agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Nothing / Balkon, ev (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/35014.htm)

nothing 30-11-2014 18:11

3 Eklenti(ler)
Opuntia gelişimini son sürat sürdürdü bu yaz, yavrulardan eşe dosta dağıttık bile :)
Kaktüs aranjmanımı yaptıktan sonra kaynana topuzlarım yavruladılar.
Eklenti 528215

Eklenti 528216

Bunlar da yeniler :)
Eklenti 528217

nothing 30-11-2014 18:15

3 Eklenti(ler)
Sevgili Loveforlife'dan gelen sukulentim çiçek açacak :)
Eklenti 528222

Mum çiçeğim balkonu sevdi.
Eklenti 528223

Sevgili Loveforlife'dan gelen kedi tırnağı, coşmasını bekliyorum.
Eklenti 528224

nothing 30-11-2014 18:19

Menekşelerim

5 Eklenti(ler)
Öğretmenler günü hediyelerim :)

Eklenti 528230

Eklenti 528226

Eklenti 528227

Eklenti 528228

Eklenti 528229

nothing 30-11-2014 18:21

2 Eklenti(ler)
Yucca'mmm

Eklenti 528231

Benim minnaklarım yeni saksına kavuştu :)
Eklenti 528232

nothing 05-12-2014 17:11

Sevgili YeniBon arkadaşımın gönderdiği adenium tohumlarını da bugün küçük kızım Doğa ile ektik. toplam 4 tohum inşallah hepsi bu sefer tutar :)

nothing 05-12-2014 17:23

Ağaçlar net sitesinin çok sevgili ve çok saygıdeğer üyeleri, doğa dostları;
Siz beni neye bulaştırdınız? bu siteden önce 3-5 saksısı olan ben şimdi 40 küsur saksıya sahibim.
Yolda yürürken önüme bakacağıma tepemdeki ağaçlara, tohumlarına bakıyorum. Bir iğde ağacı buldum mu silkeliyor önce mis gibi yiyor ardından çekirdeklerini topluyorum.
Önüme çıkan her bitkiye alıcı gözle bakıyorum.
Tanımadığım eczane vb. dükkana girip saksısındaki bitkilerin yavrusundan istiyorum.
Geçenlerde hayvanat bahçesine gittik, çocuklarım kuşlara bakıyor, ben kafeslerin etrafına diktikleri bitkilere.. tohum alıyorum onlardan falan...
siz beni neye bulaştırdınız canım üye arkadaşlarımm?
Biliyorum bunun sonu yok, bulaştım bir kere :)

nothing 10-12-2014 08:32

Akçabardak'a çok teşekkürler

4 Eklenti(ler)
Sevgili Akçabardak bu güzel hediyeler için çooook teşekkür ederim.
Büyük bir titizlikle her birini sarıp isimlerini yazmışsınız fakat ptt kargo paketi 6 günde getirdiği için peçeteler erimiş, yazılar silinmiş :(
İnşallah tutarlar ve ben de sizin güzelliklerinizi antepte yaşatabilirim.
Eklenti 529163

Eklenti 529164

Eklenti 529165

Eklenti 529166

nothing 10-12-2014 13:28

Bu arada paketi açarken kayınvalidem "yine mi diken geldi?" Deyince beni bir gülme tuttu :)

akçabardak 10-12-2014 18:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nothing (Mesaj 1339729)
Sevgili Akçabardak bu güzel hediyeler için çooook teşekkür ederim.
Büyük bir titizlikle her birini sarıp isimlerini yazmışsınız fakat ptt kargo paketi 6 günde getirdiği için peçeteler erimiş, yazılar silinmiş :(
İnşallah tutarlar ve ben de sizin güzelliklerinizi antepte yaşatabilirim.
Eklenti 529163

Eklenti 529164

Eklenti 529165

Eklenti 529166

Sevgili nothing rica ederim...

Keşke kayıplar olmasaydı, kargonun hafta sonu tatiline takılması kayıplara sebep oldu maalesef, ben de çok üzüldüm inanın :( :( :(

Olan oldu yapacak bir şey yok, tek tesellimiz geride kalanların hayata tutunmaları, eriyip gidenlerin yerine tekrar yenileri gelir.

Görebildiğim kadarıyla eriyenlerden birisi Anacampseros yaprakları, diğeri ise benim ayrıca hediyem Havorthia glauca'ydı bütün bir parçaydı ve köklüydü ama tamamen erimiş ve yapraklar gövdeden ayrılmış.

Ne diyelim sağlık olsun kalan sağlar bizim olsun.

