agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Kılıçh ev-balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/31471.htm)

kılıçh 21-08-2013 10:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 1191603)
Ek puanın kaldırıldığını bilmiyordum, ama sonuçta iyi bir okul. Merkeze her gün gidip gelmek zor olur gibisinden merak ettiğim için sormuştum ilçede mi diye.

Liste, evet, çiçek listen, hani ilk mesajlarından birinde yazmıştın ya. Epey artmıştır artık.

İlçemizde de var öğretmen lisesi ama benim puanın onu aşması ve eğtiminin Kırşehir'dekine kadar güzel olmaması yüzünden gittim bu okula artık yolunada katlancam...;)(Bizimkilere kalsa çevre fenliselerinin hepsi tutuyor ona gönderceklerdi ama ben çiçeklerim ve daha çok fazka şey yüzünden gitmedim....:D)

Evet ablacım liste baya bir arttı ve halen de artmaya devam ediyor hız kesmeden...:D

muhammed3450 01-09-2013 23:39

çiçeklerin çok sağlıklı güzeller maşallah

hira 27-09-2013 23:52

minikkuş, yeni fotoğraflar bekliyoruz senden:)

kılıçh 24-10-2013 15:47

ablacım bende istiyorum fotoğraf atmak ama okullar açılınca vakit bulmakta zorluk çekiyorum :D ama tatillere az kaldı ozaman atarım artık ;)

bay tömürcek 24-10-2013 21:08

Kılıçcım şükür yaşadığına dair bi belirti gördüm nerlerdesin sen, sesin soluğun çıkmıyor :) Güzel fotoğraflar bekliyorum haberin olsun :)

kılıçh 20-12-2013 18:17

Sayfama ve ağaçlara.net'e girmeyeli baya bi olmuştu :D hatta sayfamın 2. sayfaya düşmesi beni şaşırtmakla birlikte üzmüştü ama geri döndüğümü bi haber vereyim dedim. :D

hira 20-12-2013 18:57

Hoşgeldin minik kuş:)

çiçeklerinin son hallerini eklede görelim,

kılıçh 20-12-2013 20:27

4 Eklenti(ler)
Ablacım sen istersin de ben yüklemez miyim hiç :D
kalanşolarım ufaktan ufaktan çiçeklerini göstermeye başladılar ;)

Eklenti 461314

Eklenti 461315

Eklenti 461316

Eklenti 461317

kılıçh 20-12-2013 20:31

1 Eklenti(ler)
kurdelam :D

Eklenti 461318

kılıçh 20-12-2013 20:33

1 Eklenti(ler)
Fittonyalarım (fittonyamı ondanda emin değilim :D ) çok yavaş büyüo ya.

Eklenti 461319

kılıçh 20-12-2013 20:34

1 Eklenti(ler)
Dracena :d

Eklenti 461320

hira 20-12-2013 21:20

Tebrik ederim seni, ben kalanşoları açtıramıyorum hiç:(
maşallah diyorum.. her rengide mevcut sende:) bol çiçekli olsunlar inşallah.

kılıçh 21-12-2013 10:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hira (Mesaj 1231508)
Tebrik ederim seni, ben kalanşoları açtıramıyorum hiç:(
maşallah diyorum.. her rengide mevcut sende:) bol çiçekli olsunlar inşallah.

Ablacım bi telefon kadar uzağınızdayım istediğin zaman saksılarıyla gönderirim :) Zaten beni seven bir tek kalanşo :D

bay tömürcek 21-12-2013 12:29

Kılıçcım maşallah çiçeklerin çok güzel olmuşlar özledik seni ;) Kalanşolar gerçekten çok güzeller benimkiler de ağaç kadar oldular ama çiçek miçek yok seneye açarlar inşallah öyle avutuyorum kendimi :p

hira 21-12-2013 13:40

Teşekkür ediyorum, sağol zengin gönüllü minik kuş:)

