agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   ilkenan / Balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/28476.htm)

GÜLSEN_ 20-09-2012 16:16

ablacım benim okidelerin yeni resimlerini ekleyeyim sende gör ama iyiki dallarını kesmemişim yeni dal veriyor birinden şimdi gördüm.3gündür migrenim tuttuğu için doğru dürüst safyamla ilgilenemedim ablacım hemen resim yükliycem bakarsın ordan son durumlarını orkidelerin. Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için....

ilkenan 31-10-2012 13:39

2 Eklenti(ler)
uzun zamandır bakamadım buralara. çiçek sevgim azaldı sanmayın sakın. dün minik bir hırsızlık bile yaptım. sürekli gittiğimiz bir restoranın merdivenlerindeki paşa kılıcında gözüm kalıyordu. dün çıkarken çaktırmadan bir yaprak kopardım. biraz üzüldüm ama çok güzeldi dayanamadım. evdeki bir saksıya ektim bakalım tutacak mı?

ilkenan 31-10-2012 13:46

1 Eklenti(ler)
bu minik yuka da biricik annemin bana bayram hediyesi :D kırmızı saksısı ile beraber geldi evimde baş köşeye kuruldu. umarım yerini sever:D

ilkenan 31-10-2012 13:50

1 Eklenti(ler)
havalar soğuduğu için fazla gelişemeyen ve sanırım son minik çerilerim.

ilksenozturk 31-10-2012 15:47

bu kadarcık sayfa içinde dikkatimi en çok çeken şey 'sevgi' oldu :)
yani çiçeklerinizi o kadar seviyor ve bu sayfadan o kadar iyi yansıtıyorsunuz ki, pek da sayfalara yazı yazmayan , sessiz takip eden biri olarak birkaç kelam etmek istedim.

sizden çok güzel şeyler çıkar eminim daha da
hele bi bahar gelsin :)

ilkenan 01-11-2012 14:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk (Mesaj 1039644)
bu kadarcık sayfa içinde dikkatimi en çok çeken şey 'sevgi' oldu :)
yani çiçeklerinizi o kadar seviyor ve bu sayfadan o kadar iyi yansıtıyorsunuz ki, pek da sayfalara yazı yazmayan , sessiz takip eden biri olarak birkaç kelam etmek istedim.

sizden çok güzel şeyler çıkar eminim daha da
hele bi bahar gelsin :)

çok çok teşekkür ederim. yazdıklarınız çok doğru. o kadar seviyorum ki hepsini. şimdi onlar olmasa evde ne yaparım bilmiyorum. sümbül, anemon, safran gibi baharlık soğanlar aldım. dediğiniz gibi baharda yeni çiçeklerimi paylaşacağım umarım :D

ilkenan 11-12-2012 09:29

2 Eklenti(ler)
tohumdan yetiştirmeye çalıştığım kaktüslerim beni hayal kırıklığına uğratınca ben de gittim hazır olmuşlarından aldım ;)

şu minik olanlara yapıştırdıkları yapma çiçekler sinirimi bozunca en sonunda cımbızla çekip aldım. öyle bir yapıştırıcı dökmüşler ki beni bunalttı.:D

büyük kaktüsü ise görür görmez aşık oldum resmen iş yerindeki masama getirdim. bakalım sevecek mi yerini ;)

GÜLSEN_ 11-12-2012 16:16

iyi akşamlar ilkenan ablacım bu kaktüslerin ilk resimdeki çiçek açmaz ama alt resimdeki diken şekli örümceği andıran kaktüsün açar diğer sütun kaktüsün aynısı bendede var 2 yıldır hiç açmadı belkide zamanını bekliyodur.En önemlisi bu başındaki yapay çiçekleri bir bıçak yardımıyla **** büyük bir cımbız yardımıyla mutlaka çıkartmalısın yoksa büyümelerini enlegellersin.hepsinide güle güle büyüt ablacım :)

