agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   dua-çiçeği/Balkon ev (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/31208.htm)

dua-çiçeği 15-04-2013 15:52

dua-çiçeği/Balkon ev

Değerli arkadaşlar çiçek tohumu ararken ağaçlar.net ile tanıştım.Uzun zamandır da takipçisiyim.Evim ve balkonumdaki çiçeklerden biraz bahsedeyim.
Genelde kaktüs ağırlıklı balkonum.Orkide, vanda,mum çiçeği, laleler, kaktüsler
diye devam edip gidiyor...İyi seyirler.

dua-çiçeği 15-04-2013 16:01

2 Eklenti(ler)
Koçtaş'tan aldığım orkidelerim. Beş senedir benimle birlikteler.Gözüm gibi bakıyorum desem
yalan olur.Aldığımdan beri bir kez toprak değişimi yaptım. Her sulama suyuna orkide besini koyuyorum .Her sene çiçek açarak beni sevindiriyorlar.Maşallah.

dua-çiçeği 15-04-2013 16:09

1 Eklenti(ler)
Gala çiçeğim.Semt pazarından aldım.Sadece sarısı vardı.Bu güzelliği görünce siyah gala çiçeğinin soğanını sipariş ettim. Onun güzel çiçeklerini önümüzdeki aylarda umarım yükleyebilirim.

dua-çiçeği 15-04-2013 16:12

3 Eklenti(ler)
Açmak üzere olan orkidem,renk cümbüşü ,sıklamenim.

gokcegokce 15-04-2013 16:20

Hoşgeldiniz sayın Dua çiçeği, sayfanız hayırlı olsun. Paylaşımlarınızın takipçisi olacağım. Bol yeşilli günler dilerim.

sadecegeçen 15-04-2013 16:48

Sayfanız hayırlı olsun. Hepsi çok güzel devamını da bekleriz :))

serkan_istanbul 15-04-2013 16:53

Sayfanız hayırlı olsun inşallah bereketli olur hepsi. Gala balkona alın bence içeriye alışmasın bende kırmızısından ektim busene beyaz zaten var. O şimdi çiçekte. Sevgiler

hira 15-04-2013 17:05

sarı galalarınıza bayıldım maşallah

sardunaki 15-04-2013 17:41

Merhaba,
Orkideleriniz çok güzel ,bendede 1tane var ama 1 yıldır çiçeklenmedi / beni sevmiyor ama ben onu seviyorum :) Daha nice yeni çiçekte görüşmek üzre,hoşçakalın

Tika 15-04-2013 18:09

Balkon sayfalarına hoşgeldiniz. :)
Orkideleriniz çok güzel,çok da dayanıklı bitkiler.Yaşama sıkı sıkı tutunduklarını düşünüyorum.
Yanlış yaptığım uygulamalar sonucu köksüz kalan ve iki yaprağa düşen orkidem bile canlanarak bir dolu kök çıkardı.Yeni yapraklarını da büyütüyor.Henüz çiçek sapı yok;ama ben onu bu haliyle de çok seviyorum.

bay tömürcek 15-04-2013 19:06

Sayfanız hayırlı olsun çiöekleriniz çok güzeller maşallah :) Diğerlerini de görmek dileğiyle hoşçakalın :)

dua-çiçeği 15-04-2013 20:20

5 Eklenti(ler)
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Herkese sevgiler.
Sırada kaktüslerim den birkaçı.Öğretmen olduğumuz için yazın memlekete gidiyoruz.Mevsimlik çiçekleri bakıcımıza bırakıyoruz.Kaktüsler fazla sulanmadığı için evde
kalıyor.

sardunaki 15-04-2013 22:20

Sevgili Duaçiçeği kaktüslerinizde bir harika ,hemen bir üstteki çinko kabın içindeki kaktüsün ismini öğrenebilirmiyim .?Benimde vardı ancak kaybettim kendisini ,öldü :(

Birde orkide bakımınızı nasıl yapıyorsunuz ? Geçen yıl hediye gelen bir orkidem var ancak çiçeklerini döktükten sonra bir daha çiçeklenme yapmadı (yaptıramadım) .Şeffaf kendi saksısında duruyor,salon içi sıcaklık durumuna göre kökler kurudukça nemlendiriyorum ,yaprakları diri ve sağlıklı,kökler yeşil ve yeni sürgünler var ancak çiçek açmıyor birr türlü.Bizde durum böyle Orkide kızımla ,ne yapmam gerekiyor sizce ,önerinize ihtiyacım var

