agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   resul22 / balkon ve salon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/28723.htm)

Sudenur 22-12-2012 01:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi resul22 (Mesaj 1072306)
Teşekkür ederim sayın Sudenur. Mavi fare kulağı çiçeğimi malesef yaprak bitlerinden kurtaramadım ve kaybettim. O kadar güzel yetişmişti ki çok üzüldüm. İsterseniz size tohum gönderebilirim. Halen elimde biraz tohum var. İlkbaharda tekrar ekeceğim. İsterseniz sizin içinde çimlendirip fide olarak gönderebilirim.

Çok naziksiniz teşekkür ediyorum. :o Geçmiş olsun Resul bey, ekeceğiniz yeni tohumlar sağlıkla ve güzel gelişirler umarım, yerinde çimlenip gelişebiliyorlarsa ben de ekebilirim fide büyütmek için zahmet etmeyiniz, tekrar teşekkürler. Saygılar.. :)

resul22 22-12-2012 09:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi dağçiçeği (Mesaj 1073155)
Sayın resul 22 çiçekleriniz çok güzeller umarım daha da güzellerine sahip olursunuz.
Bu yaz bende askın gözyaşı adlı çiçekle tanıştım. İki kök hediye geldi bana. Bende ikisini bir saksıya ektim. Zannedersem bu yüzden çok fazla gelişmedi. Yaza toprağını değiştirmek ve tek kök olarak dikmek istiyorum. Çiçeğini bende çok merak ediyorum.

Sayın dağçiçeği güzel temennilerinizden dolayı teşekkür ederim. Bende bu sonbaharda aşkın gözyaşı çiçeğine sahip oldum. Çok arayıpta bulamadığım bir çiçekti. Sağolsun sayın kaybol.2008 köksüz bir dal ve bir çok tomurcuk gönderdi. Bir kaç ay içerisinde o dal köklendi ve şimdi çiçek açıyor. Açıkçası bu kadar çabuk açacağını hiç tahmin etmiyordum. Çiçeklerini bende çok merak ediyorum.

Aslında bu çiçek çok fazla kök yapmıyor ve saksısı küçükte olsa gelişebiliyor. Suyu çok seviyor ve sürekli toprağının ıslak olması gerekiyor. Nazlı bir çiçekte değil aslında. Siz yinede toprağını değiştirip ayırmayı deneyin.

resul22 22-12-2012 09:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur (Mesaj 1073179)
Çok naziksiniz teşekkür ediyorum. :o Geçmiş olsun Resul bey, ekeceğiniz yeni tohumlar sağlıkla ve güzel gelişirler umarım, yerinde çimlenip gelişebiliyorlarsa ben de ekebilirim fide büyütmek için zahmet etmeyiniz, tekrar teşekkürler. Saygılar.. :)

Evet Sudenur hanım yerinde çimlenip gelişebiliyorlar. Ben pet bardağa ekmiştim tohumları ve saksıya aldıktan sonra çok hızlı geliştiler. Yinede şaşırtma işlemi uygulamak gelişimlerini hızlandırıyor. Bu senede ilkbaharla birlikte aynı şekilde ekeceğim. Bir kaç tane fazla tohum ekmek benim için hiç zahmet olmaz.

bay tömürcek 06-03-2013 23:28

Resul abi nerelerdesin nezamandır forumda göremiyorum seni :) Gel de bikaç kare paylaş mesela benim gönderdiğim sabriyeyi yine gönderdiğim menekşe yapraklarını ve kendi menekşenden diktiğin yaprakları merak ediyorum son durumları ne :) Ha unutmadan abi sümbüllerini de görmek isterim :)

resul22 29-05-2013 23:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek (Mesaj 1114966)
Resul abi nerelerdesin nezamandır forumda göremiyorum seni :) Gel de bikaç kare paylaş mesela benim gönderdiğim sabriyeyi yine gönderdiğim menekşe yapraklarını ve kendi menekşenden diktiğin yaprakları merak ediyorum son durumları ne :) Ha unutmadan abi sümbüllerini de görmek isterim :)

Kardeşim onların hiç biri olmadı. Sümbül soğanları çürüdü :( Ama onların yerine başka çiçekler aldım. Şimdi yayınlıcam onları.

