agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Üyelerin Bonsai Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-06-2011, 02:18   #1
Ağaçsever

pinarbickin's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
pinarbickin / adenium

bu adeıumlarım yaklaşık 1.5 sene önce tohumdan çimlendirmiştim.ona uygun toprak aldım çimlendiği gibi aynı saksıda duruolar.hiç değiştirmedim.fazla güneş alan bir odada durmuyor.penceremin camında duruolar.yeniyken bunlara fıs fısla suluodm şimdi toprağın yüzeyinden normal suluorm fazla ilgilenemedim hatta hiç.gübre vermedim gövdeleri birazcık kalınlamış toprağı eşeledikçe kalın gövde çıkıo yani eskisinden kalın ama hiç yaprakları yok.şimdi bana nasıl gübre önerirsiniz.fıs fıflamı vereyim gübreyi nerden bulabilirm çünkü benim yaşadığım ilçe küçük bi yer buralarda çiçekçilerde bonzai nedir onu bilmıyorlar.internetten şiparişle alabilirmiyim.saksıyı değiştireymmi?ekerken kalın gövdeler dışarıdamı kalsın daha mı gömeyim toprağa.sulamayı nasıl yapayım.mevsim bunları yapmamda uygunmugüneş gören yere pencereye çıkartaymmı.?sorularımı cevaplarsanız bende çok güzel bonzailer yetiştirebilirm.bana aıck ders verebilirmisinz.?şimdiki halleri böyle:

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg DSC01018.jpg (41.2 KB, 91 views)
Dosya Türü: jpg DSC01017.jpg (34.1 KB, 90 views)
Dosya Türü: jpg DSC01020.jpg (41.5 KB, 91 views)
pinarbickin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2011, 08:19   #2
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Bu başlıkta veBu başlıktaki bilgilere brr gözatın.
Yazın dışarıda durmaları doğrudan güneş almaları en uygunu. Yeterince ışık alamamaktan biraz ince uzun gidiyorlar. Toprak kurudukça sulama yapın. Az sulamadan değil çok sulmadan kaybedebilirsiniz bitkilerinizi.
Gübreyi çiçekçilerden değil ziraatçilerden arayın 20 20 20 NPK gübre alın. onbeş gün arayla bir litreye bir çay kaşığı oranında kullanın. Saksıyı kışın değiştirirsiniz gövdeler bu biçimiyle kalsın. Sulamaya dikkat edin yapraklarına su sıkmanıza gerek yok. Adı üzerinde çöl bitkisi. Güneş ve sıcak istiyor.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2011, 01:39   #3
Ağaçsever

pinarbickin's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
teşekkür ederim bilginiz için balkonuma çıkardım umarım iyi gelir adenıumlarıma fazla güneş almıyor ama yinede yeter diye düşünüyorum.birde şimdi gübre alıp düzenli gübresini vereyim inşalla gelişirler.daha sonrada saksıyı değiştiririm.adenıum hakkında sitede bütün gün araştırma yaptım okudum.

pinarbickin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024