Sevgilerimle

Asya Ceylan 16-04-2013 09:48

Sayfanız hayırlı olsun ;) gala çiçeğiniz çook güzel gerçekten maşallah ;)

dua-çiçeği 16-04-2013 10:45

Sayın sardunaki bahsettiğiniz sukulentin adı echeveria .Bol bol yavru veren bakımı çok kolay bir bitki.Sadece fazla su istemiyor.Yaz aylarında da benim kendisine hayran olduğum o güzel çiçeklerini açıyor.Yavru verince onları ayırıp tekrar dikiyorum.Misafirliğe gittiğim yerlere hediye götürüyorum.
Orkidelere gelince önce saksıdan çıkarıp köklerini kontrol edin.Toprağı orkide toprağı olmalı.Sulamayı bazen haftada bazen onbeş günde bir yapıyorum. Her sulama suyuna orkide besini koyuyorum. Bakımı bu kadar ama en önemlisi sabır.

eoe1234 16-04-2013 15:21

Sayfanız hayırlı olsun,çiçekleriniz çok güzel.Benim de oğlum Kütahyada asker 70 günlük oldu sevgilerimle.

nazenin34 16-04-2013 23:00

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dua-çiçeği (Mesaj 1139348)
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Herkese sevgiler.
Sırada kaktüslerim den birkaçı.Öğretmen olduğumuz için yazın memlekete gidiyoruz.Mevsimlik çiçekleri bakıcımıza bırakıyoruz.Kaktüsler fazla sulanmadığı için evde
kalıyor.

çiçekleriniz çok güzeller ... özelliklede echeveria =) tam olarak nasıl çiçek açıyor? hangi aylarda nette bir resim gördüm tesadüfen ve hayran kaldım... sizin çiçeginize benziyor görüntüsü, bende edinmek isterim..

dua-çiçeği 17-04-2013 11:18

5 Eklenti(ler)
Sayın nazenin34 bu yüklediğiniz resimdeki değil bendeki echeveria.Resmini tekrar yüklüyorum ve diğerleri.

dua-çiçeği 17-04-2013 11:22

Echeveria yazın çiçek açıyor. Bu yükledim fotoğraf geçen yaz çekildi.Şuan çiçeksiz.
Biraz yavru yapsın isteyenlere gönderirim.

nazenin34 17-04-2013 15:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dua-çiçeği (Mesaj 1140280)
Echeveria yazın çiçek açıyor. Bu yükledim fotoğraf geçen yaz çekildi.Şuan çiçeksiz.
Biraz yavru yapsın isteyenlere gönderirim.

Çok çok yavru yapsında.. bizlerde alalım teşekkürler... Echeveria nın yeryüzüne dağılmış 150 türü olduğunu biliniyor. yükledigim resimdeki açan çiçekler muhteşemler hangi tür bilmiyorum.eger bulabilirsek haberleşelim saygılar..

dua-çiçeği 17-04-2013 20:47

5 Eklenti(ler)
İnşallah bu türü bende beğendim.Bulursak haberleşelim .Bendeki türden isterseniz yavru yapınca size göndereyim.Selamlar...
Sırayla hoya kerri,hanım çantası,Urla'daki kaktüs çiftliğinden aldığım kaktüslerim...

nazenin34 18-04-2013 09:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dua-çiçeği (Mesaj 1140584)
İnşallah bu türü bende beğendim.Bulursak haberleşelim .Bendeki türden isterseniz yavru yapınca size göndereyim.Selamlar...
Sırayla hoya kerri,hanım çantası,Urla'daki kaktüs çiftliğinden aldığım kaktüslerim...

Çok teşekkür ederim.Hoya kerri sanırım bildigimiz mum çiçeginin yaprakları farklı olan cinsi hiç çiçek açtımı çiçegi nasıl acaba?çiçekleriniz çok güzeller .. bol bol çiçek vererek size mutluluk katsınlar=)resimdeki türü bende devamlı her yerde arıyorum bulursam haberiniz olur..

dua-çiçeği 18-04-2013 10:02

Hoya kerrii sevgililer gününde migroslarda tek yaprağı satılan mum çiçeği cinsi.
Taner Angay'dan getirttiğimde tek yaprağı vardı .Bu 3. senesi daha çiçek açmadı.Çiçeklerini bende merak ediyorum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024