resul22 29-05-2013 23:25

5 Eklenti(ler)
Bardak menekşem, Geçen yıl tohumdan ektiğim beni unutma çiçeğim ve E. milli

bay tömürcek 29-05-2013 23:32

Abicim bıraktın gitin sayfanı ya öksüz kaldı herşey ;) Umarım kötü birşey yoktur :) Maşallah gloksinyana bayıldım aynı renkten ve mor beyazlısı bende de var yeni aldım inşallah seninki kadar güzel açarlar :p

resul22 29-05-2013 23:38

Kışın çiçekler pek aktif olmayınca onları kış uykusuna bıraktım. Sonrada iş güç derken burayla ilgilenemez oldum. Ama yeni resimler eklemeye devam edeceğim. Bardak menekşe tek renk kırmızı olanıda var fakat üzerinde tek bir çiçek var şuan onun resmini çekmedim.

mandalinleerik 29-05-2013 23:54

Sayfanızı gezdim çok güzel çiçekleriniz var. Yalnız küçük bir önerim olacak. Saksı olarak kullandığınız kaseleri değişik malzemelerle kaplarsanız çiçeklerinizin güzelliği daha da ön plana çıkacaktır.
Çiçeklerinizi çok beğendim, paylaşımlarınızı bekliyorum.

bay tömürcek 30-05-2013 16:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi resul22 (Mesaj 1163087)
Kışın çiçekler pek aktif olmayınca onları kış uykusuna bıraktım. Sonrada iş güç derken burayla ilgilenemez oldum. Ama yeni resimler eklemeye devam edeceğim. Bardak menekşe tek renk kırmızı olanıda var fakat üzerinde tek bir çiçek var şuan onun resmini çekmedim.

Yenilerini merakl bekliyorum resul abi ;) Beniim bardak menekşelerde de birinde tek birinde iki çiçek var eğer üstündeki tomurcuklar bir açsa taşıyamıcak ama arada bazen kuruyor tomurcukları :p

resul22 31-05-2013 06:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik (Mesaj 1163102)
Sayfanızı gezdim çok güzel çiçekleriniz var. Yalnız küçük bir önerim olacak. Saksı olarak kullandığınız kaseleri değişik malzemelerle kaplarsanız çiçeklerinizin güzelliği daha da ön plana çıkacaktır.
Çiçeklerinizi çok beğendim, paylaşımlarınızı bekliyorum.

Öneriniz için teşekkürler sayın mandalinleerik. Zaten şuan hemen hemen bütün çiçeklerim saksıdalar. Önceki resimlerdeki kasede dediğiniz çiçeklerin kaplarını saksı ile değiştirdim. Sanırım kaplamak zor geliyor ;) Saksı değiştirmek işime geliyor :D

resul22 31-05-2013 06:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek (Mesaj 1163340)
Yenilerini merakl bekliyorum resul abi ;) Beniim bardak menekşelerde de birinde tek birinde iki çiçek var eğer üstündeki tomurcuklar bir açsa taşıyamıcak ama arada bazen kuruyor tomurcukları :p

Benimde diğer bardak menekşem de bir tanecik çiçek kaldı ama bir sürü tomurcuğu var. Bir tane daha var oda şuan çiçeksiz ama onda da bir sürü tomurcuk var.

resul22 02-06-2013 14:33

5 Eklenti(ler)
Geçen sene çiçeklerini açamadan döken yılbaşım bu sene açabildi. Tül kuşkonmazımda baya büyüdü. Gözyaşı çiçeklerimin de yapraklarında gözyaşı damlacıkları var ;) Son resimde de mis kokulu yasemin çiçekleri. Kokusuna bayılıyorum :p

resul22 02-06-2013 14:37

3 Eklenti(ler)
Devasa boyutlara ulaşan sardunyam. :cool: Geçen yaz 4 dal köklendirip diktiğim japon şemsiyem. 2 dalını kesip tekrar köklendirmek için suya koydum. Diğer bardak menekşemde çiçeksiz geçirdiği bir kaç günden sonra tekrar açmaya karar verdi :D

resul22 09-06-2013 22:45

3 Eklenti(ler)
Menekşem bu senenin ilk çiçeklerini açıyor. İkinci resim bugün aldığım mum çiçeği. Son resimde tanesini 1 TL'ye aldığım 5 adet buz çiçeği.

