agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Sardunya18 / Balkon, ev (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/39880.htm)

sardunya18 01-08-2016 17:28

Sardunya18 / Balkon, ev

3 Eklenti(ler)
Merhabalar öncelikle balkonuna hoşgeldiniz .Uzun zamandır sessiz takipten sonra ben de çiçeklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum öncelikle balkonumun genel görüntüsü ile başlayayım .Güney cephe kapalı balkon pek büyük değil

sardunya18 01-08-2016 17:33

1 Eklenti(ler)
Çiçek macerama başlamama sebeb olan sardunyalar çok seviyorum onları artık devasa boyuta ulaştılar .Bu sene budasammı yoksa yeniden çeliklesemmi ? Henüz karar veremedim.:rolleyes:

sardunya18 01-08-2016 18:06

Limon ağacım

2 Eklenti(ler)
Balkonumdaki limon ağacım altı yıldır bizimle eşim İzmir den almışdı .Meyve vermede sıkıntı yaşamasakta bu sene yeni yaprak çıkarmada sıkıntılı derdini anlayamadım .

sardunya18 01-08-2016 18:27

Kohleria

2 Eklenti(ler)
Balkonumdan japon küpesi komşumdan köklü çelik olarak almıştım. Yerini sevdi çiçek açtı .Forumdan okuduğum kadarıyla sürekli çiçek açabiliyor bir diğer adı komşu çatlatanmış . Yapraklardan çiçekler zor görünüyor

sardunya18 01-08-2016 19:05

Kohleria

Burdada ilk hali var.Ling vermeyi deniyordum .Oldu galiba :p

Sevgi Durul 01-08-2016 19:08

Ne güzel, yeni bir balkonumuz daha olmuş. Yeni renkler, yeni ses ve nefes. Sevindim.

Devamını dilerim, Sevgili sardunya18.:)

Komşu çatlatan bir türlü büyütemediklerimden. İki kez kırmızı dışında renklerinden de edinip yaşatamadığım. Şimdi bir kırmızım var, kaplumbağa hızıyla gelişiyor. Buna da şükür bu sefer ölmedi ya, büyür de açar bakalım.:)

sardunya18 01-08-2016 19:14

Hoşgeldiniz sdurul ablacığım ilk mesajımı ben size yazmıştım.Sizde ilk oldunuz .Kapalı balkonda halinden memnun gibi kışın cam önüne alman gerekecek galiba inşallah sizinki de açar yakın zamanda sevgiler

sevgihoca 01-08-2016 23:55

Sayfanız hayırlı olsun,Sardunya18.Çiçeklerinizin keyfi yerinde maşallah.Kohlera benim için de sorunlu bir çiçek,büyütemiyorum nedense.Sevgiler.

Galip Kuzucu 02-08-2016 02:23

Sayfanız ve çicekleriniz hayırlı olsun sayın:sardunya18 :)

sardunya18 02-08-2016 07:42

3 Eklenti(ler)
Hoşgeldiniz sayın Sevgi hoca ,sayın Galip kuzucu teşekkür ederim .En sevdiklerinden menekşelerle devam edeyim .:p

Çiçeği geçenleri dinlenmeye aldım .
Eklenti 623650

Eklenti 623651

Eklenti 623652

Buda yakın çekim menekşe güzelliği;)

sardunya18 02-08-2016 13:24

Echeveria.

2 Eklenti(ler)
Bu echeveria yı minnacık bir çelik olarak almıştım .Şimdi büyüdü saksı güzeli oldu .Minnacık derken abartmıyorum saksıda gözükmüyordu :p

Eklenti 623674

Aeonium arboreum bu çiçeğimde yanında bonus olarak gelmişti .Boyu uzadıkça alt yapraklar dökülüyor

Eklenti 623680[/ATTACH]

Biraz daha uğraşırsam resim arası düzgün yazı yazmayı becericem :p

sardunya18 02-08-2016 15:03

Balkonumdan devam

3 Eklenti(ler)
Ben bir yere gidince gözüm hep çiçeklerde oluyor .Bir çelik istemek için üç dört kere gittiğim olmuştur .Bu süt ağacı nı da öyle almıştım .

Eklenti 623702

Bu paskalya da iftar davetinden sağolsun bir lop verdi .Tuttu galiba .
Paskalya değil yılbaşı çiçeğiymiş .Teşekkürler A_NOMAD
Eklenti 623703

Bayram ziyaretine gittiğimiz apartman boşluğunda susuz vaziyette ydi .Önce sulayıp sonra bir lop aldım .Büyümeye başladı kaynana dili diye biliyorum.Torf biraz kum karışımı küçük saksılara diktim

Eklenti 623704

sardunya18 02-08-2016 15:32

Balkonumdan devam

3 Eklenti(ler)
Çiçeğini görüp hayran olduğum kırmızı çiçekli atlasım tuttu .Ama çiçeğini görmek için bayağı beklemem gerekecek galiba