Bende 2 tane kalanşo var ama Tömürceğin söylediği gibi açmadı bendekilerde. Renklerini bile bilmiyorum henüz:)

mutlu kal minik kuş.

kılıçh 21-12-2013 17:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hira (Mesaj 1231628)
Teşekkür ediyorum, sağol zengin gönüllü minik kuş:)

Bende 2 tane kalanşo var ama Tömürceğin söylediği gibi açmadı bendekilerde. Renklerini bile bilmiyorum henüz

mutlu kal minik kuş.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek (Mesaj 1231612)
Kılıçcım maşallah çiçeklerin çok güzel olmuşlar özledik seni ;) Kalanşolar gerçekten çok güzeller benimkiler de ağaç kadar oldular ama çiçek miçek yok seneye açarlar inşallah öyle avutuyorum kendimi

Çok teşekkür ederim ablacım sizde hep mutlu kalın :)
Tömürcekçiğim senide çok özledim ;)
Şu an çiçek açmamaları çok normal anormallik benimkilerde var :D Niye bu kadar erken çiçek açtılar bende bilmiyorum. Bildiğim üzere bunların tomurcukları ocak gibi baş gösterip mart-nisan gibi açmaları lazım ;) Dediğiniz üzere büyüklerse ve yerleride güzelse ocak ortalarında tomurcuklanacklarını düşünüyorum. Tomurcuk süreside yaklaşık 3 ay oluyor ama benimkiler bi elden ayrı yaklaşık bir ay önce tomurcuk gösterip bir hafta öncede çiçekleri açmaya başladı. Galiba bu sene 2 defa açacak ;)

nurcan çelik 21-12-2013 17:33

merhaba sevgili kılıçh çiçek çeşitlerin çok güzel ben yeni üyeyim.uzun zamandır sanırım dersler yüzünden girememişsin hoşgeldin.. bende öğrenci olduğum için giremiyorum çoğu zaman gayet iyi anlayorum ... sağlıcakla kal.. iyi günler dilerim.

kılıçh 21-12-2013 17:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcan çelik (Mesaj 1231685)
merhaba sevgili kılıçh çiçek çeşitlerin çok güzel ben yeni üyeyim.uzun zamandır sanırım dersler yüzünden girememişsin hoşgeldin.. bende öğrenci olduğum için giremiyorum çoğu zaman gayet iyi anlayorum ... sağlıcakla kal.. iyi günler dilerim.

Teşekkür ederim nurcan ablacım :) sende hoşgeldin aramıza ;) aslında ders hala devam ediyor yazılıların 1. si bitmeden 2. si başlıyor sadece bu hafta biraz boşluğum var :) ama ben herdaim girmeye çalışcam :D

nurcan çelik 21-12-2013 17:54

aynen bende öyle yapmaya çalışıyorum :D yazılı faslını atlattım Allah a şükür :)) benimde aralığın sonunda finallerim var iki hafta o sıralar girme ihtimalim düşük benimde ama olsun bizi idare edecek başka üyelerde var :)))

kılıçh 21-12-2013 19:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nurcan çelik (Mesaj 1231690)
aynen bende öyle yapmaya çalışıyorum :D yazılı faslını atlattım Allah a şükür :)) benimde aralığın sonunda finallerim var iki hafta o sıralar girme ihtimalim düşük benimde ama olsun bizi idare edecek başka üyelerde var :)))

Ooosen finaller diyosun :) benden baya büyüksün ozaman :D

Cymbelina 16-02-2014 18:18

Kılıçcığım nasılsın? Derslerden pek vaktin olmuyor sanırım girmeye, yeni dönem de başladı. Ne alemdesin sen ve çiçeklerin?

Şu kalanşoilerini nasıl öyle tomurcuklattıttırdın? De bakalım bize. Maaşallah.