gülenmelek 11-12-2012 16:34

Öncelikle hoşgeldiniz sevgili ilkenan ;)
Sonra da sayfanız hayırlı olsun ;) (Biraz geç görmüşüm :( )
Bir kişi daha akıl sağlığını mı kaybetti derkeeeen, sonra düşündüm de bir kişi daha aramıza katıldı dedim içimden ;) Bir yapraktan çıkan minicik yavrulardan bu kadar sevgi ile söz edebilen birini kazandığımız için mutlu oldum. Bahar'a kim bilir nasıl içten mesajlarla, fotoğraflarla karşılaşacağız. Katılımınızın kesinlikle kalıcı olması dileğiyle... ;)
Sevgiler.

ilkenan 19-12-2012 12:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi GÜLSEN_ (Mesaj 1065623)
iyi akşamlar ilkenan ablacım bu kaktüslerin ilk resimdeki çiçek açmaz ama alt resimdeki diken şekli örümceği andıran kaktüsün açar diğer sütun kaktüsün aynısı bendede var 2 yıldır hiç açmadı belkide zamanını bekliyodur.En önemlisi bu başındaki yapay çiçekleri bir bıçak yardımıyla **** büyük bir cımbız yardımıyla mutlaka çıkartmalısın yoksa büyümelerini enlegellersin.hepsinide güle güle büyüt ablacım :)

Gülşen ablacım geç cevap veriyorum kusura bakma lütfen. demek o büyük kaktüsüm çiçek açmayacak. :( onu iş yerimdeki masam için aldım yanıbaşımda duruyor gözlerimi alamıyorum ondan ;) neyse çiçek açmasa da çok güzel bir kaktüs. kaktüs sevdalısı bir arkadaşım da buna aşılama yapalım dedi ama kıyamadım dokunma dedim:D

ablacım o yapma çiçekleri ilk başta çıkarmadım kendisi düşer demişlerdi ama gördüm ki yapıştırıcı rahat vermiyor çiçeklere, cımbızla çektim çekerken uzun olana biraz zarar verdim ucu siyahlaştı korktum ama bir şey olmadı sanırım yeniledi sonra kendini ;)

ilkenan 19-12-2012 12:44

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek (Mesaj 1065635)
Öncelikle hoşgeldiniz sevgili ilkenan ;)
Sonra da sayfanız hayırlı olsun (Biraz geç görmüşüm :( )
Bir kişi daha akıl sağlığını mı kaybetti derkeeeen, sonra düşündüm de bir kişi daha aramıza katıldı dedim içimden Bir yapraktan çıkan minicik yavrulardan bu kadar sevgi ile söz edebilen birini kazandığımız için mutlu oldum. Bahar'a kim bilir nasıl içten mesajlarla, fotoğraflarla karşılaşacağız. Katılımınızın kesinlikle kalıcı olması dileğiyle...
Sevgiler.

çok teşekkür ederim yorumlarınız için ;) yüzümü güldürdünüz ;) hakikaten ben de bazen çiçeklerime bakarken kendimi delirmiş gibi hissediyorum. ama gerçekten bir arkadaş gibi görüyorum onları. tek saksıya diktiğim 3 farklı renk menekşe yaprağı aylardır yavru vermemişti. çok üzülüyordum. sonra sürekli oturduğumuz odaya getirdim herhalde çok yalnız kaldı salonda üşüdü dedim tv nin hemen altına koydum, belki inanmayacaksınız, iki gün sonra üçünden de yavrular göründü. evin içinde çığlık çığlığa bağırdım. eşim çok korktu hatta :D
fotoğrafı ekleyecektim zaten bu mesaja kısmetmiş. :)

baharda sümbüllerim, anemonlarım ve düğün çiçeklerimle burada olacağım umarım. soğanları ektim baharı bekliyorum :)

ilkenan 20-12-2012 10:14

2 Eklenti(ler)
orkidemin yeni çiçek sapı ve tomurcukları :) bu sefer ki dal çok uzamadı, tomurcuk sayısı da az, herhalde mevsim değişikliğinden. diğer saplar ise çiçekleri döküldükten sonra budadıklarım.