Eklenti 623709

Kızkardeşimden aldığım paşa kılıcı üç yerinden yavruladı çok sevindim .Yavaş yavaş büyüyücez
Eklenti 623710

Aloevera olarak biliyorum inşallah faydalı olan türüdür .Çünkü el yaralarına kullanmak istiyorum .
Eklenti 623711

sardunya18 02-08-2016 15:46

Kraton

1 Eklenti(ler)
Bir çiçekte salonumdan yeğenimin düğününden gelmişdi .İlk zaman çok yaprak döktü.Yerini değiştirince büyümeye başladı yazları güney cephe balkona çıkarıyordum .Bu sene çıkarmadım aydınlık iç mekanda duruyor keyfi yerinde çiçek bile açtı .Çiçekli resimlerini kraton sayfasında paylaşmıştım .

A_NOMAD 02-08-2016 15:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sardunya18 (Mesaj 1474780)
...Bu paskalya da iftar davetinden sağolsun bir lop verdi...

O bir paskalya değil, yılbaşı kaktüsü (schlumbergera) ;) Bu arada sayfanız hayırlı olsun, bitkileriniz oldukça sağlıklı görünüyorlar elinize sağlık ;)

sardunya18 02-08-2016 16:42

Hoşgeldiniz A_NOMAD teşekkür ederim .Bende bu yılbaşı ile paskalya yı ayıramıyorum .Olsun ikisinden de yoktu :p.İnşallah birde paskalyam olur :DGüya bide yılbaşı kaktüsü sayfasına girip baktım .Yanlış bilgi vermeyim diye

zsahin 03-08-2016 14:12

sayfanız hayırlı olsun bol çiçekli günler dilerim..bende sizin gibi uzun süredir sessiz hergün takip ediyorum ağaçlar.net ailesini çiçekleri balkonları gördükçe iç çekiyorum :D benimde 2 balkonumda çiçeklerim var bir cesaret belki bende bir sayfa açarım :D

sardunya18 03-08-2016 15:29

Hoşgeldiniz zsahin teşekkür ederim .Bence sizde sayfanızı açın çiçeklerinizi görmeyi çok isterim .Her gün mutlaka bende bakarım ağaçlar net e balkonları bahçeleri gezerim .Bol çiçekli günler dilerim

sardunya18 03-08-2016 15:37

Sakız sardunya

3 Eklenti(ler)
Sakız sardunyam geçen sene almıştım .Çok nazlı çiçek açsada yapraklarındaki anormallik bir türlü geçmedi .Yerini değiştirdim sulamayı azalttım olmadı

Eklenti 623802

Eklenti 623803
Ama çiçeği çooook güzel :p
Eklenti 623804

esemeral 03-08-2016 16:18

Sayfanız Hayırlı uğurlu olsun Sayın Sardunya18. Yepyeni bir balkon takip edilesi yeni bir sayfa sevindirdi beni de. Sizdeki güzellikleri sabırsızlıkla bekleyip takip ederiz artık. İyi ki sayfanızı açmaya karar vermişsiniz ilk günden içimiz açıldı. Bol çiçekli günler dilerim.

sardunya18 03-08-2016 16:42

4 Eklenti(ler)
Fırsat bulmuşken geçen sene dağdan söküp getirdiğimiz sempervivum yerel ismiyle kader çiçeği ni paylaşayım .Yerinden topraklı olarak sökmüştük saksının altına biraz torf koyup dikmiştim .Keyfi yerinde maşallah :p

Eklenti 623809

Geçen sene kokusuna bayılıp iki çelik almıştım arkadaşımdan tuttu .İyi de büyüdü .Bugün baktım tomurcuklanmış çok sevindim .Bakalım kokusu balkonu saracakmı .Melisa parfüm çalısı diye biliyorum .
Eklenti 623810

Eklenti 623811

Tohumdan yetişdirdiğim pervane çiçeğim açtı.İpek çiçeğimin daha tomurcuğu yok onuda en yakın zamanda bekliyorum
Eklenti 623812

sardunya18 03-08-2016 17:45

1 Eklenti(ler)
Çok teşekkür ederim sayın esemeral balkonuma hoşgeldiniz .Bende güzel paylaşımlar yapmak isterim

.Ağaçlar netten çok şey öğrendim öğrenmeye de devam ediyorum .Tabi çiçek konusunda kendimi dizginlemek gerekiyor yoksa evde bize yer kalmayacak .Çiçek görünce dayanamıyorum aslında difenbahyayı çok sevmezdim .Akraba ziyaretinde görünce dayanamadım o kadar güzel di ki .Sağolsun bir fide verdi ablacım bana geleli dördüncü yaprağını açıyor

lusoari 03-08-2016 20:02

Aramıza hoş geldiniz Sevgili Sardunya18 :)
Bence çiçekleriniz çok güzel hepsininde maşallahı var, ben çok beğendim özelliklede difenbahyayı sağa sola bakınıyorum bir yerde çelik bulursam rica edeceğim ama önce bulmam lazım :D
Sakız sardunyanızın yaprak altlarına bakabilirmisiniz belki bir zararlı vardır, ama ben olsaydım her ihtimale karşı ilaçlayıp, biraz açık havada bekletirdim az bir miktarda bitki besini verirseniz daha çabuk toparlar, sardunyalar evde de yetişiyorlar ama açık havayı daha çok seviyorlar.
Paylaşımlarınızın devamını dilerim, tekrar hoş geldiniz. ;)