Evet onun adı öyle değil, ben de biliyorum da herkes başka bir şey diyor, kalanşo, kalanşe, calanchoe vs. Onlar oluyor da kalanşoi mi olmuyor? Oldu işte, mis gibi oldu hem de:)

Gübre neyin mi kullandın? Artık benim de kalanşoim:p var, o yüzden soruyorum ama ışık almayan yerdeydi, pencereye koydum ışık alsın diye, şansıma havalar da iyi gitti ya, bu sefer de full güneş (+camdan dolayı mercek etkisi) kavruldu yapraklar. Bir de hazır alınmış değil, çelikten diktim, o yüzden öyle seninkiler gibi yapraklar filan coşmuş değil.

kılıçh 20-02-2014 18:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 1250024)
Kılıçcığım nasılsın? Derslerden pek vaktin olmuyor sanırım girmeye, yeni dönem de başladı. Ne alemdesin sen ve çiçeklerin?

Şu kalanşoilerini nasıl öyle tomurcuklattıttırdın? De bakalım bize. Maaşallah.

Evet onun adı öyle değil, ben de biliyorum da herkes başka bir şey diyor, kalanşo, kalanşe, calanchoe vs. Onlar oluyor da kalanşoi mi olmuyor? Oldu işte, mis gibi oldu hem de:)

Gübre neyin mi kullandın? Artık benim de kalanşoim:p var, o yüzden soruyorum ama ışık almayan yerdeydi, pencereye koydum ışık alsın diye, şansıma havalar da iyi gitti ya, bu sefer de full güneş (+camdan dolayı mercek etkisi) kavruldu yapraklar. Bir de hazır alınmış değil, çelikten diktim, o yüzden öyle seninkiler gibi yapraklar filan coşmuş değil.

İyiyim çok şükür ablacım seni sormak lazım sen nasılsın ?
Evet dediğiniz gibi 2. dönem başladı o yüzden arada bi girip yorum yapmadan gezinip çıkıyorum :D
O kalanşolarada bakımım şöyle oldu;
Normalde hergün çok iyi sabah güneşi alan bi yerdelerdi sonra çiçek tomurcukları başladığı zaman öğle güneşi alan bi pencere önüne koydum. Dediğiniz gibi bir kaç yaprak kavruldu ama sonra o da durdu. Alıştı herhalde :D Zaten dediğiniz gibi yaprak bolluğundan bi nefside iyi oldu budama niyetine :D

Cymbelina 20-02-2014 20:42

Teşekkür ederim minnoş:) İdare etmeye çalışıyorum ben de, şükür halimize.

Ben kendi kalanşoilerimi güneşte iyice kavurduktan sonra şimdi başka yere aldım ama yeri nasıl tarif etsem bilmem, böyle son derece fantastik bir yerde duruyor, tepelerde. Camda değil artık. Öğleden sonra güneşi geliyor gene bir nebze. Biri çiçek açtı, diğer dal da tomurcuklu, acaba kötü mü ettim güneşten alarak bilmiyorum. Bir başka saksıda da minik dal çelikler var, onu da başka odada cama koydum, saat 3'ten sonra filan güneş alıyor, batı cepheli....koordinatları 36 derece kuzey, 88 derece garp filan dermişim:dilli: Hemen gugıl earth'den bak ve iyi yere mi koymuşum muyum söyle:dilli:

Neyse yani şimdilik böyle duruyorlar işte.

Bahar geldi, soğan olayına girdiysen resim koyarsın artık. Tohum ektiysen onları da anlat, çiçeklerinin son hallerini de koy bence. Mouse beğen tuşu üzerinde bekliyoruz bak:)

kılıçh 22-02-2014 18:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina (Mesaj 1251508)
Teşekkür ederim minnoş İdare etmeye çalışıyorum ben de, şükür halimize.

