agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   okursan / Balkon, ev, işyeri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/40707.htm)

okursan 06-03-2017 09:44

okursan / Balkon, ev, işyeri

1 Eklenti(ler)
Selamlar. Henüz yolun çok başlarında bir acemiyim. Ancak ben de paylaşım yapmak istedim. İlk görselde Siklamen çiçeğimi görüyorsunuz. İlk aldığımdaki baygın halinden kurtuldu gibi. Hastalıkları yendik çok şükür. Balkonumdaki yerini beğendiğini düşünüyorum. Ancak sokağımın çok tozlu olmasından dolayı yaprakları hep toz oldu. Nasıl temizleyebilirim acaba? Bir yolunu bulacağız artık.

okursan 06-03-2017 09:46

4 Eklenti(ler)
Bunlar da haftasonu Şok marketten aldığım Afrika Menekşelerim. Alır almaz çekmiştim bu fotoğrafları. Şu anda tomurcukları daha bir açtı. Yakında tamamen çiçeklenirler sanırım.

okursan 06-03-2017 09:48

3 Eklenti(ler)
Burada da ektiğim Haseki Küpesi (Aquilegia) tohumları var. Karışık tohum olarak almışım. Farklı renklerde çıkacaklar yani. Bekleyip göreceğiz. 20 tohumdan neler çıkacak karşımıza.

okursan 06-03-2017 09:50

2 Eklenti(ler)
Bunlardan başka bir de balkonumda 5 lt.lik pet su şişesinin etrafına delikler açarak yaptığım yeşil soğanlarım var. Ancak onun fotoğrafını çekmemişim. Bir de yakın zamanda ekeceğim çimlenmeye başlamış sarımsaklar bulunuyor. Tohum olarak da 3-4 çeşit domates tohumum var. Onları da çalışma yaptıkça fotoğraflandırıp paylaşırım artık. :)

Az önce bahsetmeyi unuttuğum işyerinde odamı paylaştığım siklamenim ve evde bardakta büyüttüğüm avokadomu da ekledim şimdi :)

okursan 08-03-2017 08:23

2 Eklenti(ler)
Selamlar, ailem büyümeye devam ediyor. Bu mesajımda geçen gün sözünü ettiğim yeşil soğan bidonumu ve dün bir arkadaşımın hediye ettiği Aşkın Gözyaşları çiçeğine (sanırım sukulent olarak geçiyor olmalı?) ait fotoğrafları paylaşıyorum.

Resulgur 09-03-2017 22:04

Sn. okursan sayfanız hayırlı olsun. Bende sizin gibi başlamıştım ve çok şey öğrendim. Sizin de güzel bilgiler edineceğinize eminim. Artık yaptıklarınızı takip edebiliriz, kafanıza takılan soruları çekinmeden sorun ;) Kolaylıklar dilerim.

okursan 13-03-2017 05:54

1 Eklenti(ler)
8. Gününde ilk haseki kupesi uyandı. Sabah sabah çok mutlu oldum. :D Fotoğraflarının telefondan yüklenmesini başaramadım. Gün içinde PC ile eklerim.

telato 13-03-2017 07:02

1 Eklenti(ler)
Eklenti 640699

Bahçe sayfanız hayırlı olsun Sayın okursan;

Soğan yetiştirdiğiniz pet şişeyi atmayın, yaz aylarında biber yetiştirirsiniz. Geçen sene bende pet şişenin içinde, bu şekilde biber yetiştirmiştim çokta iyi ürün almıştım.
Bu düzenek ufak bir alanda çok sebze yetiştirmemize olanak sağlıyor.

okursan 13-03-2017 07:54

2 Eklenti(ler)
Teşekkürler Sayın telato. Biber yetiştirmeyi ben de düşünüyordum. Acı olmayan ve pet şişeye uygun biber çeşitlerinden hangilerini önerirsiniz?