ULDUZ 03-08-2016 21:02

Sardunya 18 balkon sayfaniz hayirli olsun. Masallah ciceklerinin hepside cok bakimli. Menekselerinse bir harika. Bende bir sardunya asigi olaraq sardunyalariniza icim gitti. Paylasimlarinizin devamini dilerim. Bol cicekli sayfalar.....

sardunya18 04-08-2016 10:54

1 Eklenti(ler)
Teşekkür ederim sevgili lusoari sizde sayfama hoşgeldiniz .Sakız sardunyamda zararlı yok baktım ama torfta dikili ondanmı yoksa kapalı balkon sıcak oluyor ondanmı bilemedim .Sizin çiçekleriniz de çoook güzel fırsat buldukça bakıyorum ne çok emek veriyorsunuz .Difenbahya hayran olunmayacak gibi değil .Benim çiçeğin annesinin fotosunu sizin için yüklüyorum sevgili lusoari maşallah ı var dimi :p

sardunya18 04-08-2016 11:13

2 Eklenti(ler)
Teşekkür ederim sevgili ulduz sizde sayfama hoşgeldiniz .Sardunya ve menekşe benim de en sevdiklerim kolay yetişiyor çok çiçek açıyor

.Budama yapınca atmaya kıyamayıp dikiyorum .İsteyen herkese veriyorum paylaşmak güzel menekşe yapraktan kolay yetişiyor.Bu yüklediğim resimdekiler yapraktan yetişenler kuzey cephe cam önüne koydum .Sabahları çok az güneş görüyor .
Eklenti 623873

Menekşe yaprağı bir kere yavru verince kesiyoruz ya onu atmayıp tekrar dikince hem daha çabuk yavruluyor hemde çok yavruluyor .Gözün doysun der gibi haha ha ben onu bir kere daha dikicem :dilli:
Eklenti 623874

Mücevher Çalısı 04-08-2016 13:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sardunya18 (Mesaj 1475004)
...

Menekşe yaprağı bir kere yavru verince kesiyoruz ya onu atmayıp tekrar dikince hem daha çabuk yavruluyor hemde çok yavruluyor .Gözün doysun der gibi haha ha ben onu bir kere daha dikicem :dilli:
Eklenti 623874

Biz bir döl alamıyoruz sen 3 döl mü alacan ondan, hehehe çok güldüm halimize valla:D

Bitkilerin çok güzel Sevgili sardunya18, hepiciğine kocaman bir maaşallah;)

Sayfan hayırlı uğurlu olsun...

Sevgiler;)

lusoari 04-08-2016 13:27

Çok teşekkür ederim çiçeklerimi beğendiğiniz için :)
Sakız sardunya normla sardunyalara göre biraz daha serini seviyor bence ama sıcaktada pek şikayet etmez sadece çiçeklenme süresi azalıyor ama tortda dikili olmasıda yaprak deformasyonuna sebep olabilir, toprak değişimi zamanı biraz bahçe toprağı karıştırmanızı tavsiye edebilirim.
Anne difenbahya ya maşallah bu nasıl bir güzelliktir, tekrar gidip görürseniz benim yerimede maşallah deyin :) darısı benim başıma inşallah bulabilirim bende. :)

sardunya18 04-08-2016 13:36

Çok teşekkür ederim sevgili mücevher çalısı balkonuma hoşgeldiniz .Evet o zavallı yaprakcığı bir kere daha dikicem .Bakalım sonuç ne olucak . Sizinde belki sıcaktan olmuyordur baharda deneyin derim olmadı ben o yaprağı size gönderirim.Hım ne dersiniz ? sevgiler bol çiçekli günler.

Mücevher Çalısı 04-08-2016 14:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sardunya18 (Mesaj 1475029)
...Sizinde belki sıcaktan olmuyordur baharda deneyin derim olmadı ben o yaprağı size gönderirim.Hım ne dersiniz ? sevgiler bol çiçekli günler.

Haklısınız sıcaklar engel oluyor. Teşekkür ediyorum teklifiniz için ama ben 10 yıldan fazla oldu Afrika Menekşesi yetiştirmiyorum. Eski zamanlarım geldi aklıma, ne yapraklara ümit bağlamıştım, ah eski günler. Siz yetiştirin canım, çok güzel bakıyorsunuz onlara, ben de buradan seveyim;)

Size de bol çiçekli günler;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024