Ben kendi kalanşoilerimi güneşte iyice kavurduktan sonra şimdi başka yere aldım ama yeri nasıl tarif etsem bilmem, böyle son derece fantastik bir yerde duruyor, tepelerde. Camda değil artık. Öğleden sonra güneşi geliyor gene bir nebze. Biri çiçek açtı, diğer dal da tomurcuklu, acaba kötü mü ettim güneşten alarak bilmiyorum. Bir başka saksıda da minik dal çelikler var, onu da başka odada cama koydum, saat 3'ten sonra filan güneş alıyor, batı cepheli....koordinatları 36 derece kuzey, 88 derece garp filan dermişim:dilli: Hemen gugıl earth'den bak ve iyi yere mi koymuşum muyum söyle:dilli:

Neyse yani şimdilik böyle duruyorlar işte.

Bahar geldi, soğan olayına girdiysen resim koyarsın artık. Tohum ektiysen onları da anlat, çiçeklerinin son hallerini de koy bence. Mouse beğen tuşu üzerinde bekliyoruz bak:)

İlahi ablacım ya :D okurken kahkahalara boğuldum :D
Öncelikle çiçeklerin çok aşırı kuruyorlarsa yerlerini değiştirmekte iyi yapmışsın gugıl earthdan da baktım çok güzel yerdeler :D soğan işinden daha çok tohum ekmeyi planlıyorum.
Ekincede hemen paylaşırım buradan ;)

kılıçh 24-02-2014 15:17

2 Eklenti(ler)
Bir yılı geçti mi yaklaştı mı bilmiyorum. Ama baya uzun bir zaman sonra başarıdım yapraktan çilli begonya çoğaltmayı :D

Eklenti 472057

Eklenti 472058

bay tömürcek 24-02-2014 20:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh (Mesaj 1253007)
Bir yılı geçti mi yaklaştı mı bilmiyorum. Ama baya uzun bir zaman sonra başarıdım yapraktan çilli begonya çoğaltmayı :D

Eklenti 472057

Eklenti 472058

Maşşşşşşşallllaaaah peygamber sabrı varmış sende kılıçcım bende olsaydı o çoktan çıkarıp attıydım :D Hadi gözün aydın inşallah dallı budaklı olur :p

kılıçh 25-02-2014 14:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek (Mesaj 1253169)
Maşşşşşşşallllaaaah peygamber sabrı varmış sende kılıçcım bende olsaydı o çoktan çıkarıp attıydım :D Hadi gözün aydın inşallah dallı budaklı olur :p

Normalde bende çok sabırsızım ama arada kaynamış suladıkça büyümüş :D :D
İnşallah olur ne diyim ;)

Sevgi Durul 20-05-2021 00:07

İnstagramda karşılaştık kılıçh kardeşimle. Ve eski konuları canlandırmayı seven ben buraya yazmak istedim.

Sevgili Kılıçh hem bitkilerde, hem de öğrenim hayatında epey yol katetmiş, buraya son yazdığından beri. Artık burayı da güncelleme zamanı gelmiş. Benden söylemesi.;)

kılıçh 20-05-2021 02:13

5 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1607409)
İnstagramda karşılaştık kılıçh kardeşimle. Ve eski konuları canlandırmayı seven ben buraya yazmak istedim.

Sevgili Kılıçh hem bitkilerde, hem de öğrenim hayatında epey yol katetmiş, buraya son yazdığından beri. Artık burayı da güncelleme zamanı gelmiş. Benden söylemesi.;)

Seve seve :) yıllar geçti tabi bir çok şey değişiyor ama çiçek sevgisi hiç değişmedi. Son çektiğim bir kaç fotoğrafı da paylaşarak başlayım o zaman.

Yalnız artık arka plan ekleyip düzenleme yaptığım fotoğraflar düz yüklenirken direkt çekip oynama yapmadığım fotoğraflar yan olarak yükleniyor. Bunu nasıl düzeltebilirim ya da neden oluyor? Orjinal güzel hallerini paylaşmak isterim :) arka plana felan gerek yok güzelliklerini göstermek için :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024