agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   Banusemiha / balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/30969.htm)

banusemiha 04-06-2013 22:35

1 Eklenti(ler)
Büyük pet şişeleri de saksıları da susuzluk çekmemeleri için peysaj uzmanı arkadaşımın tavsiyesi üzerine toprağa göndüm..:cool:

Bu da son hali..Çalışmalar devam edecek Allah izin verirse..

TaşevliBahçe 26-06-2013 12:41

Sn. banusemiha ,

Sayfanız hayırlı olsun , çalışmalarınızı ilgiyle izliyorum.

Tavuk yetiştiriciliği sayfanızın yanısıra balkon çalışmalarınız gerçekten renk katmış buraya.

Tecrübelerinizden oldukça istifade ediyoruz , emek ve ilginize teşekkürler..

saygılar......

banusemiha 26-06-2013 18:47

Maalesef pet şişede yetiştiricilikte hiç iyi sonuçlar alamadım..Fakat saksıda yetiştirme devam..Uygun saksı olduğu taktirde en güzel biber ve oturak fasulyeden ürün alınıyor..Patlıcan zor, kabak hiç denenmesin kavun olabiliyor, salatada yetiştirilebilir,oturak fasulye de çok güzel sonuç alınıyor,domates te benim tavsiyem kesinlikle Çanakkale ve bodur armut domates...Bunlar benim edindiğim sonuçlar..Başarılı olan arkadaşlar da vardır eminim..Ben kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim..

Yukarıdaki resimde görülen bütün pet şişeler iptal..Saksılara ekildiler..Fakat cinsleri çok uzadığı ve geliştiği için saksıda da iyi bir sonuç alamayacağım gibi görülüyor..Resimlerini yakın zamanda paylaşırım..

h_dogan 26-06-2013 23:09

Büyük saksıda ben de denedim normal domates, pembe domates ve çerileri. En iyi olan doğal olarak bodur çeriler oldu. Saksısı da biraz büyük olduğu için meyveleri fazla oldu ve 1 aydır da kızarmış halde meyveler üzerinde meyveler hala sert sayılır. Armut çeriler ve diğer çeriler budayıp tek dal bırakmak şartıyla 5-6 salkım verdiler ama beni tatmin etmedi. Yere diktiklerim şu anda 2m'yi geçti sırık çerilerde. Saksıda sebze yetiştirmek epey özen istiyor ve gübrelemesini iyi yapmak gerekiyor. Yeri olanlar için en iyisi direk toprağa dikmek bence. Kolay gelsin.

banusemiha 04-03-2016 22:00

1 Eklenti(ler)
Selam..İyi akşamlar.Uzun bir zaman dan sonra tekrar burada olmak çok güzel..İlk paylaştığım konu ve fotoğraflara bakınca bayağı bir ilerleme olduğunu fark ettim.Saksıda kabak yetiştirmeyi gülümseyerek seyrettim.Ne güzel ...Bir anı olarak silinmeyen sayfalar..Bu siteyi kuran ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim..Saksının kenarında kendi kendine çıkmış papatyamın resmini yukleyebildim mi acaba..

banusemiha 04-03-2016 22:02

Çok güzel.Fotoğrafı yükleyebildim.Resim yuklemek daha bir kolaylaşmış sanki..

sevgihoca 04-03-2016 22:24

Tekrar hoşgeldiniz,Banusemiha.

banusemiha 04-03-2016 22:38

Çok teşekkür ederim..Çok hoş buldum.Çok güzel paylaşımlar..İnanın izlemeye doyamıyorum..Bahar geliyor..Toprak etrafta kalmayınca bizde uyelerin bahçelerini izleyerek bu güzellikleri yaşıyoruz..Paylaşımda bulunan vakit ayıran arkadaşlara çok teşekkür ederim..

banusemiha 05-03-2016 12:45

1 Eklenti(ler)
Kalanchoelarım

banusemiha 05-03-2016 14:37

1 Eklenti(ler)
kalanchoe mun ilk hali

banusemiha 05-03-2016 14:49

3 Eklenti(ler)
Kalanchoe ların sabah güneşini çok sevdiğini öğrendikten sonra sadece sabah güneşi gören balkonumu bu bitkiyle süslemeye karar verdim. Gerek yaprak gerek çiçek sapı gerekse kökten çoğaltarak kalanchoe larımı çoğaltmayı denedim..