Bu arada soğanların hızlıca büyüdüğünü görünce bir pet şişe daha yapıp içinde bol miktarda sarımsak diktim. Boşta duran uzunca bir saksımı da yine artan sarımsakları dikmek için kullandım. Görselleri aşağıdadır.

telato 13-03-2017 18:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi okursan (Mesaj 1498778)
Teşekkürler Sayın telato. Biber yetiştirmeyi ben de düşünüyordum. Acı olmayan ve pet şişeye uygun biber çeşitlerinden hangilerini önerirsiniz?

Sayın okursan;

Sarı, ince, uzun ve kıvır kıvır

Bence Tatlı kıl biber görsel anlamda çok hoş duruyor...

okursan 16-03-2017 08:02

Güncelleme

3 Eklenti(ler)
Bugünkü görseller çok iyi çıkmamış. Geçenlerde çekingen çekingen boynunu uzatan avokadomuz artık çekingenliğini kırdı. Boya posa vurdu. Yanında menekşelerden aldığım yaprakları köklendirme denemelerim görülmekte. En solda da iki tane daha avokado denememi görüyorsunuz.

Diğer iki görselde de zengardentr'den getirttiğim mini fide thüringen naneleri, lavantalar ve karanfiller görülmekte. Geldiklerinde bayağı minik olan bu arkadaşlar iyice boylanıp uzamaya başladılar.

okursan 16-03-2017 11:36

1 Eklenti(ler)
Öğlen eve gittiğimde her zamanki gibi ilk iş çiçeklerimi bir tur dolaştım. Bir de ne göreyim. Aquilegia'lardan biri daha bana merhaba diyor! 11. günde gelen yeni üyemizin görseli aşağıdadır.

okursan 20-03-2017 20:02

4 gün sonra üçüncü Aquilegia'm da bana az önce merhaba dedi. Dün sulama suyuna (1 Lt kadar içme suyu) bir kapaktan az hidrojen peroksit (h2o2 - oksijenli su) katmıştım. Faydası olmuş mudur ki? Haftaya da aspirin deneyeceğim. Bu haftasonuna doğru da saksı domates tohumlarımı çimlenmek üzere sahaya davet edeceğim :) Hepsi büyüsün istiyorum. Görseler yarın gün ışıyınca...

okursan 21-03-2017 08:23

2 Eklenti(ler)
Günaydınlar! İşte Aquilegia üçlüm.

İkinci görselde de thüringen nanelerimden birinin yanında yeni çıkan filiz var. Sanırım o da nane olmalı. Ben başka bir şey ekmediğime göre ne olabilir ki! :)

okursan 24-03-2017 15:40

Bugün hüzünlüyüm. aquilegia'larımdan birisi gelişemeden kendini saldı. Diğer ikisi şimdilik iyi görünüyor. İki lavantamda da yeni filizler kendilerini salıyorlar. Neden böyle oluyor bilmiyorum! :(

nadis 26-04-2017 13:47

Taşova merkez mi sayın okursan

okursan 26-04-2017 13:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nadiş (Mesaj 1504772)
Taşova merkez mi sayın okursan

Evet. Taşova'lı mısınız yoksa?

okursan 27-09-2017 18:10

Aylar sonra bir merhaba olsun benden forum halkına. Tayinim çıktı. İstanbul Beylikdüzü'nde yaşıyorum artık. Taşınma nedeniyle tüm bitkilerimi anneme ve komşulara dağıtmak zorunda kaldım. Düzenimi yavaştan oturuyorum. Bakalım İstanbul'da neler yapacağız!

okursan 16-01-2018 08:15

İstanbul'da da yerimde duramadım. Eşimin yengesinden aldığımız 11 küçük aloe vera tekrar bir küçük bahçe yaşına isteği uyandırdı bende. Şok markette geçen gün çuha çiçeklerini görünce duramadım. 6 tane seçtim içlerinden. Bir de okulda bulduğum ismini buradan öğrendiğim mother of pearl plant'te eklenince küçük bir botanik bahçesi oluşuyor sanki. Eşimin güzel saksılar istemesi üzerine de evimize yakın olan bahaus'tan biraz alışveriş yapmak gerekti. Bu arada oradaki botanik bölümü çok beğendim. Keşke daha önce gitseymişim. Fotoğraflar akşama :) herkese yeniden merhaba :D

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024