İsimlerine gelince biraz durumları belli olsun, kim kalıcı kim gidici belli olsun ondan sonra yazarım. Şimdilik kalın salıcakla

nothing 11-12-2014 10:07

Sevgili akçabardak zaiyatlar can sıkıcı ama ben inanıyorum onlar hayata tutunacaklar. Çünkü seviyorum onları. Bu onları güçlü kılacak. Bir söz suyun kristallerini olumlu-olumsuz yönde değiştiriyorsa bitkilere de can-ı gönülden sevgi dolu bakış, tatlı sözler olumlu etki eder diye düşünüyorum.

nothing 20-03-2015 21:17

Merhaba sevgili doğa dostlarım;

ben Gaziantepte çocuk gelişimi öğretmeniyim.
Okulumuzun kütüphanesi yok Öğrencilerime okumanın büyüsünü aşıladığımdan bu yana onlara kitap yetiştiremiyorum. Kendi kitaplarım da yetmiyor.
Bir cmt günü sınıfça kütüphaneye kayıt olmaya gittik.
Zaten onların maddi durumları da kitap almaya yetmez.

Ben birkaç yere başvurdum kitap talebi için. onlar da gönderime başladılar bile
ben de kargo ücretini karşılamak için kitap ayracı yapıp eşe dosta, tanıdığa, müdür yardımcılarına satmaya başladım.

Bizim kitaba ihtiyacımız var. İlgilenen olur mu acaba?

İbrahim Yavuz 20-03-2015 22:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nothing (Mesaj 1302596)
Sn Göksel Çetin; göndermiş olduğunuz Adeniumun durumu nasıl sizce? Yaprak sararması korkutuyor beni :(

Eklenti 506853

Sevgili nothing öncelikle sizi tebrik ediyorum. Allah sizleri bu aşktan ayırmasın.

Ben de 2013 yılında Antalya'dan iki adet saksıda Adenium Obesum getirttim lakin Evim İzmir'de 1 yıllığınal Bursa da kaldım o sırada evdekiler pek ilgilenememişler döndüğümde yoklardı. Kuruyup gitmişler. Suyu pek sevmez siz de bilirsiniz, heralde bizimkilere o kadar anlatmama rağmen yanlış sulama mağduru oldu sanırım. Size tavsiyem su konusun oldukça cimri olun. Adı üstünde çöl iklimini sever. Haliyle toprağı kuru olmalı, ara ara saksı dibinden su gelecek kadarlık bir sulama yapın. Hastada 1 ya da 2 haftada bir . Ama toprak kurumadan sulamayın!

nothing 27-03-2015 13:08

Çok teşekkür ederim paylaşımlarınız için.

Bu aşk ayrılabilinecek gibi mi ki... Doğa aşkı değil tükenmek gittikçe harlanan bir ateş gibi bende...

Yolda giderken farklı renk, farklı cins bir ağaç arıyor gözlerim, onların tohumlarını topluyorum.
Teyze durduruyor beni yolda; "neye iyi geliyor bu kızııım?" diye soruyor :) ben de tohum topladığımı, paylaştığımı söyleyince gülüyor :)

Yola çıkarken çantama bir poşet almadan çıkmam :)

İbrahim Yavuz 27-03-2015 18:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nothing (Mesaj 1366234)
Çok teşekkür ederim paylaşımlarınız için.

Bu aşk ayrılabilinecek gibi mi ki... Doğa aşkı değil tükenmek gittikçe harlanan bir ateş gibi bende...

Yolda giderken farklı renk, farklı cins bir ağaç arıyor gözlerim, onların tohumlarını topluyorum.
Teyze durduruyor beni yolda; "neye iyi geliyor bu kızııım?" diye soruyor :) ben de tohum topladığımı, paylaştığımı söyleyince gülüyor :)

Yola çıkarken çantama bir poşet almadan çıkmam :)

Neye iyi gelecek teyze; insanlığa iyi geliyor, deseydiniz :D

nothing 03-04-2015 23:11

Sevgili Akçabardak, kırmızı kalanşolar açıyooooooor

nothing 17-04-2015 17:46

Akçabardaktan gelen kalancholar

2 Eklenti(ler)
Eklenti 547131

Eklenti 547132

Güzellerimmmmmmmmmmmm

akçabardak 17-04-2015 18:04

Sevgili noting maşallah, ne güzel çiçeklenmişler ellerinize sağlık. Ben annelerini maalesef o ilk donlarda kaybettim, allahtan yedeklemiştim biraz büyüsünler tekrar yedekleyeceğim gözüm korktu çünkü. Güle güle büyütün güzelliklerinizi. Sevgiler

nothing 19-04-2015 14:58

annelerinin yitmesine üzüldüm...
Allahtan yedeklemişsiniz :) ben onları çooook seviyorum, gözüm gibi bakıyorum
onca yoldan gelen güzellerim onlar

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024