektiğini öğrendim. Ancak ben yanlış mı toprak koydum nedir toprağın nemliliği kolay kolay gitmiyor. Ben yine de 2 günde bir suluyorum. Neler yapmam gerekir? Gübreleme budama veya başka önerileriniz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg ficus.jpg (66.0 KB, 99 views)
silensio Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2011, 09:39   #2
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Sayın silensio
Ağacınızın güzel ve sağlıklı bir görüntüsü var. Forumdaki ficus türü ile ilgili yazıları okuyup budama ve telleme konusunda buna göre hazırlık yapın, zaten bunlar için sonbahara kadar beklemelisiniz. Telleme önerim soldaki dalın kesik yerini kapatacak şekilde aşağıya eğilmesi yönünde.
Ağacınızı 2 haftada bir sıvı bonsai gübresi ile besleyin, en az 2 yönden ışığın geldiği bir ortamda ficuslar daha hızlı gelişiyor, ben haftada 1 su veriyorum ama sıcaklar bastırınca 2-3 günde bir sulama da yapılabilir.
Başarılar.

tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2011, 19:13   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tourkana Mesajı Göster
Sayın silensio
Ağacınızın güzel ve sağlıklı bir görüntüsü var. Forumdaki ficus türü ile ilgili yazıları okuyup budama ve telleme konusunda buna göre hazırlık yapın, zaten bunlar için sonbahara kadar beklemelisiniz. Telleme önerim soldaki dalın kesik yerini kapatacak şekilde aşağıya eğilmesi yönünde.
Ağacınızı 2 haftada bir sıvı bonsai gübresi ile besleyin, en az 2 yönden ışığın geldiği bir ortamda ficuslar daha hızlı gelişiyor, ben haftada 1 su veriyorum ama sıcaklar bastırınca 2-3 günde bir sulama da yapılabilir.
Başarılar.
Teşekkürler, çiçek toprağı kullanmam uygun mudur?

silensio Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024