Bakalım deneme nasıl sonuçlanacak..

banusemiha 05-03-2016 17:25

1 Eklenti(ler)
Terastan kareler..

banusemiha 05-03-2016 17:40

1 Eklenti(ler)
2..

banusemiha 05-03-2016 17:42

1 Eklenti(ler)
Geçen seneden toprakta beklettiğim soğanlardan çıkanlar

banusemiha 05-03-2016 17:49

1 Eklenti(ler)
Bunu da gördük dilek kutusu..

İçini açıyorsunuz ve çıkan tohumu ekiyorsunuz....Ektiğiniz tohum çimlenene kadar kutunun üzerinde yazan dileğiniz gerçek oluyor..😃

banusemiha 05-03-2016 17:50

1 Eklenti(ler)
İşte tohumumuz..

Jakin 05-03-2016 17:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi banusemiha (Mesaj 1444854)
Bunu da gördük dilek kutusu..

İçini açıyorsunuz ve çıkan tohumu ekiyorsunuz....Ektiğiniz tohum çimlenene kadar kutunun üzerinde yazan dileğiniz gerçek oluyor..😃

Çok güzelmiş.. :)
Her tohum çimlendirmede dilek dileyeceğim bundan sonra.. ;)

banusemiha 05-03-2016 18:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Jakin (Mesaj 1444857)
Çok güzelmiş.. :)
Her tohum çimlendirmede dilek dileyeceğim bundan sonra.. ;)

Tv. Da bir astrolog ta söylemişti..Gerçekten etkisi varmış..Demek bugüne kadar dileseymişiz gerçekleşmemiş hiçbir dileğimiz kalmazdı.��

Tabiiki önce Allah tan istiyoruz..

mustafa_myb 05-03-2016 19:18

Hoşgeldiniz.

Sn. banusemiha tekrar hoşgeldiniz. Aradan uzun zaman geçmiş ama ağaçlar.netten ayrılamıyor insan öyle değil mi? Üç yıl önce yaptığınız çalışmaları hayranlıkla izledim. Yeni çiçekleriniz de hayırlı olsun çok güzel görünüyorlar. Ben yeni bir üye olmama rağmen böyle bir sitede olduğum için çok mutluyum ve her zaman site yöneticilerine ve üyelerine her türlü desteğe hazırım. Hep beraber paylaşımlara devam. :)

banusemiha 07-03-2016 11:20

1 Eklenti(ler)
İstanbul'da bugün hava çok güzel..Terastaki butun kış sebzelerini yetiştirme denemesi yaptığım saksıları boşalttım..Terası oturulabilir hale getirmem lazım..

Saksıları boşaltırken minik te bir hasat yaptım😊

banusemiha 07-03-2016 12:32

1 Eklenti(ler)
Bodrum papatyaları şekilsiz büyük olan govdeden kırılıp koklendirilmek üzere bir saksıya alınmıştı..Hepsi koklenmiş..

banusemiha 07-03-2016 12:34

1 Eklenti(ler)
Çok saksı lazım çook bu yüzden kırık saksılar pratik bir şekilde onarılıyor..

banusemiha 07-03-2016 12:36

1 Eklenti(ler)
Naylon parçası kırık yere kapatılıp,toprağımızı dolduruyoruz..

banusemiha 07-03-2016 12:44

1 Eklenti(ler)
Çilekler: kurumuş yaprakları temizlendi..Yerlerine gitmeyi bekliyorlar .

banusemiha 13-03-2016 12:03

1 Eklenti(ler)
Menekşelerimle uzun suredir ilgilenemedim..Bir de baktım ki eteklerini toplamış kaçıyor..

banusemiha 13-03-2016 12:09

1 Eklenti(ler)
Yeni saksısına alındı.

banusemiha 13-03-2016 12:11

1 Eklenti(ler)
Taşınma işi bitti..Yeni yuvada mutluluklar ..

banusemiha 15-03-2016 09:09

1 Eklenti(ler)
tam bodur meyve fidanlarımın saksı değişim zamanı gelmiş..

banusemiha 15-03-2016 09:21

Şimdiki durumuma göre bu kovaları saksı olarak kullandım..Tek korkum plastiğin fidanlarımı kötü etkilemesi..İlerleyen zamanlarda en güzel saksıları alacağım onlara inşallah...Çok seviyorum fidanlarımı..Minik ormanım onlar benim.

KİRAZ
ERİK CAN ERİK VE PAPAZ ERİK
İKİ ÇEŞİT ARMUT
İKİ ÇEŞİT GOLDEN
KAYISI
AHUDUD
BÖĞÜRTLENN

Hepsinin resimlerini Allah nasip ederse buradan paylaşacağımm..İsteyen herkesin güneş durumunu göze alıp istediği bitkiyi yetiştirebileceğini bilmesini istiyoırum..Herkesin bu güzelliği tatmasını Allahın yaratma gücünü görmesini çok istiyorum..Çok güzel bir duygu..

banusemiha 15-03-2016 09:26

3 Eklenti(ler)
15 gün önce çektiğim resimler..Şimdi İstanbul da dünden beri yağan yağmur o kadar iyi geldi ki bütün gözler patlayıp meyve ve yapraklar çıkmaya başlamış..

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024