ilkenan 20-12-2012 10:28

2 Eklenti(ler)
sevgili menekşem kendini yaprağa verdi. coştukça coşuyor. aldığımdan beri 2 kez çiçeklendi sonra hayatına sadece yaprak olarak devam etmeye karar verdi sanırım. saksısına sığmayıp yerinde zor durmaya başlayınca saksı büyüttüm. bu sefer iyice coştu. :D acaba saksı çok mu büyük geldi. güzelim mor çiçeklerini ne zaman görürüm bir daha ;)

Papağan 20-12-2012 10:33

Ben çiçeklerinizi ve onlara olan ilginizi çok beğendim, güle güle büyütün hepsini, kaktüs saksılarınız da pek şirin kırmızı kırmızı, çok yakışmışlar birbirlerine, hele o menekşeleriniz yok mu, afacan çocuklar misali nasıl da güzel yapraklanıvermişler, tebrik ediyorum sizi çok güzel bir sayfa hazırlamışsınız

ilkenan 20-12-2012 10:38

2 Eklenti(ler)
ilk resimdeki düğün çiçeği soğanlarım baharı bekleyemeden kendini gösterdi.:( pek bilgim olmadığı için üzüldüm. bunların baharda filizlenmesi gerekmiyor muydu? oysa ektiğimde havalar yeterince soğumuştu nasıl da filizlendi bunlar anlamadım. acaba kışı atlatabilirler mi? balkonda duruyorlar.

ikinci resimde ise safran soğanları var. onlar da ben burdayım diyorlar. tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. bir şeyleri yanlış mı yaptım acaba?

ilkenan 20-12-2012 10:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Papağan (Mesaj 1071656)
Ben çiçeklerinizi ve onlara olan ilginizi çok beğendim, güle güle büyütün hepsini, kaktüs saksılarınız da pek şirin kırmızı kırmızı, çok yakışmışlar birbirlerine, hele o menekşeleriniz yok mu, afacan çocuklar misali nasıl da güzel yapraklanıvermişler, tebrik ediyorum sizi çok güzel bir sayfa hazırlamışsınız

çok teşekkürler, her zaman beklerim sayfama :) kaktüs sevgim yeni başladı ama her çiçekte olduğu gibi katlanarak artıyor, o kırmızı saksıların sayısını arttırmayı düşünüyorum şimdi :)

serkan_istanbul 20-12-2012 12:28

Menekşeniz çok büyük bir saksıdamı o yüzden köklere ve yapraklara veriyodur kendini. Artı paşa kılıcınız şayet bozulursa haberim olsun kimbilir belkide bir süpriz yaparız sevgilerimle.

ilkenan 20-12-2012 12:46

menekşe saksısının da fotoğrafını da koydum ama çok aşırı büyük değil, eski saksısına göre biraz büyük sadece.

kılıcı 30 ekimde ektim. hala sapasağlam duruyor. bakalım ne olacak :) teşekkürler bu arada. :)

ilkenan 28-12-2012 19:42

2 Eklenti(ler)
Selam arkadaşlar,

kaktüs sevgim büyüyerek artmaya başladıkça ben de yenilerini alma arzuma engel olamıyorum. kaktüsler konusunda çok acemiyim. birinci fotoğraftakinin adı Chamaecereus silvestri araştırdığım kadarı ile. ikinci fotoğraftaki ise leş kaktüsü. ikisinin de çiçeklerine bayıldığım için aldım.

ancak şu anda bu minik saksılarından çıkarmalı mıyım? nasıl boyutta bir saksıya dikmeliyim? ya da ne yapmalıyım emin olamıyorum. :confused:

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024