canannuman 10-06-2013 13:10

Maaşallah özellikle bardak menekşesinin rengi çok güzel inşallah üretebilirsiniz.

kılıçh 10-06-2013 14:17

sn. resul22 abicim sayfan hayırlı olsun maşallah çok güzel çiçeklerin var...:D
su sümbülünüze bayıldım hemen aramaya koyulmalıyım bence...;)

resul22 10-06-2013 22:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi canannuman (Mesaj 1167955)
Maaşallah özellikle bardak menekşesinin rengi çok güzel inşallah üretebilirsiniz.

aldigimda uzerinde 2 adet cicek vardi ve bu kadar cosmasi benide sasirtti ve mutlu etti. Digerinin yaninda da yeni cikan bir yavrusu var. Sanirim cogaltabilecegim.

resul22 10-06-2013 22:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh (Mesaj 1167997)
sn. resul22 abicim sayfan hayırlı olsun maşallah çok güzel çiçeklerin var...:D
su sümbülünüze bayıldım hemen aramaya koyulmalıyım bence...;)

Tesekkur ederim. Su sumbulum cicek acti ama kisin malesef dondu. Tekrardan edinmek istiyorum.

kılıçh 11-06-2013 07:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi resul22 (Mesaj 1168179)
Tesekkur ederim. Su sumbulum cicek acti ama kisin malesef dondu. Tekrardan edinmek istiyorum.

hmm o resmi şu anki hali değil yani...:p

resul22 11-06-2013 21:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kılıçh (Mesaj 1168302)
hmm o resmi şu anki hali değil yani...:p

Malesef şu anki hali değil. Geçen sonbahar ki hali.

resul22 09-08-2013 01:25

3 Eklenti(ler)
E. milli yeni saksısında artık daha mutlu. Yılbaşımda annemin yılbaşı çiçeğinden. Sularken bir yaprağını kırmış bende gördüm ve atmaya kıyamayıp ektim. Şu an tek yapraktan 7 yaprak oldu.

resul22 10-08-2013 09:14

5 Eklenti(ler)
mum çiçeğime merdiven yaptım. Rahatça tırmansın yukarı doğru. :p
Yok olmaktan kurtardığım limon kokulu kekiğimde bayağı gelişti.
Diğerleri de kipadan aldığım kaktüslerim.

resul22 01-09-2013 15:40

2 Eklenti(ler)
japon gülüm

hira 21-11-2013 22:19

Sarı japon gülünü ilk kez görüyorum, kırmızıdan daha güzel duruyor.

resul22 22-11-2013 21:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hira (Mesaj 1221593)
Sarı japon gülünü ilk kez görüyorum, kırmızıdan daha güzel duruyor.

bende kırmızıya bayılıyorum ama alırken en formlu sarı olandı o yüzden sarı aldım ama sarıda çok güzel. En son çiçeğini önceki gün döktü. Bu kadar uzun süre çiçeklenebileceğini düşünmemiştim.

resul22 24-11-2013 13:06

1 Eklenti(ler)
Dikilmeyi bekleyen lale, sümbül, üzüm sümbülü, frezya ve crocus soğanlarım.

habiş 24-11-2013 14:09

çiçekleriniz sevimli güzeller... hangisi çirkin olabilir ki yeter ki yeşil olsun... bu soğanlı çiçeklerden hiç yetiştirmedim merak ettiğim bu soğanlı çiçekler mevsimlik mi acaba

resul22 24-11-2013 15:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi habiş (Mesaj 1222541)
çiçekleriniz sevimli güzeller... hangisi çirkin olabilir ki yeter ki yeşil olsun... bu soğanlı çiçeklerden hiç yetiştirmedim merak ettiğim bu soğanlı çiçekler mevsimlik mi acaba

Bence yetiştirmelisiniz. Çiçekleri mevsimlik ve bence o çiçekleri için bir yıl beklemeye değer diye düşünüyorum. Üstelik soğanlı bitkileri yetiştirmek çok kolaydır. Kanaatkardırlar ve toprak olmasa bile köklerinin suyla temas etmesi bile çiçek açmalarına yeter. O muhteşem kokularını söylemeye gerek bile yok. ;)

habiş 24-11-2013 15:59

Deneyeceğim ama ben yanlış mi anladim acaba yani her tohumun bir sene her soğainn bir senelik ömrü oluyor değilmi :)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024